Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Tajná reč tela - Joe Navarro, Grada, 2022

13,79 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Tajná reč tela

Gestá, ktoré prezradia viac než slová

Čo si o vás skutočne myslí váš šéf? Má o vás váš potenciálny partner či partnerka skutočne záujem? Prečo sa ľudia dotýkajú krku, keď sa dozvedia nepríjemnú novinu? Čo znamená,... Čítať viac

Vydavateľstvo
Grada, 2022
Počet strán
192

Čo si o vás skutočne myslí váš šéf? Má o vás váš potenciálny partner či partnerka skutočne záujem? Prečo sa ľudia dotýkajú krku, keď sa dozvedia nepríjemnú novinu? Čo znamená, keď sa ženy pri telefonovaní hrajú s vlasmi? Prečo ľudia doširoka otvárajú... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

13,79 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 17 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Letná láska - Annabel Monaghan, Zelený kocúr, 2024

Viac o knihe

Čo si o vás skutočne myslí váš šéf? Má o vás váš potenciálny partner či partnerka skutočne záujem? Prečo sa ľudia dotýkajú krku, keď sa dozvedia nepríjemnú novinu? Čo znamená, keď sa ženy pri telefonovaní hrajú s vlasmi? Prečo ľudia doširoka otvárajú oči, keď vidia niekoho, koho majú radi? Prečo ľudia robia to, čo robia?

Nie je lepší spôsob, ako porozumieť svojim priateľom, partnerom či kolegom, než sa zoznámiť s najdôležitejším prostriedkom našej komunikácie – s rečou tela. S jej znalosťou dokážete odhaliť skutočné zámery a pocity druhých ľudí – nielen také, ktoré pred vami úmyselne skrývajú, ale dokonca i tie, ktorých si sami nie sú vedomí. Joe Navarro je bývalý agent FBI na neverbálnu komunikáciu v oddelení kontrarozviedky a boja s terorizmom a autor svetového bestselleru Ako prekuknúť druhých ľudí. Prostredníctvom tejto praktickej príručky sa vám naskytne pohľad do zákulisia ľudského správania. V kapitolách rozdelených podľa jednotlivých častí ľudského tela – od hlavy až po chodidlá – odhalíte skryté významy viac ako štyristo vedomých a nevedomých prejavov reči tela.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1583343
Počet strán
192
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
245 g
ISBN
9788080903459
Rok vydania
2022
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Grada
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,7 / 5

18 hodnotení

8
3
1
6
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

25

Zboňujem knihy a každú voľnú chvíľu trávim buď sledovaním noviniek a zapĺňaním svojho wishlistu, alebo tým, že čítam knihy. Väčšinou čítam hneď dve naraz :-) Jednu v práci a jednu doma. Čítam rôzne žánre, a mám mániu zbierať všetky knihy od autora, ktorý sa mi zapáči.

Alžbeta Szomolaiová
Overený zákazník
2.1.2023
Reč tela
Kniha nesplnila očakávania. Čakala som podrobnú analýzu správania ľudí pri jednotlivých situáciách keďže knihu napísal bývalý agent FBI. Dostala som miesto toho len zoznam znakov neverbálnej komunikácie,pričom je kniha tak všeobecná že jedno gesto vlastne podľa nej môže znamenať XY vecí a to neraz veľmi protichodných. Nerada hodnotím knihu takto kriticky, ale asi padla do nesprávnych rúk. Čítať viac
24.11.2022
Skolska praca
Spisovatel nema nadanie pisat zaujimavo, realne opisuje len fakty, velakrat len plytko bez situacii z vyjednavania ktore ocakavate pri kupe knihy, fakt slabe, prislo mi to ako ked student pise bakalarku, pospaja fakty z 3 knih a odovzda to bez precitania. Mne ten suchy faktograficky styl naozaj nesedi, po precitani 70 stran nemam pocit ze som si zapamatal co i len jednu zaujimavost/ze by som sa naucil nieco nove Čítať viac
25
V korunách stromov - Richard Powers, 2020
Práve čítam
V korunách stromov

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
22.11.2022
Tipy, ktoré sa vám v živote zídu...
V Tajnej reči tela nájdete postupný opis častí tela, ktoré sa v rôznych situáciách správajú úplne odlišne. Práve tieto poznatky môžete využiť vo svojom pracovnom, súkromnom, ale aj ostatnom živote pri zisťovaní toho, čo si ľudia okolo vás skutočne myslia. Kapitoly sú napísané jednoducho a stručne. Autor postupuje logicky, čo uľahčuje čítanie a kniha sa vám pod rukami míňa naozaj rýchlo. Ku každej situácii je priložený popis alebo situácia, ktorá vám dané správanie upresní.

