Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Vzduchobrodci
E-kniha

To sa ma vôbec nebojíte? My by sme rady, ale nie si ten typ.

To, čo sa pre dve kamarátky a mladého chlapca začína ako ideálny dovolenkový pobyt, nemusí dopadnúť podľa ich predstáv... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2021
248 strán
3-4 hodiny čítania

To, čo sa pre dve kamarátky a mladého chlapca začína ako ideálny dovolenkový pobyt, nemusí dopadnúť podľa ich predstáv... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,39 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

To, čo sa pre dve kamarátky a mladého chlapca začína ako ideálny dovolenkový pobyt, nemusí dopadnúť podľa ich predstáv.
Cez bezstarostné poflakovanie po Prahe pretkané stretnutiami s bizarnými postavičkami po pár dňoch začínajú presvitať osamelosť a rany z minulosti, ktoré nedokáže prekryť ani rozmarná paráda hotelovej izby.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1148691
Počet strán
248
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-556-5430-0
ISBN EPUB
978-80-556-5020-3
ISBN PDF
978-80-556-4724-1
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

11.3.2022
"Praha pre nás bola vtedy tajuplné miesto, všetko čo sme videli, sme videli prvýkrát. Deň sa sklonil k večeru, ten sa poklonil voňavej noci a my sme boli stále všetci spolu, blúdiac spleťou pasáží a podchodov."

Kniha "Vzduchobrodci" rozpráva príbeh o potulkách životom dvoch žien a jedného chlapca. Je napísaná z perspektívy jednej z postáv - Vlady. Tá pracuje ako asistentka predaja v obchode s oblečením. Rozišla sa so svojím priateľom, momentálne žije v podnájme, má finančné ťažkosti a za sebou neúspešné pokusy stať sa spisovateľkou.

Keď jej kamarátka Čata vyhrá pobyt v Prahe, vyberú sa na neplánovanú dovolenku. Tá je tak trošku paradoxom, nakoľko obe kamarátky v Prahe žijú, no pojem dovolenka dostane v ich očiach úplne iný rozmer. Zrazu sa pred nimi začne otvárať nekonečné more možností. A tak sa poflakujú po meste a baroch, vyhlásia bojkot stereotypom a stretávajú zaujímavé až bizarné postavy. Jednou z nich je aj August, ktorý kamarátky hneď zaujme. A tak sú v partii, potulujúcej sa len tak mestom za svitu mesiaca brázdiaceho tmavú oblohu, odrazu traja.

Kniha sa čítala s príjemnou ľahkosťou paralelne sa preklápajúcou s pocitom letargie zo všedného, vtipno-trpkého života. Autorka vykresluje jednotlivé postavy a dialógy medzi nimi veľmi realisticky, so zreteľom na ich život balansujúci medzi neustálym prahnutím po zážitkoch a euforických okamihoch a medzi impulzívnymi rozhodnutiami a zraňujúcimi sklamaniami. Mnohé postavy do Vladinho života prídu, urobia ryhu na jej duši a potom odídu. Do neznáma svojho bytia. Všetci niekam smerujú, ich príbehy sa prepletajú, ovplyvňujú sa navzájom a potom odchádzajú. Nezáleží aký bude koniec ich príbehu, podstatná je cesta ktorou si svoj príbeh píšu. "Vzduchobrodci" sú veľmi zaujímavým príbehom o priateľstve, láske, o spoznávaní nového i ohliadnutí sa po tom starom, jednoducho o všetkých tých drobných okamihoch v živote, ktoré nám utkvejú v pamäti, a pri pomyslení na ne, sa buď slastne zasnívame alebo trpko usmejeme.
Čítať viac
jana segecova
Overený zákazník
6.11.2021
zaujimava kniha
Kniha na uvolnenie ale aj na zamyslenie. Zaujimavy styl pisania s trpko-vtipnym humorom, ktory mne uplne sadol a ´zhltla ‘ som to na posedenie. Urcite odporucam. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Láska je, keď sa nám niekto zdá jedinečný. Taká láska nemusí byť výhradne erotická, telo v nej nemusí spievať prvý hlas, no zistil som, že aj ona má obmedzenú trvanlivosť - ako dlho nám človek pri každodennom styku vydrží byť jedinečný? Zistil som, že je to podobne ako zaľúbenosť iba fáza, ako každý vonkajší náter, aj jedinečnosť sa časom ošúcha.“

Letmý sneh - Pavel Vilikovský, 2014
Letmý sneh
Pavel Vilikovský