Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Stručná história Zeme - Andrew H. Knoll, Lindeni, 2022

12,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Stručná história Zeme

Štyri miliardy rokov v ôsmich kapitolách

Nakoľko poznáte pôdu pod svojimi nohami? Je šanca, že miesto, kde teraz stojíte, sa kedysi varilo v rozbúrenom mori lávy, bolo rozdrvené pod týčiacim sa ľadovým štítom,... Čítať viac

Vek
15+
Vydavateľstvo
Lindeni, 2022
Počet strán
224

Nakoľko poznáte pôdu pod svojimi nohami? Je šanca, že miesto, kde teraz stojíte, sa kedysi varilo v rozbúrenom mori lávy, bolo rozdrvené pod týčiacim sa ľadovým štítom, roztrasené neďalekým úderom meteoritov či udusené jedovatými plynmi, utopené pod... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,99 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 21 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Kúzelné Vianoce s Albi - Albi, 2023

Viac o knihe

Fascinujúci životopis našej Zeme!

Nakoľko poznáte pôdu pod svojimi nohami? Je šanca, že miesto, kde teraz stojíte, sa kedysi varilo v rozbúrenom mori lávy, bolo rozdrvené pod týčiacim sa ľadovým štítom, roztrasené neďalekým úderom meteoritov či udusené jedovatými plynmi, utopené pod oceánom, posadené na vrchole pohoria, alebo sa po ňom potulovali hrôzostrašné príšery. Pravdou je najskôr väčšina alebo dokonca všetko vyššie uvedené.
Príbeh našej planéty a organizmov vyvíjajúcich sa na jej povrchu je oveľa veľkolepejší než ktorýkoľvek hollywoodsky trhák plný dejových zvratov. Vedci len nedávno začali dávať dohromady túto veľkolepú záhadu do súvislého príbehu. Renomovaný americký geológ Andrew H. Knoll nám ponúka dôkladný a zároveň prístupný životopis Zeme, v ktorom mapuje jej veľkolepú, 4,6 miliardy rokov trvajúcu históriu. Prináša ucelený pohľad na to, kde sme boli, kde sa práve nachádzame a kam smerujeme.

Publikácia obsahuje ilustrácie znázorňujúce históriu Zeme, prehľadné mapy, tabuľky, fotografie a grafy.
Čítať viac
Originálny názov
A Brief History of Earth
Počet strán
224
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
440 g
ISBN
9788056624692
Rok vydania
2022
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
1099983
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre deti a mládež, pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

8 hodnotení

4
2
1
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Počiatok našej Zeme

Stručná história Zeme je neuveriteľne zaujímavá kniha. Autor v nej pekne popísal stručne a jasne vývin života z rozličných hľadísk prírodných vied (od vzniku prvotných prvkov, až po zrod života na našej Zemi ). Historický a evolučný vývoj Zeme autor popísal i pre ľudí, ktorí sa v tejto problematike orientujú menej. Na knihe sa mi taktiež páčilo, že autor popísal i niektoré vedecké pokusy, ktoré viedli k preukázaniu chemických, biológických i fyzikálnych procesov, ktoré sa mohli eventuálne stáť, čo viedlo k vzniku planéty Zem. Ak si chcete pripadať múdrejší, tak jednoznačne siahnite po tejto knihe! Vrelo odporúčam.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

