Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Kráľ z ulice - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2022

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Kráľ z ulice

On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako milionára...

On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako milionára... Eszter Tóth pracuje na recepcii Airbnb hotela a aj keď svoju prácu nemá rada, stretáva zaujímavých ľudí z celého sveta.... Čítať viac

4,8 109 hodnotení
Vydavateľstvo
Adlervia Press, 2022
320 strán
4-5 hodín čítania

On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako milionára... Eszter Tóth pracuje na recepcii Airbnb hotela a aj keď svoju prácu nemá rada, stretáva zaujímavých ľudí z celého sveta. Záhadný klenotník Antony ju však zaujme až príliš... Ako recepčná nesmie ma Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 20 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Vina, ktorú nesieš - Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth, Ikar, 2024
Kráľ z ulice - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2022
11,90 €

Viac o knihe

On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako milionára...

Eszter Tóth pracuje na recepcii Airbnb hotela a aj keď svoju prácu nemá rada, stretáva zaujímavých ľudí z celého sveta. Záhadný klenotník Antony ju však zaujme až príliš...

Ako recepčná nesmie mať vzťahy s hosťami, inak by prišla o prácu. A to si nesmie dovoliť, aby neskončila na ulici. Elegán v obleku si zas drží odstup a musí uchrániť svoje temné tajomstvo, aby sa z tej ulice dostal. Obaja bojujú so svojimi vlastnými démonmi a musia nájsť silu zmeniť svoj život. Ten im však skomplikuje láska a tenký ľad ich zakázanej príťažlivosti sa rýchlo roztápa...

Osud v tej najnevhodnejšej chvíli znovu zamieša karty. Vytiahne Eso, Čierneho Petra, alebo Divokú kartu, ktorú nik nečakal? Vyhrá spriaznenosť duší alebo duchovia minulosti? Alebo veľké odhalenie spôsobí, že sa všetko skončí úplne inak?

Vydajte sa spolu s autorkou na potulky nádhernou Budapešťou, ktorá ukrýva príbeh jednej stratenej koruny a jedného kráľa, dvoch zmätených sŕdc a piatich neuveriteľne prepletených osudov.

Román Kráľ z ulice je treťou knihou z Edície Z(et), v rámci ktorej vyšli aj bestsellery Cudzinec z papiera a Detektív z minulosti.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1762083
Počet strán
320
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
105×170 mm
Hmotnosť
176 g
ISBN
9788097379742
Rok vydania
2022
Edícia
Zet
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Adlervia Press
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Kráľ z ulice - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2022
Detektív z minulosti - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2020
23,80 €

Hodnotenia

4,8 / 5

109 hodnotení

94
12
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

1.7.2024
Tak toto bolo jedno jedinečné dielo, ktoré mi vyrazilo dych. Nielen štýlom písania autorky, krásnym prostredím historickej Budapešti, ale najmä odkazom, ktorý kniha ukrýva.

Hlavnou témou bola samozrejme láska. Láska nevtieravá, veľmi ma bavila. Bavili ma aj hlavné postavy a prepojenie s osudom. Naozaj veľmi pekne vymyslené.

Čo som ale nečakala, bolo, že v tak útlej knižke toho toľko nájdem. Toľko empatie, pochopenia a najmä ľudskosti..
Voči tým, ktorí sú prehliadaní.
Ktorí sú odcudzovaní.
Ktorí sú sami.
Hocikto z nás môže kedykoľvek stratiť svoj domov. A preto nebuďme voči nim hluchí a slepí. Nie všetci sa tam kde sú dostali zaslúžene.

Som rada, že máme na Slovensku aj takéto autorky, ktoré vidia, cítia, píšu srdcom a neboja sa vo svojich knižkách otvoriť aj takúto tému. Ďakujem že sa táto knižka ku mne dostala, dala mi veľa.
Čítať viac
13.6.2024
Zatiaľ, čo Detektív z minulosti bol sympatickou oddychovkou, Kráľ z ulice nám predostiera zložitý, hlboký a tak trochu srdceryvný príbeh.

Eszter pracuje ako recepčná hotela v Budapešti, kde jedného dňa stretáva charizmatického Anthonyho. Od samého začiatku ich to k sebe ťahá, avšak jej pracovný kódex zakazuje vzťahy s hosťami a ona si nemôže dovoliť prísť o prácu. Anthonyho zasa brzdí čosi celkom iné - žije ako bezdomovec. To by pred Eszter rád utajil do doby, kým sa z ulice dostane a opäť získa strechu nad hlavou. Láske sa však ťažko odoláva, najmä tej osudovej.

