Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Zima sveta - Ken Follett, Tatran, 2013

21,57 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Zima sveta

Prvý diel výnimočnej historickej epopeje Pád titanov od Kena Folletta sa stal medzinárodnou senzáciou a vyhlásili ho za „prenikavú a fascinujúcu knihu, ktorá vás pohltí na dni a... Čítať viac

4,7 57 hodnotení
2. diel série
Storočie
Vydavateľstvo
Tatran, 2013
772 strán
11-12 hodín čítania

Prvý diel výnimočnej historickej epopeje Pád titanov od Kena Folletta sa stal medzinárodnou senzáciou a vyhlásili ho za „prenikavú a fascinujúcu knihu, ktorá vás pohltí na dni a týždne“... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
23,90 €

21,57 €

-10 %
Na sklade, posielame ihneď

Dostupné v 45 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Dostupné aj v kolekcii Pád titánov + Zima sveta či v kompletnej trilógii za výhodnú cenu!

Táto kniha je skutočne veľkolepá. Čitateľ zrejme bude ľutovať, že nemá ďalších tisíc strán.
THE HUFFINGTON POSTPrvý diel výnimočnej historickej epopeje Pád titanov od Kena Folletta sa stal medzinárodnou senzáciou a vyhlásili ho za „prenikavú a fascinujúcu knihu, ktorá vás pohltí na dni a týždne“.

Prvá svetová vojna skončila. Ale mier je len klamlivý. V Nemecku Führer predpovedá svojmu národu veľkú budúcnosť.


V USA sa prezident musí vyrovnávať s následkami hospodárskej krízy. A v Rusku nádej, ktorú mala priniesť revolúcia, zhltne teror boľševikov. Zima sveta, druhý diel ságy Storočie, rozpráva príbeh ďalších generácií rodín známych z Pádu titanov. Jedni zatvárajú oči pred neprávosťou, druhí jasne chápu, čo sa deje v mene ideológie. Hrdinstvo a tragédia, prispôsobenie sa a vzopretie, láska a nenávisť vytvárajú osudnú spleť na pozadí druhej svetovej vojny, ktorá bola obrovským historickým zlomom. S hrmením zbraní prišlo aj nové usporiadanie sveta.

Mnohí kritici nazvali Follettovo dielo trýznivou lekciou dejepisu či nezvyčajným dejinným eposom. S tým môžeme len súhlasiť, lebo autorova sila popri vynikajúcich fundovaných rešeršiach spočíva vo vykreslení komplexných postáv, ktoré sa počas deja dostávajú do konfliktov. A čas pred druhou svetovou vojnou a po nej je na to ako stvorený.

Čitateľ pohltený dejom sa stáva jeho priamym účastníkom a ani si neuvedomuje, že je len konzumentom vzrušujúcej knihy. Ak by sme mali posolstvo Zimy sveta vyjadriť jedinou vetou, určite by sme poznamenali – je to hlboké plaidoyer proti vojne a diktatúre každého druhu.

V polovici dvadsiateho storočia päť navzájom prepojených rodín napĺňa svoj osud, zatiaľ čo svetom otriasa tyrania.
Berlín v roku 1933 prežíva hlboké zmeny. Jedenásťročná Carla von Ulrich sa snaží pochopiť napätie narúšajúce pokojnú atmosféru v jej rodine, zatiaľ čo Hitler posilňuje svoje postavenie v Nemecku. Na návštevu prichádzajú matkina neohrozená priateľka a bývalá poslankyňa parlamentu Ethel Leckwithová a jej syn, študent Lloyd, ktorý sa zakrátko na vlastnej koži presvedčí o brutálnej realite nacizmu. Lloyd sa stretne aj so skupinou Nemcov rozhodnutých postaviť sa proti Hitlerovi. Sú však ochotní zájsť do krajnosti a zradiť svoju vlasť? Podobných ľudí úzkostlivo sleduje aj Voloďa, Rus so žiarivou budúcnosťou vo výzvednej službe Červenej armády. Následný medzinárodný stret vojenských síl a osobných presvedčení zmetie všetkých od Cable Street vo východnom Londýne po Pearl Harbor na Havaji, od Španielska po Stalingrad, od Drážďan po Hirošimu.

