Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Shiny Broken Pieces (slovenský jazyk)
E-kniha

Krása, ktorá bolí...

V druhej časti knihy Tiny Pretty Things sa mladučké baletky June, Bette a Gigi znova stretávajú v súboji o miesto primabaleríny. Je tu posledný ročník, v ktorom sa rozhodne o... Čítať viac

2. diel série
Tiny Pretty Things (SK)
Vydavateľstvo
Slovart, 2021
344 strán
5-6 hodín čítania

V druhej časti knihy Tiny Pretty Things sa mladučké baletky June, Bette a Gigi znova stretávajú v súboji o miesto primabaleríny. Je tu posledný ročník, v ktorom sa rozhodne o tom, či sa ich nádeje splnia. Z konzervatória totiž medzi... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Shiny Broken Pieces (český jazyk) - Sona Charaipotra, Dhonielle Clayton, Slovart CZ, 2021
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

11,49 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

V druhej časti knihy Tiny Pretty Things sa mladučké baletky June, Bette a Gigi znova stretávajú v súboji o miesto primabaleríny. Je tu posledný ročník, v ktorom sa rozhodne o tom, či sa ich nádeje splnia. Z konzervatória totiž medzi profesionálov - do prestížneho Amerického súboru - vezmú len dve tanečnice a dvoch tanečníkov. Začína sa neľútostný boj, v ktorom sú dievčatá ochotné použiť všetky zbrane.
June sa konečne začína cítiť ako ozajstná baletka, ale kvôli tancu bude možno musieť obetovať životnú lásku.
Bette je odhodlaná očistiť svoje meno, keďže ju po nehode Gigi z konzervatória podmienečne vylúčili. Podarí sa jej znova dostať na výslnie alebo pošpinila meno rodiny už navždy?
Gigi, dobrosrdečná dievčina s tancom v srdci, sa po tom, ako ju niekto sotil pod auto, upla na pomstu. Nedovolí, aby jej rivalky, ktoré ju minulý rok šikanovali, ušli trestu. Sama však pritom stráca priveľa...
Všetko sa točí okolo posledného tanca. Komu sa v ňom podarí zažiariť? A kto bude musieť na svoje sny o živote primabaleríny zabudnúť?
Čítať viac
Naše katalógové číslo
862125
Originálny názov
Shiny Broken Pieces
Počet strán
344
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-556-5079-1
ISBN EPUB
978-80-556-5078-4
ISBN PDF
978-80-556-5077-7
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
2. diel série
Tiny Pretty Things (SK)
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre dievčatá, young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

13 hodnotení

8
5
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

31.12.2023
krása, ktorá bolí
prečítala som ju za pár dní. naozaj, bolo to veľmi pútavé, tá súťaživosť a taktiež istá toxickosť prostredia, hádanie, kto vlastne komu čo robí...nemyslela som si že sa mi séria bude páčiť až natoľko. koniec prvej knižky ma poslal na prvú stranu Shiny broken pieces, a vyvrcholenie celého príbehu som si nesmierne užila.
ak váhate tak podľa mňa stojí za to to skúsiť, aj keď je to z časti o tom ako si tam ľudia robia zle, čo prosto niektorým môže vadiť viac než iným.
Čítať viac
2
Nedaj sa! - Rainbow Rowell, 2016
Práve čítam
Nedaj sa!

Čítanie, a písanie kníh je moja vášnivá záľuba. Milujem knihy, a deň s knihou, mi vytvorí úsmev na tvári. Kniha musí byť výnimočná, aby patrila medzi moje srdcovky. Každého spisovateľa obdivujem, aj dobrého, či slabého karieristu. Knihy robia človeka sčítaním, a inteligentným. Dokážu sa Vám dostať do srdca, až pod pokožku, a zmeniť Vaše názory. Na tejto stránke má každý šancu vyjadriť svoj názor, a dojem na ľubovoľné knihy...Ahoj...:)

DidaDannisLibis Libicova
Overený zákazník
19.7.2021
Moja srdcovka
Ked som začala čítať prvú časť, čakala som nudný dej, o dokonalom, a decentnom balete, no po prvej vete som zmenila názor. Druhá časť bola ešte lepšia. Perfektný koniec, a ešte lepšie zápletky. Nečudo, že vytvorili aj seriál na Netflixe. Odporúčam......:) Čítať viac
12

