Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Píseň oceli - Michaela Merglová, Epocha, 2019

16,98 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Píseň oceli - Michaela Merglová, Epocha, 2019
Píseň oceli - Michaela Merglová, Epocha, 2019

Píseň oceli

Každý příběh někde začíná. Tenhle shodou okolností mezi stehny jedné vdané paničky a končí, no končí tam, kam se může dostat jen fantazie jedné z nejtalentovanějších autorek... Čítať viac

Vydavateľstvo
Epocha, 2019
600 strán
8-9 hodín čítania

Každý příběh někde začíná. Tenhle shodou okolností mezi stehny jedné vdané paničky a končí, no končí tam, kam se může dostat jen fantazie jedné z nejtalentovanějších autorek české fantastiky. Básník Minangar nemá v kapse ani... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština
20,63 €

16,98 €

-18 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Stíhame do Vianoc

Dostupné v dvoch knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Vianoce v Sniežkove - Eliška Kramerová, Bambook, 2023
Píseň oceli - Michaela Merglová, Epocha, 2019
16,98 €

Viac o knihe

Každý příběh někde začíná. Tenhle shodou okolností mezi stehny jedné vdané paničky a končí, no končí tam, kam se může dostat jen fantazie jedné z nejtalentovanějších autorek české fantastiky. Básník Minangar nemá v kapse ani vindru a doma v Údolí ho čekají leda tak modřiny od nakrknutého manžela, kterému chodil za ženou. Ani horal Cuchenan na tom není o moc lépe, po smrti mistra kováře, jemuž sloužil, se sbalil a odešel na jih za nejistou budoucností. Osud je ale svede dohromady, a tím začíná cesta za dobrodružstvím, na níž nechybějí draci, démoni z lesů, král zlodějů a samozřejmě spousta žen!

Zaposlouchejte se do písně oceli, která se vydává ke kořenům toho nejlepšího z žánru fantasy.
Čítať viac
Počet strán
600
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
235×180 mm
Hmotnosť
458 g
ISBN
9788075572202
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
694619
Štýl
dobrodružný, napínavý
Jazyk
čeština
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Epocha
Pre koho
pre mužov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

5 hodnotení

1
3
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

1.2.2023
pisen oceli
ríbeh o básnikovi a hrdinovi. Klasické fantasy o dobrodružstvách a láskach. Básnik Minangar najväčší sukničkár v krajine je opäť pristihnutý manželom svojej milenky a preto sa rozhodne opustiť svoj kraj a stať sa najväčším básnikom. Kovár Cuchenan po smrti svojho učiteľa a zároveň jeho pána je prepustený zo služby a rozhodne sa opustiť svoj kraj. Zhodou náhod nájde zázračný meč a zabije s ním draka. Mangar a Cuchenan sa spoja a spolu podnikajú rôzne dobrodružstvá.
Kniha je vlastne rozdelená na 6 dlhých poviedok, ktoré chronologicky na seba nadväzujú a každá z nich je ukončená. Nepáčilo sa mi postavenie žien prišlo mi, že všetky chudobné ženy sú ľahké a všetky z vyššej spoločnosti sú verné. Taktiež podvádzať manžela je ok, ale keď je žena znásilnená tak ju vyženú.
Celkovo sa kniha dobre čítala taká oddychovečka a celkovo hodnotím 4 z 5.
Čítať viac
Matej Mikuško
Overený nákup
14.11.2020
lepší priemer
Knihu doporučujem ak chcete family-friendly zaklínača. Hlavní hrdinovia sú zaujímaví, ako aj samotné pribehy a kniha he overall super. Jediné, čo mi však chýba, je strach o hlavných protagonistov. Celý svet je až príliš ružový a to je za mňa hlavné mínus knihy. Čítať viac
7

Mám rád heavy metal a gýč. Influencer, multipotenciál, novinár a religionista.

Michal Puchovský
Overený zákazník
3.9.2020
(Ne)klasická fantasy lyrického strihu. Veľký dôraz sa kladie na postavy, kniha preteká množstvom sviežich a vtipných dialógov. Niekedy by sa ale hodilo viac deja a menej kecania, preto hviezda dole. Zo začiatku pôsobí dej Písne ocele trocha rozhárane, ale v závere sa všetko pekne prepojí. Teším sa na pokračovanie, na ktoré nás autorka nenápadne pripravuje naprieč textom. Čítať viac
3.9.2020
takmer klasická fantasy, ale...
Ako pozerám, reciek a názorov bolo napísaných neúrekom. Aj pomerne kritických.
Subjektívne tento román pokladám za celkom relatívne vydarený autorkin debut na poli rozsiahlejšieho formátu ako poviedka.
Napísané je to štylisticky slušne, miestami pútavo, aj humorne... dej odsýpa a je viacmenej napínavý. Na záver sa mihlo aj malé prekvapko (nebudem spoilerovať).
Je jasné, že nič nové sa tu vlastne nevymyslelo a nápady použité tu, pripomínaju (pre znalcov fantasy) už iné diela.
Sem tam sa objavia nelogizmy (napr. vlk nie je tiger, aby zanechal také závažné podriapania pazúrmi,...) nekonzistentnosti (modré oči hrdinu sa menia o niekoľko sto strán na orieškové), dokonca aj zopár preklepov.
Keďže sa čiastočne jedná o putovnú fantasy, jednoznačne mi chýbala mapa.
Za ďalšie: svet a jeho reálie sú načtrtnuté viacmenej povrchne, vývin postáv tiež trošku viazne a niektoré dejové linky sú len jemne načtrnuté, no možno by si zaslúžili viac a potom dotiahnuť do konca.

A je to dosť dlhé.
Pokojne z toho mohli spraviť dve knihy, kde prvá by mohla vrcholiť festivalom v Dussu a súbojom dvanástky a druhá výpravou proti Gweilmarovi.
Výsledná známka by bola taká zdravá troječka, no keďze subjektívne ma to celkom bavilo, dávam povzbudzujúcu 4*.
Čítať viac

„Pokiaľ ide o mňa, síce nechápem svoju mamu a oca a niekedy mi ich je ľúto, ale nemôžem si pomôcť, mám ich veľmi rád.“

Charlieho malé tajomstvá - Stephen Chbosky, 2016