Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Kniha Prachu: Tajné spoločenstvo - Philip Pullman, Ikar, 2020

18,01 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Kniha Prachu: Tajné spoločenstvo

Od udalostí odohrávajúcich sa v La Belle Sauvage uplynulo dvadsať rokov. Vtedy sa Lyra Belacqua ocitla na začiatku rušnej cesty svojho života. V Tajnom spoločenstve ju... Čítať viac

2. diel série
Kniha prachu
Vek
14-18
Vydavateľstvo
Ikar, 2020
Počet strán
616

Od udalostí odohrávajúcich sa v La Belle Sauvage uplynulo dvadsať rokov. Vtedy sa Lyra Belacqua ocitla na začiatku rušnej cesty svojho života. V Tajnom spoločenstve ju spoznávame ako Lyru Zlatoústu. Už dávno nie je dieťa... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
18,90 €

18,01 €

-5 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Dostupné v 31 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
The Secret Commonwealth - Philip Pullman, Christopher Wormell (ilustrácie), Penguin Books, 2019
Brožovaná väzba
Angličtina, 2019
Vypredané

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Keď si ľahnem, začína sa večer - Linn Skaber, E.J. Publishing, 2023

Viac o knihe

Od udalostí odohrávajúcich sa v La Belle Sauvage uplynulo dvadsať rokov. Vtedy sa Lyra Belacqua ocitla na začiatku rušnej cesty svojho života. V Tajnom spoločenstve ju spoznávame ako Lyru Zlatoústu. Už dávno nie je dieťa... Lyrin vzťah s jej démonom Pantalaimonom sa natoľko komplikuje, že sa obaja dostávajú na miesta a do zložitých situácií, o akých by sa im ani nesnívalo. Aj Malcolm, ten chlapec s loďkou, ktorý sa kedysi odhodlal zachrániť maličkú Lyru pred povodňou a prenasledovateľmi, sa vydáva na cestu, teraz už ako zrelý muž so zmyslom pre povinnosť a s túžbou konať správne.
Ich nebezpečné a dobrodružné cesty vedú naprieč Európou až do Ázie za strateným mestom démonov, tajomstvami púšte a záhadou tajomného prachu.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
The Secret Commonwealth
Počet strán
616
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
145×227 mm
Hmotnosť
849 g
ISBN
9788055173528
Rok vydania
2020
Vekové odporúčanie
14-18
Naše katalógové číslo
746555
Jazyk
slovenčina
Preklad
2. diel série
Kniha prachu
Vydavateľstvo
Ikar
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Kniha Prachu: Tajné spoločenstvo - Philip Pullman, Ikar, 2020
Štrkáč Callahan - Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor), Artis Omnis, 2020
31,71 €
Ušetríte 2,09 €

Hodnotenia

4,2 / 5

16 hodnotení

8
4
3
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

23

Zboňujem knihy a každú voľnú chvíľu trávim buď sledovaním noviniek a zapĺňaním svojho wishlistu, alebo tým, že čítam knihy. Väčšinou čítam hneď dve naraz :-) Jednu v práci a jednu doma. Čítam rôzne žánre, a mám mániu zbierať všetky knihy od autora, ktorý sa mi zapáči.

Alžbeta Szomolaiová
Overený nákup
22.8.2023
Medzizastávka
Táto kniha síce moc neohúrila,no beriem ju ako medzizastávku pred ďalšou časťou. Kniha sa viacmenej venuje naštrbenému vzťahu medzi Lyrou a Pantalaimonom po posledných udalostiach v ríši mŕtvych. Tiež sa na scéne objaví Malcolm a jeho postava sa vyvinie naozaj nečakaným smerom. Kľudne by som prijala polovicu strán bez dlhých opisov "putovania". Možno by tak kniha pôsobila sviežejším dojmom. Napriek tomu sa teším na pokračovanie. Čítať viac
24.2.2023
Recenzia
Tajné spoločenstvo je druhou časťou série Kniha Prachu. Opäť sa stretávame s Lyrou a inými známymi postavami. Tentokrát sa dej odohráva po udalostiach Temných hmôt, Lyra má okolo dvadsať rokov a s Pantalaimonom majú veľké problémy. Nenávidia sa. Keď som videla to slovo v anotácii, nechcelo sa mi tomu veriť. Veď démon má byť spriaznená duša, nie?

Lyra je veľmi zmenená, smutná, neverí na množstvo vecí, stratila fantáziu... Ani si neviete predstaviť, ako ťažko sa mi to čítalo. Na jednej strane je to úžasná kniha, svet plný mágie a dobrodružstiev, ale na druhej strane je tam toľko zla, cirkev, Lyra a Pan, ktorí sa musia vzájomne nájsť.

Kniha má vyše 600 strán, čiže som sa obávala, čo sa bude diať a úprimne poviem, že skoro nič akčné, pretože tam ide skôr o poznávanie, cirkev, ktorá sa stále rozrastá, nájdenie samého seba, hľadanie pravdy o démonoch... Ale aj napriek tomu som si užila každé jedno slovo.

Nebudem klamať, stále som mala slzy v očiach, pretože sa mi ťažko čítali niektoré úseky, keďže Lyra a Pan mali také nádherné puto v Temných hmotách...

Philip to vie so slovami, pretože aj keď to bolo ťažké čítanie, nemohla som sa odtrhnúť. Čiže áno, čítanie vám roztrhá srdce na kúsky, ale strávite ho s Lyrou, Panom, Malcolmom a inými.

V podstate sa opakujem, ale tento svet pre mňa veľa znamená, od začiatku roka ma drží pri živote a očaril ma, preto som vďačná za každú zmienku, ktorú autor ponúka. Nemôžem sa dočkať, keď vyjde tretia časť, pretože koniec bol veľmi napínavý a ja veľmi dúfam v šťastný koniec. Nezniesla by som, keby sa niečo pokazilo.
Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
30.12.2020
Skvelé pokračovanie Temných hmôt
Knihu som nepustila z rúk. Je dynamická, napínavá a ako navráva jej názov, aj tajnostkárska. Niektoré udalosti odohrávajúce sa v knihe nie sú vysvetlené a Lyra uháňajúca za svojim osudom sa nad nimi príliš nepozastavuje, verím však, že to bude vysvetlené v ďalšom diely, ktorý všetko prepojí. Občas som sa cítila ako pri čítaní pôvodnej triloógie. Pátranie po prachu v tieni Magistéria jednoducho pokračuje! Čítať viac
1.10.2020
No...
Veľmi dlhý a dosť slabý diel. Niektoré dialógy mi prišli silené, ale už som si mohla zvyknúť, keď je to v podstate 5. diel. Na druhej strane oceňujem, že sa autor snažil o temnejší tón.
Z môjho pohľadu sa dokopy veľa závažných veci neudialo, každá z hlavných postáv išla sama za seba (ak aj došlo k nejakej interakcii, bola len minimálna) a pôsobilo to na mňa dojmom, že autor len nejako rozkladá figúrky po šachovnici a zatiaľ ani sám nevie, čo z toho bude.
Celkovo táto nová trilógia zatiaľ za veľa nestojí, ale dúfam, že finále to vynahradí.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac
Kúpte spolu
Kniha Prachu: Tajné spoločenstvo - Philip Pullman, Ikar, 2020
Štrkáč Callahan - Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor), Artis Omnis, 2020
31,71 €
Ušetríte 2,09 €

„Láska, povedal, je ako tá najjasnejšia galaxia, ktorá nikdy nezhasne! “

Ryby nemajú nohy - Jón Kalman Stefánsson, 2016
Ryby nemajú nohy
Jón Kalman Stefánsson