Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Krása medzi ruinami - J’Nell Ciesielski, i527.net, 2022

19,36 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Krása medzi ruinami

V najnovšom Ciesielskej ľúbostnom románe sa americká dedička ocitne počas prvej svetovej vojny v Škótsku a zranený lord musí čeliť minulosti a žene, ktorá mu znenazdajky vstúpi... Čítať viac

Vydavateľstvo
i527.net, 2022
416 strán
6-7 hodín čítania

V najnovšom Ciesielskej ľúbostnom románe sa americká dedička ocitne počas prvej svetovej vojny v Škótsku a zranený lord musí čeliť minulosti a žene, ktorá mu znenazdajky vstúpi do života... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

19,36 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 39 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Ťažké časy v Číne - Pavel Dvořák ml., Rak, 2024

Viac o knihe

V najnovšom Ciesielskej ľúbostnom románe sa americká dedička ocitne počas prvej svetovej vojny v Škótsku a zranený lord musí čeliť minulosti a žene, ktorá mu znenazdajky vstúpi do života.

Americká prominentka Lily Durhamová je známa tým, že si život užíva plnými dúškami a nemyslí na dôsledky svojho konania. Lenže keď ju rodičia pošlú do Anglicka, aby sa naučila zodpovednosti, vypukne vojna a všetko sa obráti hore nohami. Lily sa so sesternicou vyberie opatrovať vojakov do zotavovne v divokom Škótsku, ktorá vznikla v rozpadávajúcom sa hrade istého mrzutého lorda.

Alec MacGregor zasvätil celý život hradu Kinclavoch, ale panstvo je zadlžené, a tak musí kúsok po kúsku rozpredávať rodinné dedičstvo. Hoci ho ľudia vnímajú ako zbabelca, lebo pre staré zranenie sa nepridal ku krajanom v boji proti nepriateľovi, prispel svojou troškou a vlastný domov poskytol vojakom. On sám však zostáva v ústraní. O útočisko v temných zákutiach však príde, keď sa prirúti nová americká ošetrovateľka, ktorá prinesie do hradu záplavu svetla.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1417247
Originálny názov
Beauty Among Ruins
Počet strán
416
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×211 mm
Hmotnosť
527 g
ISBN
9788082490513
Rok vydania
2022
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
i527.net
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

11 hodnotení

9
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
11

Ahoj, ak sa práve pozeráš na tento profil, skús si prezrieť aj moje odporúčania v čitateľských kolekciách. Možno nájdeš niečo čo ťa zaujme alebo sa na niektorých vybraných tituloch z týchto kolekcií perfektne zhodneme!

Adriána Hasková
Kníhkupec
20. februára 2023

Tip na dobré romantické čítanie. Ak hľadáte nejakú milú romantiku skúste Krásu medzi ruinami. Autorka nás zaviedla do čias Veľkej vojny, tentokrát do prostredia Škótska. Ja sama mám túto drsnú krajinu veľmi rada a tak som si prišla na svoje. Opisy prostredia a samotného panstva si ma získali a moja predstavivosť pracovala na plné obrátky.

Čo ešte viac umocnilo môj pozitívny zážitok z tohto príbehu okrem prostredia a autorkinho pútavého štýlu boli hlavné postavy. Každou ďalšou stránkou sa hrdinom tejto knihy dostávame hlbšie pod kožu, všímame si ich kontrast a na konci ich poznáme tak dobre až je nám ľúto knihu založiť.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

15.5.2023
krása medzi knihami :)
od tohto románu som mala vysoké očakávania, pretože autorka sa vo svojej predošlej kniha blysla neuveriteľným spisovateľským talentom, postavami s dušou a príbehom z prostredia vojny, o ktorom vždy rada čítam. tu máme Američanku, ktorej lesk plesových rób vystrieda strohá rovnošata ošetrovateľky, akú nosia sestry v zotavovni pre zranených vojakov. rodičia ju vychovali v zlatej klietke a poslali ju do Anglicka "dospieť", ale jej životným cieľom nie je bohatý manžel a nekončiaca zábava. jej prvotné protesty napokon vystriedajú nové vízie a príležitosť.