Mladá Eszter sa v živote stráca. Práca ju horko ťažko uživí a takmer vôbec nebaví. Väčšie ako jej sny je už len jej srdce, ona ale nemá odvahu nasledovať ani jedno z toho. Anthony je dobrák, ktorý mal takmer všetko, no neprávom o to prišiel. Po čase na ulici si bývalý klenotník opäť začína vážiť všetky veci, ktoré považoval za samozrejmé a uvedomuje si, že najväčším klenotom, na aký v živote natrafil je pre neho Eszter.

Páčilo sa mi, ako si postavy predovšetkým museli vyriešiť svoje vnútorné konflikty a životné situácie predtým, než mohli riešiť utvárajúci vzťah. Kniha krásne ukazuje, že láska nevyrieši všetky naše problémy, hoci nám k tomu môže výrazne dopomôcť.

Vzťah medzi Eszter a Anthonym mi bol veľmi sympatický. Najprv sa zamilovali do svojich duší, až potom si začali pripúšťať, že ten druhý je krásny aj zvonku, nie len zvnútra a dlho sa navzájom spoznávali, kým si dovolili oddať sa vášni. Romatika ako zo škatuľky, ktorá by roztopila aj srdce z ľadu.

Autorka sa tiež pohráva s myšlienkou osudu. Že niektoré veci sú nám predurčené dávno predtým, než tušíme a len čakajú na príležitosť vstúpiť do našich životov. Tomu tak celkom neverím, ale je to tu krásne spracované.

Tretí diel série Zet obsahuje výrazne viac postáv, ktoré sú prepojené a vzájomne sa ovplyvňujú, ich čiary života sa často rôznymi spôsobmi prepletajú a všetko má dopad na všetko.

Ivica sa s príbehom opäť kreatívne poriadne vyhrala. Vymyslela citlivý, očarujúco magický príbeh, ktorý tentokrát približuje problematiku ľudí bez domova. Nevrieravo nás nabáda, aby sme sa na takých ľudí nedívali cez prsty, zároveň ale obsahuje mnoho iných ľudských príbehov, ktoré nás učia nemať predsudky či už voči chudobným alebo bohatým.
Čítať viac
Eva Slavkovská
Neoverený nákup
28.4.2024
Kráľ z ulice
V tomto príbehu som našla všetko od aktuálnych tém v spoločnosti , niečo z histórie, veľa lásky, opis krásnej Budapešti, perfektnú zápletku. Prečítala som na jeden dych odporúčam, veľmi pútavo a zaujímavo napísané. Čítať viac
Vášnivá čitateľka J.
Neoverený nákup
11.4.2024
Kniha, ktorá očarí a zároveň dá nový uhol pohľadu na svet okolo nás
Táto kniha mi učarovala od prvej chvíle a pripomenula mi, že človek nikdy nevie ako sa môže jeho život behom jedného momentu zmeniť. A taktiež, že nie vždy môže byť niečo také ako sa na prvý pohľad zdá, v dobrom či v zlom slova zmysle. Rozhodne je to jedna z kníh, ktoru sa oplatí prečítať , vrelo odporúčam! Čítať viac
28.3.2024
Kráľ z ulice predstavuje tretiu, avšak dejovo úplne inú, knihu z edície Z(et). Ivica opäť do zaujímavého príbehu zakomponovala silné myšlienky pre čitateľov.

Eszter je žena s tromi prácami, jedným bratom a veľmi dobrým srdcom. Antony King je muž dvoch tvári. Avšak Eszter pozná len jednu. Za tú druhú sa Antony hanbí. Ale čo sa stane, keď Eszter zistí, kto je skutočný King? Bude láska silnejšia ako klamstvo? Splní sa to, čo predpovedali karty? A naozaj robia šaty človeka?

Príbeh sa odohráva v naozaj veľmi peknej Budapešti. To je aj na autorkiných knihách zaujímavé, že vždy je to iná krajina/mesto a tak spoznávame svet. V tomto príbehu sa niektoré postavy venujú vešteniu, tarotovým kartám a intuícii. Sú to veci, ktoré idú mimo mňa, ale tá intuícia je niečo, čo má každý, len nie vždy na ňu dáme.

