Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Boj o srdce Morrow Littleovej - Laura Frantz, i527.net, 2023

19,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Boj o srdce Morrow Littleovej

Morrow Littleovú prenasleduje spomienka na deň, keď pri útoku šónijských bojovníkov prišla takmer o celú rodinu. Teraz, keď je takmer dospelá a jej otec vážne chorý, musí urobiť... Čítať viac

4,9 24 hodnotení
Vydavateľstvo
i527.net, 2023
392 strán
5-6 hodín čítania

Morrow Littleovú prenasleduje spomienka na deň, keď pri útoku šónijských bojovníkov prišla takmer o celú rodinu. Teraz, keď je takmer dospelá a jej otec vážne chorý, musí urobiť ťažké rozhodnutia týkajúce sa budúcnosti... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

19,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 39 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Ťažké časy v Číne - Pavel Dvořák ml., Rak, 2024

Viac o knihe

Morrow Littleovú prenasleduje spomienka na deň, keď pri útoku šónijských bojovníkov prišla takmer o celú rodinu. Teraz, keď je takmer dospelá a jej otec vážne chorý, musí urobiť ťažké rozhodnutia týkajúce sa budúcnosti. Niekoľko mužov – od nežiaducich po nemysliteľných – sa uchádza o jej priazeň, ale Morrow nevysvetliteľne priťahuje zakázaná láska, ktorá ju desí a zároveň láka. Môže zradiť pamiatku svojich stratených milovaných – a vyvolať podozrenie v priateľoch – tým, že sa rozhodne pre život s ním? Alebo by mala spečatiť svoj vlastný biedny osud vydajom za muža, ktorého nemiluje?

Tento strhujúci príbeh o láske a odpustení čitateľov doslova pohltí a umožní im sledovať cestu hlavnej hrdinky z kentuckej pevnosti cez rozľahlú divočinu na západ pri hľadaní pravej lásky.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1817789
Originálny názov
Courting Morrow Little
Počet strán
392
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×222 mm
Hmotnosť
333 g
ISBN
9788082490711
Rok vydania
2023
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
i527.net
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Boj o srdce Morrow Littleovej - Laura Frantz, i527.net, 2023
Veci, ktoré v nás ostanú navždy - Lucy Score, AURORA, 2022
40,57 €

Hodnotenia

4,9 / 5

24 hodnotení

22
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Andrea
Neoverený nákup
12.11.2023
Boj o srdce Morrow Littleovej
S radosťou odporúčam historický román od tejto vynikajúcej autorky. Román je veľmi pútavo napísaný, dej sa odohráva v prostredí málo osídlenej divočiny. Hlavná hrdinka Morrow nosí v srdci veľkú bolesť. Indiáni ju pripravili o matku i sestru a uniesli jej brata. Čas však nestojí a Morrow dospeje. Má mnoho nápadníkov, ale ona sa s vydajom neponáhľa. Žije v minulosti, má problém odpustiť. Otec Morrow je pastor, do jeho domu prichádzajú aj indiáni. Srdce Morrow sa postupne mení, láska a odpustenie sa k nej pomaly nachádzajú cestu. V románe nájdeme mnohé krásne myšlienky o láske a odpustení, príťažlivé opisy prostredia divokej prírody, pútavo vykreslené charakteristiky postáv. Príbeh sa odohráva v prostredí osadníkov a indiánov. Kniha sa číta veľmi dobre, odporúčam. Čítať viac
Viki
Neoverený nákup
30.7.2023
Veľmi vydarená kniha
Spomedzi štyroch kníh od autorky, ktoré som prečítala, ma táto jej z prvých kníh, u nás výjdená v tomto roku, zaujala najviac. Veľmi milo ma prekvapila. Toľko superlatív na Večné puto alebo Čipkárku a mňa pri čítaní trochu sklamali. Pri čítaní som mala pocit, že tá láska medzi protagonistami je umelo priživovaná a nie je skutočná a uveriteľná. V tejto knihe naopak sa postupne vývíja a prehlbuje a úplne som jej to uverila. Veľmi pekný príbeh, veľa zo zvykov života indiánov, kmeňa Šonijov, i historických represálii, i života v koloniálnej Amerike. Veľmi živo vykreslený život vtedajšej dobe, nažívanie medzi kolonizátormi a indiánmi, a to tak, že pri čítaní som mala pocit, že sa mi v mysli premieta obrazový film. Kniha sa čítala sama, nemohla som sa dočkať záveru a po jej dočítaní mi prišlo smutno, že už sa skončila. Teším sa, že snáď spomedzi ďalších kníh tejto autorky nájdem znovu takéto očarujúce prekvapenie. Knihu vrelo odporúčam. Čítať viac
8

Rada čítam, okrem práce v záhrade. Vyberám si knihy, ktoré má prenesú do krajiny, ktorú z opisu poznávam. Následne si robím zoznam, ktorú pôjdem navštíviť ????. Zaujímajú ma knihy z obdobia vojny, a pre mňa neznámych krajín, alebo netradičných činností hrdinov.

