Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Princezná z Izmiru
E-kniha

Vo svojej najnovšej knihe Princezná z Izmiru sa autorka opäť vracia do magického sveta štyroch nesmrteľných bratov a ponúka nám strhujúci príbeh Jorginej dcéry Joryny, poslednej... Čítať viac

4,1 39 hodnotení
3. diel série
Kliatba
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2021
208 strán
3 hodiny čítania

Vo svojej najnovšej knihe Princezná z Izmiru sa autorka opäť vracia do magického sveta štyroch nesmrteľných bratov a ponúka nám strhujúci príbeh Jorginej dcéry Joryny, poslednej z rodu ochrankýň... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,00 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

V tvorbe Jany Pronskej, kráľovnej slovenskej historickej romance, patrí výnimočné miesto fantazijnému románu Kliatba a jeho pokračovaniu Jorga. Vo svojej najnovšej knihe Princezná z Izmiru sa autorka opäť vracia do magického sveta štyroch nesmrteľných bratov a ponúka nám strhujúci príbeh Jorginej dcéry Joryny, poslednej z rodu ochrankýň.

Joryna vyrastá obklopená láskou v nádhernom paláci v Izmire. Jej moc však stále rastie a s ňou aj obavy blízkych, že jedného dňa ju nebude vedieť ovládnuť a zničí všetko, čo miluje. Bez pomoci čarodejnice Solveig je dievčina odkázaná sama na seba. Keď sa napokon Solveig Joryne zjaví a požiada ju, aby odišla z Izmiru, mladá princezná ju nasleduje na loď, ktorej velí obávaný inkvizítor. Jorynu muž s uhrančivými očami neodolateľne priťahuje, no uvedomuje si, že mu nesmie prezradiť, kým v skutočnosti je.

Tretí z prekliatych bratov Vlad bol za svoje činy na stovky rokov uväznený v podzemí, odkiaľ ho vyslobodil až mladý kňaz, ktorý sa neskôr s jeho pomocou stal biskupom. Vlad uveril, že ho prekliala čarodejnica, a na dlhé roky sa stal neľútostným lovcom bosoriek.

Pri návrate z výpravy do Svätej zeme sa na palubu Vladovej lode dostane krásna princezná a na prvý pohľad ho očarí. Dramatické udalosti, ktoré sa odohrajú na ceste do Uhorska, preveria nielen charakter a odvahu Vlada a Joryny, ale aj city, čo im navzdory všetkému vzklíčili v srdci. Bude aj tentoraz láska mocnejšia než stará mágia?
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1040391
Počet strán
208
Rok vydania
2021
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
3. diel série
Kliatba
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

39 hodnotení

21
5
8
1
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Sisa
Neoverený nákup
8.7.2023
Princezná z Izmiru
Knižka ma ničím extra neprekvapila, ale ani nesklamala.. Čítala som s prestávkami, keďže nepatrí ku knihám, ktoré by som od nedočkavosti musela rýchlo čítať. Taká pohodová, od nudy... Čítať viac
17.8.2022
Joryna
Po prvom diele som bola celkom naštartovaná a očakávala som, že spolu s ďalším dielom sa to bude kumulovať a že si zakaždým poviem vau, toto predčilo moje očakávania a je to lepšie ako predošlý diel. Avšak musím sklamane priznať, že tomu tak nie je. Mám pocit, že to ma skôr klesajú tendenciu. Prvý diel ma zaujal a čítal sa sám, pri druhom som si povedala fajn ale čakala som viac.. Ale tato trojka ma celkom sklamala. Je to len moje subjektívne hodnotenie ale mám dojem, že príbeh sa odohráva tak nejako lineárne, príliš plocho. Chyba mi tam nejaká hĺbka, niečo čo ma prinúti čítať ďalej a ďalej. K čítaniu som sa musela nútiť. Niektoré dialógy a vnútorne monológy postáv mi prišli vyslovene slabé. Čakala by som od autorky viac. Dúfam, že štvrtá časť sa bude rovnať skôr jednotke ako ďalším dvom pokračovaníiam. Čítať viac
Beáta Patacká
Overený nákup
17.2.2022
Konečne spisovateľka, ktorá dokáže pútavo rozvíjať dej udalostí bez zvyčajnej extrémne zvýrazňovanej sexuality zahraničných spisovateliek. Pekne a pohodové a zároveň aj poučné čítanie , ktorého dej sa odohráva v našich končinách. Vychutnávam si túto a aj iné knihy spisovateľky. Čítať viac
9

Som hrdá mamina, cukrárka, knihomoľka. Milujem pečenie, zbožňujem knihy :) Momentálne mám 200 kníh a stále ich mám málo. Našťastie túto záľubu so mnou zdieľa aj mamina a sestra, takže vždy máme doma čerstvú knihu :) Som silný fanúšik Harryho Pottera, ale čítam historickú romantiku a knihy s tématikou 2.svetovej vojny a Holokaustu. Takže knihy nakupujem zväčša v týchto oddeleniach.

