Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Tranz - Adam Southward, Lindeni, 2021

15,49 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Tranz - Adam Southward, Lindeni, 2021
Tranz - Adam Southward, Lindeni, 2021

Tranz

Keď na pôde univerzity nájdu telá troch vedcov, ktorí zomreli za zvláštnych okolností, na mieste činu okamžite zatknú jediného podozrivého: Victora Lazara, rumunského... Čítať viac

Vek
15+
Vydavateľstvo
Lindeni, 2021
384 strán
5-6 hodín čítania

Keď na pôde univerzity nájdu telá troch vedcov, ktorí zomreli za zvláštnych okolností, na mieste činu okamžite zatknú jediného podozrivého: Victora Lazara, rumunského prisťahovalca. Po nevysvetliteľných samovraždách, ktoré... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,49 €

Na sklade, posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 30 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Trans - Adam Southward, XYZ, 2020
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2020
Do štyroch dní

16,49 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Jeho obete sú bezmocné. Má nad nimi absolútnu kontrolu. Túži po pomste. A ešte ani zďaleka neskončil…

Keď na pôde univerzity nájdu telá troch vedcov, ktorí zomreli za zvláštnych okolností, na mieste činu okamžite zatknú jediného podozrivého: Victora Lazara, rumunského prisťahovalca. Po nevysvetliteľných samovraždách, ktoré sa vo väznici odohrajú po jeho príchode, ho premiestnia na samotku, do bloku určeného pre najnebezpečnejších väzňov. Victorovi musia vypracovať psychologický posudok, ktorým poveria Alexa Madisona, bývalého forenzného psychológa, ktorý sa po nevydarenom prípade uchýlil k súkromnej praxi ako terapeut solventných klientov. Alex má podozrenie, že Victor svoje obete ovláda, využívajúc na to istý druh tranzu. Ale je také niečo skutočne možné?

Čítať viac
Originálny názov
Trance
Počet strán
384
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
468 g
ISBN
9788056623503
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
808821
Štýl
psychologický, mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Lindeni
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,7 / 5

9 hodnotení

4
1
2
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Lenka
Neoverený nákup
6.11.2022
Nič moc
Mňa teda táto kniha neuchvátila vôbec. Nápad aj pointa dobrá, ale akoby sa s tým autor nevedel ďalej popasovať. Predvídateľný dej, neprekapivý záver, nudný a nesympatický kladný hrdina, druhý kladný hrdina ešte menej sympatický. Ešte aj ten vrah bol akýsi sympatickejší. Po tejto knihe som bola taká prexanaxovaná, že mám dosť a to som to v živote neužila :) Skrátka nuda a na konci len prevracanie očami... Čakala som, že aspoň trochu vysvetlia ako to dokázali tým deťom urobiť, ale nie, len len opisovali týranie a mučenie. Ale možno si svojich čitateľov nájde. Čítať viac
31.8.2022
Tento triler mal zo začiatku veľké predpoklady na naozaj napínavé čítanie. Zaujímavá zápletka, vrah, ktorý je nevýpočitateľný a takmer nezastaviteľný. Kameň úrazu pre mňa prišiel, keď som sa začala dozvedať viac o psychológovi Alexovi. Vždy sa rada dozviem aj o súkromí jednotlivých postáv. Jediné, čo mi však pri Alexovej postave zarezonovalo bola jeho posadnutosť ženami a závislosť na liekoch. Lebo namiesto toho, aby sledoval stopy páchateľa, myslel buď na svoju bývalú ženu, súčasnú priateľku, ktorá mu však nebola dosť dobrá, alebo novú kolegyňu. A, samozrejme, či má pri sebe vždy zásobu tabletiek. Unikali mu náznaky a svojej intuícii nevenoval pozornosť. A to ani nespomínam, že ako psychológa bola jeho znalosť ľudí naozaj chabá.

A príbeh siroty Victora, jeho minulosť a pohnútky pre pomstu, boli jedným slovom desivé. Behali mi zimomriavky po chrbte, keď som čítala o pokusoch, ktoré sa robili na malých deťoch. A rovnako zaujímavé, aj keď totálne zvrátené, bolo ospravedlňovanie daných činov v prospech vedy a ľudskej psychológie.

V závere, kniha bola napínavá, s pútavou zápletkou a s vrahom, ktorého mi bolo ku koncu takmer ľúto. Ďalšia hlavná postava mi, bohužiaľ, dojem z knihy celkom pokazila.
Čítať viac
6

Milujem, keď sa môžem stratiť v knihe, pretože len v knihe sa viem znova nájsť.

Claudia K.
Overený zákazník
1.12.2021
Wau
Kniha Tranz je možno autorovým debutom, no mňa úplne uchvátil. Je to kniha, kde sa čitateľ úplne ponorí do hlavy vraha, ktorý sa mstí za chyby minulosti a neľútostne zabíja. Teda... vraždy páchajú samotné obete, takže to je o niečo komplikovanejšie.

Hlavný hrdina, Alex, je bývalý forenzný psychológ, ktorý sa ešte sám nevyrovnal s vlastnými traumami minulosti, no prostredníctvom pomoci iným sa stále posúva ďalej. Potom, čo sa mu jeden prípad vymkol z rúk, rozhodol sa pre súkromnú prax, čo jeho otec považoval za sklamanie. Alex s tým ale bol spokojný, hoci hneď, keď sa mu ozve prokuratúra s novým prípadom, vrhne sa naň. Veď kto by nechcel zistiť profil vraha, ktorý donútil obete zabiť sa?