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Viktória Pauliková
Overený zákazník
19.7.2021
Shiny Broken Pieces
Nuž, moje očakávania dopadli tak, že si v duchu kladiem otázku, či bude alebo nebude tretí diel. A ak nebude, tak si už len domyslieť, ako to mohlo pokračovať. Každopádne, musím uznať, že autorky ma samozrejme nesklamali ani tentokrát. Veci a udalosti na seba krásne nadväzovali, rozprávanie z pohľadu troch baletiek ostalo zachované, vyjasnili sa dané okolnosti a záhady. Myslím si, že každý z nás, kto čítal prvý diel a druhý diel, si často myslel, kto by to mohol byť, kto to urobil a pri tom to bol niekto úplne iný. Práve to, tomu dodávalo to napätie a nutkanie pokračovať bez prestávky.
Ak sa chcete preniesť do sveta baletu, intríg, drámy a pod., určite po tejto sérii siahnite!
Čítať viac
Martinus
11

Ahoj, ak sa práve pozeráš na tento profil, skús si prezrieť aj moje odporúčania v čitateľských kolekciách. Možno nájdeš niečo čo ťa zaujme alebo sa na niektorých vybraných tituloch z týchto kolekcií perfektne zhodneme!

Adriána Hasková
Overený zákazník
4.6.2021
Shiny Broken Pieces
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
V tejto knihe je opäť veľa baletu, ktorý som si vďaka opisom užívala, ale takisto tu bola vo veľkej miere pomstychtivosť, ktorá hraničila až s posadnutosťou. Čo sa mi ale páčilo bolo to, že v TPT bola Cassie takým záhadným dievčaťom, o ktorom sme sa dozvedeli ďalšími kapitolami stále viac a práve tu jej autorky dodali viac priestoru. V každom prípade Cassie nemala svoje vlastné kapitoly (okrem úvodnej – rovnako ako v TPT), ale v kapitolách z pohľadov našich troch hrdiniek sa tam vyskytovala. Poviem vám, že som očakávala príjemné, uhladené, plaché londýnske dievča, ale toto bola Cassie, ktorú by som fakt vo svojej blízkosti nechcela. Toto dievča po tom všetkom čo sa jej stalo sa zmenilo na pomstychtivú zlú silnejšiu osobu, ktorej to všetko prerástlo cez hlavu.
Bolo tu niekoľko zmien, niekoľko vysvetlení a rozuzlení, ale čo som si všimla, tak aj pár nedokončených myšlienok a nápadov.
Koniec koncov táto kniha nebola zlá, ale pre mňa nedosiahla kvality prvej časti, ktorá sa mi páčila o čosi viac. Pri TPT som sa nevedela od deja odtrhnúť, čítala som každú možnú chvíľu a pri SBP som tú knižku jednoducho mohla odložiť aj v strede stránky a nerobilo mi to problém. Samozrejme záver sa mi páčil a som s ním veľmi spokojná a som rada, že všetko dopadlo tak, ako to dopadlo. Túto dilógiu rozhodne odporúčam prečítať, myslím si, že originálny a nie veľmi častý námet a prostredie sa vám bude páčiť.
Čítať viac
15.5.2021
Opäť som mala možnosť aspoň na chvíľku navštíviť americké baletné konzervatórium a vrátiť sa do prostredia mladučkých baletiek a intríg.
Táto dilológia bola pre mňa oddychovkou, pri ktorej som zresetovala hlavu nenáročným, ale za to dobrým čítaním.

Stretávame sa s postavami z prvého dielu, ale na moje prekvapenie sledujeme prerod z obetí na silnejšie a pomstychtivejšie postavy, ktorých psychický obrat nastal po nátlaku a šikane, ktorou si museli prejsť cestou za svojim snom. Autorky opäť poukázali na poruchu príjmu potravy a na to, aké sú mladé dievčatá ľahko ovplyvniteľné a ako je ich psychika krehká a zároveň nebezpečná vzhľadom k ich zdraviu.
Kniha bola dynamická, keďže sme sa nemuseli zoznamovať s novými postavami, ale mohla som hneď vhupnúť rovno do deja a do akcie, ktorá pokračovala z predoškého dielu. Neustále sa niečo dialo, páčilo sa mi školské prostredie a už spomínaný zvrat v hrdinkách. Bolo zaujímavé sledovať prerod sivej myšky na predátora.

