Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Kacír Michelangelo - Matteo Strukul, Slovart, 2020

12,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Kacír Michelangelo

Rím, jeseň 1542. Michelangelo má 67 rokov a musí dokončiť náhrobok pápeža Júliusa II. Umelec sa však ocitol v hľadáčiku inkvizície: jeho priateľstvo s krásnou Vittoriou Colonnou... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2020
296 strán
4 hodiny čítania

Rím, jeseň 1542. Michelangelo má 67 rokov a musí dokončiť náhrobok pápeža Júliusa II. Umelec sa však ocitol v hľadáčiku inkvizície: jeho priateľstvo s krásnou Vittoriou Colonnou neušlo pozornosti. Tú ženu dal sledovať hlavný inkvizítor, aby odhalil... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

12,95 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 6 dní

Dostupné v 26 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Michelangelova inkvizice - Matteo Strukul, Kontrast, 2021
Pevná väzba
Čeština, 2021
Na sklade 3 ks
-18 %

18,00 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Vina, ktorú nesieš - Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth, Ikar, 2024

Viac o knihe

Rím, jeseň 1542. Michelangelo má 67 rokov a musí dokončiť náhrobok pápeža Júliusa II. Umelec sa však ocitol v hľadáčiku inkvizície: jeho priateľstvo s krásnou Vittoriou Colonnou neušlo pozornosti. Tú ženu dal sledovať hlavný inkvizítor, aby odhalil miesto, kde sa stretáva sekta Spirituáli, ktorá hlása návrat ku kresťanskej čistote v meste, kde je predávanie odpustkov na dennom poriadku. A práve Rím, sa stane krutým a zároveň úžasným divadlom, scénou, na ktorej sa pretnú životy mladej zlodejky Malasorte, ktorá má za úlohu sledovať Spirituálov, Vittoria Corsiniho, kapitána stráže svätej inkvizície, markízy z Pescary Vittorie Colonny a Michelangela Buonarrotiho, jedného z najgeniálnejších umelcov všetkých čias.

Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým, ktorí si obľúbili trilógiu Mediciovciod Mattea Strukula a majú radi historické romány, plné napätia a dobovej atmosféry.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Naše katalógové číslo
719697
Originálny názov
Inquisizione Michelangelo
Počet strán
296
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
424 g
ISBN
9788055641447
Rok vydania
2020
Edícia
CV
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

6 hodnotení

5
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

20.12.2021
I keď príbeh zachytáva len veľmi krátku dobu života Michelangela, autor výborne vykreslil dobu, v ktorej sa odohráva. Klobúk snímam pred informáciami a vedomosťami autora o histórii Talianska a má môj obdiv za to, že dokáže tak uveriteľne opísať a zasadiť do deja viac, či menej známe osobnosti dejín. Hviezdičku však musím strhnúť za chyby a preklepy, ktoré narúšajú celkový dojem a mne osobne veľmi vadia. Čítať viac
15
Poškvrnená - Michaela Mihoková, 2017
Práve čítam
Poškvrnená

Knihy majú dosť veľký význam v mojom źivote. Knihy dodávajú ľuďom, teda tým, čo ich čítajú fantáziu, ktorú potrebuje každý človek. Veď, keď si predstavíme koľko fantázie má autor takej knihy. Vždy ma fascinovali knihy. Obdivovala som autorov pre ich fantáziu a predstavivosť. Začalo to rozprávkovými knihami v detstve, ktoré mi mamka čítala. V prvej triede, keď som sa naučila čítať, vzala som do ruky knihu sama. Iný význam kníh spočíva v tom, že nám, poskytujú bohatú slovnú zásobu. V knihách vidím tiež oddych od reálneho sveta. Niekedy som znechutená z celého dňa. Vtedy mi kniha poskytne pomocnú ruku a pohltí ma svojím dejom.

Terezia Horňáková
Overený zákazník
30.10.2021
Tesy
"Kacír Michelangelo", tento mimoriadne zaujímavý a vzrušujúci román sa zapáči každému, kto si obľúbil historické romány Mattea Strukul.

