Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Nie sú ako my - Debbie Herbert, Lindeni, 2022

15,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Nie sú ako my

Hĺbavý triler o žene, ktorá stojí pred ťažkým rozhodnutím. Ak zachráni vlastnú rodinu, zlo zostane nepotrestané... Čítať viac

Vek
15+
Vydavateľstvo
Lindeni, 2022
312 strán
4-5 hodín čítania

Hĺbavý triler o žene, ktorá stojí pred ťažkým rozhodnutím. Ak zachráni vlastnú rodinu, zlo zostane nepotrestané... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

15,99 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 29 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Vojna dvoch kráľovien - Jennifer L. Armentrout, Zelený kocúr, 2023

Viac o knihe

Musí zachrániť rodinu, ale niektoré tajomstvá sa nedajú pochovať.

Hĺbavý triler o žene, ktorá stojí pred ťažkým rozhodnutím. Ak zachráni vlastnú rodinu, zlo zostane nepotrestané. Pred trinástimi rokmi zmizol bez stopy priateľ Jori Trahernovej. Teraz, keď sa presťahovala naspäť domov do Alabamy, aby sa postarala o svoju chorú starú mamu a brata s autizmom, však musí čeliť vražednej záhade, ktorá súvisí s jeho zmiznutím. Jori trpí zriedkavou formou synestézie, vďaka čomu dokáže „počuť“ farby – tón ľudského hlasu je pre ňu rovnako unikátny ako odtlačok prsta. S pomocou svojich schopností sa spolu so sympatickou policajtkou dostanú nebezpečne blízko k odhalenoiu pravdy. No vinníci sú ochotní urobiť všetko, aby ich temné tajomstvá ostali navždy pochované. V ospalom mestečku v zátoke tak už nikto nie je v bezpečí.
Čítať viac
Originálny názov
Not One of Us
Počet strán
312
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
462 g
ISBN
9788056627204
Rok vydania
2022
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
1435341
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,5 / 5

6 hodnotení

0
3
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

11.6.2023
Vyzdvihujem obálku, je krásna
Nie sú ako my je zaujímavý thriler s kriminálnou zápletkou, ktorá sa ťahá hlbšie do minulosti. Hlavná hrdinka má zvláštnu schopnosť vnímať zvuky ako farby (tzv. synestézia), ale počas prebiehajúceho deja sa na to príliš dôraz nekládol (zmienka na začiatku a potom pri konci, kde sa to týkalo rozuzlenia). Kto čítal pozornejšie, mohol vraha odhaliť aj skôr. Striedajúce kapitoly z pohľadu viacerých postáv (civilistka, policajtka, dokonca aj vrah) prinášali potrebné napätie, dokonca aj rodinné vzťahy tu mali svoje opodstatnenie. Príbeh som prečítala celkom rýchlo a od autorky u nás snáď vyjde viac kníh. Jej štýl mi sadol, nemusela som sa brodiť potokmi krvi a hnusu. Zaujímavosťou v knihe boli aj iné osoby s ochorením (okrem synestézie sa tu vyskytol autizmus a Alzheimerova choroba). Ja osobne si knihu radím do zoznamu dvojičkovskej literatúry, lebo aj tu sa vyskytla zmienka o dvojčatách (ale pre dej nepodstatná).
Vyzdvihujem absolútne najlepšiu obálku, čo sa mi zatiaľ tento rok dostala do rúk. Neprezrádza nič... len akýsi les, poeticky zahmlený... vlastne aj vďaka nej som si knihu všimla.
Čítať viac
@magical_nights_with_book
Neoverený nákup
26.10.2022
@magical_nights_with_book
Hlavná hrdinka Jori sa vracia do svojho rodného mestečka, kde jej pred 13 rokmi zmizol priateľ s celou jeho rodinou. Po jej návrate je v meste opäť rušno, pretože znova niekto zabíja... Jori sa skamaráti s mladou policajtkou Tegan a začne jej pomáhať pri odhalení pravdy. To však pre ňu a jej rodinu môže skončiť tragicky...

Kniha ma zaujala anotáciou, v ktorej sa dozvedáme, že Jori „trpí“ zriedkavou formou synestézie, vďaka čomu dokáže „počuť“ farby – a tón ľudského hlasu je pre ňu taký unikátny ako odtlačok prsta (ako zaujímavosť – ľudský hlas je naozaj taký jedinečný ako odtlačok prsta, len túto unikátnosť nedokáže ľudské ucho rozlíšiť, jedine prístroje, presnejšie digitálne laboratórium pre analýzu reči – využíva sa hlavne v súdnej (forenznej) jazykovede). No bola som asi v tri štvrtine knihy, keď som si hovorila, že to musel byť len marketingový ťah, ako zaujať, pretože táto „schopnosť“ sa ako nejaká dôležitá črta hlavnej hrdinky nevyskytovala. Dostáva sa do popredia až na záver. Myslím si, že buď jej autorka mala venovať viac pozornosti v celej knihe, alebo ju teda úplne vynechať.