príbeh ma oslovil nielen pre svoje spracovanie, postavy, úžasné dialógy a atmosféru sychravého Škótska. mohla som vidieť trápenia vojny - ako veľmi zasiahla civilistov, čo všetko museli ľudia obetovať, neprišli len o svojich blízkych, vojna ich pripravila o zásoby potravín, oblečenie, kone a čokoľvek, čo pomohlo vojakom v zákopoch, no ľud pripravilo o ich milovaný domov. konflikt zasiahol ako bežný ľud, tak aj bohatých majiteľov panstiev, ktorým, nebudeme si klamať, bolo čo brať...
v knihe bol dôraz na moc tlače a zmanipulovanej propagandy, ktorá informovala občanov o úplne inej situácií, než o tom, čo sa v zákopoch skutočne dialo. vojaci v liečebni si často priali radšej smrť než život mrzáka, či pozostalého po priateľoch, ktorých bolestné umieranie videli na vlastné oči. ich vôľa povedať svetu pravdu bola potláčaná strachom z neviery verejnosti, ako aj odporom k spomienkam, na ktoré by najradšej zabudli. najväčším strašiakom však bola pretrvávajúca vojna, ktorá pre zotavujúcich sa vojakov stále hrozila obálkou s listom povolávajúcim späť do služby.

sú knihy, ktoré potrebujú pár strán či kapitol, kým si čitateľa získajú a potom sú knihy, ktoré sa vedia dostať pod kožu od prvej vety a asi netreba hovoriť dvakrát, kam radím túto.
veľmi odporúčam fanúšikom vojnových románov popretkávaných láskou, ktorá kvôli zložitej situácií nemôže slobodne rozkvitať, práve naopak, je symbolom zraniteľnosti a človek pre tento cit navyše trpí. len tí najodvážnejší ju nechali rásť. :)
Čítať viac
19.2.2023
„Vojna. Vtedy si zvyknete aj na veci, ktoré boli predtým len nočnou morou. Ten, kto sa na vás pozerá z nepriateľského územia, nie je pre vás človek, ale démon s obrovskými tesákmi.“

Pekná namyslená Američanka z bohatej rodiny sa zrazu ocitne na škótskej vysočine, kde tanečné rukavičky využije akurát tak na ochranu rúk pri umývaní, praní a preväzovaní obväzov. Hoci je ľahkomyseľná a zvyknutá na iné štandardy, zatne zuby a zvykne si. Naučí sa rutine, naučí sa práci, naučí sa byť vďačná aj za to málo, čo má. Naučí sa pomáhať ľudom v núdzi a naučí sa aj milovať. Uvedomí si, že radšej bude s mužom, ktorého miluje aj keď budú na mizine, akoby sa mala vrátiť domov do luxusu a vydať sa za niekoho, kto je síce vhodnou partiou, ale nie láskou jej života. Lily nájde nakoniec v Škótsku to, čo v prvom momente nevidela – krásu medzi ruinami. Domov.

Ďalší úžasný príbeh od autorky J´Nell Ciesielski a vydavateľstvo i527net. Strhujúci a romantický s atmosférou škótskej vysočiny a 1. svetovej vojny. Odporúčam všetkým milovníkom historických románov. Nebudete ľutovať!
Čítať viac
19
Overený zákazník
22.12.2022
Jednoducho úžasná
Zase raz dokonalý príbeh.

Autorkin štýl mi parádne sadol už pri prvej knihe, takže očakávania boli veľké a samozrejme do bodky naplnené.

Milujem Škótsko. Tej krajine niet čo vytknúť, môžeme ju len obdivovať. A do tejto vetrom a dažďom ošľahanej krajiny, zavíta krásna američanka Lily. Netuší čo je to zodpovednosť, kým po príchode do Anglicka nevypukne vojna a ona spolu so svojou sesternicou nepricestuje na vresom zarastený hrad Kinclavoch, aby sa tam starali o zranených vojakov.

Jej zábavná, ústretová a slniečková povaha ju však nielen zbližuje s pacientmi, ale ju aj dostáva do zapeklitých situácií.
Počas nich stretáva pána domu Aleca. Je stoický, priamy, aj odmeraný, celkom imúnny voči komukoľvek, okrem Lily aj keď sa to snaží pred ňou skrývať.

