Vianoce
Srnka - František Kozmon, Ikar, 2022

14,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Srnka

Uplynul rok od tragických udalostí, ktoré otriasli oddelením bratislavskej kriminálky, no tím pod vedením majora Otčenáša zostáva naďalej nekompletný. V neľahkých časoch sa... Čítať viac

4,8 38 hodnotení
7. diel série
Marek Wolf
Vydavateľstvo
Ikar, 2022
328 strán
5-6 hodín čítania

Uplynul rok od tragických udalostí, ktoré otriasli oddelením bratislavskej kriminálky, no tím pod vedením majora Otčenáša zostáva naďalej nekompletný. V neľahkých časoch sa poručík Lukáš Líška ujme najnovšieho prípadu... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade, posielame ihneď

Dostupné v 45 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Ako Francúzi vymysleli lásku - Marilyn Yalom, mamaš, 2023

Viac o knihe

Uplynul rok od tragických udalostí, ktoré otriasli oddelením bratislavskej kriminálky, no tím pod vedením majora Otčenáša zostáva naďalej nekompletný. V neľahkých časoch sa poručík Lukáš Líška ujme najnovšieho prípadu: v Bratislave vyčíňa vrah, ktorý si vyberá mladé a nezadané ženy. Nič netušiace obete čaká u nich doma, kde ich následne uväzní. Pred brutálnou vraždou ich na mieste, ktoré im malo byť útočiskom, vystaví peklu. Zanecháva po sebe stopy, ktoré napovedajú, že si ctí staré poľovnícke tradície. Považuje zavraždené ženy za korisť?

Poručík Líška je v očiach svojho šéfa stále neskúseným zelenáčom. Na prípad má preto dohliadnuť najnovšia posila tímu, kapitán Filip Bernát. Ostrieľaný vyšetrovateľ kedysi na oddelení pracoval, po tragickej manželkinej smrti však dal výpoveď. Po návrate sa začínajú vynárať jeho staré hriechy. Rýchlo stráca dôveru mladého poručíka a spolu s ňou aj pevnú pôdu pod nohami. Zvládnu vyšetrovanie bez Wolfa?

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
328
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
395 g
ISBN
9788055186221
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1683613
Vydanie
1
Štýl
mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
7. diel série
Marek Wolf
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

38 hodnotení

32
6
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

10

Knihy sú vášeň, únik z reality, možnosť prežiť stovky, ba tisíce najrôznejších životov a príbehov. S knižnými postavami sa môžeme stotožniť, nesúhlasiť s nimi, milovať ich alebo nenávidieť a cez to všetko zadefinovať to, kým sme, kým nie sme, alebo to, kým chceme byť. Aká je dobrá kniha? Tá, ktorá poteší, ktorá zarmúti, ktorá rozosmeje, povzbudí, naučí, motivuje či vyvolá emocionálnu búrku. ...jednoducho taká, s ktorou rastie vaša osobnosť a zároveň obohacuje aj váš vnútorný svet. Dobrá kniha je tá, pri ktorej možno stratíte hlavu, ale nájdete svoju dušu.

Mária Zubalová
Overený zákazník
17.7.2023
Srnka
S knihami od autora som sa zoznámila v apríli tohto roku a dnes zdobí moju knižnicu celá zvieracia séria. Pán Kozmon je jednoducho výborný a každou ďalšou knihou je lepší a lepší.
Čo sa týka srnky, tak to bolo niečo! Dej bol dynamický, prevedenie vrážd mi vyrazilo dych, brutálne, prekvapivé, originálne. V závere nás autor pripravil na mrazivé pokračovanie, kde nepôjde len o ďalší prípad bratislavskej kriminálky, ale aj o dobré meno a budúcnosť jedného z vyšetrovateľov.
Čítať viac
Marika
Neoverený nákup
3.7.2023
Kniha je úplne úžasná. Nevedela som prestať čítať. Opisy vrážd a miest činov boli dokonalo opísané takže čitateľ si vedel naozaj všetko predstaviť. Určite odporúčam všetkými 10 a teším sa na ďalšiu knihu v poradí. Čítať viac
3.7.2023
…zamotané, dynamické, fascinujúce…

Už siedme pokračovanie krimi série z pera FRANTIŠKA KOZMONA, na ktoré sme si museli chvíľu počkať, dopadlo u mňa na výbornú.

