Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Ohňová zem - Pascal Engman, Ikar, 2021

16,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ohňová zem

Z podzemného pekla sa nikto nedostane živý

Colonia Dignidad bola nemecká kolónia na juhu Čile. Rozprestierala sa na území, ktoré svojím rozsahom takmer dosahovalo veľkosť Lichtenštajnska. Od roku 1961 obyvatelia kolónie... Čítať viac

1. diel série
Vanessa Franková
Vydavateľstvo
Ikar, 2021
496 strán
7 hodín čítania

Colonia Dignidad bola nemecká kolónia na juhu Čile. Rozprestierala sa na území, ktoré svojím rozsahom takmer dosahovalo veľkosť Lichtenštajnska. Od roku 1961 obyvatelia kolónie sexuálne zneužívali deti. Viacerí z páchateľov boli bývalí príslušníci SS... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

16,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 30 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Ohňová země - Pascal Engman, Vendeta, 2020
Pevná väzba
Čeština, 2020
Do 6 – 11 dní
-18 %

18,06 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Vojna dvoch kráľovien - Jennifer L. Armentrout, Zelený kocúr, 2023

Viac o knihe

Colonia Dignidad bola nemecká kolónia na juhu Čile. Rozprestierala sa na území, ktoré svojím rozsahom takmer dosahovalo veľkosť Lichtenštajnska. Od roku 1961 obyvatelia kolónie sexuálne zneužívali deti. Viacerí z páchateľov boli bývalí príslušníci SS, ktorí sa dostali do Čile prostredníctvom tajnej siete nacistických sympatizantov známej ako Die Spinne. Osada stále existuje. Len účel sa zmenil.

V Štokholme miznú majetní finančníci a médiá majú svoju senzáciu. Miznú aj deti ulice, prisťahovalci, po tých však nikto nepátra. Polícia nedokáže zastaviť zločineckú organizáciu s názvom Légia, ktorá vládne štokholmskému podsvetiu. O zvláštne zmiznutia sa začne zaujímať Vanessa Franková, húževnatá, svojská policajná inšpektorka. Práve prežíva osobnú krízu, ale riskuje všetko, aby na vlastnú päsť vypátrala, kto uniesol mladú dievčinu zo Sýrie. Štrnásťročná Natasja prišla o celú svoju rodinu a vo Švédsku chcela začať nový život.

Séria stôp privedie Vanessu k bývalému vojakovi elitných jednotiek Nicolasovi Paredesovi. Opustil armádu, no nevzdal sa túžby po náprave tam, kde sa siaha na práva bezbranných. Nitky siahajú až do ďalekého Čile a udalosti naberajú rýchly spád. V podzemných bunkroch, pozostatkoch z čias vojenskej diktatúry, sa odohrávajú zločiny, nad ktorými tamojšia vláda už roky priviera oči.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
Eldslandet
Počet strán
496
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
545 g
ISBN
9788055175812
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
815879
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Švédsko
1. diel série
Vanessa Franková
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Ohňová zem - Pascal Engman, Ikar, 2021
Čitateľ - Max Seeck, Motýľ, 2020
31,80 €

Hodnotenia

3,7 / 5

6 hodnotení

2
0
4
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

29.5.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Téma migranti intenzívne koluje médiami už niekoľko rokov, istý čas sa dokonca zdalo, že ľud sa nezameriaval na nič iné a spoločnosť sa rozdelila na dva tábory – na tých, ktorým cudzinci nijako neprekážali a boli ochotní ich prijať medzi seba, no a na tých radikálnejších, ktorí o „teroristoch“ nechceli ani počuť. Čo ak týchto utečencov ale začne niekto hromadne unášať? Nikomu nechýbajú, nikto sa po nich nezháňa, tým pádom tvoria geniálny cieľ pre obchodníkov s bielym mäsom. Pascal Engman sa na problematiku pozerá vlastným pohľadom, ktorý pretransformoval do rozsiahleho diela Ohňová zem.


