Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Všechny stránky Amelie - Ashley Schumacher, CooBoo CZ, 2021

13,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Všechny stránky Amelie

Osmnáctiletá Amelia Griffinová je posedlá slavnými Kronikami Ormanu, které napsal mladý, velmi uzavřený a záhadný autor N. E. Endsley. Jsou to knihy, které ji svedly dohromady s... Čítať viac

Vek
13+
Vydavateľstvo
CooBoo CZ, 2021
296 strán
4 hodiny čítania

Osmnáctiletá Amelia Griffinová je posedlá slavnými Kronikami Ormanu, které napsal mladý, velmi uzavřený a záhadný autor N. E. Endsley. Jsou to knihy, které ji svedly dohromady s nejlepší kamarádkou Jennou poté, co Ameliinu rodinu opustil otec a... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

13,99 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Vianoce v Sniežkove - Eliška Kramerová, Bambook, 2023
Všechny stránky Amelie - Ashley Schumacher, CooBoo CZ, 2021
13,99 €

Viac o knihe

Nikdy není pozdě začít novou kapitolu

Osmnáctiletá Amelia Griffinová je posedlá slavnými Kronikami Ormanu, které napsal mladý, velmi uzavřený a záhadný autor N. E. Endsley. Jsou to knihy, které ji svedly dohromady s nejlepší kamarádkou Jennou poté, co Ameliinu rodinu opustil otec a všechno se rozpadlo. Takže když mají kamarádky šanci navštívit knižní veletrh, kde má Endsley vystoupit, Amelia nemůže radostí dospat. Tohle je dokonalý způsob, jak odstartovat léto před nástupem na vysokou. V jednom okamžiku se však všechno pokazí. Jenna se setká se slavným autorem - a Amelia ne. Pohádají se tak, jako nikdy předtím, a než se Amelia může omluvit a všechno urovnat, Jenna náhle zemře při autonehodě. Amelia je najednou zmítána žalem a bez rady a přítomnosti nejlepší přítelkyně netuší, co se svou budoucností. Když jí přijde záhadné a velmi vzácné limitované vydání Kronik Ormanu, je přesvědčená, že knihu nějak poslala Jenna. Vystopuje ji až do obskurního, ale kouzelného knihkupectví, kde se šokovaná Amelia setká tváří v tvář se samotným záhadným (a moc hezkým!) autorem N. E. Endsleym. On byl důvodem hádky obou přítelkyň a on je možná také vodítkem k tomu, co Jenna chtěla Amelii celou dobu sdělit.

Čítať viac
Počet strán
296
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
388 g
ISBN
9788076613188
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
13+
Naše katalógové číslo
1094975
Štýl
romantický
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
CooBoo CZ
Pre koho
young adult, pre dievčatá
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

6 hodnotení

2
2
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

16
Královna mrtvol - Heather Herrman, 2022
Práve čítam
Královna mrtvol

Čitateľka od roku 1993, lovkyňa antikvariátnych pokladov a milovníčka ilustrácií bookstagram @mrs.columbo.loves.reading

Irisa Krížiková
Overený zákazník
31.5.2022
Tento román je o strate, o veľkej bolesti a smútku, ale je to aj coming-of-age príbeh o hľadaní si vlastnej cesty.

Prvé kapitoly sú napísané príjemne, plynú hladko a s ľahkosťou Vás vtiahnu do deja.
Autorka píše naozaj pekne, občas až trochu lyricky, čo mi bolo sympatické.

Vlastný príbeh si však pokazila nepravdepodobnou insta love zápletkou, ktorá knihe ubrala na uveriteľnosti. Myslím, že by stačilo, keby v istom okamihu trochu pribrzdila a prestala sa snažiť do príbehu vtesnať každý nápad a scénu, ktorá jej skrsla v hlave, a bolo by to o niečo lepšie.
Takto som len prevracala očami (a občas aj stranami).

Aby som však bola spravodlivá, musím pochváliť epilóg a aj prostredie, ktoré autorka opísala veľmi príťažlivo, ale aj tak knižku hodnotím ako priemerné čítanie.
Čítať viac
23.1.2022
Přemýšlím jak nejlépe popsat pocity z této knížky. První co chci vyzdvihnout je krásná obálka a název knihy samotný. Druhá věc, která mě překvapila o nadchla zároveň je krása jazyka. Autorka píše krásně, procítěně se spoustou přirovnáními a slovními obraty, které jsem si i já podtrhávala (což opravdu nedělám běžně u knih).
A třetí věcí je příběh samotný. Je v něm krása, bolest, smutek, láska, ztráta, ale i smích a naděje.
Nemyslím si že by to bylo čtení pouze pro YA. Po téhle knížce jsem se opravdu na chvíli zastavila přemýšlela. A vím určitě, že si ji přečtu více než jednou. :)
Čítať viac
8
S elegancí ježka - Muriel Barbery, 2013
Práve čítam
S elegancí ježka

Knihovnice, co radši vlastní knihy, než aby si je půjčovala.

