Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Město v oblacích - Kristýna Sněgoňová, Epocha, 2023

19,88 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Město v oblacích - Kristýna Sněgoňová, Epocha, 2023
Město v oblacích - Kristýna Sněgoňová, Epocha, 2023

Město v oblacích

Svět je v troskách. Když se hroutil, postavili lidé svou spásu - město na obrovských pilířích, chráněné před vším zmarem tam dole. Ale to bylo dávno. Tak dávno, že už si to... Čítať viac

Vydavateľstvo
Epocha, 2023
552 strán
8-9 hodín čítania

Svět je v troskách. Když se hroutil, postavili lidé svou spásu - město na obrovských pilířích, chráněné před vším zmarem tam dole. Ale to bylo dávno. Tak dávno, že už si to nikdo nepamatuje. A kdo o tom něco tuší... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština
24,15 €

19,88 €

-18 %
Posielame do 9 dní
Stíhame do Vianoc
Ďalšie knižné vydania
Město v oblacích - Kristýna Sněgoňová, Epocha, 2020
Brožovaná väzba
Čeština, 2020
Vypredané

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Vianoce v Sniežkove - Eliška Kramerová, Bambook, 2023
Město v oblacích - Kristýna Sněgoňová, Epocha, 2023
19,88 €

Viac o knihe

Svět je v troskách. Když se hroutil, postavili lidé svou spásu - město na obrovských pilířích, chráněné před vším zmarem tam dole. Ale to bylo dávno. Tak dávno, že už si to nikdo nepamatuje. A kdo o tom něco tuší, je v nebezpečí, mohla by po něm totiž jít císařská tajná služba, Polit, protože svět mimo město přece neexistuje. Alespoň ne pro ty, kdo nejsou vyvolení. Jenže stará tajemství se ráda nečekaně vynořují, a když se ve městě začnou záhadným způsobem ztrácet děti, nejlepší vyšetřovatel Politu pochopí, že věci mohou být jinak, než mu celý život tvrdili. Nový román Kristýny Sněgoňové přináší mezi troskami světa po apokalypse temné dobrodružství, jaké tu dlouho nebylo.
Čítať viac
Počet strán
552
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
110×180 mm
Hmotnosť
410 g
ISBN
9788027801497
Rok vydania
2023
Edícia
Fantastická Epocha
Naše katalógové číslo
2208213
Jazyk
čeština
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Epocha
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

17

Čitateľ prevažne Post-apokalyptických románov :) ale som otvorený akémukoľvek žánru. Vyštudoval som SPU v Nitre a momentálne pracujem :)

Štefan Filaga
Overený nákup
3.9.2023
Názor čitateľa
Famózne. Aj takto nečakane a týmto krásnym slovom by som chcel začať moju recenziu na knihu od Českej autorky Kristýny Sněgoňovej s názvom Město v oblacích. Ide o prvú knihu z trilógie Města, ktorá už v základoch prvej knihy ponúka rozsiahle množstvo žánrových prvkov. Je to myslené tak, že začiatok mi pripomínal dystopický Orwellovský román 1984, ďalej to prešlo akousi detektívnou časťou alá Hercule Poirot, pokračovalo v Sci-fi prvkoch pripomínajúcich Wellsov Stroj času, až sme sa dostali k post-apokalyptickej trilógie Silo od Hugh Howey a dochutili štipkou trilógie Metro od Dmitry Glukhovskeho. Jednoducho z každého rožku trošku. Inokedy by mi to prekážalo, no v tomto prípade som bol veľmi ale veľmi milo prekvapený a bol som z toho doslova unesený. Tá kombinácia atmosféry samotného mestečka, architektonického výkvetu sveta s ponurou, doslova NOIR atmosférou v prvej polovici knihy, doladená kúskami Fantasy a Sci-fi smerovaná k tomu post-apokalyptickému svetu – v druhej polovici bola neskutočne skvelá.

Som priemerný čitateľ, nečítam na rýchlosť, ale skôr pre pôžitok. Ak ma kniha baví, tak jej čítanie dokážem natiahnuť aj na mesiac, pretože ju čítam pomaly, mnoho krát sa pozastavujem a premýšľam nad udalosťami z knihy a samozrejme nechcem aby skončila. Podobné som to mal aj pri čítaní Města v oblacích, no táto kniha bola tak návyková, tak perfektne spracovaná, že som nedokázal prestať čítať, až som skončil – aby som pravdu povedal s unavenými červenými očami. O to väčšiu radosť som mal, že mám pred sebou v budúcnosti (snáď blízkej) ešte ďalšie dve časti.

Už som spomínal atmosféru a ešte sa k nej v krátkosti vrátim – bola skvelá, ponurá, zasadenie príbehu do môjho obľúbeného jesenného až zimného obdobia mi ulahodila. Snáď veľa nenapoviem, ale v knihe sa dostaneme aj povrch, do osady ktorá ako tak prežila pôvodnú skazu ľudstva. Autorka neodflákla ani túto časť knihy, atmosféra mesta na povrchu je rozdielna, tak ako aj životy ľudí v tomto meste.

