Neon Gods

He was supposed to be a myth.But from the moment I crossed the River Styx and fell under his dark spell...he was, quite simply, mine.*A scorchingly hot modern retelling of Hades... Čítať viac

3,8 36 hodnotení
Séria
Dark Olympus
Vydavateľstvo
Sourcebooks, 2021
384 strán
5-6 hodín čítania

He was supposed to be a myth.But from the moment I crossed the River Styx and fell under his dark spell...he was, quite simply, mine.*A scorchingly hot modern retelling of Hades and Persephone that's as ... Čítať viac

  • EPUB (Adobe DRM)
  • Angličtina

12,75 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Neonoví bohové - Katee Robert, Red, 2022
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

14,91 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Táto e-kniha je zabezpečená cez Adobe DRM

Aby vydavateľ zabránil pirátskemu kopírovaniu, chráni túto e-knihu šifrovaním. Prečítať si ju môžete len na čítačkách a aplikáciách, ktoré podporujú Adobe DRM.

Prečítate na:

Neprečítate na:

  • Kindle
Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?
He was supposed to be a myth.But from the moment I crossed the River Styx and fell under his dark spell...he was, quite simply, mine.

A scorchingly hot modern retelling of Hades and Persephone that's as sinful as it is sweet.*Society darling Persephone Dimitriou plans to flee the ultra-modern city of Olympus and start over far from the backstabbing politics of the Thirteen Houses. But all that's ripped away when her mother ambushes her with an engagement to Zeus, the dangerous power behind their glittering city's dark facade.With no options left, Persephone flees to the forbidden undercity and makes a devil's bargain with a man she once believed a myth...a man who awakens her to a world she never knew existed.Hades has spent his life in the shadows, and he has no intention of stepping into the light. But when he finds that Persephone can offer a little slice of the revenge he's spent years craving, it's all the excuse he needs to help her-for a price. Yet every breathless night spent tangled together has given Hades a taste for Persephone, and he'll go to war with Olympus itself to keep her close...
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,8 / 5

36 hodnotení

10
15
6
3
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Neon Gods

Neon Gods je totálne jednoduchá, predvídateľná erotika, ktorú som ale práve potrebovala. Vďaka ľahkej angličtine, ktorou je kniha písaná, sa mi čítala rýchlo a ľahko, postavy som si obľúbila už pri prvých scénach a celý dej mi zbehol veľmi svižne. Keďže sú Hades a Persephone môj obľúbený príbeh lásky z gréckej mytológie, tak ma aj tento "retelling" dosť bavil, hoci by túto knihu mohol niekto nazvať hlúpou :D. Knihu určite odporúčam, ak vás bavia čítať veľmi zaujímavé spicy scény a nevadia vám rôzne kinky.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

8.10.2023
RECENZIA : Hádés a Persefona
Predstavte si OLYMP ako ultramoderné mesto. A teraz to, že to mesto je obklopené morom - oceánom, že je oddelené od zvyšku sveta. Jeho hranice sú ťažko zdolateľné a strážené. Tomuto mestu vládne Trinástka. Trinásť ľudí - ktorý zastávajú funkcie. Tie funkcie sú pomenované po trinástich Bohoch a v meste vládnu skoro tak, ako Bohovia na Olympe.
Zeus, Poseidón, Hádes, Héra, Démétér, Athéna, Áres, Hefaistos, Dionýzos, Hermé, Artemis, Apolón, Afrodita. Všetci vieme, že Bohovia nie sú láskaví, sú krutý a malicherní. Taká je aj naša trinástka.
V príbehu sa vyskytujú aj iné božské postavy ako je Persefona, Psyché, Eurydika, Kalisto, Eros, Orfeus a iní.
Autorka napísala romantický príbeh, so štipkou humoru (časti kde sa vyskytuje Hermé vám vyčaria úsmev na tvári) a erotikou. Ak poznáte pôvodné príbehy o týchto Bohoch, tak Vás táto kniha prekvapí. Ja si užívam každý rozdiel, je to osviežujúce.

