Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Kým vychladne káva - Toshikazu Kawaguchi, Lindeni, 2021

14,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Kým vychladne káva

Čo by ste povedali na malý návrat do minulosti? V jednej malej japonskej kaviarni s názvom Funiculi Funicula takúto možnosť ponúkajú. Musíte však splniť náročné podmienky,... Čítať viac

4,3 91 hodnotení
1. diel série
Funiculi Funicula
Vek
18+
Vydavateľstvo
Lindeni, 2021
184 strán
3-4 hodiny čítania

Čo by ste povedali na malý návrat do minulosti? V jednej malej japonskej kaviarni s názvom Funiculi Funicula takúto možnosť ponúkajú. Musíte však splniť náročné podmienky, prítomnosť sa nezmení a čas je obmedzený – musíte sa... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 36 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (4)
Než vystydne káva - Toshikazu Kawaguchi, Kniha Zlín, 2024
Pevná väzba s prebalom
Čeština
Predobjednávka,
vychádza 29. 7. 2024
Novinka

14,99 €


Doky kava ne okholone - Toshikazu Kawaguchi, KSD
Pevná väzba
Ukrajinčina
Na sklade 2 ks

10,60 €


Než vystydne káva - Toshikazu Kawaguchi, Kniha Zlín, 2022
Pevná väzba
Čeština, 2022
Vypredané

Než vystydne káva - Toshikazu Kawaguchi, Kniha Zlín, 2019
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2019
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Príbehy rezonujúce v albume RED od Taylor Swift

Greywaren (slovenský jazyk) - Maggie Stiefvater, Slovart, 2024

Viac o knihe

Čo by ste povedali na to, keby ste sa mohli vrátiť do minulosti, hoci len na malú chvíľu, kým vám vychladne káva?
V jednej malej tokijskej kaviarni pomenovanej podľa známej neapolskej piesne Funiculi Funicula vraj takúto možnosť ponúkajú. Má to však háčik. Môžete sa stretnúť len s ľuďmi, ktorí kaviareň už niekedy navštívili. Nech urobíte čokoľvek, prítomnosť tým nezmeníte. Pri pobyte v minulosti sa nesmiete pohnúť z presne určeného miesta. Váš čas v minulosti sa začína zaliatím kávy a končí sa v okamihu, keď káva vychladne. A to sme zďaleka nevymenovali všetky zo zoznamu čudesných pravidiel... Napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí sa náročnými podmienkami nedajú odradiť a naberú odvahu skúsiť to.

Kniha ponúka štyri dojímavé príbehy tých, ktorí cestu v čase podstúpili. Čo všetko im priniesla a ako sa vďaka nej zmenili ich osudy?
Milenci je príbeh ženy, ktorá sa rozišla s mužom, za ktorého sa chcela vydať. Manželia je príbeh muža strácajúceho pamäť a jeho manželky, zdravotnej sestry. Sestry je príbeh ženy, ktorá ušla z domu, a jej mladšej sestry, ktorá miloval a jedlo. Matka a dcéra je príbeh tehotnej ženy, zamestnankyne kaviarne.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
841499
Originálny názov
コーヒーが冷めないうちに
Počet strán
184
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
308 g
ISBN
9788056620939
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
18+
Štýl
psychologický, filozofický, napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Japonsko
1. diel série
Funiculi Funicula
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre ženy, pre dospelých, pre mužov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

91 hodnotení

45
29
7
5
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Jednoducho Japonsko

Mám rada japonských autorov. Zvláštny štýl príbehu, ktorý je mne osobne však veľmi príjemný. Kniha sa číta ľahko a rýchlo, rezonuje vo mne myšlienka nemožnosti zmeniť minulosť, avšak neustála možnosť zmeny prítomnosti a pohľadu na seba, na svet a na vzťahy.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