Colonia Dignidad bola nemecká kolónia ja juhu Čile, ktorá sa neslávne preslávila únosmi a sexuálnym zneužívaním maloletých zo strany príslušníkov SS. Neskôr sa pretransformovala na akési pokusné stredisko, ktoré navštívil dokonca sám Josef Mengele a Augusto Pinochet. Existuje dodnes, môžete ju poznať pod názvom Villa Baveria.

Čitateľ má možnosť sledovať dve prioritné dejové línie – jedna z nich sa odohráva vo Švédsku a na príbeh sa pozeráme z pohľadu Vanessy, čerstvo rozvedenej šéfky vyšetrovacieho tímu Nova, ktorá sa potrebuje spamätať po ťažkej situácii a žiaľ utápa v alkohole. To je aj ten dôvod, prečo je nútená na pár týždňov opustiť svoju prácu a vyhľadať odbornú pomoc. Jej všedné dni môže narušiť len informácia o nezvestných účtovníkoch, po ktorých sa akoby zľahla zem. Čo mali títo ľudia spoloční a s kým sa to len zaplietli?

Na druhú stranu nahliadneme do života páchateľov z Čile, ktorí si zarábajú na živobytie predajom malých detí, ktoré nájdu „odhodené“ na ulici. Časom sa rozhodnú presunúť svoje pole pôsobnosti do Švédska, nakoľko zachytili informáciu o deťoch migrantov, po ktorých sa nikto nebude zháňať. Využijú teda príležitosť a zapletú sa do kolotoča klamstiev a špinavých hier.

Nikdy by som si nebola pomyslela, že to poviem, ale musím sa priznať, že som prvú polovicu príbehu držala prsty zločincom. Samozrejme, že nesúhlasím s unášaním a predajom na orgány, ale keď tí chlapíci boli takí sympatickí a ich pohľad na vec bol oveľa zaujímavejší, chytľavejší a ja som ich jednoducho žrala. Vanessa mi prišla akosi príliš typizovaná – skrachovaná rozvedená alkoholička - a jej príbeh sa mi zdal skôr neuveriteľný, a tak som ju už od začiatku nemala ani najmenej v láske. Môj názor sa v istej chvíli otočil proti mne a od istého momentu som už len držala Vanesse palce, aby sa vrátila späť do sedla a porazila nespravodlivosť.

Kniha na prvý pohľad pôsobí veľmi objemne, predsa len má takmer 500 strán, ale zaručujem vám, že ako sa do nej raz dostanete, stránky vám budú len tak ubiehať pomedzi prsty, ani sa nestačíte čudovať. Postupne sa príbeh začne tak šialene zamotávať, že prosto nebudete chcieť prestať čítať, v hlave vám budú víriť zvedavé otázky, na ktoré nie a nie dostať odpoveď.

Ak ste fanúšikmi kvalitných šikovne prešpekulovaných príbehov, túto novinku si rozhodne nesmiete nechať ujsť.
Čítať viac
23

Zboňujem knihy a každú voľnú chvíľu trávim buď sledovaním noviniek a zapĺňaním svojho wishlistu, alebo tým, že čítam knihy. Väčšinou čítam hneď dve naraz :-) Jednu v práci a jednu doma. Čítam rôzne žánre, a mám mániu zbierať všetky knihy od autora, ktorý sa mi zapáči.

Alžbeta Szomolaiová
Overený zákazník
12.5.2021
Nevyužitý potenciál
Od knihy,ktorá zaujala v kníhkupectve hlavne svojim názvom a podtitulom som mala nemalé očakávania. Príbeh z ďalekého Čile, kam sa dostávajú stratené deti z ulíc a stanú sa z nich nedobrovoľne darcovia orgánov mal veľký potenciál. Žiaľ napriek tomu ze kniha sa čítala naozaj rýchlo, tak dej sa len tak-tak dotkol tejto témy a aj koniec mi prišiel iba tak narýchlo zbúchaný. Škoda, lebo aj hlavne postavy ako bývalý vojak Nicolas a policajtka Vanessa si získali hneď moje sympatie a čakala som naozaj veľkolepý príbeh plný akcie a neočakávaných zvratov. Možno prekvapí ďalšia časť, ktovie? Čítať viac
26
Purpurová síť - Carmen Mola, 2023
Práve čítam
Purpurová síť