Kráľ z ulice je veľmi pekný, čtivý a ľahký príbeh. Aj keď viac predvídateľný, ale sila tejto knihy spočíva v jej odkaze. Pomáhať druhým už možno nie je tak v móde, ale po dočítaní tejto knihy budete mať potrebu rozdať sa. Rozdať dobro v sebe. Aby aj menej šťastní ľudia aspoň na chvíľu okúsili pocit, že sú chcení resp. stále môžu byt šťastní. Mali by sme mať otvorenú myseľ a srdce. Určite poznáte ten pocit, ak niekomu urobíte radosť a vaše vnútro sa poteší ešte tak 100x viac, lebo radosť rozdávaním rastie.

Tieto knihy odporúčam čítať až do úplného konca pretože ukončením príbehu sa kniha nekončí. Tie posledné strany vám ponúknu vysvetlenie resp. doplnenie príbehu. Autorka opisuje čo jej bolo inšpiráciou. Je to také nahliadnutie za oponu vzniku príbehu, čo sa mne osobne veľmi páčilo.

Knihu som čítala v rámci knižného klubu #napriecpribehmi . Na tomto klube sa mi páči, že sa členky vždy na konci mesiaca stretnú a debatujú o knihe.
Čítať viac
28.3.2024
Tretia kniha z edície Z(et) je už teraz moja najobľúbenejšia. Milujem Budapešť, ale nie len preto. Pri tejto knihe ma ani nechytila tá nádherná obálka, ale skôr veta : "On žije ako bezdomovec, ona ho pozná ako milionára." Bola som zvedavá, čo sa z toho vykľuje. No takúto zápletku som vôbec nečakala. Ale poďme pekne odzačiatku.

Príbeh Eszter a Antonyho bol podľa mňa zatiaľ najsilnejší. Cítila som medzi nimi tú chémiu od prvého stretnutia.
Na prvý pohľad ale medzi nimi bol obrovský kontrast.
Obyčajná Eszter, ktorá má 3 zamestnania, aby sa nejako uživila. No aj napriek tomu mala otvorené srdce pre všetkých.
Šarmantný Antony v elegantnom obleku, ktorý stál možno majland, navoňaný tým najdrahším parfémom, na prvý pohľad milionár, no možno sa pravda ukrýva niekde úplne inde. Keď sa dobre začítate, rýchlo pochopíte, že ani jeden z nich nežije život, ktorý by chcel žiť. A aby na to prišli, musia niečo stratiť.

Príbeh ako taký ma prekvapil.
Nečakala som tarotové karty, ktoré príbeh oživili a vniesli trošku zaujímavosti do deja.
Nečakala som zápletku s korunou. Vlastne, ani na moment mi nenapadlo, že by sa koruna, alebo klenotníctvo mohli v príbehu objaviť. Veľmi pekne vymyslené. Také netradičné. Ale na maďarsko veľmi výstížné.
Prekvapilo ma prepojenie postáv, ktoré som nečakala, no pomaly som na to prichádzala a dávalo mi to logiku.

Čo sa mi obzvlášť páčilo bola postava Attiho, tu nám autorka ukázala aká je Eszter veľkorysá a nehodnotí ľudí podľa vzhľadu.
No postava jej "najlepšej kamošky" sa mi páčila najmenej. Ava mi nebola sympatická hneď od začiatku, zato Saanvi som si veľmi rýchlo obľúbila.

Dej bol doplnení veľmi peknými myšlienkami, ktoré nás čitateľov donúti zamyslieť sa aj nad vlastným životom.
Čítať viac
8
Overený zákazník
14.1.2024
4,5*/5*
Posledná kniha z edície Zet, čo mi chýbala.
Mám pocit, že po takejto romantickej náloži budem mať ešte mesiac sladko až za ušami.
Každá časť bola lepšia než predošlá, čo jednoznačne svedčí o kvalite a vývoji autorky.

Jej najväčšie plus je podľa mňa ľahko rozpoznateľný štýl už po pár riadkoch. Stačí sa pozrieť na opisy miest, či práce hlavných postáv. Všetko je pútavo, do detailov opísané so špecifickou atmosférou, pretože autorka si robí podrobný výskum, navyše miesta, o ktorých píše, sama navštevuje.

V KRÁĽOVI Z ULICE sa tentokrát venovala klenotníctvu, zabŕdla do právničiny a súdnictva, dokonca sa sem dostalo aj troška ezoteriky, čo ja teda môžem .