Ukončenie predošlej časti autor poňal “na šľaktrafenie” pre čitateľa, avšak bravúrnym ťahom si zaistil netrpezlivé vyčkávanie fanúšikov, ako to vlastne v horiacej budove dopadlo. S kým sme sa to lúčili? Je to pravda? (Tieto otázky sú nejasné pre ľudí, ktorí nemali možnosť prečítať si Volavku, ale práve im nebudem kaziť moment prekvapenia. Bola by to veľká škoda!)

V knihe SRNKA sa do popredia dostáva neskúsený vyšetrovateľ Líška a bývalá kolegyňa, kriminalistická psychologička, Petra Siváková. Do príbehu vstupujú staré známe postavy z oddelenia vyšetrovania kriminálnych trestných činov, ale aj nové- či už z radov kolegov alebo páchateľov a podozrivých. U Kozmona sa to postavami len tak hemží a občas sa stane, že sa chvíľu zamyslím, kto daná postava je, no vcelku s tým, práve u tohto autora, až taký problém nie je. Ak som si aj nespomenula hneď, v pár nasledujúcich vetách mi to bolo jasné.

František je unikát. V jeho knihách som sa stretla s tak rafinovanými postupmi vrážd, ako asi nikde. Je fascinujúce, ako jednotlivé detaily týrania, mrzačenia obetí opíše. V tomto prípade nie z pohľadu páchateľa, ale vyšetrovateľov, svedkov alebo súdneho lekára.

Dej je vskutku dynamický, a to aj vďaka početným dialógom, ktoré sú písané “od huby”. Prirodzené, so žargónom kriminalistov alebo s použitím slovníka bývalých trestancov. Proste, uveriteľné pri výsluchoch,aj bežnej komunikácii priateľov. Niektoré pasáže sú odľahčené humorom vlastným určitým postavám.

Vyšetrovanie pribúdajúcich vrážd bolo pre políciu naozaj náročné. Často si spájali súvislosti, ktoré by mi ani náhodou nenapadli. Preverili každú, aj zdanlivo nepodstatnú informáciu. Všetky skutočnosti a odhalenia postupne do seba zapadali. V príbehu sa vyskytli pasáže z pohľadu páchateľa, podozrivého, či minulosti, preto sa počas čítania moje tipy na vraha menili takmer každou stranou.

V závere, keď bolo nad slnko jasnejšie, kto za vraždami stojí, sa môj mozog vzpieral. Nechcel pripustiť, aby to tak bolo. Síce bola táto postava zvláštna, no jeho spojitosť s dejom mi absolútne nevnukla ani len pomyslenie, že by bol schopný spáchať podobné zverstvá.

Čo sa týka bomby, ktorú na nás autor hodil na konci Volavky, priznávam, padol mi kameň, čo kameň!, hotový balvan zo srdca. Avšak… som rada, že to autor nepoňal rozprávkovo s happy end-om. Práve naopak. František nechal “ranu po bombe” z Volavky otvorenú, prisypával soľ, nech to je autentické. A veru bolo! Šťastie v nešťastí?!? Výčitky kvôli strate, pud sebazáchovy, ktorý nedovolí bezvládnosť, ale nie je to ľahké. Dopomôcť si chvíľkovým uvoľnením a uľavením od bolesti nedopadne dobre. Táto postava si to aj uvedomuje, ale pravedpodobne je neskoro na nápravu… uvidíme, čo nám ešte autor prinesie.