Natálie Pecárová
Overený nákup
1.12.2021
Všechny stránky Amelie jsou plné bolesti, fantasie, lásky, nejistoty a života. Vyprávějí citlivý příběh o tom, jaké to je, když nám ze života navždy odejde naše kotva. Někdo, kolem koho obíhá náš svět na pohodlně vytyčené trajektorii života a náhlé zmizení jeho gravitace vyšle naši planetu na nejistou cestu vesmírem.

Je to knížka o jedinečnosti každé ztráty a o tom, že neexistuje žádný univerzální návod na vyrovnání se s ní.
Je to knížka o hledání - sebe, odpovědí na nepoložené otázky a možnosti být zase šťastný i s obří dírou v srdci.
A taky je to knížka o lásce. K sobě, k přátelům, k milencům a ke knihám.
Čítať viac
5
Overený zákazník
3.11.2021
RECENZIA
Po prečítaní anotácie bolo rozhodnuté: knihu si musím prečítať. Ale keďže sa mi nechcelo čakať kým bude preložená, tak som si ju prečítala v angličtine. Nadchlo ma, že príbeh sa odohráva v knižnom prostredí a samotní hlavní hrdinovia sú knihomoľka a spisovateľ. Môže byť niečo lepšie?

Do knihy som išla s nulovými očakávaniami lebo som nechcela byť zbytočne po dočítaní sklamaná. A sklamaná som skutočné neostala, aj keď mám zase niekoľko pripomienok. Autorka napísala príbeh plný smútku, nádeje, ale aj lásky.

Hl.hrdinka Amelia mi sadla. Páčilo sa mi na jej, že chcela zistiť stoj, čo stoj kto jej poslal výtlačok knihy, ktorý by ani nemal existovať a nedala sa ničím a nikým odbiť. Jej spomienky na Jennu priebehu knihy boli tiež plusom. Skrz flashbacky sme sa tiež dozvedeli viac o ich priateľstve alebo sa spoznali. Na druhej strane mi na nej vadilo, že bola nerozhodná ohľadom jej budúcnosti a sem-tam sa vôbec nesprávala na jej vek, napr. pri hádke s Jennou sa jej správanie rovnalo malému dieťaťu.

Nolan bol dosť tichý a veľmi sa neprejavoval a ja som len dúfalo, že tomu nebude tak v priebehu celej knihy – našťastie som sa mýlila. Počas celej knihy sme ho postupne spoznávali a dozvedeli sem sa čo to z jeho minulosti, čim si prešiel a čo stálo za rodom slávnych Kroník Ormanu.

Romantická linka medzi hl.hrdinami bola na mňa trochu pomalá a mohla byť určite viac prepracovaná. Čo si budeme hovoriť určite nebola najhoršia ale ani najlepšia ako som sa doteraz stretla.

Čo sa týka ostatných vedľajších postáv, do príbehu skvelo zapadli. Len sa mi vzdalo, že až nerealisticky rýchlo medzi nimi vzniklo kamarátske puto, napr. medzi Ameliou a Alexom/Val.

Veľkým plusom bolo, že autorka sa rozhodla do knihy zakomponovať aj útržky s Kroník Ormanu. Pri ich čítaní som mala chuť si knihu kúpiť a prečítať. Čo ma na druhej strane mrzí, je že koniec sa dal odhadnúť a len ste čakali, čo bude tomu predchádzať.

Ale plusy prevažujú nad mínusmi a som rada, že som sa rozhodla dať knihe šancu.

Hodnotenie: 4/5
Čítať viac

„Mladé dievčatá v sebe živia mnoho hlúpych nádejí, Sajury. Nádeje sú ako ozdoby do vlasov. Dievčatá ich chcú mať priveľa. Keď zostarnú, vyzerajú hlúpo aj s jednou.“

Pamäti gejše - Arthur Golden, 2006
Pamäti gejše
Arthur Golden