Musím priznať, že to na mňa urobilo dojem. Určite ide o najoriginálnejšie spojenie všetkých prvkov od postáv, cez ich charaktery, prácu, vedľajšie postavy, až po prostredie a závažné témy, aké som kedy videla. Pád na dno, bezdomovectvo, rodinné vzťahy, lži... Neskutočne silné posolstvá.

Jediné, čo ma mrzí, je začiatok a to ako si hrdličky padli do oka. Naozaj nie som fanúšičkou #laskanaprvypohlad a necítila som medzi nimi tak veľa ako som mala. Ale to je len môj problém.

4,5* / 5*
Čítať viac
4.1.2024
Úžasne nepredvídateľná
To bola teda jazda. Krásny príbeh plný citlivých momentov, lásky, smútku. Zbožňujem knihy, ktoré sa zaoberajú problémom v spoločnosti. Tu sme sa pozreli okrem iného aj do života ľudí žijúcich na ulici. Popravde, aj ja som si vstúpila do svedomia, k čomu mi pomohlo neskutočné množstvo krásnych myšlienok v tak "útlej" knižke. Ťažko sa vyberá jedna z nich.. "Život nám občas nedá to, čo chceme. Vraj nám dá to, čo potrebujeme." Čítať viac
15

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023: 22 | 2024:

Janka Magicová
Overený zákazník
3.11.2023
5*
Ivica Ďuricová a jej knihy, tie si ma vždy podmania! To sú tak skvelé príbehy zaobalené do jednohubky, že nutne potrebujem čítať ďalšie. Som veľmi rada, že som sa nechala ovplyvniť recenziami a hodnotením iných čitateľov a dala som tejto autorke šancu. Kráľ z ulice je tretia kniha z edície Zet a okrem pútavej obálky priamo z Budapešti vás zoberie na toto krásne miesto lusknutím prsta. :)

Tento námet knihy ma vcelku prekvapil a bola som nesmierne zvedavá, ako sa vyvinie. Uznajte, že o živote bezdomovca nečítate každý deň. Tu sa do tejto roly dostáva náš hlavný hrdina Antony, ktorý neraz pôsobil tajomne. Mal dve osobnosti a nevedela som, ku ktorej sa prikloniť skôr. Okrem toho, že máme možnosť sledovať jeho cestu, ktorá bola neraz tŕnistá, dostávame aj vysvetlenia jeho osudu. Nadchlo ma, že Ivica vytvorila príbeh, kde dominuje nejedna pekná myšlienka, ktorá spolu so zápletkou do seba dokonale zapadá. Hrdinka Eszter, pracujúca v Airbnb, ma naopak prekvapila svojou veľkorysosťou, empatiou a celkovo nehou, ktorú Antonymu preukázala. Bola to postava, ktorá celému budapeštianskemu príbehu pridala iskru.

Štýl písania mi sadol až tak, že som knihu nepustila z rúk celý deň. Bol to veľmi milý a pútavý príbeh v ktorom bolo mnoho prekvapení a úsmevných situácií. Presne takto si predstavujem oddychové čítanie, ktoré so sebou nesie energiu mesta, ktoré opisuje. Budapešť je nádherné európske mesto a keď som si k nej pridala tento romantický príbeh, nebolo o čom. Veľmi pekne spracovaný dej, ktorý čitateľa zoznámi s významnými pamiatkami. Taká dominanta Budapešti, Budínsky hrad a významný parlament, uchváti nejedného turistu.

Láska a osud, to sú témy, ktoré mi v tejto knihe nechýbali. Autorka naplnila môj čitateľský vkus a jej rozprávanie o ľudských, neľahkých situáciách mi pohladilo dušu. Takže, je tu ešte niekto, kto sa nevie dočkať čo nám Ivica pripraví v štvrtej knihe z edície Zet? Pretože, každá jedna v sebe niesla posolstvo a vyčarila mi obrovský úsmev na tvári.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

RECENZIA: Ivica Ďuricová – Kráľ z ulice (Denisa Patáková), precitane.sk

Ivica Ďuricová

Čítať viac
Kúpte spolu
Kráľ z ulice - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2022
Detektív z minulosti - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2020
23,80 €

„Človek nesmie nenávidieť nič okrem večnosti.“

Žiadne umenie - Péter Esterházy, 2009
Žiadne umenie
Péter Esterházy