Lucia Hricová
Overený zákazník
24.1.2022
Opäť super
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Knihy od Janky Pronskej mi vždy prinesú vlnu oddychu a pokoja. Vtedy viem, že mám 3 hodinky svojho času, ktoré si vychutnám pri jej knihe. Nakoľko mám všetky jej knihy prečítané, vždy sa teším na ďalšiu čo vychádza. O to viac, keď táto bola už 3 diel zo série Kliatba a bola som zvedavá na pokračovanie.
Kniha má svoju klasickú "pronsku" linku, ako ju ja volám. Pekná mladá deva, najlepšie so schopnosťami, sa zaľúbi do prísne vyzerajúceho, tvrdého chlapa, prepadnú vášni, zachránia si životy, zrušia kliatbu a voilá, happy ending. Nikdy ma to neomrzí čítať, pretože mám od tých kníh už očakávania a viem, že ich tam na milión percent naplním. Dúfam, že sa toho autorka bude držať i naďalej.
Trosku by som uvítala okorenenie deja. Keby základné dejové linky ponechala ale trosku napätia by neuškodilo. Chýba mi niečo, čo by ma tak zovrelo a čakala by som až do konca, ako sa to vyvinie.
Chýbalo mi aj pár strán na konci... Chcela som vedieť ako sa Joryna zvítala s Jorgou, ako sa Vlad zvítal s Marcusom a Adriánom, chcela som vedieť čo ďalej... Snáď sa niečo z toho objaví v ďalšej knihe.
Autorka však vložila kúsok radosti na koniec, kde nám ukáže kam sa bude uberať ďalšia časť. Neskutočne sa teším.
Čítať viac
22.1.2022
Super
Autorka skvele nadviazala na predchádzajúcu knihu, preto je potrebné, aby mal čitateľ za sebou predošlé príbehy.
Pri Pronskej má človek pocit, že čítanú knihu už nič neprekoná, ale jej nové diela sú dôkazom o opaku. Je to majsterka slova a spod jej rúk vychádzajú dokonalé príbehy.
Ďalší romantický príbeh strážkyne Joryny, ktorá sa vydáva za svojím osudom, kde stretáva svoju lásku nevediac, že ide o ďalšieho zakliateho brata Lachlana. Aj tu môžeme zažiť, že pravá láska dokáže zlomiť aj tú najhoršiu kliatbu. Kniha má otvorený koniec, ktorý nám prezrádza, že sa môžeme tešiť na finálnu časť tejto ságy.
Čítať viac
Marta
Neoverený nákup
20.1.2022
Princezná z Izmiru
Mám všetky knihy od Jany Pronskej. Vždy ich čítam "jedným dychom", páči sa mi jej štýl.
Musím však povedať, táto kniha ma zo všetkých zaujala najmenej. Akoby bola oproti ostatným "nemastná-neslaná".
Dúfam, že nasledujúca bude opäť výborná.
Čítať viac
Alena Polovková
Neoverený nákup
18.1.2022
Princezná z Izmiru
Všetky knihy Jany Pronskej sú výborné,dejovo pútavé a romanticky ladené..nechyba ani dobrodružstvo,nehovoriac aj o historických faktoch a dejinách nášho národa..aj ke´d trošku prikreslené,ale dajú obraz o živote nášho ľudu a jeho pánov v ,,dávnych ,,dobách.. Čítať viac
V
Neoverený nákup
6.1.2022
Pre mňa najslabšia kniha mojej obľúbenej autorky. Už Jorga ma nebavila a toto som dočítala len preto, že som na dovolenke mala dosť času... Inak by som to odložila. Kliatba bola fajn,ale tie pokračovania sú čoraz slabšie... Čítať viac
Helena
Neoverený nákup
20.12.2021
Princezná z Izmiru
Zo všetkých kníh tejto autorky najmenej zaujala, škoda.
Ak by som chcela čítať knihu s takýmto zameraním, kúpim si knihu od p. Červenáka.
Tu som čakala príbeh, v ktorom sa dozviem zasa kúsok našej histórie, podčiarknutý romantikou.
Čítať viac
V
Neoverený nákup
6.1.2022
Presne...takže nie som sama. Ani neviem, či ma vôbec zaujíma ďalšie pokračovanie.... Čítať viac

Jana Pronská

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Existuje teória, ktorá tvrdí, že ak raz niekto zistí, prečo a načo presne je vesmír, ten sa okamžite vyparí a nahradí ho niečo ešte oveľa bizardnejšie a nevysvetliteľnejšie. Existuje aj druhá teória, ktorá tvrdí, že sa to už stalo. “