Rada by som ešte podotkla, že Kozmon je autor, ktorý vníma aktuálne dianie virtuálneho sveta. Znova vložil do príbehu múdrosť, že nič nie je také, ako sa zdá. Hlavne v prípade sociálnych sietí.
Čítať viac
31.5.2023
Zoznamka s Kozmonom
Tvorbu Frankieho Kozmona registrujem na našej literárnej scéne už dlhšiu dobu a predsa som sa k nej dostala až teraz, so siedmym a zatiaľ posledným pokračovaním série o vyšetrovateľovi Marekovi Wolfovi. Začínam tam, kde väčšina končí, prečo nie? Má to ako svoje výhody, aj rad znevýhodnení, no nejde o nič markantné a ani nie nezvratné.

Veľkou výhodou vpadnutia do rozbehnutej série vnímam autorov vývoj, rokmi nodobudnuté vedomosti, vďaka čomu nepochybne vzrastá kvalita jeho diel, no oproti postupným čitateľom série, som stratená v histórii prípadov, postáv a vzťahmi medzi nimi. Každopádne, Srnka je samostatný prípad a hoci mi chýbali pri čitaní isté súvislosti z predchadzajúcich kníh, nepokazíte si chuť, pokiaľ príbeh prečítate ako samostatnú knihu. Ale, veľmi pochybujem, že ostanete len pri jednej.

Srnka má ozaj brilantný námet. Neviem, čo to o mne vypovedá, ale vyžívam sa v krvavých knižných vraždách a tieto, áno, množné číslo, boli poriadne zvrátené. Viac ako hororové prípady vrážd, ma nesmierne fascinuje psychologická stránka postáv a vraha zvlášť. Tú som si užila aj vďaka postave (bývalej) forenznej psychologičky. Postupy policajného vyšetrovania napredovali sukcesívne s pribudajúcimi vraždami, našli sa ale zo 2-3 spojitosti, ktoré mi v ňom nedávali zmysel. Poniektoré dialógy dokonca vyzneli umelo a tie s pani hovorkyňou priam detinsky, no aj napriek tomu som s očakávaním a napätím čítala každú stranu, užila si dostatok akcie, zoznámila sa s rôznymi charaktermi postáv a najmä, pozor, to sa mi stáva len výnimočne, odhalila som vraha pomerne skoro, z čoho mám obrovskú radosť, pretože ide o poriadne zamotané a náročné policajné vyšetrovanie sériových vrážd.
Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
30.4.2023
Overená kvalita
Srnka bola GENIÁLNA! Do každej Kozmonovky sa púšťam vždy len vtedy, keď viem, že ju budem môcť celú prečítať , preto som si na ňu vyčlenila deň voľna. A ako vždy to bolo správne rozhodnutie, pretože tento príbeh sa nedal pustiť z rúk až do poslednej strany. Autor vo vraždách pritvrdil a urobil dobre! Pretože dobré krimi je pre mňa ako čitateľa v tom, že si aj o pár rokov spomeniem pri slove Srnka na to, o čom kniha bola a nesplynie mi s ostatnými prečítanými kriminálkami a ja sa už teraz neviem dočkať ďalšej "zveriny". Čítať viac
13
Blíženci - Melanie Golding, 2019
Práve čítam
Blíženci

Knižky milujem od detstva, keď mi otec čítal rozprávky na dobrú noc. A už som s čítaním nikdy neprestala. Prečítala som Štyria pátrači, všetko dostupné od Julesa Verna, knihy o Winnetuovi som prečítala viac krát, v škole pod lavicou a doma pod perinou dlho do noci som hltala historické romány ako Gričská čarodejnica. Nasledovalo vela romantických príbehov o láske. Dnes je v ponuke množstvo výborných kníh, dávam prednosť kriminálkam, severským trilerom, historickým románom....jednoducho vždy mám nejakú knihu rozčítanú a dobrovolne sa priznávam, som knihomolka.