Samozrejme, musím vyzdvihnúť chutnú, ružovú obálku, ktorá sa krásne dopĺňa s prvým dielom. Jemná ružová ako baletky v kombinácii s čiernou farbou, symbolizujúce tmavé zákutia, ktoré v sebe balet ukrýva, boli skvelou voľbou.
Čítať viac
15

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023: 22 | 2024:

Janka M.
Overený zákazník
10.4.2021
Shiny Broken Pieces - dokonalé ako prvá časť!
Dnes vám v skratke predstavím 2. časť knižnej série Tiny Pretty Things s názvom Shiny Broken Pieces. Musí priznať, že tentoraz sa mi jej pokračovanie páčilo ešte o čosi viac. Autorky zas nesklamali a spojili sily, aby pokračovanie o mladých baletkách uzrelo svetlo sveta. Bolo to pútavé, nepredvídateľné až miestami dramatické. Nové vlastnosti, ktoré trom hlavným baletkám prišili, si nemôžem vynachváliť. Takýto obrat oproti prvému dielu som naozaj nečakala a hneď to aj vysvetlím. Ako minule, tak aj tu sú kapitoly písané z pohľadu Bette, June a Gigi a sledovať ich životy bolo opäť zaujímavé, keďže sa pripravovali na predstavenie. Samozrejme nechýbala ani zákernosť, súťaživosť, láska či poruchy príjmu potravy, s ktorými sa ne/dobrovoľne museli popasovať. Balet je krásny tanec, avšak po čase si vždy vyžiada svoju krutú daň a presne z tohto mi dokázali autorky vyrobiť nepríjemné zimomriavky. Tá bolesť, ktorou si každý tanečník prechádzal, tu bola opísaná bez prikrášlenia.

Na výslnie sa tentoraz dostala Gigi, ktorá sa snažila svojim súperkám odplatiť všetky nepríjemnosti, ktorými ju minulý rok nešetrili - čo je veľmi nečakaný zvrat v tejto časti. Kto si pamätá ten vie, že ešte donedávna bola len ničnetušiacou novou tanečníčkou a nevedela ako to tam chodí v rámci súťaživosti. Bette sa po nehode, po polroku, vrátila na scénu a je hneď obsadená v predstavení, čo spôsobilo ďalší rozruch a žiarlivosť. A June rieši vlastné problémy najmä so svojou rodinou, no zároveň sa túži dostať na VŠ, kde by sa baletu mohla venovať aj naďalej.