30.3.2024
Kým vychladne káva
Ku knihe som sa dostala cez knižný klub, ktorý navštevujem. Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykla na štýl písania autora a zapamätala si mená postáv. Hlavnou témou knihy je cestovanie v čase. Nie každý sa na to však odváži, kvôli prísnym pravidlám, ktoré treba dodržiavať. Všetky postavy, ktoré sa na cestovanie podujali, mali rôzne problémy a nedoriešené záležitosti z minulosti a potrebovali tzv. "closure". Na to ako sa postavy správali a ako rozmýšľali som si na začiatku musela zvyknúť. Bolo cítiť kultúrne rozdiely, vplyv hierarchie napríklad aj vo vzťahu s rodičmi.
Mne osobne vadili dookola sa opakujúce vysvetľovanie pravidiel cestovania v čase. Ale odhliadnuc od toho knihu odporúčam.
Čítať viac
6.1.2024
Má význam cestovať v čase, ak neviete nič zmeniť?
Kniha – tak ako naznačuje jej názov - je o pominuteľnosti vzácneho času, o tom, ako sa nesmieme nechať spútať minulosťou, akokoľvek radi by sme sa do nej chceli vrátiť. Príbehmi nám ukazuje, akú silu majú naše emócie a túžby, koľko toho vedia pokaziť unáhlené reakcie a ako sa stále dokážeme posúvať aj malými krokmi vpred.
Jednotlivé príbehy zákazníkov a zamestnancov kaviarne sa prepletajú, zo začiatku teda čitateľ môže mať problém s japonskými menami. Strohý štýl písania, časté opakovanie pravidiel a detailné opisy pohybov zase pripomínajú, že autor je dramatik, a táto „zbierka poviedok“ vznikla ako prepis divadelnej hry.
Napriek tomu je Kým vychladne káva hrejivé poetické dielo založené na čarovnej predstave, že môžeme napraviť svoje chyby a povedať nevypovedané tým, na ktorých nám záleží. Autor vložil to do ničím nezaujímavej reality tému cestovania v čase, a netrápi sa tým, ako by to mohlo fungovať alebo prečo je to tak. Kvôli útlosti knihy ani vy nebudete mať čas sa nad tým zamyslieť. Jednoducho nám predostrel dokonale fungujúcu realitu a je na nás, či ju prijmeme.
Čítať viac
36
Sexkomiks - Philippe Brenot, 2017
Práve čítam
Sexkomiks

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @denny_medziriadkami @_dennyto

Denisa Tomíková
Overený zákazník
1.12.2023
Knihe som dala 4,5/5
Po tejto knihe som pokukovala už dlhší čas a teraz som sa k nej dostala. Neviem, či je to len môj súkromný pocit alebo je to fakt, ale autor, ktorý pochádza z Japonska píše inak, ako som zvyknutá. Alebo skôr myslí inak. Nemyslím to v zlom, len som si to už viackrát všimla a mne osobne sa to páči.

Kniha "Kým vychladne káva" je ukážkou toho, ako sa na sci-fi námete cestovania v čase dá vybudovať zaujímavý a v podstate nescifi príbeh. Alebo skôr niekoľko príbehov. V tejto knihe nájdeš 4 poviedky, ktoré sú samostatné a zároveň prepojené nie len kaviarňou, ale aj postavami. V každom príbehu sa opakujú pravidlá cestovania v čase, je tam veľa monológov hlavnej postavy príbehu, jeho/jej vnútorného prežívania a samozrejme to cestovanie do minulosti. Je zaujímavé, že autor často sústredil pozornosť na niekedy až nepodstatné detaily prostredia či oblečenia, ale mne to v podstate neprekážalo, veď každý z nás si na svojom okolí všíma niečo iné. Na to ako sa postavy správali, ako rozmýšľali a čo rozprávali som si na začiatku musela zvyknúť. Asi je to tou rozdielnou kultúrou. Keď som si zvykla bolo to fajn a páčil sa mi aj v podstate otvorený koniec poviedok. Ja otvorené konce neznášam a v tejto knihe som to prijala, akoby to bola úplná samozrejmosť. 

Takže podľa mňa autor odviedol kus dobrej roboty a už chápem, prečo sa čitateľom táto kniha páči. Knihu odporúčam ľuďom s otvorenou mysľou, ktorí nebudú šomrať, keď autor bude opakovať rovnaké informácie. Rozhodne sa bude páčiť čitateľom, ktorí majú radi citlivo napísané príbehy a páčia sa im opisy prostredia aj atmosféry.

