Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Plechový bubienok - Günter Grass, Premedia, 2018

15,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Plechový bubienok

Oskar Matzerath je čudák. Ako trojročný sa rozhodne, že už nebude rásť. Neúprosným sarkastickým pohľadom zdola pozoruje dianie vo svete. Jeho stálym spoločníkom je plechový... Čítať viac

Vydavateľstvo
Premedia, 2018
584 strán
8 hodín čítania

Oskar Matzerath je čudák. Ako trojročný sa rozhodne, že už nebude rásť. Neúprosným sarkastickým pohľadom zdola pozoruje dianie vo svete. Jeho stálym spoločníkom je plechový bubienok. Oskar bubnovaním získava odstup, žiada splnenie svojich želaní... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,95 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 34 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Greywaren (slovenský jazyk) - Maggie Stiefvater, Slovart, 2024

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Oskar Matzerath je čudák. Ako trojročný sa rozhodne, že už nebude rásť. Neúprosným sarkastickým pohľadom zdola pozoruje dianie vo svete. Jeho stálym spoločníkom je plechový bubienok. Oskar bubnovaním získava odstup, žiada splnenie svojich želaní, alarmuje. Rozpráva svoje príbehy od dvadsiatych rokov v Gdansku cez temné roky nacistickej éry až po anarchistické zážitky z povojnového Nemecka.
Cez vojnu sa stane členom frontového divadla, neskôr vodcom mládežníckej bandy. Po vojne sa presťahuje s milenkou, ktorá je zároveň jeho nevlastnou matkou, a so synom, ktorý je zároveň jeho nevlastným bratom, do Düsseldorfu. Živí sa ako kamenár, model v umeleckej akadémii a džezový hudobník.
Majstrovské dielo magického realizmu od nositeľa Nobelovej ceny za literatúru vychádza v slovenčine po prvýkrát. Plechový bubienok priniesol do nemeckej povojnovej literatúry nový tón, ktorý sa stretával s kritikou aj nadšenými ohlasmi. „Plechový bubienok nepozná žiadne tabu,“ napísal jeden dobový kritik. „Rozprávanie znovu a znovu vstupuje na zakázané miesta, kde sa stretávajú hnus, sexualita, smrť a blasfémia.“ Viacerí Grassovi zahraniční vydavatelia to zobrali doslovne a niektoré pasáže v prvých prekladoch svojvoľne skrátili alebo vynechali. Dnes patrí Plechový bubienok nielen medzi najlepšie diela povojnovej nemeckej literatúry, ale aj do kánonu svetovej literatúry.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
312627
Originálny názov
Die Blechtrommel
Počet strán
584
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×210 mm
Hmotnosť
770 g
ISBN
9788081596063
Rok vydania
2018
Edícia
Tichá voda
Štýl
životopisný, vojnový, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Premedia
Ostatné
s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Plechový bubienok - Günter Grass, Premedia, 2018
Cesty do Ruska - Joseph Roth, Premedia, 2012
25,90 €

Hodnotenia

4,7 / 5

6 hodnotení

4
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

9.5.2022
Bubienok
Zvláštny príbeh so zvláštnym pocitom, ktorý vo mne zostal po prečítaní.
Druhá svetová vojna priniesla do života bežných ľudí hrôzy a strach, s ktorými nikto nepočítal. Napriek tomu, že mnohí mali ešte čerstvo v pamäti tu prvú, bol to šok, s ktorým sa každý vysporiadal podľa seba.
Podivnosti, ktorých je v knihe neúrekom, vyznievajú na pozadí vojny úplne normálne. Celý príbeh je opísaný Oskarom - “gnómom”, ktorý sa rozhodol, že nikdy nevyrastie, že bude bubnovať a že bude trieštiť svojim hlasom sklo. Bizarná hlavná postava chytí za srdce každého čitateľa, ktorý znesie trochu nezáživný začiatok. Okrem iného ma uchvátil slovenský preklad Kataríny Széherovej.
Čítať viac

Günter Grass

Čítať viac

Vydavateľstvo Premedia

Čítať viac
Kúpte spolu
Plechový bubienok - Günter Grass, Premedia, 2018
Cesty do Ruska - Joseph Roth, Premedia, 2012
25,90 €

„Niekedy je všetko čo máme okamih. Neexistujú žiadne opakovania. Všetko, čo sa niekedy stalo, robí život životom.“