Kniha sa čítala dobre, jednotlivé kapitoly sú podávané vždy z perspektívy inej postavy, v 90 % sú to Jori a Tegan. Niektoré kapitoly sú z perspektívy vraha a všímavejší podľa nich môžu tušiť, kto je vrah :)
Pre mňa príjemná oddychovka:)
Čítať viac
19.8.2022
Príjemné prekvapenie
Nie sú ako my bolo pre mňa príjemným prekvapením. Nie len pre to, že zo sľubovaného psychologického thrileru sa nakoniec vykľula dobrá krimi, na pozadí ktorej sa odohrávala smutná rodinná dráma, ale aj veľmi dobrým a pútavým autorkiným štýlom.

Od začiatku mala kniha dobré tempo. Mali sme tu viac smerov vyšetrovania, niekoľko stôp a pribúdali, samozrejme, aj nové dôkazy a výpovede. Nebol priestor na nudu, pretože akonáhle sa niečo vyriešilo, vždy boli ďalšie vodítka. Od vyšetrovania odpútavalo pozornosť podrobnejšie zameranie sa na rodinu hlavnej hrdinky a ich problémy. Nebolo to rušivé, pretože to úzko súviselo s vyšetrovaním a nakoniec sa všetko skvele preplietlo.

Nie je problém odhaliť vinníka už v úvode, napriek tomu to príbehu neubralo na zaujímavosti, pretože niektoré otázky boli zodpovedané až na úplnom konci. Jediné mínusy vidím v niekedy nelogických krokoch polície a náhodných stopách, ktoré sa objavili veľmi nepravdepodobne v ten najvhodnejší čas. Taktiež bolo zbytočné pripisovať Jori nevšednú schopnosť v rozoznávaní zvukov, ktorá dobrej detektívke len uškodila na hodnovernosti a uveriteľnosti.

Veľmi knihu odporúčam všetkým milovníkom krimi, ktorí majú radi prepletené prípady, nevadí im sústreďovať pozornosť na viac smerov vyšetrovania a radi sa obzrú aj po stopách do minulosti.
Čítať viac
33
Naslouchač - Petra Stehlíková, 2018
Práve čítam
Naslouchač

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @_dennyto alebo @dennycita

Denisa Tomíková
Overený zákazník
1.7.2022
Príbeh, ktoré stojí za prečítanie
Je možné, že naozajstnému fanúšikovi trilerov to bude málo. Ak ním si, určite si na tento fakt daj pozor. Ak si aj fanúšik trilerov, tak myslím, že tento príbeh bude pre teba oživením v tomto žánri…
Ak nie si fanúšik trilerov a chceš si prečítať niečo napínavejšie a trošku strašidelnejšie, siahni po tejto knihe.
Ak hľadáš oddych pri knihe a zároveň aj trochu napätia, neprehliadni túto knihu.
Je niekoľko veci, ktoré mi trošku v príbehu prekážali, napríklad prehnané mysterium. V kategórii triler/detektívka túto knihu radím k jednej z najlepších, aké som doteraz čítala. A páči sa mi aj krátky rozsah knihy, pretože autorka dokázala vytvoriť pomalý a zároveň napínavý dej aj bez zbytočných omáčok.
Čítať viac
28.6.2022
Príjemná oddychovka
Nie sú ako my nie je typický triler, čo vôbec nie je zlé. Mám rada, keď je príbeh iný od ostatných a niečím originálny. Kniha sa skôr podobá na krimi plné tajomstiev malého mestečka, ktoré je obohatené zvláštnou schopnosťou hlavnej postavy - počuť farby, resp. dokonalo rozoznávať hlasy osôb.

V knihe vystupujú dve hlavné postavy, Jori, ktorá počuje farby a policajtka Tegan, ktorá rieši nový prípad, pričom narazí aj na iné, ktoré spolu môžu, ale nemusia súvisieť. Okrem týchto postáv sa však stretáme aj s ďalšími obyvateľmi malého mestečka, pričom takmer každá z postáv príde v istý moment čitateľovi podozrivá. Páčilo sa mi, že ma vedela autorka v istých momentoch oklamať a aj keď som niektoré veci vytušila, musím povedať, že boli momenty, kedy ma poriadne prekvapila. Hoci mala kniha pomalšie tempo, záhady sa kopili, čo robilo knihu stále zaujímavejšou a napínavejšou.

Osobne sa mi kniha veľmi páčila. Úplne ma pohltila a neskutočne som si pri nej oddýchla. Jediné negatívum bola Jorina superschopnosť, ktorá tam radšej nemusela ani byť, pretože sa objavila len tak zrazu na začiatku a na konci. Okrem toho bola však kniha veľmi dobrá a určite odporúčam.
Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„Ak sa sústredíte na pozitívne veci, začnete v sebe rozvíjať pozitívne emócie.“