V Cambridgei Lloyda neodolateľne očarí krásna Američanka z vysokej spoločnosti Daisy Peškovová, ktorá reprezentuje všetko, čo neznáša jeho ľavicová rodina. No Daisy viac zaujíma šľachtic Chlapec Fitzherbert – amatérsky pilot, milovník večierkov a popredný činiteľ Britskej únie fašistov. V Berlíne Carla potajomky zbožňuje zlatého chlapca Wernera. No nič sa neuskutoční, ako očakávali, lebo ľudské životy aj nádeje sveta zničí najväčšia a najkrutejšia vojna v dejinách ľudstva.
Čítať viac
Počet strán
772
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
155×245 mm
Hmotnosť
932 g
ISBN
9788022206785
Rok vydania
2013
Naše katalógové číslo
163539
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
2. diel série
Storočie
Vydavateľstvo
Tatran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Zima sveta - Ken Follett, Tatran, 2013
Pád titanov - Ken Follett, Tatran, 2013
44,76 €
Ušetríte 3,04 €

Hodnotenia

4,7 / 5

57 hodnotení

42
10
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Katka
Neoverený nákup
27.7.2022
Ďalší výborný román od Kena Folletta, ktorý je pokračovaním, prvej časti trilógie Storočie (Pád titánov). Môžte ho čítať aj saomstatne, ak vás zaujíma iba obdobie druhej svetovej vojny, avšak odporúčam najskôr prečítat prvú časť, nakoľko druhý diel –> Zima sveta opisuje životy a vzťahy ďalšej generácie rodín z prvej časti v období druhej svetovej vojny so zaujímavými vzťahmi a konfliktami. Čítať viac
22
Bůh nedbá - Steven Erikson, 2023
Práve čítam
Bůh nedbá

Čítam pomaly, ale pravidelne. Začínal som detektívkami a trilermi, potom som prešiel na sociálne romány, pridal k tomu klasiku, občas humor, sem tam životopisy a to, čo ma zaujalo.