"Kým vychladne káva" dávam 4,5/5 a naozaj nie len za cestovanie v čase s presnými pravidlami. Dávam jej takéto hodnotenie pretože ma autor chytil za srdce. Síce ja by som na výlet do minulosti nešla, ale páči sa mi čítať o tom, ako iní ľudia rozmýšľajú a čo všetko by chceli zmeniť či opäť prežiť. A vôbec mi neprekážalo opakujúce sa objasňovanie pravidiel cestovania v čase. Práve na tom som videla, ako s nimi pracujú rôzne osoby rôzne a aj čo si o nich myslia.
Čítať viac
Andrea Profantova
Overený zákazník
20.11.2023
Oddychovka
Ľahké čítanie - zaujímavá myšlienka na dej knihy, 4 príbehy, ktoré sa priebežne prepájajú s postavami v kaviarni a aj príjemné, ľudské emócie, ktoré kniha počas čítania ponúka.
Platí, čo už písali iní recenzenti, že opakované popisovanie pravidiel je trochu otravné, ale preskočiť sa dá vždy...
Čítať viac
Natália
Neoverený nákup
7.4.2023
Musím priznať, že kniha ma sklamala. Jediné čo sa mi na nej páčilo, bola pointa a otvorený koniec príbehov. Snáď bude druhý diel lepší. Čítať viac
22.3.2023
Po knihe Kým vychladne káva som siahla najmä preto, že mi anotáciou pripomenula jednu z mojich absolútne najobľúbenejších kníh - Polnočnú knižnicu. A tiež preto, že bol okolo nej obrovský rozruch a zdalo sa, že ju všetci zbožňujú. Čo by sa mohlo pokaziť, však? Ukázalo sa, že takmer všetko.

Zatiaľ čo ako divadelnú hru si tento príbeh dokážem živo predstaviť, ako kniha podľa mňa na plnej čiare zlyhal. Nejdem vám tu rozpisovať, o čom to vlastne je. Prečítajte si anotáciu a ak sa rozhodnete dať knihe šancu, zistíte, že obsah a pravidlá kaviarne sú v príbehu zopakované ešte asi stokrát. Noazaj neviem, prečo to autori robia, no ja osobne sa potom cítim ako nekompetentný idiot, ktorému treba všetko pripomínať a vysvetľovať. Dokonca aj atmosféra kaviarne, ktorá sa mi zo začiatku zdala fascinujúca, sa mi ku koncu už protivila, pretože nepotrebujem stokrát čítať o sépiovom nádychu lampy či stolčeku v rohu miestnosti. Repetitívne a nezáživné.

Príbehy, ktoré mali byť asi dojemné, so mnou neurobili vôbec nič, a to nie z toho dôvodu, že by som bola chladný kus kameňa, ale preto, že postavy sa od seba ničím neodlišovali a mali asi takú osobnosť ako kávové zrnko. Namiesto toho, aby sa im autor snažil vdýchnuť život, sa sústredil na totálne zbytočné a nudné opisy oblečenia každej postavy, ktorá do kaviarne vkročila. Som názoru, že čosi také patrí ako okrajová poznámka do scenára, nie do súvislého príbehu, v ktorom to len zbytočne odpútava pozornosť. Najmä ak tie postavy dokážete ledva rozlíšiť na základe mena, nie to si ešte pamätať, kto má čo oblečené.

Knihu som čítala niekedy v marci a už si absolútne nepamätám, ako sa skončila, čo je jasné znamenie, že ten koniec nestál za veľa. Vlastne som sa teraz počas písania recenzie mierne rozčúlila, ako môže byť táto kniha taká obľúbená. Ak si chcete prečítať naozaj dobrú knihu o cestovaní v čase a pochopení chýb z minulosti, ušetrite si čas a siahnite radšej po Polnočnej knižnici.
Čítať viac
17.3.2023
…Japonsko, kaviareň, cestovanie v čase…

Na menej ako 200 stranách sa odohrávajú štyri samostatné príbehy, poviedky, ktoré majú niečo spoločné. Kaviareň, personál a ženu v bielych šatách. Len o jednej kaviarni v Tokiu kolujú chýry už niekoľko desiatok rokov, že jedno konkrétne miesto v nej vám zaručí vrátiť sa do minulosti.

