V knižnej edícii Denníka N sa riadime heslom: Vydávame len to, čo sami čítame. Spočiatku to boli knihy našich redaktorov a redaktoriek, ktoré vznikali ako články Denníka, neskôr pribudli texty reflektujúce aktuálne témy, ktoré naši kolegovia a kolegyne pripravili rovno do knižnej podoby. Časom sa do edičného plánu zaradili tituly iných autorov a od roku 2020 vydávame aj knihy v preklade, medzi inými aj beletriu.
Ako v novinách, tak i v knihách sa snažíme upozorňovať na oblasti, ktorým sa iné médiá nevenujú – znevýhodnené skupiny, vzdelávanie, či kritické myslenie. Vychádzame v ústrety širokému okruhu čitateľov a pripravujeme pre nich témy, ktoré ich zaujímajú. Vydali sme eseje, reportáže a hlbšie analýzy, aj knihu o umení či rozhovory o športe či výžive. Pri výbere zahraničných titulov sa spoliehame predovšetkým na úsudok našich redaktorov, ktorí veľa čítajú, sú kritickí a majú prehľad o tom, ktoré témy sú pútavé i dôležité.
Medzi naše najobľúbenejšie tituly patrí kniha Ľudovíta Ódora Rýchlokurz geniality, ktorá už vyšla aj v českom a maďarskom jazyku, tituly Jána Markoša Sila rozumu v bláznivej dobe, Bližšie k sebe a Medzi dobrom a zlom, eseje a reportáže Martina M. Šimečku či publikácia o vzdelávaní rómskych detí A okraje máš kde? autora Juraja Čokynu. Z prekladových titulov patria medzi najúspešnejšie Kniha, ktorá vám možno zachráni život Grahama Lawtona, Objavte v sebe dobrého rodiča od Dr. Becky Kennedy, Ľudskosť a Utópia pre realistov historika Rutgera Bregmana či autobiografický titul Rozprávač hudobníka Davea Grohla.