Autorka sa v tejto knihe rozhodla porozprávať nám o príbehu Hádesa a Persefony.
Postava Persefony sa mi páčila - nebola len krásnou dievčinou s ktorou si môžu robiť čo len chcú. Je to silná, múdra žena, ktorá vie čo chce, a ako to dosiahnuť. Na tróne vedľa Hádesa (alebo na ňom :P ) nemôže sedieť žena, ktorá toho nie je hodná.
Hádes je iný ako si ho ja predstavujem....Je milujúci a menej...temný. Ale je úžasný.

V knihe sa nachádza veľa erotiky a romantiky, sú to hlavné nite príbehu. Nachádza sa tam aj doslova boj o prežitie, o zachovanie seba samého, odvaha postaviť sa spoločenskému tlaku, ako aj sesterská láska a snaha o pomstu.

Viac Vám nepoviem. Prečítajte si sami. Dúfam, že sa Vám to bude páčiť aspoň z polovice tak ako mne. Tá jedna hviezdička, ktorú som strhla... je za postavu Hádesa (nemôžem zato, v mojich predstavách je iný) a za to, že autorka sa nevenovala viac popisu mesta ako takého, a mocenským funkciám. Ale veľké plus je za mapku mesta, ktorá sa nachádza v knihe.
Čítať viac
17.8.2023
Kniha ma v prvom rade oslovila svojou obálkou. Po prečítaní anotácie som si povedala, aká super myšlienka napísať príbeh o mýtických postavách/bohoch zasadený do modernej doby! Veľmi som bola zvedavá, ako to autorka vymyslela.

Úvodné kapitoly v Neonoví bohové boli perfektné. Atmosféra, prostredie, postavy, vyvíjajúci sa dej. Všetko sa mi páčilo. Boli postavy, ktoré som si obľúbila hneď, iné ma zasa svojim konaním prekvapili počas príbehu. Lenže potom prišiel jeden moment, ktorý ma zamrzel. Odohralo sa to rýchlo a akosi som tomu neverila resp. celá časť po úvode až pred záverom sa točila okolo troch vecí, čo ma už nebavilo, ale nevzdala som to.
Aspoň erotika, ktorej tam bolo požehnane, dodala jadru príbehu na zaujímavosti.
Záver priniesol kúsok napätia a prebudil môj záujem.
Napriek všetkému, prečítala by som si aj ďalšie časti.
Čítať viac
7
Kniha hřbitova - Neil Gaiman, 2016
Práve čítam
Kniha hřbitova

..naivní snílek.. ..jeden z největších pesimistů své doby.. ..malý defčátko s hlavou plnou těžce filozofickejch myšlenek.. ..feťák emocí jakožto i všech možnejch pocitů.. ..cíťa k pohledání.. ..neználek s maskou nedbalého bohéma.. ..občasně též nebezpečný cholerik deroucí se na povrch skrz tříkilometrovou slupku ublíženého melancholika.. ..ve zcela výjimečných případech též nevhodně cynická mrcha.. :o)

Lily Pitáková
Overený zákazník
9.8.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Persefona Dimitriouová je nemile překvapena plánem své matky, která ji chce provdat za samotného pána Olympu Dia. Tomu už táhne na šedesát a za dobu, co stojí v čele třinácti nejvýznamnějších bohů Olympu, vystřídal už tři Héry. Všechny se po čase "ztratily" neznámo kam. Persefona pochopitelně nechce být pouhou krásnou ozdůbkou majetnického a krutého Dia, ale chce svobodně rozhodovat o své budoucnosti. Nechce se jen bát, kdy rozmařilého manžela omrzí a on se jí bude chtít zbavit. Rozhodne se proto, že z Olympu uteče. Při svém úprku z nablýskaného Horního města překročí řeku Styx a dostane se až do temného Dolního města. Zde zjišťuje, že existence tamějšího vládce není jen mýtus - Hádes je skutečný! A nejen to, je velmi charismatický a rozhodně stojí za hřích! xD Persefona proto začne spřádat plány na to, jak se Diovi zprotivit. O pošpiněnou a zneuctěnou o ni už snad nebude mít zájem. Hádovi se její plán dokonce začne zamlouvat. Pro něj totiž představuje možnost, jak se pánovi snobského Horního města pomstít za stará příkoří. Od plánů však brzy přejde k vášni a citům..