YA knihy sú u mňa vždy stávka na istotu a inak to nebolo ani pri tejto. Som veľmi rada, že Slovart priniesol túto krátku sériu plnú hlbokých zamyslení, v ktorej je nám ukázané kam až môže súperenie zájsť a aké následky dokáže zanechať predstava dokonalej postavy. Odporúčam každému, kto sa nad príbehom rád zamyslí, zasmeje, prekvapí či poplače. Nájsť sa tu dá z každého rošku trošku a strany budú ubiehať jedna radosť. Po dočítaní budete možno prekvapení, no ďalšie pokračovania už zrejme nebudú (aj keď ja by som prijala, aby sme sa dozvedeli, ako sa ich životy zmenili a kde sa baletky posunuli o pár rokov).
Čítať viac
23.3.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Keď som bola malá, túžila som byť drobnou baletkou oblečenou v ružových šatočkách, nechať sa unášať hudbou a pred tisíckami ľudí predvádzať svoje ladné pohyby. Ktoré dievčatko by nechcelo byť takouto princeznou? Našim trom hlavným hrdinkám June, Bette a Gigi sa tento sen splní a dvere do prestížneho baletného života majú otvorené. Alebo žeby?
Vopred upozorňujem, že moje recenzia v sebe nesie spoilery na predchádzajúcu časť Tiny Pretty Things.
Po tom, čo dlhodobé šikanovanie Gigi vyústilo až do pokusu o vraždu, sa krehká baletka zatne a povie si, že už to takto ďalej nenechá. Nedovolí, aby jej opäť niekto nasypal sklo do topánok, aby niekto zničil jej zbierku drahocenných motýľov, aby ju niekto sotil pod auto, odteraz sa bude brániť. A keby len to, všetkým sa konečne pomstí!
Bette, ktorá bola z ubližovania Gigi obvinená, je vylúčená zo školy a odkázaná na samovzdelávanie. Neprestáva ale dúfať, že jej niekto uverí. Ona totiž Gigi pod auto nesotila. Je skutočne nevinná alebo je to len ďalšia z jej zvrátených hier?
Ani June na tom nie je práve najlepšie. Má síce milujúceho priateľa, ale v tancovaní je stále pozadu. Zmieri sa s tým, že ona nebude nikdy najlepšia z ročníka, alebo sa opäť uchýli k podlým praktikám, aby zosadila novú kráľovnú z trónu?
Aby toho nebolo málo, do školy sa vracia aj Cassie, dievča, ktoré má s Gigi spoločného viac, než by chcelo – obom hrozilo smrteľné nebezpečenstvo. Čo sa stane, keď sa dve na prvý pohľad bezbranné obete spoja a rozhodnú sa odplatiť?
Ako som Gigi v minulej knihe obdivovala za to všetko, čím si prešla, a aj tak sa nenechala zraziť na kolená, teraz sa mi akosi znepáčila. Ovládla ju pomstychtivosť, paranoja a obrovská zloba. Áno, rozumiem, zažila si šikanu v takej obrovskej mierne, akú si bežný človek dokáže sotva predstaviť, ale vracať im to takouto odpornou formou? Nemyslela by som si, že klesne tak hlboko.
Príbeh ako celok sa mi skutočne pozdával, dokonca možno viac ako predošlá časť. Autorky nesklamali a pre čitateľov si pripravili niekoľko nečakaných zvratov a prekvapivých odhalení, takže o skvelú zápletku nie je núdza. Nechýbajú ani podlosti, podrazy, hádky a falošné obvinenia, ktorých bola aj prvá časť plná.
Nemôžem nespomenúť fakt, ktorý ma sklamal zo všetkého najviac – gramatika. Slovartovské knižky bývajú zväčša bezchybné, ale táto nebola ani zďaleka. Len po stranu 100 som našla 3 chyby ako nesprávne vykanie, zlá predložka, chýbajúce úvodzovky, a potom som už prestala počítať a radšej som sa sústredila na príbeh. Je to veľká škoda, lebo mi to mierne pokazilo celkový dojem.
Aby som to zhrnula, aj napriek drobnej nezrovnalosti vo mne príbeh zanechal veľa – predovšetkým zvedavosť, ako budú osudy postáv napredovať a kam ich tá súťaživosť nakoniec dostane. Vrelo odporúčam.
Čítať viac
14.3.2021
Posledný ročník na Akadémii, posledná možnosť zažiariť v škole, byť najlepšia a získať vytúžené miesto v American Ballet Company. Lenže stres, tlak a súťaživosť nemotivuje dievčatá len k tvrdšiemu tréningu- obete šikany plánujú svoju pomstu, "padlá princezná" tvrdo pracuje, aby sa opäť vrátila na svoje miesto na výslní, hazardovanie so zdravím balansuje na tenkej hranici- stačí kúsok a už nebude návratu a šedé myšky majú tiež svoje tajomstvá, kam až sú ochotné zájsť.

V tomto prípade ma pokračovanie bavilo viac ako prvý diel- bola som zvedavá, či sa postavy rozhodnú pre lepšie a "zdravšie" smerovanie ich života alebo ich pomsta, úskoky a intrigy pohltia natoľko, že už niet cesty späť.
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Osud nechystá prekvapenia. Robí prípravy, dáva znamenia a vysiela aj zvedov, no len málokto má oči, ktoré to vidia, uši, ktoré to počujú, a um, ktorý to chápe.“

Štyri hostiny - Meir Shalev, 2012
Štyri hostiny
Meir Shalev