33
Naslouchač - Petra Stehlíková, 2018
Práve čítam
Naslouchač

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @_dennyto alebo @dennycita

Denisa Tomíková
Overený zákazník
13.5.2022
Obsahuje užitočné informácie, ale je sklamaním.
Kniha má odomňa 2,5 hviezdičky. Myslím si, že kniha „Stručná história Zeme“ bude pre človeka, ktorý si chce prečítať o Zemi, chce urobiť radosť dieťaťu alebo s ním spoločne stráviť čas, naučiť sa nové a zaujímavé veci.
Ak už čo-to o Zemi a jej zvniku vieš, tak ti táto kniha bude jednoducho málo. Jej malý rozsah hovorí sám za seba a naozaj existujú iné knihy, po ktorých by si mal/a siahnuť.
V knihe nájdeš hlavne písaný text, takže odporúčam ju pre deti 10 rokov a viac.
Kniha je priemer. Poteší, ale je veľká škoda, že sú v knihe len obmedzené informácie, obrázky nie sú farebné a celkovo je kniha z kategórie encyklopécia málo záživná.
Nenáročný či mladší čitateľ si však v tejto knihe môže nájsť záľubu a načerpať veľa užitočných informácií.
Čítať viac
Šteklová Martina
Overený zákazník
8.6.2022
Táto kniha má názov Stručná história zeme. Takže je stručná. Ešte nerozumiem, že po výčitke o obmedzených informáciách nakoniec píšete, že sa tam dá nájsť veľa užitočných informácií. Odporujete si. Čítať viac
23.3.2022
Povedala by som, že kniha je svojim obsahom výborným spôsobom, ako si rozšíriť obzory a pochopiť danú problematiku aj keď toto nie je vaša doména. Nemusí to byť nutne predmetom vášho štúdia/znalostí, aby ste knihe rozumeli.

Písaná je jednoducho (primerane problematike) a zaujímavo. Teda aspoň pre mňa boli informácie v nej veľmi obohacujúce.
Text je doplnený nákresmi, grafmi a fotografiami.

Keď to pojmem úplne zjednodušene. Stručne nám vysvetlí, ako vznikla naša planéta, ako vznikol samotný život na nej a zistíme, ako je vlastne možné tieto veci vedieť. A to všetko na niečo cez 200. stranách.
Čítať viac
Recenzia z Beautiful books (nathalys-reading)
Neoverený nákup
20.2.2022
@nathalysreading Knihu by som odporučila tým, ktorí sa chcú dozvedieť o našej Zemi viac a zároveň nemajú čas alebo náladu na hrubú literatúru. Číta sa to jedna radosť. Síce sem-tam niečomu neporozumiete, no strácať sa v texte určite nebudete. Je to napísané naozaj zrozumiteľne, ale je pochopiteľné, že odborným termínom sa nevyhnete. To sa ani nedá. Veľkým pomocníkom vám môžu byť obrázky, ktoré sa vyskytujú na stránkach, a ponúkajú jasnú predstavu o tom, čo práve Knoll objasňuje. Slovenské spracovanie tohto diela tiež stojí za zmienku, pretože dodatočné poznámky nám čítanie uľahčujú. Myslela som si, že to bude náročnejšie, no celkové spracovanie ma milo prekvapilo a Stručnú históriu Zeme som prečítala bez prestávok, za jeden deň. Keď som začala čítať, už sa to nedalo odložiť. Strany mi krásne ubiehali a ani som si nevšimla, že som na konci. Bolo to naozaj pútavé.

Dielo je rozdelené na osem kapitol. Každá časť sa venuje niečomu inému. Vidíme, ako sa na našu planétu pozerá fyzika, biológia, chémia, geografia, čo nám o nej môže povedať história. Zdalo sa mi, že tieto vedy reprezentovali vždy nový tematický celok, ale autor postupoval plynulo, a aj keď urobil odbočku, nerušilo ma to. Spracoval to výborne.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Stručným a šikovne napísaným spôsobom zachytáva oblúk histórie našej planéty od jej najskoršieho vzniku až po dnešok.“
– Forbes

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„Ari by bol najradšej, keby všetci z jeho izby odišli, najradšej by bol sám so svojimi knihami, najradšej by sa v jednej z nich stratil a už sa nikdy nevrátil.“

Sága z Keflavíku - Jón Kalman Stefánsson, 2022
Sága z Keflavíku
Jón Kalman Stefánsson