Nebýt toho, že jsme si Neonové bohy určili jako prázdninové čtení v našem brněnském čtenářském klubu, asi bych si sama zrovna tuhle knížku nevybrala. Nevím ani, jestli ji můžu nějak objektivněji zhodnotit, protože tenhle žánr není můj šálek kávy a já jej nechci zbytečně shazovat. =P Neonové Bohy jsem přelouskala jako eknihu v mobilu za horkých letních nocí, kdy už jsem byla unavená, nechtěla svítit lampou, ale zároveň jsem ještě nedokázala úplně usnout.

Knížka má jednoduchý děj. Zápletka se rychle vyřešila na posledních pár stranách, ale tak on tu asi nikdo žádné zapeklitosti ani nečekal, že? =D Žádná z postav mi k srdci nijak extra nepřirostla. Líbila se mi ale myšlenka převedení světa bohů do moderního pojetí odehrávajícího se v současnosti. Trochu jako takových Padesát odstínů Olympu.. :o))
Čítať viac
Natália
Neoverený nákup
22.7.2023
Musím priznať, že som od tejto knihy nemala veľké očakávania. Nakoniec ma však príjemne prekvapila. Obe hlavné postavy som si okamžite obľúbila. Dej bol plynulý, stále sa niečo dialo a pri čítaní som sa ani na chvíľu nenudila. Hádes a Persefona mali veľmi pekný vzťah. Vytkla by som možno len veľmi rýchly vývoj ich vzťahu. Celkovo sa mi to však veľmi páčilo. Čítať viac
6.2.2023
Posledná kniha, v ktorej vystupovali grécky bohovia bola Růže od Tiffany Reisz. Pri jej čítaní som sa úplne zamilovala do Erota. A preto som neodolala a zapojila sa do štafety s knihou, v ktorej je hlavným hrdinom môj ďalší obľúbenec, Hádes.

Páčila sa mi myšlienka presunutia bohov do našej doby a ich pretransformovanie na obyčajných ľudí. Aký by boli ? Ako by vyzerali ? Ako by sa chovali ? No zároveň sa autorka držala mytológie čo sa mi páči ešte viac. Vždy ma totiž grécky bohovia zaujímali viac, ako ktorýkoľvek iný.

Aj keď už od samého začiatku bolo jasné, ako príbeh skončí, autorka nám pridala zopár momentov, pri ktorých som si netrúfala odhadnúť ako dopadnú.

Chvíľu som sa aj obávala, že to bude ako 50 odtieňov sivej, no autorka to našťastie poňala z trochu inej stránky.

Správanie Persefony mi v niektorých momentoch prišlo poriadne hlúpe a detinské, a v niektorých zasa milé a vyspelé. Akoby mala nejakú rozdvojenú osobnosť a mimovoľne sa prepínala.

Zato postava Háda bol podľa mňa úchvatná. Obávaný vládca dolného mesta, ktorý je v hĺbke svojho srdca láskavý.

Kniha je písaná z oboch pohľadov, a tak si čítanie istotne užijete.
Čítať viac
5
Overený zákazník
10.12.2022
RECENZIA
Keď som postrehla, že vyšiel tento retelling nebola som si istá či ju mám kúpiť, pretože som si myslela, že mi nesadne. Som rada, že som sa mohla zúčastniť štafety zistiť či to bude moja šálka kávy. Som milo prekvapená aká bola kniha dobrá.
Autorka má veľmi dobrý štýl písania. Ani neviem ako a už som bola na konci. Páči sa mi, že autorka z Olympu urobila moderné mesto – autá, mobily, paparazzi, bulvár, internet – to všetko sa tam bolo. Skvelým nápadom bolo urobiť Zeusa zlého a Hádesa (no povedzme) dobrého.
Ťahúňom celej knihy bola rozhodne romantická linka, ktorá bola roztomilá a zároveň sexy. Od prvého stretnutia je medzi hl.hrdinami cítiť chémia a len čakáte kedy konečne splanie oheň. Aj keby ste to do Hádesa nepovedali, že v celku starostlivý a záleží mu na svojich ľuďoch a samozrejme na Persefone. Nevedela som si pomôcť, musela som sa smiať, keď si dohadovali save words. Dialógy medzi H a P boli napísane skvelo a veľakrát aj vtipne.
Prostredie v ktorom sa príbeh odohrával bol vykreslený dobre. Taktiež sa mi páčilo, že tieto mýtické postavy neboli nesmrteľné a postavenie sa dedilo z generácie na generáciu. Mapka na začiatku mi pomohla, sa zorientovať kde sa práve postavy nachádzajú (milujem mapky).
V jednom momente som dúfala, že príbeh nepôjde v stopách 50 odtieňov sivej – som rada, že to bolo len čiastočne. Bola by som rada keby v knihe bolo viacej scén s P a jej sestrami.
Pri čítaní čakáte ako sa vlastne vyrieši hl.zápletka. A keď konečne dôjde k stretu Zeusa s Hadesom – nepáčilo sa mi ako jednoducho to prebehlo. Samotný koniec tiež mohlo byť prepracovanejší a viac rozpísaný.
UPOZORNENIE: V knihe sa vyskytuje BDSM, exhibicionizmus a veľa, veľa erotických scén)
Hodnotenie: 4/5
Čítať viac
3

