Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Zřídla - Kristýna Sněgoňová, Epocha, 2019

14,54 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Zřídla - Kristýna Sněgoňová, Epocha, 2019
Zřídla - Kristýna Sněgoňová, Epocha, 2019

Zřídla

Pod našima nohama se nachází spousta věcí: třeba vodovody, plynovody, optické kabely, metro… Teda to zrovna v Brně ne, ale zato tam můžete narazit na magická Zřídla - skryté... Čítať viac

Vydavateľstvo
Epocha, 2019
400 strán
6-7 hodín čítania

Pod našima nohama se nachází spousta věcí: třeba vodovody, plynovody, optické kabely, metro… Teda to zrovna v Brně ne, ale zato tam můžete narazit na magická Zřídla - skryté zásobníky mocné energie. Jejich Strážcem se může stát ka? Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština

14,54 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Greywaren (slovenský jazyk) - Maggie Stiefvater, Slovart, 2024
Zřídla - Kristýna Sněgoňová, Epocha, 2019
14,54 €

Viac o knihe

Pod našima nohama se nachází spousta věcí: třeba vodovody, plynovody, optické kabely, metro… Teda to zrovna v Brně ne, ale zato tam můžete narazit na magická Zřídla - skryté zásobníky mocné energie. Jejich Strážcem se může stát každý, kdo má dar a dokáže se na Zřídla napojit, ať už je to holka z knihovny, divný chlápek od vedle, nebo třeba nenápadný uklízeč z nádraží. Moc Zřídla se dá využít všelijak - třeba pro větší sílu, štěstí, lásku nebo tvoření úžasných věcí. Jenže teď mizí jedno Zřídlo za druhým a je jasné, že za tím stojí někdo ze Strážců. A může to být kdokoliv. Stahují se mraky a hrozí válka o tenčící se zdroje magické energie.
Vítejte v magickém světě, který by klidně mohl být tím naším.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
656467
Počet strán
400
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
110×180 mm
Hmotnosť
254 g
ISBN
9788075572165
Rok vydania
2019
Edícia
Fantastická Epocha
Štýl
napínavý, mysteriózny
Jazyk
čeština
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Epocha
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

4 hodnotenia

1
2
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

24.1.2023
Príbeh je ladený opäť noirovo a ja som si tú drsnosť a pochmúrnosť dosť užívala. S atmosférou teda problém nebol. Ani s tým, že sa tu striedali okamihy z minulosti a súčasnosti, tie boli dobre označené, takže som tápala len mierne. Problémom je zástup postáv, ktoré do príbehu vstupujú, no nemajú príležitosť skutočne sa čitateľovi predstaviť. Nejde len o to, že vo mne pre to nevyvolali žiadnu emóciu, ale hlavne som im nerozumela. Nevedela som, čo sa snažia dosiahnuť a prečo.

K čomu nenapomáhala ani samotná dejová linka. Nie som si úplne istá, o čom presne ten príbeh mal byť. Začínal pozvoľna, potom doslova prepadol cez okraj a končil tak náhle, až si nie som istá, či vôbec skončil. V niektorej recenzii som zachytila prirovnanie, že čítať túto knihu je ako dostať sa k tretiemu dielu šesťdielnej série bez znalosti prvých dvoch. Súhlasím. Stále som mala pocit, že som nedopatrením preskočila niekoľko kapitol, a teda mi unikla nejaká zásadná časť príbehu. Čo je škoda, lebo inak ma čítanie veľmi bavilo.
Čítať viac
8.7.2020
urban fantasy v Brne... napojte sa energiou, budete ju potrebovať...
Prvý autorkin román sa mi páčil. Samozrejme, že som bol zvedavý na jej druhotinu a zabezpečil som si ju aj s pekným venovaním na poslednom FénixCone.
Nechcem sa príliš rozpisovať, tak to pomerne stručne zhrniem.
Nie pochýb, že Kristýna písať vie. To dokazuje aj v tomto románe a nielen štylisticky. Pre mňa to bolo tématicky niečo nové, husto vsadené do reálií Brna. Prvá časť knihy bola vláčna, že čitateľ nie veľmi vie, „oč kráčí“. Autorka poodhaľuje rúško tajomstiev až v druhej polke knihy a aj to nie úplne. Pomerne mnoho toho nechá medzi riadkami. Druhá polovica románu má ale lepší spád, akčnosť a napätie. Hoc miestami som mal problém dobre si zvizualizovať to napísané.
Forma spôsobu rozprávania je komplikovaná: er, ich – ona, ich – on a zase tam a späť. Takisto prechádzanie časovými rovinami – tehdy a teď a podobne... množstvo postáv, z ktorých nie všetky sú asi potrebné... To všetko vyžaduje totálne sústredeného čitateľa. Keďže som sústredený bol, narazil som na zopár nelogizmov – a asi najväčší : aké to má celé zmysel, ak žriedla sa vraj nachádzajú aj mimo Brna?! Alebo nie?!
Na záver mi ostala v mysli pachuť akejsi neukončenosti rozvrhnutých dejových línií. Akoby si autorka povedala, tak a už to musím nejako ukončiť...
Za prvú polovicu knihy by som dal 3* a za druhú 4*. Čiže dokopy 3,5*.
Čítať viac

„Tak hovorí mongolský mýtus: Láska sa rodí z rôznych prirodzeností. Protikladmi získava silu. Konfrontáciou a premenou sa udržiava. “

Záhir - Paulo Coelho, 2008
Záhir
Paulo Coelho