Postavy – Lewenhart, Annieliese, Malger a mnoho ďalších postáv mi zostanú v pamäti na veľmi dlhú dobu. Hlavný hrdina bol miestami prísny, drzý a drsný, no zároveň sympatický, romantický ale i prefíkaný. Zo začiatku ho možno človek odsúdi, no časom sa mi dostal pod kožu a môj názor na neho sa zmenil. Páči sa mi, že všetky postavy boli rôzne – nie žeby v iných knihách neboli, ale stáva sa, že v knihách kde sa do príbehu vloží skupina ľudí, tak sa správajú ako stádo oviec. Všetky na jedno kopyto. V tomto príbehu však aj tie vedľajšie postavy majú svoje vlastné pohnútky, svoj vlastný život, svoj vlastný názor a človek sa ani v jednej postave nezmýli (nezameníte si takého Hirscha za Scholtza alebo Ursela za Cisára).

Ku koncu sa chcem dostať ešte k ďalšej hrozbe, ktorú som vôbec nečakal a ktorá ma milo prekvapila a pripomenula mi moju najobľúbenejšiu trilógiu Metro – a tou sú Cestáři alias Cestovatelia. Príšery, ktoré dokážu z ľudí behom sekundy spraviť sekanú. Príšery, ktoré nevieme odkiaľ prišli, no sú a ohrozujú ľudí žijúcich na povrchu. Opäť, pre mňa veľké, príjemné prekvapenie, ktoré knihe pridalo na hodnote – keďže to nie je len čisto politicko-sociálny román kde sa riešia interné konflikty medzi spodinou a vyberanou spoločnosťou.

Pôvodne som chcel napísať túto recenziu inak (vlastne to nie je recenzia, iba názor) ale moje vyklepané prsty ani po pár dňoch nedokážu od rozrušenia napísať krásnu recenziu s odbornejšími slovami. Chcel som hlavne zo seba dostať svoje vlastné pocity, ktoré sú z tejto knihy len a len pozitívne a nemám tejto knihe čo vytknúť. Skvelá atmosféra, skvelé postavy, skvelý príbeh, skvelé spracovanie a predovšetkým skvelé čítanie románu, ktorý hodnotím plným počtom hviezd.
Čítať viac
25.1.2022
Prudko čitateľné a návykové
Knihu odporúčam všetkým priaznivcom postapokalyptických príbehov. Autorka píše skvelo a tento jej svet je prudko uveriteľný. Je drsný, surový, špinavý a zdanlivo nemá veľa pozitívnych vecí, pre ktoré sa oplatí žiť. A tak sa tam umiera vo veľkom... Ja mám občas taký zlozvyk čítať knihy napreskáčku, takže recenzia o tejto prvej časti bola neskôr ako o druhej.
Dej sa odohráva v nemeckom meste v oblakoch, kde vládne cisár a prísne stráži akúkoľvek zmienku o živote mimo ich mesta. Za vyše sto rokov je to vyhrotené. Čím bližšie sú ľudia žijúci pri okraji, tým sú biednejší, úplne živo som si to vedela predstaviť. Nečudo, že aj v tomto meste existuje skupina odporcov, čo túži po lepšom svete, a ktorá sa snaží tajne preniknúť dolu. Tí, ktorí to majú nakázané od cisára oficiálne, sa vydávajú na povrch, na zemi zbierajú technológie a obchodujú a sú zahalení plášťom tajomstiev.
Zároveň sa príbeh rozvíja ako nie príliš akčná detektívka, kde je policajt vo vedúcej funkcii preradený k inému prípadu, do úplne odlišnej meskej štvrti a právom to považuje za istú degradáciu. Pátranie po nezvestných deťoch v meste, z ktorého sa nedá uniknúť, vyzerá beznádejne, jeho gestapácke taktiky nie sú príliš úspešné (aj keď zastrašovanie a prenasledovanie mu ide). Celé vyústenie je tak náhle a zbesilé, že som až nedýchala! Hlavný hrdina mi v patričných chvíľach liezol na nervy, jeho zoznamovanie sa s novým oddelením bolo také len aby bolo, rovnako aj snaha zapadnúť do prostredia, alebo aspoň vyriešiť prípad a vrátiť sa na staré miesto, no čo si ale potom preskákal a ako dopadol, som mu nepriala... Ale začal sa snažiť a to sa cení. (Teraz ma tak trhá, aby som aspoň trochu prezradila, ale nemôžem.) Pôjde však o život a sci-fi prvok, ktorý sa spomenul, mi nedá spávať. Ako brutálne rýchlo sa to všetko zmení, hotová apokalypsa... Prudko čitateľné a návykové, chcem viac z tohto sveta!
Čítať viac

„Ak vieš pozorne počúvať a sústrediť sa, môžeš vidieť oveľa viac, ako keby si mal oči otvorené.“

Môj dedko je čerešňa - Angela Nanetti, 2007
Môj dedko je čerešňa
Angela Nanetti