Knižné tipy a prostý názor jednej knihomoľky, ktorá čítaním uniká z vyčerpávajúcej reality dospeláka. IG: @girlwiththebooks

girlwiththebooks _
Overený zákazník
7.11.2022
Tak toto bola skutočne jazda plná rozkoše, neuveriteľnej lásky a pulzujúcej chémie. Pri čítaní som sa usmievala ako blázon a červenala sa rozpakmi.

Napísať erotický román vsadený do úžasného sveta, so skvelou zápletkou, hodnotnými postavami, hl. hrdinami, kt. lásku nedefinuje len sex a celé to postaviť tak, aby to nepôsobilo lacno a tuctovo je podľa mňa vskutku ťažké. Vyvážiť všetko tak, aby Vás to zahrialo pri srdci, vzrušilo a zároveň ničilo sa nevidí tak často. Viď milión príkladov, kt. s radosťou ofrflem. Vďaka Bohu za to, že som bola stvorená na to (rovnako ako každý iný človek) mať vlastný názor.

V dnešnej knihe spoznávame mesto Olymp, vládnu Trinástku a kráľa bohov Dia. V hornom meste sa všetko blyští a krutý Zeus je nedotknuteľný. Všetko je v dokonalej skazenej rovnováhe, až kým sa Persefona nerozhodne povedať nie.
Jej postava bola priam božská. Bola sebestačná, priamočiara, zvrátená, svojim spôsobom narušená a hovorila mi z duše. Nebola to pozlátená princezná. Hádes v nej prebudil sirénu. Napokon odhodila usmievavú masku a povstala temná bohyňa.
Hádes bol čisté pokušenie - úžasný a absolútne nečitateľný, až kým sa nezamiloval. Jeho nežnejšie ja a činy, kt. stváral ma však neštvali. Naopak. Milovala som ho ako pána temnoty, ale aj ako zamilovaného blázna, kt. pokľakol úplne iným spôsobom ako si väčšina z nás predstavuje.

Začalo to tým, že on bol odhodlaný ju vidieť a ona rovnako tak odhodlaná sa neukázať. No keďže je osud pekná mrška, tí dvaja dopadli úplne inak. Navzájom sa tvarovali ako kus hmoty. Bez toho, aby o tom mali čo i len poňatia. Tie ich erotické scény - nemám slov. Čítala som už všeličo, ale toto bolo fakt niečo.
A ten koniec? Wau. Padla mi sánka. Pre Démétér, pre vygradovanie zápletky, a aj pre epilóg.

Táto kniha si zaslúži viac než len výslnie, pretože je diametrálne odlišná od ostatných. Znie to ako klišé. No nič podobné som zatiaľ nečítala. Skvelá práca. Autorka môže byť na seba právom hrdá.
Čítať viac

„Písmo hovorí, že Boh nám nepripisuje k dobru to, že máme radi ľudí, ktorých chceme mať radi. Nie. Pripisuje nám k dobru, ak milujeme nemilovateľné.“

Rovnako iný ako ja - Ron Hall, Denver Moore, 2011
Rovnako iný ako ja
Ron Hall, Denver Moore