Tomáš Kučera
Overený zákazník
19.11.2021
Bohužiaľ táto kniha z veľkej časti naplnila moje obavy z celej trilógie, a to, že sa bude zameriavať stále na mladú generáciu a na staršie postavy sa zabudne.
Aby som bol spravodlivý, posledná tretina knihy dala viac priestoru aj postavám z prvého dielu, no stále som mal pocit, že sú zámerne posúvané do úzadia, aby všetko dôležité vykonala mladá generácia.
To spolu s náhodnými stretnutiami hlavných postáv po celom svete mi prišlo trochu nereálne a považujem to za jedinú, malú chybu inak skvelej knihy.
Ďalšia vec je zamestnanie postáv, kde drvivá väčšina sa angažuje v politike, ale to mohlo byť aj dané dobou a mohlo to vychádzať z reality.
Kniha je napísaná rovnako výborne ako Pád titánov, no pre mňa sa trochu stratilo čaro, keďže som už vedel, čo môžem od autora čakať.
Rozdiel bol ale v tom, že kniha takmer neponúkla žiadne scény z boja, vyhla sa mnohým dôležitým bojom, ale postavy bojovali proti fašizmu a komunizmu mimo vojnové zákopy. Trochu mi tie boje chýbali, ale oceňujem, že autor zvolil iný prístup.
Čo však považujem za zvláštne, že kniha takmer vôbec nespomenula koncentračné tábory a že nedostali v podstate žiaden priestor. Myslím si, že aspoň jedna postava sa v nejakom ocitnúť mohla.
Opäť, nevravím, že by mi to vadilo, materiálu o koncentračných táboroch je veľa a vieme, čo sa tam dialo, ale mňa by zaujímalo, ako by sa s tým vysporiadali postavy a autor sám.
Na druhej strane Zima sveta obsahuje niekoľko nečakaných úmrtí hlavných postáv, čo je opäť niečo iné, ako sme boli zvyknutí v Páde titánov, vďaka tomu kniha pôsobila viac reálne a surovejšie, čiže aj čitateľ sa vie lepšie vžiť do pomerov a atmosféry tej doby.
Keby boli viac zapojené postavy z predchádzajúcej knihy, bol by som spokojnejší, ale aj tak ide o fantastickú knihu, pútavo napísanú a o výborné a informáciami nabité pokračovanie.
Čítať viac
Veronika Schmidtová
Neoverený nákup
19.4.2021
Zima sveta a Prah večnosti
Uvedené knihy sú úspešným pokračovaním prvého dielu trilógie, Pád titanov. Veľmi zaujímavým spôsobom mapujú historické udalosti minulého storočia a tým, že sa dej odohráva postupne vo viacerých štátoch ponúka možnosť pohľadu na históriu z viacerých uhlov. Zaujímavé sú aj osudy jednotlivých hrdinov, ktorí sú vlastne slabučkými nitkami všetci poprepájaní cez svojich predkov. Trilógia ponúka veľmi farebný obraz histórie 20-teho storočia. Čítať viac
2.1.2021
Druhý diel trilógie Storočie, pokrývajúci obdobie rokov 1933 až 1949, sa zameriava na druhú svetovú vojnu a nadväzuje na osudy niekoľkych rodín (britských, amerických, ruských a nemeckých) známych už z predošlého dielu so zameraním na mladú generáciu.
Kniha je opäť výborne prepracovaná a je dobrým úvodom do histórie druhej svetovej vojny. Follettovo písanie je skvelé, ale niektoré časti boli zbytočne zdĺhavé a množstvo myšlienok sa opakovalo. S cieľom vyrozprávať príbeh čo najdôkladnejšie a pravdepodobne udržať obsadenie postáv na ľahko sledovateľnom počte, Follett vymýšľa tie najsmiešnejšie a miestami až krkolomné zhody náhod. Niekedy sa zdalo, že postavy sú vrhané do situácií, len aby sa mohli odvolať na nejakú historickú udalosť. Väčšina z postáv je strašne klišé a ich spracovanie je dvojrozmerné. Sociálni demokrati sú vždy bojovníkmi za spravodlivé veci, komunisti sú buď sklamaní idealisti, alebo aparátnici, nacisti sú buď príliš krutí, alebo slabomyseľní a podvedení.