Knihu som prečítala za jeden deň, pomaly na jeden dych, pretože ju nebolo možné pustiť z rúk. Vrahove kapitoly sa striedajú s Alexovými, a síce vďaka minulosti sa už niekde v polovici čitateľ dozvie (ak je pozorný) jeden z plot twistov, i tak je dielo napínavé.

Štýl písania je pútavý, kapitoly primerane dlhé, no minulosť nebola vždy dobre označená, tak som sa párkrát stratila a musela sa začítať, aby mi došlo, na koho život sa v kapitole dívam.
Okrem toho ma však fascinovala celá vec s tajnými výskumami, Rumunskom, pádom ich režimu. Úplne som si dokázala predstaviť opustené miesto niekde v Rumunsku, kde sa niečo také mohlo diať. Wau.

V knihe sa vyskytuje veľa vrážd a násilia, neraz mi na tele naskákali zimomriavky. Autor si dal za úlohu čo najdetailnejšie všetko opísať, aby mal čitateľ pocit, že je v diele s postavami. Podľa mňa sa mu to podarilo na výbornú.

Zaujímavú a sviežu vsuvku do diela vniesol Alexov súkromný život, ktorý sa každou ďalšou kapitolou po troške poodhaľoval, no nebolo to skôr ako pred samotným vyvrcholením, než sme sa dozvedeli všetko.

Pre niekoho, kto má rád prekvapenia až do samého konca, sa motív a pohľad na vraha môže zdať zbytočný, ale podľa to boli práve vnútorné monológy, ktoré dielo robili jedinečným. Aby som to zhrnula, poviem asi len toľko, že toto je triler, ktorý sa oplatí prečítať si.

Taktiež dúfam, že autor príde s ďalšou tvorbou, pretože toto bolo skvelo desivé.
Čítať viac
21.11.2021
Kniha začína rovno niekoľkými vraždami naraz, pričom ide o vraždu vedcov. Zatknú podozrivého Victora Lazara, ktorého našli na mieste činu, avšak neexistujú žiadne dôkazy, že vraždy spáchal on. Na pomoc k vyriešeniu tejto záhady je pozvaný forenzný psychológ Alex, ktorý ma vypracovať psychologický posudok Victora.

Kniha je písaná z dvoch pohľadov - Victora a Alexa, čo bolo zvládnuté veľmi dobre. Poľahky som sa vždy zorientovala, z ktorého pohľadu v danom momente čítam. S postavami ako takými, to už bolo horšie, psychológ Alex mi bol extrémne nesympatický, a to najmä správaním. Okrem iného som mala pocit, že celú knihu len riešil, s ktorou ženou sa vyspí a potom sa čudoval, prečo mu nevyšlo manželstvo. Druhá hlavná postava, Victor, bola naopak vykreslená dobre, jeho pasáže som čítala oveľa radšej. Bol záhadný, s neznámou minulosťou, proste dokonalý hlavný podozrivý. Bohužiaľ to bola jediná dobre napísaná postava v knihe, zvyšné aj vedľajšie postavy mi absolútne nesadli.

Námet na knihu bol spočiatku veľmi dobrý, originálny a naozaj som bola zvedavá, ako bude príbeh pokračovať. To sa však okolo strany 100 úplne pokazilo, a presne som vedela, čo sa kedy stane, až na jednu drobnosť. Triler tak nebol vôbec napínavý, ale veľmi predvídateľný. No a posledné stránky bola jedna veľká katastrofa, to už som len krútila hlavou. Chápem, že autor asi chcel ľudí navnadiť na druhý diel, no u mňa to malo presne opačný efekt.

Napriek všetkým negatívam musím vyzdvihnúť dynamiku deja, krátke kapitoly, ktoré mi k trilerom veľmi pasujú, a tiež prostredie, v ktorom sa dej odohráva. Námet bol veľmi originálny, aj keď mne úplne nesadol, ja v trileroch jednoducho potrebujem uveriteľné veci, resp. uveriť tomu, že sa niečo také mohlo stať, a to tak bohužiaľ nebolo.

Myslím si však, že kniha si svojich fanúšikov nájde, aj keď mne vôbec nesadla. Mrzí ma to, lebo som sa na ňu tešila, odkedy som vedela, že má vyjsť.
Čítať viac
Lucia Radomská
Neoverený nákup
16.11.2021
Tranz
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Napínavé čítanie človek krásne vypne,výborná práca na to ze je to autorova prvotina.Knihu som nevedela pustiť z rúk,aj keď ma trosku sklamal happy end na hollywoodsky sposob Čítať viac
Daniela Chladná
Overený nákup
9.11.2021
Dobrý krimi príbeh
Zaujímavý príbeh, ktorý sa odohráva v Anglicku a Rumunsku. Zaujímave boli spomienky,
návraty do minulosti. Dobré gradovanie deja. Knihu odporúčam.
Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„Láska nie je očarením dvoch pekných alebo vášnivých ľudí, ale rozhodnutím, prácou, dielom, nie ani pekných, ani mladých ľudí, dokonca iba jedného a možno nepekného a nemladého človeka, ktorý chce byť milovaný a milovať. Ten druhý a či druhá veľmi rád sa učí, dáva sa milovať, prv či neskôr pristane, poddá sa nám, začne nám odpovedať svojím jedinečným, prekvapujúcim, nadchýnajúcim spôsobom. Verte, drahá Jarmila, človek až žasne, aká neprebudenosť, nevzdelanosť vládne práve v láske. Starí to nevedia a mladým to nemá kto povedať.“

Honeymoon - Jana Beňová, 2015
Honeymoon
Jana Beňová