Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Posol
E-kniha

Prešli tri roky, odkedy Rowan a Citra zmizli bez stopy – počas katastrofy, čo má na svedomí kosec Goddard, ktorý nemilosrdne zlikvidoval svojich protivníkov a konečne sa dostal... Čítať viac

4,6 155 hodnotení
3. diel série
Žatva smrti
Vydavateľstvo
Slovart, 2020
627 strán
9-10 hodín čítania

Prešli tri roky, odkedy Rowan a Citra zmizli bez stopy – počas katastrofy, čo má na svedomí kosec Goddard, ktorý nemilosrdne zlikvidoval svojich protivníkov a konečne sa dostal k moci. Sú to tri roky, odkedy sa Nimbus odmlčal... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,49 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Zvon - Neal Shusterman, YOLi CZ, 2021
EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

17,11 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Tento titul nájdete v našej ponuke aj v kolekcii za skvelú cenu.

Finále dystopickej trilógie, ktorá si získala čitateľov po celom svete. A nielen tých young adult!Prešli tri roky, odkedy Rowan a Citra zmizli bez stopy – počas katastrofy, čo má na svedomí kosec Goddard, ktorý nemilosrdne zlikvidoval svojich protivníkov a konečne sa dostal k moci.
Sú to tri roky, odkedy sa Nimbus odmlčal – a jediný človek, s ktorým ostal v kontakte, je Greyson Tolliver.
A je to práve tretí diel dystopickej série zo sveta Koscov, v ktorom sa osud ľudstva, „odsúdeného na večný život“, zavŕši. Predtým však budú musieť nové spojenectvá aj staré priateľstvá prejsť najťažšou skúškou a možno opäť raz poraziť smrť.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
761211
Originálny názov
The Toll
Počet strán
627
Rok vydania
2020
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
3. diel série
Žatva smrti
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

155 hodnotení

106
33
10
4
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Finále dystopickej fantasy bolo vskutku veľkolepé. Musím priznať, zo začiatku som sa v dejových linkách a mnohých nových postavách trošku strácala, čakala som na Rowana a Anastáziu a tónisti ma nebavili. Avšak, vo svete, kde vládne kosec Goddard (ktorý vôbec nie je ctihodný) a Nimbus s ľuďmi komunikuje len prostredníctvom Posla, musíte zostať stále v strehu. Shusterman nesklamal a tradične prichystal čitateľovi mnoho nečakaných dejových zvratov. Nakoniec do seba všetko zapadlo, každá postava mala svoj význam, každá myšlienka hodnotu, každý čin dôvod. Nuž a záver? Bravúrny.

Čítať viac

Majstrovské zakončenie dystopickej trilógie!

Kosec bol skvelý, Nimbus dobrý, ale nenadchol, Posol bol vynikajúci, tzv. zlatý klinec programu (záveru). Rowan a Citra mi budú chýbať. Koniec tejto série mi perfektne zapasoval a nič by som na ňom nemenila. Viem, že sú aj čitatelia, ktorí by mi oponovali, sú to zväčša tí, čo za master piece tejto tilógie považujú práve Nimbus, však Bibi.

Dúfam, že sa dočkáme aj filmového spracovania, bola by to škoda nepozrieť si veľkolepých koscov v ich pestrofarebných rúchach, ako svojimi prsteňmi udeľujú imunitu.

Čítať viac

Trilógia Žatva smrti je jedna z najlepších YA distopických trilógii posledných rokov. Vlastne v mojom prípade asi aj najlepšia. Keďže v rokoch vydania Hier o život (čo je mimochodom jedna z najlepších distópii vôbec) bol knižný trh premnožený postapokalyptickými svetmi a hrdinami zachraňujúcimi vymierajúce ľudstvo, na určitú dobu sa tento žáner trochu odmlčal. Minimálne tie kvalitné kúsky. Preto je veľmi príjemné, že táto trilógia je nielen chytľavá, napínavá a veľmi kvalitne napísaná, ale posúva mladším (aj starším) čitateľom dôležité posolstvo. Rozoberá problémy ako rozdiel medzi dobrom a zlom a aká je medzi nimi tenká, niekedy až neviditeľná hranica. Nevyhnuteľnosť smrti dokonca aj v nesmrteľnej spoločnosti, problém nekonečného baženia po moci, prevzatie zodpovednosti za svoje činy a najmä dokonalú nedokonalosť ľudstva.
Tento diel bol perfektným zakončením. Stretávame sa tu s novými postavami, ktoré sú príjemným oživením (Jerico bol/a pre mňa jedna z najzaujímavejších postáv v knižnom svete), ale tiež sledujeme kam vietor zaveje staré známe postavy ako Citru a Rowana. Posledný diel obsahoval všetko, čo má záver takejto trilógie obsahovať a možno aj niečo naviac. Keď prečítate uvidíte ;)

