Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Bratia Karamazovovci II. - Fiodor Michajlovič Dostojevskij, Odeon, 2020

14,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Bratia Karamazovovci II.

Aľoša navštevoval chorého brata dva razy denne. No tentoraz mal zvláštnu, náramne náročnú úlohu a vopred cítil, ako ťažko mu bude začínať rozhovor o tejto veci, pričom mal... Čítať viac

2. diel série
Bratia Karamazovovci
Vydavateľstvo
Odeon, 2020
360 strán
5 hodín čítania

Aľoša navštevoval chorého brata dva razy denne. No tentoraz mal zvláštnu, náramne náročnú úlohu a vopred cítil, ako ťažko mu bude začínať rozhovor o tejto veci, pričom mal zároveň veľmi naponáhlo... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Dostupné v 11 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Aľoša navštevoval chorého brata dva razy denne. No tentoraz mal zvláštnu, náramne náročnú úlohu a vopred cítil, ako ťažko mu bude začínať rozhovor o tejto veci, pričom mal zároveň veľmi naponáhlo: mal ešte v to predpoludnie vybaviť inú neodkladnú vec na inom mieste, preto sa musel veľmi ponáhľať. Zhovárali sa už asi štvrť hodiny. Katerina Ivanovna bola bledá, veľmi vyčerpaná a zároveň neobyčajne chorobne podráždená: vycítila, prečo k nej, okrem iného, Aľoša teraz prišiel.
„Nemajte obavy o to, ako sa rozhodne,“ dôrazne a s istotou ubezpečila Aľošu. „Už či tak, alebo onak, jednako dôjde k záveru, že musí utiecť! Ten nešťastný človek, ten hrdina cti a svedomia – nie tamten, nie Dmitrij Fiodorovič, ale ten, čo leží za týmito dverami a čo sa obetoval za brata,“ s blýskajúcimi očami doložila Kaťa, „mi už dávno rozpovedal celý ten plán úteku.
Čítať viac
Počet strán
360
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
507 g
ISBN
9788055169057
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
670079
Vydanie
1
Štýl
filozofický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
2. diel série
Bratia Karamazovovci
Vydavateľstvo
Odeon
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Bratia Karamazovovci II. - Fiodor Michajlovič Dostojevskij, Odeon, 2020
Bratia Karamazovovci I - Fiodor Michajlovič Dostojevskij, Odeon, 2019
31,80 €

Hodnotenia

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Recenzia z Beautiful books (nathalys-reading)
Neoverený nákup
9.11.2022
@nathalysreading Druhá časť bola dynamickejšia, keďže sa všetky rodinné vzťahy a súvislosti vysvetlili v prvej obšírnejšej časti. Zdalo sa mi, že sme sa veľkou rýchlosťou rútili k rozuzleniu. Možno to nebolo také rýchle, ale po mučivej jednotke som dvojku zhltla.

Doteraz bol Fiodor iba zaujímavý spisovateľ. Teraz však vedel, ako nás napínať do poslednej chvíle. Takýto postup som u neho ešte nevidela. Akoby si všetky tromfy šetril do druhej knihy. Brilantné. Strany mi ubiehali a zvedavosť narastala. Bolo to geniálne až do konca.

V závere som stále na niečo čakala, a aj keď som to nedostala, nedokážem autorovi nič vyčítať. Takto to malo skončiť. Mala som slzy v očiach. Toto je psychicky ťažké dielo a aj záver to potvrdzuje. Zostal vo mne smútok. Ľutujem všetky postavy.
Čítať viac
Miroslava
Neoverený nákup
4.2.2022
Kniha, ktorá vám položí veľa otázok
Kniha Bratia Karamazovovci vám položí veľa otázok o sebe, spôsobe života, hriehu, milosti, Bohu, vine a nevine, zodpovednosti za svoje konanie a zodpovednosti za ľudí okolo vás. Čítať viac

Vydavateľstvo Odeon

Čítať viac
Kúpte spolu
Bratia Karamazovovci II. - Fiodor Michajlovič Dostojevskij, Odeon, 2020
Bratia Karamazovovci I - Fiodor Michajlovič Dostojevskij, Odeon, 2019
31,80 €

„Človek nesmie nenávidieť nič okrem večnosti.“

Žiadne umenie - Péter Esterházy, 2009
Žiadne umenie
Péter Esterházy