História je príliš veľká na to, aby sa dali v jednej knihe zaznamenať pohľady a zapojenie väčšiny zúčastnených krajín do druhej svetovej vojny. Myslím, že sa Follett mohol rozhodnúť pre jednu krajinu, pomery a ľudí v nej a jej úlohu v tomto historickom období a vznikol by omnoho pozoruhodnejší príbeh.
Tiež sa mi nepáčilo tendenčné zaujatie voči Sovietskemu zväzu a vykreslenie amerického námorníctva ako mužstva homosexuálov.
Čítať viac
29
Overený zákazník
9.11.2020
Zomletie osudov nasledujúcej generácie rodín z prvej časti. Opäť veľmi ľahko čítavé a strany sa len tak sypú.
Okolnosti druhej svetovej vojny, jej dopady na milióny stratených duší pre nenásytné, pokrivené egá.
Nacistické ZLO a boľševická nekompromisná vidina by mali byť výstrahou pre všetky nastávajúce veky. Ideologické kulty ako masové skazy!
Čítať viac
21.3.2020
Skvelá kniha
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tak ako aj Pád titanov aj táto kniha je napísaná skvostne. Po prečítaní tejto knihy si človek uvedomí aký je rád, že žije v tejto dobe a nie v 20. storočí. Sledovanie, politické konšpirácie, odpočúvanie, znásilňovanie, mučenie a potom odsúdenie za trest smrti je skľučujúce. Aj keď človek pozná minulosť, pri prečítaní tejto knihy máte pocit, že je to úplne reálne a naozaj sa to dialo obyčajným ľuďom, ktorí za to vôbec nemohli. Ako jedna z hlavných postáv Carla. Jej príbeh mi príde najsmutnejší. Pomáha Rusom aby vyhrali vojnu, stane sa ich špiónkou a nakoniec sa jej dostane vďaky tým, že ju znásilnia 5-ti ruskí vojaci a následnej z jedným z nich otehotnie. Som rada, že žijem vo svete, kde neprebieha žiadna vojna, výhodou je určite aj kontakt, keďže v minulosti ste o svojej rodine nemali správy aj pár rokov, kde sa nemusíte každý deň strachovať o to, že Vás kvôli politickému smerovaniu budú mučiť alebo že Vás zabijú. Určite odporúčam každému, kto ma rád históriu a už sa tesím na Prah Večnosti. Čítať viac
Jano
Neoverený nákup
14.7.2019
Ken Follet vie písať. Dokazuje to mnohými dielami. Škoda, že tento príbeh má časti, ktoré uberajú na jeho uveriteľnosti. Napr. pokiaľ ide o Rusov a Rusko (Sovietov a Sovietsky zväz), je natoľko zaujatý, že jeho text je viac protiruskou propagandou ako historickým románom. Tiež niektoré časti sú až príliš naivné (napr. sovietsky agent v Nemecku vie o správe agenta z Japonska). Na môj vkus je v diele až priveľa zvláštnych náhod. Ano, všelijaké sa stávajú. Ale v takom množstve pôsobia nepravdepodobne. Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
29.7.2017
silna kniha
Kniha by mala naozaj byt ako povinne citanie pre kazdeho stredoskolaka. Realne historicke fakty druhej svetovej vojny, do ktorych su vsadene pribehy obycajnych ludi.Ludi takych ako my. Az teraz som si uvedomila ze stat sa to moze kedykolvek a v dnesnom svete nie sme nicim odlisni od ludi ktori zili vtedy. Clovek si uvedomuje krehkost mieru.
Po poslednej stranke sa vam chce zacat plakat. Velmi silna kniha
Čítať viac
12
Kruh - Bernard Minier, 2016
Práve čítam
Kruh

Milujem knihy...sú mojimi priateľmi, mojimi učiteľmi, mojím svetom :)

Natália Šupolová
Overený zákazník
11.2.2017
ťažko nájsť slová :)
Milujem knihy Kena Folleta a aj prvé dve časti jeho trilógie (neviem sa dočkať, keď sa pustím do tretej) sú fantastické. Pútavo napísané, ľahko sa to číta, prehľadné, pochopíš súvislosti a to ako sa bežným ľuďom, aj vyššie postaveným žilo v tej ktorej konkrétnej krajine, že sa nedá zovšeobecňovať a generalizovať, kto bol v dejinách ten zlý (v zmysle národ). Je to o histórii, láske, priateľstve, nenávisti, túžbach, snoch, vzletoch aj pádoch...má to v sebe všetko :) Čítať viac

Recenzie, kritiky

Zima sveta (Zuzana Švecová), citajto.com

Ken Follett

Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac
Kúpte spolu
Zima sveta - Ken Follett, Tatran, 2013
Pád titanov - Ken Follett, Tatran, 2013
44,76 €
Ušetríte 3,04 €

„Milencom fantázia pracuje tak bujne ako bláznom - chladný rozum ostáva nad tým stáť a doma sú v tých vidinách len milenci a námesačníci a básnici.“

Sen svätojánskej noci - William Shakespeare, 2005
Sen svätojánskej noci
William Shakespeare