Raz by ste túto knihu mali prečítať len vtedy, ak si ju túžite odškrtnúť zo zoznamu, pretože, ak sa z nej chcete niečo naučiť, mali by ste ju čítať neustále - a ak nie čítať, tak minimálne nosiť nenápadne so sebou a sledovať, ako sa správajú ľudia naokolo a čo tie odlišnosti v ich reči tela znamenajú. A hoci som naozaj veľkým odporcom písania do kníh, k tejto si, prosím, pribaľte aj ceruzku a gumu, pretože potreba písať si do nej poznámky príde naozaj rýchlo a nečakane. Za mňa veľká spokojnosť.
Čítať viac
15.9.2022
Bývalý agent FBI - Joe Navarro, už od detstva pozoroval ľudí. Fascinovali ho rôzne neverbálne prejavy, reč tela nevynímajúc. A tak, keď sa ako osem ročný presťahoval spolu s rodinou do Ameriky, začínal si všímať špecifiká správania sa ľudí v Amerike. Ako 20 ročný sa stal členom FBI a svoj život zasvätil práve telu a jeho signálom. Od hlavy až po päty, každé gesto má svoj význam, a vďaka tejto knihe - sa o tom dozviete viac.

Tak sa teda začítajte, čo také neustále rozprávanie niekoho môže znamenať alebo prečo si niekto hladká bradu/fúzy, či sa hrá so zipsom. Buďte všímaví, aby Vám nič neuniklo a možno sa aj z Vás stanú tí, ktorí budú v tejto sfére ako ryba vo vode.

Vďaka tejto knihe si začnete viac všímať samých seba a aj ostatných. Budete rozmýšľať nad tým, čo Vám ich reč tela chce povedať a či ste si to vyložili správne. Áno, správne ste to pochopili, je to celá veda. Ale nádherná.
Čítať viac
30.8.2022
Joe Navarro je bývalým agentom FBI. Ako mladého chlapca ho začali zaujímať všetky druhy neverbálnych prejavov, ktoré si už nejaký čas všímal na ľuďoch okolo. Začal si písať poznámky, pripravovať rôzne kartičky, tématika neverbálnej komunikácie ho úplne pohltila. Nečudo, že mu po absolvovaní univerzity na dvere zaklopali muži v oblekoch so žiadosťou o prijatie do FBI. Stal sa ich expertom na neverbálnu komunikáciu. Počas svojho pôsobenia v FBI sa ešte zdokonalil a teraz nám prináša v Tajnej reči tela praktickú príručku, kde spísal rôzne prejavy a typy správania.
.
Postupne prechádza všetkými časťami tela, od hlavy až po chodidlá, a vysvetľuje, čo ktorý prejav znamená. Niektoré sú jednoznačné, iné si môžeme vysvetliť na základe etnika, či rodovej príslušnosti viacerými spôsobmi.
.
Kniha je veľmi ľahko čitateľná. Ku každému neverbálnemu prejavu (vyše 400) prislúcha pár viet, ktoré dostatočne objasnia situáciu. Môžete ísť rad radom, alebo si nalistovať kapitolu o časti tela, ktorá vás najviac zaujíma.
.
Dozviete sa napríklad čo značí zdvihnutá horná pera, ak sa niekto hrá s prsteňom, hladí si bradu či fúzy, alebo sedí s roztiahnutými kolenami.
.
Praktická príručka, ku ktorej sa ešte určite vrátim.
Čítať viac
Robert
Neoverený nákup
16.8.2022
Rec tela
Som na zaciatku v prvej 1/4 knihy. Kniha je pisana naucnou formou,. Jednoducho a lahko pochopitelna. Priklady z bezneho zivota, co sa cenni. Čítať viac
25

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
Overený zákazník
13.8.2022
Veľa k tejto útlej knihe písať ani netreba. Autor je bývalý agent FBI a to, čo ľudia robia keď sú nervózny, boja sa alebo sú naopak šťastný má dobre „napozerané“. A práve s týmto sa s nami podelí v tejto knihe.

Môžeme ju brať ako prirúčku, čo si máme na druhých všímať. Väčšinu vecí, teda gest a postojov som poznala už z vysokej školy, keď sme mali psychológiu, ale natrafila som na pár vecí, ktoré som si nikdy nedala „dokopy“ a prekvapili ma, čo majú znamenať.

Pár gest prirovnal k primátom. Nie že by sme boli opice, ale že v niektorých situáciách máme podobné gestá alebo sa v určitých situáciách správame a reagujeme dosť podobne.

Bolo mi počas čítania aj smiešne, keď som pristihla sama seba, ako si gestá sama ukazujem. Či už išlo o nejaké pohyby končatín alebo o mimiku. Vtedy som si povedala, že som rada, že som v izbe sama.
Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Je to naivné no...niekedy je nádej jedinou alternatívou lebo realita je priťažká.“