Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Pod šeptajícími dveřmi
E-kniha

Když si pro Wallace na jeho vlastní pohřeb přijde Smrtka, začne mít podezření, že je asi přece jenom mrtvý. Místo aby ho zavedla rovnou do záhrobí, vezme ho do malého městečka.... Čítať viac

4,5 105 hodnotení
Vydavateľstvo
FANTOM Print, 2022
384 strán
5-6 hodín čítania

Když si pro Wallace na jeho vlastní pohřeb přijde Smrtka, začne mít podezření, že je asi přece jenom mrtvý. Místo aby ho zavedla rovnou do záhrobí, vezme ho do malého městečka. Na jeho okraji, kousek od silnice vinoucí se lesem... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Čeština

9,75 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Pod šepkajúcimi dverami - TJ Klune, Grada
PDF EPUB MOBI
Slovenčina
Ihneď na stiahnutie

16,14 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Pod šeptajícími dveřmi - TJ Klune, FANTOM Print, 2022
E-kniha
9,75 €

Viac o e-knihe

Když si pro Wallace na jeho vlastní pohřeb přijde Smrtka, začne mít podezření, že je asi přece jenom mrtvý.
Místo aby ho zavedla rovnou do záhrobí, vezme ho do malého městečka. Na jeho okraji, kousek od silnice vinoucí se lesem, je mezi horami uhnízděná čajovna, kterou vlastní muž jménem Hugo. Pro místní je Hugo majitelem čajovny, pro duše, které potřebují přejít na druhý břeh, je převozníkem.
Jenže Wallace ještě není připravený opustit život, který sotva začal žít. S Hugovou pomocí začne objevovat věci, které za života propásl.
Když se v čajovně objeví Manažer, zvídavá a mocná bytost, a dá Wallacovi jeden týden na to, aby přešel na druhý břeh, rozhodne se Wallace vměstnat celý život do sedmi dní.
Pod šeptajícími dveřmi je vtipná a laskavá fantasy ze současnosti o duchovi, který odmítá odejít, a o převozníkovi, do kterého se zamiluje. Je to nádherný milostný příběh o životě stráveném v kanceláři a smrti strávené budováním domova.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1800073
Originálny názov
Under the Whispering Door
Počet strán
384
Rok vydania
2022
Štýl
mysteriózny
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
FANTOM Print
Pre koho
pre dospelých, new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

105 hodnotení

67
30
7
0
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
13

Všetko o mojich prečítaných knihách tu :) https://www.goodreads.com/user/show/135586083-nikola-mihalikov

Nikola Mihaliková
Produktový manažér
3. januára 2024
Krásna kniha (nielen) o smrti

Smrť a naša smrteľnosť. Skloňovanie slova smrť v ľuďoch väčšinou vzbudzuje istú úzkosť, strach, smútok a mnoho negatívnych myšlienok. Ťažko sa nám predstavuje, že zomrieme, že už tu nebudeme. A čo potom bude s nami? Bude vôbec niečo? A práve o tom je táto úžasne krásna, opäť raz hrejivá knižka od Kluneho.

Autor splnil presne to, čo som od neho očakávala a možno aj o niečo viac. Lebo napísať knihu o smrti, ktorá je ešte k tomu veselá, hrejivá, úsmevná a plná pozitívnej energie, je hodné poklony. Je to opäť dobrodružstvo, ktoré sa ale odvíja len na jednom mieste, v čajovni, ktorá je iná, ako sa na prvý pohľad zdá. Hlavná postava Wallace bol ukážkovým príkladom toho, ako premrhať svoj život na zemi a keď zomrie, začne sa jeho cesta o spoznávaní, čo znamená žiť.
"A nešlo práve o toto? Nebola práve toto odpoveď na veľkú záhadu života? Naplno si niečo užiť, kým to máte, či už je to dobré, alebo zlé, nádherné, alebo ohavné. Wallace musel najskôr zomrieť, aby sa cítil skutočne nažive."

Dej ponúka opäť veľa hlbokých myšlienok a áno, rozoberá ťažké témy: smrť a smútok ale aj hnev, nespravodlivosť, príliš skorý a nečakaný odchod či násilnú smrť. Odtiene smrti sú rôzne. Dej knihy sa zľahka oprie o každú z nich, zobrazuje aj smútok pozostalých. Ale všetko je tu zasadené tak akosi správne a ľahko, tak, že pri čítaní budete mať naozaj príjemné pocity, to vám garantujem. Stále je to fantasy kniha ale podstatu dokázala vystihnúť dokonale.

Čítať viac

Celá kniha na mňa po dočítaní pôsobila ako hrejivá a chutná šálka čaju. :) Neskutočne ma baví autorov štýl písania, preto sa na jeho dialógoch a opisoch vždy nasmejem až sa z toho steny trasú. Postavy boli skvelo vykreslené, mali svoje plusy aj mínusy. Každý z nich mal svoj príbeh a nikto tam nebol len tak "na ocot". Myšlienka knihy bola krásna, po dočítaní som ju musela istú dobu spracovávať. Jednoznačne odporúčam všetkým, ktorý si chcú prečítať niečo jednoduchšie, no zároveň z toho aj niečo vyťažiť. :)