Michelangelo Buonarroti je najgeniálnejší umelec všetkých čias. Jeho dielom vyvrcholila renesancia. Je autor napríklad freskovej výzdoby Sixtínskej kaplnky vo Vatikáne, slávnej mramorovej sochy Dávida a Piety.

Michelangelo musel urýchlene dokončiť náhrobok pápeža Júliusa II. a zároveň aj odolávať nečakanému záujmu inkvizície o jeho osobu a priateľov.

Nesmierne dojímavý je krutý osud mladej zlodejky Malasorte, ktorá mala úlohu sledovať "Spirituálov". Tento príbeh vystihol vtedajšiu dobu a známe praktiky inkvizície, ktorá ako nástroj zlomenia väzňa používala mučenie. Jeho súčasťou boli aj lekári, ktorí dohliadali na únosnosť mučenia pred priznaním. Michelangelovi sa však napriek všetkej snahe nepodarilo Malasortu zachrániť pre upálením. Bola to príšerná doba.

Takisto ma veľmi dojalo Michelangelovo priateľstvo s krásnou Vittoriou Colonnou, ako aj jej smrť, ktorej podľahla po ťažnej chorobe.

Ide o vynikajúco spracovaný dej plný intríg, pokrytectva a nešťastných osudov. Michelangelo sa kriticky zamýšľal nad spoločnosťou a vyjadroval svoje pocity, ktoré nestratili nič na aktuálnosti aj dnes.
Autor románu Matteo Strukul je skutočný majster tohto žánru a dokonale spája akciu, dobrodružstvo a napätie. Veľmi ho obdivujem a teším sa na jeho ďalšie romány.
Čítať viac
9

Vždy čítam knižky , ktoré ma zaujmú popisom , či názvom. Preferujem vybraných autorov , ktorých mam overených a zatiaľ ma nesklamali. Ale keď ma zaujme kniha a popis, tak sa nebránim zmene a prečítam si knihu.

Darina Deáková
Overený nákup
16.1.2021
Darina
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh vystihuje presne danú dobu ako pracovala inkvizicia, ako to v tej dobe fungovalo vo svätej cirkvy. Dobry dej, plný intríg a nešťastných zvratov. Páčila sa mi. Čítať viac
14.1.2021
Pútavý príbeh
Musím povedať že táto kniha ma prekvapila a to veľmi príjemne. Pre mňa je to prvá kniha od tohto autora a myslím že je to skvelé čítanie pre všetkých nadšencov histórie a renesancie. Kopa faktov krásne zaobalená do pútavého príbehu. Príbeh má v sebe krásne myšlienky ktoré nútia človeka premýšľať aj niekoľko dní po prečítaní celej knihy. Toto nie je typ knihy na ktorej dej zabudnete v momente ako ho prečítate. Čítať viac
Ivana Šubjaková
Overený nákup
16.9.2020
Odporúčam
Toto je ten najlepší spôsob, ako sa dozvedieť z histórie niečo viac ako na hodinách dejepisu. A navyše je všetko zabalené do dojímavého príbehu.... Kapitoly, v ktorých sa Michelangelo zamýšľa a vyjadruje svoje city sú mimoriadne inšpirujúce, majú poriadnu hĺbku a tento odkaz je aktuálny aj po 500 rokoch. Čítať viac
17

...mám rada, keď v knihe nájdem myšlienku, ktorá ma osloví až tak, že si ju zapíšem a vraciam sa k nej... Mnohé z nich nájdete aj v mojich recenziách kníh... Momentálne vyhľadávam životopisy umelcov, najmä maliarov a našla som záľubu v cestopisoch.

Jana Pešková
Overený nákup
26.6.2020
ďalší z príbehov
Obdivujem spisovateľov, ktorí si naštudujú stovky strán historických materiálov, aby nám mohli porozprávať príbehy zo života slávnych. A Michelangiolo je studnicou takýchto príbehov. Pritom sa dozvedáme o krutostiach tej doby, v ktorej by sme určite nechceli žiť. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Všetko, čo sa stane, sa stane. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo niečo iné, spôsobí, aby sa stalo niečo iné. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo znova, sa znova stane. Nemusí sa to však stať presne v tomto poradí.“