Janka Buška
Overený nákup
4.5.2023
Láska spája
Dej z amerického kontinentu, osídľovanie a indiáni, večný problém. Príbeh lásky, opis krajiny, zvyklostí, toa vždy poteší. Čo by som ale vytkla, niekedy ten preklad, napr. indiánske nohavice označili ako legíny, to je ťažko prijateľné. Inak kniha pre mňa príjemná, dobrodružná Čítať viac
Edita Lehoczka
Overený nákup
17.4.2023
Zbožňujem túto spisovateľkou úžasná kniha ďakujem veľmi pekne. Keď bude mať novú knihu rada si ju prečítam Čítať viac
Ingrid Islamovic
Overený nákup
16.4.2023
Nedocitala som knihu
Je mi to luto , ale tuto knihu som nedocitala do konca. Prestala ma bavit. Bola som rada, ze som ju odlizila. Sice neviem, ako skoncila, ale ani ma to neteapi. Rocne precitam asi 70 knih, ale toto bola prva kniha, ktoru som zatvorila a bolo. Čítať viac
Ľubica Lehotová
Neoverený nákup
31.3.2023
Laura Frantz boj o srdce Morrow Littleoovej
Táto kniha je darčekom pre syna, ktorý má od autorky všetky jej doteraz vydané tituly v slovenčine a všetky boli úchvatné....určite aj Boj o srdce.... bude Čítať viac
6.3.2023
Od autorky som čítala jednu jej predošlú knihu, s ktorou som nebola úplne na 100% spokojná, preto som chcela od autorky skúsiť ešte niečo ďalšie a Morrow Littleová ma veľmi prekvapila.
Samotná Morrow bola veľmi skromná, milá, vďačná za drobnosti, ochranárska a mala veľmi dobrý vzťah so svojím otcom.
Páčilo sa mi, ako autorka vyjadrovala jej krásu, či už vonkajšiu alebo vnútornú.

Dej sa začal a plynul veľmi pomaly a ľahko som chápala súvislosti a udalosti. Pomalý priebeh nemám obvykle v knihách rada, ale tieto historické romány majú u mňa výnimku.
Pomaly sa vyvíjajúcu romantickú linku popretkávanú prekážkami som si nadmerne užívala a nemám sa na čo sťažovať.

Nádherné opisy prírody a prostredia ma úplne preniesli do príbehu a mne sa tam veľmi páčilo.
Ako v knihe Neobyčajná žena, ani tu nechýbali Indiáni a ich zvyky, zvláštne mená, reč a správanie.

Koniec knihy ma taktiež trošku prekvapil, pretože pri týchto knihách z vydavateľstva som zvyknutá na konce, kedy sa hlavní hrdinovia po ťažkých bojoch k sebe konečne dostanú a spoja svoje srdcia skoro až na poslednej strane. Tu to bolo trošičku inak a veľmi sa mi to páčilo.

Ak máte radi tieto pomaličké historické romány, neváhajte a aj tento si zaraďte ku knihám na prečítanie.
Čítať viac
19
Overený zákazník
10.2.2023
Perfektná
@laurafrantzauthor - Boj o srdce Morrow Littleovej

Ja som skrátka vedela, že to bude skvelé.
Prosto a jasne, milujem historické romance a všetko čo predstavujú.
Dokonalé historické aspekty vpletené do príbehu zakázanej lásky. K tomu krásna (v tom čase ešte aj celkom neosídlená) americká divočina, boj o život, o mier, aj prijatie.

Morrow doslova žije spomienkami. Spomienkami na to, čo jej ako malej vzali. Ich domov prepadli indiáni(šóniovia), zabili jej matku, sestru a brata uniesli.

Nedokáže odpustiť a zabudnúť.

Teraz už dospela a je čas, aby sa vydala. Problém je, že hoci nápníkov je hromada, ona žiadneho nechce.
Na sklonku otcovho života uvažuje, že urobí najväčšiu chybu v živote a vydá sa, avšak nie z lásky.

,,Vieš dcérka, keď stretneš muža, s ktorým budeš chcieť prežiť zvyšok života, pocítiš túžbu bežať k nemu, a nie od neho."

Jedného dňa,(našťastie) jej srdce zahorí pre niekoho, s kým by nikdy nechcela mať nič spoločné a predsa. Ľudia sa menia, život je v ohrození a Božia milosť nekonečná. Aspoň tak by to tvrdil jej otec.

Nájde v sebe silu a odhodlanie odpustiť a sa vydá za volaním svojho srdca. Opúšťa rodné miesto a smeruje do neznáma - s mužom, ktorého miluje.

Vytúžený odpočinok a dokonalý raj je na míle vzdialený, pretože dvojicu čaká ešte mnoho nástrah. No ak ich prekonajú, na konci nájdu to, po čom obaja túžili.

Krásne myšlienky, prostredie, ľudia, charaktery, opisy.
Dokonalý a hodnotný príbeh ako vnútri, tak navonok. Šokujúci, plný prekvapení a zvratov. Toto je skrátka bomba.
Milovníci historických romancí, toto chcete čítať!
Čítať viac
Mirka
Neoverený nákup
29.1.2023
Jednoducho krásna
Nová kniha od Laury Frantz je nádherná. Nedokázala som sa od nej odtrhnúť. Je plná lásky, nádeje, odpustenia ako všetky knihy od tejto autorky. Určite odporúčam všetkými desiatimi... :) Čítať viac

Vydavateľstvo i527.net

Čítať viac
Kúpte spolu
Boj o srdce Morrow Littleovej - Laura Frantz, i527.net, 2023
Veci, ktoré v nás ostanú navždy - Lucy Score, AURORA, 2022
40,57 €

„Ať jsou bohové kdokoli, nejsou to žádní blbci. Naše posedlost slávou v nich určite vzbudzuje zároveň smích i úžas.“

Příliš blízko jatek - Charles Bukowski, 2012
Příliš blízko jatek
Charles Bukowski