Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Audiokniha
Osm smrtelných hříchů civilizace - Konrad Lorenz, Témbr, 2021
Audiokniha
Audiokniha
Osm smrtelných hříchů civilizace - Konrad Lorenz, Témbr, 2021
Audiokniha

Osm smrtelných hříchů civilizace
Audiokniha

Audiokniha Osm smrtelných hříchů civilizace, autorem je Konrad Lorenz. Dnes už klasické dílo laureáta Nobelovy ceny Konrada Lorenze výstižně vyslovuje varovné i velmi... Čítať viac

Vydavateľstvo
Témbr, 2021
Interpret
Dĺžka
3:42

Audiokniha Osm smrtelných hříchů civilizace, autorem je Konrad Lorenz. Dnes už klasické dílo laureáta Nobelovy ceny Konrada Lorenze výstižně vyslovuje varovné i velmi inspirativní poselství. Srovnáním s živočišnými společenstvími dok Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Čeština

12,05 €

Ihneď na stiahnutie
Ďalšie audioknižné vydania
Osm smrtelných hříchů - Konrad Lorenz, Témbr, 2022
MP3 na CD
Čeština, 2022
Do 3 – 6 dní

18,30 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Osm smrtelných hříchů civilizace - Konrad Lorenz, Témbr, 2021
Audiokniha
12,05 €

Viac o audioknihe

Dnes už klasické dílo laureáta Nobelovy ceny Konrada Lorenze výstižně vyslovuje varovné i velmi inspirativní poselství. Srovnáním s živočišnými společenstvími dokládá, v čem je dnešní civilizace škodlivá, když popírá geneticky dané potřeby člověka.
Lidský živočich nejen závisí na přírodě, jejíž masivní likvidace podlamuje jeho biologickou schopnost přežití, ale potřebuje žít v pospolitosti vyznávající kulturní, hodnotové normy, bez nichž rovněž hyne. Ztráta estetické vnímavosti, extrémní individualismus a konzumní životní styl v anonymních megakonglomeracích mají za následek rozpad rodinné i společenské soudržnosti a v konečném důsledku osamělost.
Pro život na izolovaném ostrově však člověk není uzpůsoben.Lorenzova nedoktrinářská ekologie je velmi aktuální.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

7 hodnotení

3
1
1
1
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

12.9.2023
trefné, ba až príliš
O Konradovi Lorenzovi sa vie, že bol sympatizantom nacistickej strany NSDAP (za svoje prečin sa ospravedlnil, taký Heidegger to napríklad nikdy neoľutoval - to už je ale iný príbeh), úprimne som sa bál, že to ovplyvní výpovednú hodnotu knihy, moja domnienka bola zbytočná, bolo to famózne čítanie; späť k veci.
Kniha bola vydaná presne pred 50 rokmi, no na svojej aktuálnosti ani kúsok nestratila - práve naopak, bohužiaľ pre našu generáciu a tie nadchádzajúce, to príjemným zistením nie je. Problémy minulosti, sa stali problémami prítomnosti, dokonca vo väčšom a naberajú na gradácii - minimálne čo sa týka zaľudnenosti a v podstate skoro všetkého, čo je spomenuté v knihe. Otázka znie, či sa ako ľudstvo niekedy poučíme zo svojich chýb, či hriechy, ktoré sú predstavené v knihe, budú skazou nás všetkých.
Čítať viac

„Svet je plný magických vecí, ktoré trpezlivo čakajú, kým budeme vnímavejší.“

Iba desať dní - Michaela Brnková, 2022
Iba desať dní
Michaela Brnková