"Čo je to s nami?" opýtal sa. "Čo nás stále ženie, aby sme sa usilovali o vznešené ciele, a pritom búrali základy? Prečo musíme vždy sabotovať snahu o dosiahnutie našich vlastných snov?"
"Sme nedokonalé bytosti," odvetila. "Ako by sme vôbec mohli zapadnúť do dokonalého sveta?"

Čítať viac

Poznáte to, keď čakanie na finále obľúbenej série je väčšie ako na samotné Vianoce? Tak ja som mala sviatky aj teraz v lete! Najhrubšia časť trilógie bola prečítaná rovnako rýchlo ako jej predchádzajúce diely. Každý z nás je predsa zvedavý ako Rowan s Citrou zachránia svet a nastolia poriadok. Prvá polovica knihy bola skôr predohrou ku druhej polovici, ale trpezlivosť sa vyplatila a všetko odvtedy nabralo rýchly spád. Nemôžem vám prezradiť koniec, ale sľubujem, že aj vy budete napäto čítať strany do konca. Čakajú tam zaujímavé zvraty a prekvapenia hodné veľkolepého finále. Bola to šialená jazda, ktorú si určite zopakujem opäť.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Matej
Neoverený nákup
predvčerom
Tretí diel zaujímavo ukončí celú sériu. Musím priznať, že niektoré zápletky ma prekvapili. Aj keď je celá trilógia uzavretá - kľudne by som prijal aj ďalší diel "čo bolo potom" :-)) Čítať viac
4
Korejské halušky - Dominika Sakmárová, 2024
Práve čítam
Korejské halušky

Jsem knihomol z Plzně, doma mám velké množství knížek, něco přes 1300 a již několik let let mám i svůj knižní blog, kam píšu recenze a na svůj instagram také dávám knižní fotografie toho, co aktuálně čtu... Rád dostávám tipy na knížky a rád se seznamuji. Nebojte se mi tedy napsat... :) V poslední době také čtu hodně v angličtině především v žánru MM romancí a rád komunikuji přímo s autory, pokud se nabízí ta možnost.

Josef Štaif
Overený zákazník
5.6.2024
Jedná se o skvěle vystavěný svět v podobě celé trilogie, kde se Neal Shusterman náležitě vyřádil a každý díl má svou specifickou atmosféru. Rozhodně řadím sérii Smrtka mezi mé nejoblíbenější série jak v klasické papírové podobě, tak i jako audioknihy. A kdo by neměl dost příběhů smrtek a světa budoucnosti, tak si můžete ještě jako takový drobný dojezd přečíst Kosení, což je sbírka povídek, které dovysvětlují některé události, které se během série odehrály nebo se vrací k některým vedlejším postavám. Čítať viac
3

Knihy sú veľkou súčasťou môjho života. Vďaka ním sa mi zmenilo diametrálne myslenie, dodali mi sebavedomie a boli tu vždy❣

Viktória Gregáňová
Overený zákazník
19.5.2024
Recenzia záverečného dielu triológie
Posledný diel triológie Žatva smrti ma nechal vo viacerých pocitoch... kedy neviem určiť, ktoré z toho dominuje. Jednoznačne to bolo zaujímavé a celú triológiu môžem 100% odporučiť. Súčasne by som si prijala aby to malo ešte doplnkové poviedky z budúcnosti, čo bolo potom. Čiastočne vieme, ako dopadol osud väčšiny postáv, napriek tomu by som to nezávislé pokračovanie prijala. Predchádzajúci diel ma bavil viac, zanechal vo mne viac pocitov, aj skrz smrť jednej z mojich obľúbených postáv. Niektoré veci boli predvídateľné, iné vôbec.
Hodnotím solidnymi 4,7/5 *
Čítať viac
30.3.2024
za mňa nie...
Knihu aj s predchádzajúcimi časťami som aj predala a dokonca o tejto som ani nemala chuť si niečo zapísať. Nebavilo ma to ukrutne. Umelá inteligencia, cesta a úniky na poslednú chvíľu. Také predvídateľné, žiaľ. Čítať viac
28
Veľký plán - Stephen Hawking, Leonard Mlodinow, 2011
Práve čítam
Veľký plán

