Lepšie žiť, menej mínať - Ruth Soukup, Tatran, 2015

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Lepšie žiť, menej mínať

12 tajomstiev spokojného života

Cesta k lepšiemu životu Mali ste už niekedy pocit, že život a financie sa vám vymkli spod kontroly? Chceli by ste sa pozbierať, ale neviete, ako dať dokopy kúsky svojho... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tatran, 2015
Počet strán
236

Cesta k lepšiemu životu Mali ste už niekedy pocit, že život a financie sa vám vymkli spod kontroly? Chceli by ste sa pozbierať, ale neviete, ako dať dokopy kúsky svojho neusporiadaného života? Možno vôbec dosiahnuť v živote rovnováhu?... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 24 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Tomáš Forró: Spev sirén. Absynt, 2024

Viac o knihe

Cesta k lepšiemu životu
Mali ste už niekedy pocit, že život a financie sa vám vymkli spod kontroly? Chceli by ste sa pozbierať, ale neviete, ako dať dokopy kúsky svojho neusporiadaného života? Možno vôbec dosiahnuť v živote rovnováhu?
Odpoveď znie jednoznačne: áno.
Ruth Soukopová vie veľmi dobre, ako ťažko sa žije, keď má človek chaos v živote a vo financiách. Ponúka vám vlastné skúsenosti, biblické pravdy a praktické návody, ktoré vás môžu motivovať, aby ste urobili zmeny smerujúce k dosiahnutiu osobných cieľov, spokojného domova a správne nastaveného rodinného rozpočtu. Aby ste viedli život, po akom ste vždy túžili – spokojný! Pomôže vám s priam krutou úprimnosťou a múdrosťou niekoho, kto to všetko prežil na vlastnej koži.

  • Prekonajte ničivý pocit, že vám vždy niečo chýba, a naučte sa byť spokojní.
  • Prestaňte sa naháňať, spravte pár drobných úprav v dennom režime a budete mať oveľa viac času.
  • Nebuďte už obeťou peňazí. Nastavte si správne rozpočet a niekoľkými zmenami v nakupovacích návykoch znížite o polovicu výdavky na stravu.
  • Vneste poriadok do svojho rozhádzaného života a predostrite šikovný rozvrh upratovania pre celú rodinu.
  • Vytvorte si plán, ako dať iným najavo, že ste so svojím životom spokojní, a naplní vás dlhotrvajúca radosť.
Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

17 hodnotení

6
4
2
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7
Overený zákazník
27.11.2021
nič moc
Typická americká motivačná literatúra. Autorka síce okrajovo píše o svojej ceste k uprataniu v dome, ale nie je to, čo by sme chceli čítať. Rušivé sú tam úrivky z Biblie.
Ak má niekto záujem dozvedieť sa viac, ako si potriediť veci, upratať si doma, aj v živote a menej míňať, odporúčam knihy Dan-sa-ri alebo severské umenia.
Táto kniha žiaľ nestojí za ďalšie prečítanie. Ničím ma neobohatila.
Čítať viac
Silvia
Neoverený nákup
23.8.2020
Knižka sa veľmi dobre číta. sú tam rôzne podnety, aby si človek nezahatil život zbytočnosťami a nevyhadzoval za to zbytočne peniaze. Čítať viac
Paula Mazúrová
Overený zákazník
21.10.2019
Finančná gramotnosť
Príjemné čítanie, z kategórie motivačnej literatúry. Je to písané z amerického point of view (čiže napríklad fungovanie na kreditky a pod., čo na Slovensku nie je veľmi rozšírené), každopádne každý si tu nájde niečo pre seba. Autorka upozorňuje na marketingové triky reťazcov, cielenú manipuláciu a ponúka tipy, ako nepodľahnúť.
V dobe nadbytku sa (konečne) uprednostňuje minimalizmus - či už kvôli ekológii, nedostatku miesta, alebo aj poriadku v živote - naozaj toho nepotrebujeme toľko veľa, a je množstvo spôsobov, ako veci posunúť ďalej a pomôcť niekomu, kto to naozaj potrebuje.
Je veľmi ľahké podľahnúť pôžitkom, ktoré sa valia z každej strany, no zároveň aj veľmi zradné...páči sa mi, že kniha nie len o šetrení/míňaní, ale aj celkovo o živote, ako si urobiť poriadok vo financiách, čo sa následne veľmi pekne pretaví aj do každodenného fungovania.
Čítať viac
Ľudmila Andrejková
Overený zákazník
20.4.2016
darček
Kniha sa číta veľmi dobre a ľahko. Mala som ju za pár dní prečítanú. :-) Autorka ju píše z vlastného života, to čo zažila a bola nútená riešiť. Preto svoje rady odovzdáva ďalej a inšpiruje ľudí k tomu aby si peniaze vážili a nenakupovali zbytočnosti. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Lepšie žiť, menej míňať je inšpirujúca kniha nabitá užitočnými radami a duchovnou múdrosťou. Páči sa mi, ako v nej Ruth priznáva svoje chyby a vyzýva nás, aby sme si stanovili životné priority. Kniha je aj úžasným biblickým sprievodcom a prináša človeku radosť z lepšieho života.
Courtney Joseph, autorka knihy Women Living Well
———————
V tejto knihe nájdete výbornú inšpiráciu pre svoj život. Ruth sa s vami úprimne a bez pretvárky podelí o svoje zlozvyky, keď neľutovala čas ani peniaze, aby doplna napratala nákupný košík, kým neprišlo vytriezvenie. Pochopila, že bohatý a naplnený život nespočíva v nekonečných nákupoch. Ak tvrdo zápasíte, aby ste si upratali vo svojom živote a užívali si prítomné chvíle, túto knihu si musíte prečítať.
Crystal Payne, zakladateľka MoneySavingMom.com
———————-
V Ruthinej knihe nájdete inšpiráciu, motiváciu a zároveň aj potešenie. Nehovorí len o tom, ako minúť menej, ale naučí vás, ako byť spokojná a vyrovnaná bez ohľadu na vašu finančnú situáciu. Túžila som stretnúť Ruth na ulici, aby sme spolu skočili na kávičku a poklebetili.
Stephanie Nelson, zakladateľka CouponMom.com
———————-
Stačí, aby som odskočila na stránku Targetu alebo mrkla do časopisu People a hneď sa vo mne prebudí nenásytná túžba mať to! Viac kozmetiky! Viac značkového tovaru!Viac taľafatiek! Viac šťastia! Vo svojej knihe Ruth Soukupová priamo a čestne priznáva, že viac ani mňa ani vás väčšmi neuspokojí. Oznamuje nám však dobrú správu: život, po ktorom túžite je priam na dosah ruky. Ukáže vám cestu, ako sa ho zmocniť.
Michele Cushatt, hovorkyňa a autorka Undone

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Pobozkáme sa, dotkneme. Nechceme nič viac. Čo potrebujeme, je na dosah. Všetko ostatné je nepodstatné. Také jednoduché. Nenaplnení sú iba tí, čo nevedia, čo chcú.“

Cez noc - Stig Sæterbakken, 2014
Cez noc
Stig Sæterbakken