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený nákup
2.4.2021
Téma výborná, mohol to byť skvelý thriller.... ale
Ohňová zem.... príbeh zaoberajúci sa obchodovaniu s orgánmi, únosov detí, mal všetky atribúty thrilleru, ale... Napriek zaujímavej téme, spôsob ako knihu Pascal Engamn mi nesadla a bola pre mňa veľkým sklamaním. Prečo? V knihe sú 3 nezávislé príbehy, ktoré sa prelínajú v rôznych príliš krátkych kapitolách (1 až 2 strany), čo bolo veľmi rušivé a u mňa vyvolávalo hnev, pretože, jednotlivé časti sa nepodarilo autorovi prepojiť, aby pôsobili plynule (preskakovanie z kapitoly do kapitoly pôsobilo na mňa ako reklama počas filmu). Autor tým absolútne "zabil" napätie a gradovanie príbehu. V závere dokonca úplne zlyhal. Dopísať záver takto rýchlo mi prišlo že mal na stole asi posledný papier tak to tam "nejako natesnal". Zo začiatku som si myslela že dám šancu tomuto autorovi a budem sledovať príbehy inak sympatickej vyšetrovateľky Vanesy, ale po prečítaní recenzií, že autorov štýl písania je rovnaký, aj v ostatných knihách, bola Ohňová zem moja prvá ale aj posledná kniha od Pascala Engmana. Škoda. Čítať viac
21.2.2021
Mala som iné očakávania
Príbeh sleduje viaceré uhly pohľadov postáv, ktoré v príbehu zohrávajú celkom inú rolu (či už pozitívnu alebo negatívnu). Pohľady sa odohrávajú na rôznych miestach a v odlišných podmienkach, no jedno majú spoločné - skladajú celú mozaiku, ktorá tvorí zápletku. Dej sleduje únosy detí na transplantáciu orgánov pre vyššiu vrstvu, policajtku pri pátraní, samotných únoscov a taktiež okrajovo sleduje život v kolónii... Samotná kniha má čo ponúknuť a ja by som z nej aj bola nadšená, keby u mňa nenastal problém. A to že som od nej mala celkom iné očakávania. Pôvodne som si myslela, že sa bude jednať o tématiku Colonie Dignidad ako to aj anotácia sľubuje. To je však milná predstava a zrejme aj preto som si príbeh neužila tak veľmi ako som mohla.
Pre fanúšikov krimi je to však zaujímavé dielo, ktoré môže spríjemniť vaše dni!
Čítať viac
13

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
Overený zákazník
12.2.2021
Severania sa rozrástli o ďalšieho fajn spisovateľa
Napínavé, dynamické a dobre napísané :-) Autor pri písaní čerpá z aktuálnych horúcich spoločenských tém, akými sú imigrácia, organizovaný zločin alebo korupcia. Prostredníctvom románu poukazuje aj na násilie páchané voči ženám a obchod s ľudskými orgánmi..V krátkych kapitolách preskakuje zo scény na scénu, z príbehu do príbehu, drží čitateľa neustále v strehu a napätí. Hoci má kniha 495 strán, neobsahuje žiadnu vatu. Už teraz sa teším na ďalšie krimiromány s odvážnou a húževnatou policajtkou Vanessou. Severania sú jednoducho v tomto žánri doma.

Príbeh je vystavaný na pozadí šokujúcich historických udalostí, z ktorých je človeku zle a po chrbte mu behá mráz.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac
Kúpte spolu
Ohňová zem - Pascal Engman, Ikar, 2021
Čitateľ - Max Seeck, Motýľ, 2020
31,80 €

„Keby sa človek mohol pobaliť do neba, urobil by to presne tak. Všetkého by sa dotkol a nezobral by si nič... “

Nestrácajte vieru - Mitch Albom, 2010
Nestrácajte vieru
Mitch Albom