Jeho hrdosť i domov dostávajú riadne na frak. Do vojny ho nevzali kvôli zdravotnému hendikepu a domov sa mu rozpadá pod rukami, pretože jeho zosnulý otec mu zanechal len kopu dlhov.
Čo bude robiť? Ako domovu vráti zašlú slávu a postrará sa o rodinu? Ako môže čo i len pomyslieť na lásku, keď žene svojho srdca by nemal čo ponúknuť?

Na hrade sa dejú i nevysvetliteľné udalosti, ktoré potápajúcu sa loď ohrozujú viac a viac. Kto za tými útokmi stojí?

Podarí sa Alecovi Kinclavoch zachrániť?

-Kinclavoch mi bola zverená, aby som ju chránil, a ja ju nesklamem, nech si to vyžaduje akokoľvek veľkú obetu.-

Krásna historická romanca odohrávajúca sa počas 1.sv.vojny. Je plná dramatických udalostí, zvratov, lásky a krásnych myšlienok.

-Pero sa po ňom hýbalo v rytme jeho pulzu, atrament akoby bol riekou plnou jeho krvi a hladké strany zajatcom jeho duše.-

Ďakujem @vydavatelstvo_i527net za ďalší krásny príbeh.
Odporúčam každej romantickej dušičke milujúcej historické romance.
Čítať viac
Katarína
Neoverený nákup
16.12.2022
veľmi sa dobre čítala a páčil sa mi dej odporúčam každému kto má rád historickú romancu
a rád číta podobné knihy
Čítať viac
19.9.2022
keď robíš šťastných druhých, väčšinou sa sám stávaš šťastnejším
keď robíš šťastných druhých, väčšinou sa sám stávaš šťastnejším
tak nejako by sa dala vystihnúť hlavná hrdinka tohto románu Lily, ktorá je v očiach druhých spočiatku len bohatou dedičkou, nevychovanou mladou dámou, ktorá vždy docieli svoje....no len ten, kto ju lepšie spozná zistí, že vie svojim večným optimizmom a dobrou náladou vyčariť úsmevy druhých, rovnako aj vojakom, o ktorých sa prišla pomôcť starať na hrad. Aj keď to spočiatku berie ako zábavu, neskôr zistí, že je to niečo ako jej životný štýl - robiť radosť a rozdávať okolo seba dobrú náladu a úsmev -nie je to vždy ľahké a často sa stretá zo strany svojich "nadriadených" s opovrhnutím

nedá mi nespomenúť aj hlavnú mužskú postavu, ktorou je majiteľ hradu - škotsky lord - chcem vyzdvihnúť jeho neochvejnú snahu chrániť všetkých, ktorí sú mu zverení, aj keď ho to stojí maximálne úsilie; spoznať ho lepšie, znamená nakuknúť hlboko do jeho vnútra a zistiť, prečo je aký je a nájsť v ňom toho najlepšieho a najobetavejšieho človeka na svete

autorka veľmi pekne postupne odhaľuje charaktery oboch týchto hlavných hrdinov, a tak naberá tento román ten správny smer a núti čitateľa pokračovať v čítaní :)

Túto recenziu som mala možnosť napísať vďaka spolupráci s vydavateľstvom na vydaní tejto knihy :) príjemné čítanie :)
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Strhujúci ľúbostný príbeh so skvelou atmosférou pre fanúšikov románov Downton Abbey (Panstvo Dawnton) a Somewhere in France (Niekde vo Francúzsku). Skutočný skvost!“ Aime K. Runyanová, autorka

„Uspokojujúce a veľmi príjemné čítanie, ktoré odporúčam milovníkom historických románov, tajomstiev a romantiky.“ Tea Cooperová, autorka románu The Woman in the Green Dress (Žena v zelených šatách)

Vydavateľstvo i527.net

Čítať viac

„Láska, povedal, je ako tá najjasnejšia galaxia, ktorá nikdy nezhasne! “

Ryby nemajú nohy - Jón Kalman Stefánsson, 2016
Ryby nemajú nohy
Jón Kalman Stefánsson