Julka M.
Overený zákazník
14.4.2023
Srnka
Ďalšiu knihu Františka Kozmona som už netrpezlivo očakávala a bola som v napatí, čo sa stalo s Marekom Wolfom, keďže v poslednej knihe ostal dej otvorený. Ale Marek Wolf je spať a po ťažkom strelnom poranení znova rieši ďalší prípad. Dej má spád, napatie až do konca, knihu určite odporúčam milovníkom krimi, napatia a samozrejme Františka Kozmona. Čítať viac
1
Dcéra Sparty - Claire M. Andrews, 2022
Práve čítam
Dcéra Sparty

Volám sa Radka a mám instagramový účet frog.bizzard.word. Milujem knihy od malička a paradoxne som sa k nim dostala tak že som skoro do 4 ročníka mala vážne problémy z čítaním. Prečítam takmer všetko ale moje obľubené žánre sú young adult , fantasy, dystropie či spoločenské romány. Neodmietnem aj dobré detektívky či trilery. Som blázon a milujem knihy nadovšetko. Plus k tomu som mladá mamička, nadšenkina do filmov, seriálov a hororov. Nemôžu chýbať aj podcasty o skutočných vraždách a živote.

Radka MesikovA
Overený zákazník
10.4.2023
Zas skvelý Kozmon
Pozitíva:
- nechápem ako opakovane nám autor vie predať tak skvelo vymyslenú a spracovanú zápletku ktorá je vždy napínavá, temná ale vie byť aj odľahčená a zábavná. Chémia medzi postavami neuberá na intenzite a nebudeme si klamať ani tentoraz Kozmon svoje postaví nešetrí práve naopak dáva im viac a viac a už teraz sa neviem dočkať kam ešte zájde. Ak sa tu bavíme o knihách ktoré sa čítajú samé Srnka patrí rozhodne medzi ne tiež.

- veľmi oceňujem to že v tomto diely dostali viac priestoru aj povedzme vedľajšie postavy. Rozhodne to bol dobrý krok a celkovo celá séria tak pôsobí viac živo. Takto sme sa dostali do viac do jadra celého tímu. Aj keď milujem Mareka jeho väčšia absencia mi zvlášť nevadila.

- čo sa týka vražednej zápletky som viac ako spokojná aj keď v tomto prípade som mala pomerne skoro podozrenie kto je vrahom a autor mi ho po čase sám potvrdil. Čo je napriek tomu pozitívne pretože tie indície tam boli. Aby ste sa na vyšetrovateľa vedeli zahrať aj vy čo mi príde svojim spôsobom ťažšie ako len tak z ničoho vytiahnuť z klobúka vraha. Takže fakt premyslené do detailov a spôsob ako vrah vraždil jeho totálny odpor k životu a jeho metódy boli excelentne vykreslené. Psychologicky bez chyby.

Moje hodnotenie je ako inak než 5/5.Srnka je siedmi diel tejto zvieracej série a je príkladom toho že keď sa skutočne chce dá sa zlepšovať a posúvať. Vynikajúco napísané, čtivé a predovšetkým to má hlavu, logiku a vraha. Koniec mi prišiel trochu uponáhľaní. Autor rýchlo upratal zo stola ale inak od začiatku do konca ma to neskutočne bavilo a niekoľko ráz sa pretáčala očami úžasom a desom kam sme sa to dostali. Už mám len jednu takú vec kde sú doteraz tvorcovia seriálu Za sklom a prečo preboha nemáme už Mareka Wolfa v telke toto mi vysvetlite.
Čítať viac
26.3.2023
kniha, na ktorú som čakala rok a kúsok sa mi konečne dostala do rúk a ja som mohla zistiť ako to vlastne po konci Volavky je. čo sa vlastne stalo. teórií som mala v hlave milíon. a že sa teda oplatilo čakať.
po konci Volavky nás čaká nový prípad, nový tím a kopa otázok, na ktorých odpoveď čakáme ako na spasenie. na začiatku som si síce hovorila toto nie, toto sa mi nepáči, aj napriek tomu, že prípad vyzeral byť zaujímavý. potom som dostala odpovede na svoje otázky, dušička sa mi uspokojila a ja som si knihu začala užívať s kľudným svedomím.