Nápad perfektný. Prevedenie, z môjho pohľadu pokrivkávajúce, no verím, že to je sčasti aj rozdielnosťou kultúr a vyjadrovaním. Prekladateľ bol a stále je v mojich očiach macher level milión!

Dej na mňa pôsobil často chaoticky. Opis kaviarne, zákazník, ktorý má dôvod sedieť a objednávať si kávu za kávou(či iné dobroty), preskok do minulosti postavy, šup, sme späť v kaviarni, nejaký ten dialóg, veľa monológov, presun do minulosti-cestovanie v čase, epizódka, ktorá sa už stala, ale tentokrát trochu inak, späť do prítomnosti… takto opísané to znie ako vcelku chronologický príbeh. Nebol taký ani jeden.

Aj keď musím priznať, že poviedky nie sú mojou šálkou kávy(aké príhodné), vedela by som si predstaviť tieto poviedky napísané ako román a určite by sa mi páčili. Žiaľ, neviem oceniť formát poviedky. Stále mi niečo v danom príbehu chýba… Rozpísaný začiatok, prepracovanejší stred, či úplný záver… poviedku vnímam ako časť z románu. Malý kúsok. No a aby som príbeh náležite ocenila, chýba mi tam zvyšok príbehu, ktorý si autor nechal pre seba.

Ak ale vám poviedky vyhovujú, určite siahnite po tejto knihe a môžete si domov z kníhkupectva vziať aj pokračovanie/-nia.
Čítať viac
7.3.2023
Čo by ste robili, keby ste sa vedeli vrátiť v čase?
Štyri komorné ľudské príbehy spojené jednou kaviarňou. Autor dáva postavám druhú šancu, na veľké gestá však nie je čas, všetko treba stihnúť kým vychladne káva. Nádherne a citlivo napísané sú vzťahy i atmosféra podzemnej kaviarničky, ktorá je tak živá, až máte pocit, že za jedným stolom sedíte aj vy. Čítať viac
Alžbeta Hrušovská
Neoverený nákup
2.2.2023
Príjemné čítanie
Naozaj pekná knižka na zaujímavú tému. Jediné čo mi chýbalo je dozvedieť sa viac o tom ako sa vyvinú osudy postáv. Odporúčam :) Čítať viac
8

Od detstva som rada počúvala a neskôr aj sama čítala rôzne príbehy. Unášali ma do sveta fantázie a snov. Nedala som sa odradiť ani neznámymi slovami a cudzími výrazmi. Najmä keď som začala siahať aj po knihách v češtine. Som už hodne dospelá, ale svet rozprávok, príbehov, fantázie ma aj naďalej očarováva. Mám rada sci-fy žáner, ale nielen ten. Každý príbeh v sebe nesie dušu svojho autora a je krásne súznieť a objavovať iné svety.

Helena Jakubčíková
Overený zákazník
7.1.2023
Kým vychladne káva
nenápadná kniha Kým vychladne káva ma v prvom rade zaujala obálkou :-) a spracovaním knihy. Japonský autor bol pre mňa neznámou persónou, ale povedala som si, že dám knihe šancu a kúpila som si ju. Neskôr sa ukázalo, že to bol dobrý ťah. Nezvyčajná kaviareň, nezvyčajné pravidlá pre nezvyčajný návrat v čase - šanca vidieť, povedať to, čo v danom čase zostalo nevyrieknuté a neznáme. Aký to dar :-)
"Človek dokáže prekonať aj tie najťažšie prekážky. Je to len otázka postoja." ... a vôbec nie je dôležité, že... oh, nejdem prezrádzať.
Milé a vzájomne prepletené osudy ľudí, ktorých spája práve tá kaviareň, sa oplatí prečítať.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob ako byť iný.“