Prvú knihu som prečítala už ako maličká, keď som ju kompletne roztrhala na franforce :D Odvtedy sa ma čítanie drží, ale ku knihám sa už chovám s úctou :)

Jana Miklošková
Overený zákazník
6.2.2024
Dokonalé zavŕšenie úžasnej trilógie! Samozrejme som mala kopu domnienok, čo sa udeje, ako to skončí, snažila som sa čítať náznaky medzi riadkami a niektoré mi aj vyšli, no na Shustermanovu fantáziu som sa nechytala :D Príbeh je zakončený veľkolepo, ale pokojne by sa dali písať ďalšie časti.
Čo ale rozhodne treba vypichnúť, je to množstvo myšlienok a možností, kam a akým spôsobom by sa mohol náš svet vyvíjať. AI napreduje prakticky denne, dospeje to štádia, v akom je Nimbus? Dospejem do sveta, kde sa zrútia všetky naše vedomosti o živote a na ich ruinách sa vytvoria nové? O tejto knihe budem ešte dlho uvažovať a vy, ak ste trilógiu ešte nečítali, choďte do toho!
Čítať viac
29
Pozvánka - Sebastian Fitzek, 2024
Práve čítam
Pozvánka

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený zákazník
28.1.2024
"Túžba po moci je spaľujúcou závislosťou."
Všetko dobré príbehy sa raz musia skončiť a záverečný diel Žatvy smrti - Posol mi dal vzrušujúcu cestu príbehom odohrávajúcim sa vo futuristickom svete. Boj o moc sa vystupňuje a veľa životov sa obráti hore nohami.
Veľký záporák Goddard nemilosrdne zlikvidoval svojich protivníkov a konečne sa dostal k moci. No kým žijú jeho dvaja najúhlavnejší nepriatelia neprestane tasiť všetky zbrane sveta.
"Aj hory vznikajú za veľkých otrasov. Tento prevrat sa bez otrasov nezaobíde."
A že tento príbeh mnou otriasal!!!
Posol je nádherne spracovaný príbeh o vykúpení, odpustení a trvalej sile nádeje, zanechávajúc v čitateľoch hlboký pocit zadosťučinenia a rozjímania. Viac sa nebudem rozpisovať, lebo bez spojlerov by sa to nedalo.
"Kým sa zlé veci diali niekde inde a niekomu inému, koho nepoznali, nebol to ich problém. Až na to že teraz každý poznal niekoho, kto poznal niekoho, kto sa nevrátil domov."
"Ľudia sú nádoby. Prechovávajú v sebe čokoľvek, čo do nich nalejú."
Čítať viac
26

Rada citam fantasy a romany, ale aj skutocne pribehy. Kupujem tiez vela detskych kniziek pre mojich 2 synov.

Zuzana Vittekova
Overený zákazník
2.11.2023
Záver série bol asi najlepšou knihou. Dej ponúkal stále niečo zaujímavé a v knihe, na rozdiel od prvých dvoch častí, neboli žiadne hluché miesta. Nové postavy priniesli čerstvý vietor a už sme nemuseli čítať iba úzky pohľad Rowana a Citry. Záver a rozuzlenie mi ešte dlho zostane v pamäti - autor to vymyslel geniálne! Čítať viac
6
Overený zákazník
14.9.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Strhujúce finale ktore prekvapilo ako to skončilo.
Nemohol uveriť že kosec Anastázia a Lucifer vzdali byť koscami aby išli na druhú planétu tým porazili svojho hlavného nepriateľa kosca Goddart.
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„V živote nejde o to ako prežiť búrku, ale ako tancovať v daždi.“

Rychle a nespoutaně - Kristy Bromberg, 2016
Rychle a nespoutaně
Kristy Bromberg