Čítať viac
Martinus
7
Manažér kníhkaviarne
4. marca 2023

Mám rada autorov humor, spôsob písania aj odkaz knihy. Boli momenty, kedy som sa smiala a kedy som plakala. Chvíľkami tam bolo až priveľa úvah a opisov (preto dole jedna hviezdička), ale niekomu sa to môže páčiť.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

25

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
10.7.2024
Klune je stávka na istotu
Klune napísal knihu, ktorá vás možno uchváti, možno vám zmení pohľad na smrť, alebo ju len preletíte a pomyslíte si, že je to iba ďalšia obyčajná knižka. Ak ste však čítali Dom na azúrovom pobreží, musíte vedieť, že Kluneho knihy sú naozaj všetko iba nie obyčajné.
A práve preto ju aj ja dnes odporúčam vám - možno vám ulahodí rovnako ako mne.
Tak neváhajte a objavte, čo sa ukrýva Pod šepkajúcimi dverami…
Čítať viac
Martinus
9

Obľubujem knihy, ktoré v sebe skrývajú pocit hrôzy a napätia. Zaujímavý dej, a koniec ktorý človeka upúta natoľko, že knihu začne čítať znova.

Silvia Andodyová
Overený zákazník
5.6.2024
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tam kam vedie cesta každého z nás, tam, kde po vstupe do dverí očarí vás vôňa dokonale pripraveného čaju a krehkého koláčiku, tam kde sa cesta nekončí, ale ešte len začína, tam sú dvere Charonovho prievozu otvorené pre každého. Keď pijete s niekým čaj, prvýkrát je z vás cudzinec, druhýkrát je z vás vážený hosť, a tretíkrát... Tretíkrát už ste rodina. Čítať viac
16.5.2024
NÁDHERNÁ KNIŽKA
Aach, nádherná knižka. Nemyslela som si, že sa mi bude páčiť rovnako alebo viac ako Dom na azúrovom pobreží. Veľmi veľmi krásna knižka, dojímavá, hrejúca na srdci. Je tam aj humor, aj romantika, aj zamyslenie sa nad sebou, nad životom, nad tým, čo čaká po a teda nenahnevala by som sa, keby to bolo tak ako v knižke. Krásne, citlivo napísané, veľmi dobre sa mi čítala. Čítať viac
10

Knihy sú vášeň, únik z reality, možnosť prežiť stovky, ba tisíce najrôznejších životov a príbehov. S knižnými postavami sa môžeme stotožniť, nesúhlasiť s nimi, milovať ich alebo nenávidieť a cez to všetko zadefinovať to, kým sme, kým nie sme, alebo to, kým chceme byť. Dobrá kniha je tá, pri ktorej síce stratíte hlavu, ale nájdete svoju dušu.

Mária Zubalová
Overený zákazník
14.5.2024
Knihy od tohto autora - to je jednoducho pohladenie na duši. Téma smrti je dosť ťažká a môže odrádzať, ale autor to zvládol neskutočne dobre a pri tom citlivo a s humorom. Čítať viac
28.4.2024
Čarovná kniha
Písanie autora tejto knihy je neskutočné. Čitateľ si myslí, že sa jedná o detskú rozprávku a skutočnosť je iná. Táto kniha zachytáva krásny príbeh posmrtného dobrodružstva, ktorá ukazuje morálne zmeny v živote človeka. Záver knihy bol neuveriteľný. Krásne prepojenie života a smrti v dokonalom príbehu. Čítať viac
21.4.2024
Smrť neznamená vždy koniec
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Touto knihou som si uvedomila, že mi štýl písania TJ naozaj sedí. Jeho postavy sa jednoducho nedá nemať rád. Je tu síce vzťah medzi dvomi mužmi, je veľmi príjemne napísaný a nie nejako drzo. Odporúčam všetkými 10. Čítať viac
21.4.2024
Smrť neznamená vždy koniec
Touto knihou som si uvedomila, že mi štýl písania TJ naozaj sedí. Jeho postavy sa jednoducho nedá nemať rád. Je tu síce vzťah medzi dvomi mužmi, je veľmi príjemne napísaný a nie nejako drzo. Odporúčam všetkými 10. Čítať viac
23

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
4.4.2024
Ako by som zhodnotila tuto knihu?

Ako jedno veľké posmrtne dobrodružstvo, či niečo veľké, čo človeka donúti zamyslieť sa nad tym ako žije a ako by mal žiť.

Wallence, chlapik, ktoremu by som z otočky jednu svihla, pre jeho zlosť a tak zlu povahu a náturu, že keď dostal infarkt, nuž zatliesklala som smrti.

Potom tu máme Mej a Huga, dvoch ľudí, ktorý pomáhajú na druhú stranu, dvaja ludia s tak obrovským a laskavym srdcom.

Nelsona a Apollona dvoch nerozlučných parťákov bez ktorých si neviem knihu predstaviť.

Dej, ktorý bol zábavný, smutný a veľmi ťažký a záver pri ktorom mi veru ukápla i slzička.

Keď si dáš s niekým čaj prvý krát si cudzinec.
Keď si dáš s niekým čaj druhý krát si návšteva.
keď si dáš s niekým čaj tretí krát si rodina.
Čítať viac

„Počul som, že u smrtelní­kov sa zamilovanosť podobá strachu. Rozbúchať sa Vám srdce a zbystrí­te všetky zmysly. Dostanete závrat a často Vám dokonca prí­de zle. Je to tak?“

Skazený kráľ - Holly Black, 2019
Skazený kráľ
Holly Black