otáčala som stránku za stránkou, len aby som zistila ako sa veci majú. autor vie ako čitateľa držať v napätí, kedy akú informáciu mu posunúť. v hlave xy tipov a teórií, ktoré autor svojím zvratmi a odhaleniami rušil jedna radosť. aj keď je pravda, že vrah mi v istom momente len tak napadol, tá postava sa mi proste nezdala a ciťáka som mala dobrého.

aj napriek počiatočným pochybnostiach, som si knihu užila rovnako ako tie predchádzajúce. autor to proste vie. a ten koniec? taký typický kozmonovský. naším hrdinom pokoja nedá a pripravil si na nich určite ďalšie zaujímavé a ťažké veci.
Čítať viac
Vivaldi
Neoverený nákup
3.3.2023
František Kozmon je späť v najlepšej forme. Napriek tomu, že Volavka mi absolútne nezapasovala a považujem ju doteraz za autorovo najslabšie dielo, tak som bol stále zvedavý s čím príde nabudúce. Pretože Kozmonov potenciál je rozhodne veľmi silný. A hoci som sa nedočkal niečoho tak zaujímavého a silného ako to bolo napríklad v prípade Rosničky alebo Potkana, stále si myslím, že keď si zoberiem jeho kompletnú bibliografiu, ide o jedno z jeho najsilnejších diel.

Mám taký trošku pocit, že tu som prvýrkrát výraznejšie pocítil, že sa jeho tvorba začína viac podobať na diela Nesba. Určité paralely sú tu cítiť. Nemyslím to ale v zlom. Ale keď som videl akým smerom sa začína uberať na určitých momentoch Marekov život, bolo mi jasné čo sa asi bude diať. Tak len dúfam, že z niektorých rozhodnutí ešte existuje cesta späť. No bolo by zaujímavé vidieť, kam to celé vlastne dospeje a ako výrazne to skomplikuje jeho nový život.

Marek však tentokrát nie je hlavným hrdinom. Popravde... kto je vlastne hlavným hrdinom v tomto príbehu? Je to trošku zložitejšie, no nijakým spôsobom ma to neruší. Postáv, na ktoré sa príbeh primárne sústredí je viac, no Kozmon dokáže využiť správne svoj priestor a každý tak dostane dostatok času na to, aby mohol zažiariť. Toto ma teší, lebo nie každý dokáže rovnomerne svojim postavám rozdeliť priestor bez toho, aby sa to niekde nerušilo. Veľké plus.

Čo sa týka zloducha, opäť nemôžem povedať, že by nás čakalo nejaké zásadnejšie prekvapenie. Odhalil som ho prvýkrát, ako som sa s ním stretol. Vždy si dajte do rovnice iba, ktorá postava v príbehu pôsobí ako niekto, kto tu nepasuje a dopracujete sa k výslekdu. A tu mi to bolo viac než jasné. Na druhej strane ale musím priznať, že v závere príde niekoľko veľmi zaujímavých momentiek, ktoré tak signalizujú, že ďalšia kniha môže byť vynikajúca. Chcem vedieť ako tie udalosti zapôsobia na jednotlivých zúčastnených.

Prípad je zaujímavý, opisy miest činu a hľadanie indícií a toto všetko zvláda Kozmon na jendotku a kniha má veľmi dobrý spád. Nejde pomaly, ani príliš rýchlo, dá sa to ľahko sledovať, nestrácal som sa v tom a aj keď som odhalil vraha veľmi rýchlo, chcel som vidieť ako sa k tomu dopracujeme. Pre mňa ide o veľký krok vpred oproti Volavke a teším sa na ďalší titul. Pretože s ním prichádza veľké množstvo otázok najmä čo sa týka osudov našich hrdinov a vyšetrovateľov. Nechám sa prekvapiť.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Ak vieš pozorne počúvať a sústrediť sa, môžeš vidieť oveľa viac, ako keby si mal oči otvorené.“

Môj dedko je čerešňa - Angela Nanetti, 2007
Môj dedko je čerešňa
Angela Nanetti