Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Mongolsko - V tieni Džingischána - Pavol Barabáš, K2 studio, 2011

11,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Mongolsko - V tieni Džingischána

  Obávaná, preklínaná i obdivovaná - taká ako jej zakladateľ, za života nikdy neporazený vojvodca, Džingischán. Magická krajina, hľadajúca svoju súčasnú tvár v odkaze z 13.... Čítať viac

  Výrobca
  K2 studio, 2011
  Réžia

  Obávaná, preklínaná i obdivovaná - taká ako jej zakladateľ, za života nikdy neporazený vojvodca, Džingischán. Magická krajina, hľadajúca svoju súčasnú tvár v odkaze z 13. storočia, sa pod menom Pax Mongolika stala najväčšou ríšou... Čítať viac

  • DVD film
  • Slovenčina, angličtina

  11,99 €

  Na sklade 1 ks
  Posielame ihneď
  Stíhame do Vianoc

  Vianoční škriatkovia odporúčajú

  Nenásilná komunikácia - Marshall B. Rosenberg, Aktuell, 2023
  Mongolsko - V tieni Džingischána - Pavol Barabáš, K2 studio, 2011
  11,99 €
  Nakúpte knižné darčeky do 22.12. na Martinus.sk alebo v našich kníhkupectvách a deň pred Vianocami vyhrá sedem z vás poukážku v hodnote 200 €. Sedem sviatočných hrdinov a hrdiniek žrebujeme 23. decembra 🎄

  Viac informácií nájdete tu

  Viac o titule

  V našej ponuke aj ako Limitovaná Kolekcia Grand Prix

  Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
  Povoliť cookies a zobraziť

  MONGOLSKO - v tieni Džingischána from Pavol Barabas on Vimeo.  Obávaná, preklínaná i obdivovaná - taká ako jej zakladateľ, za života nikdy neporazený vojvodca, Džingischán. Magická krajina, hľadajúca svoju súčasnú tvár v odkaze z 13. storočia, sa pod menom Pax Mongolika stala najväčšou ríšou aká kedy uzrela svetlo sveta. V dobrodružnom putovaní nehostinnou prírodou, mimo zvyčajných ciest, objavujeme aj druhú, neznámu a prekvapivo osvieteneckú tvár výbojného dobyvateľa, ktorého novátorské snahy zanechali oveľa hlbšiu stopu v myslení a vývoji celej ľudskej spoločnosti ako sme ochotní priznať.

  Dnešné Mongolsko má najnižšiu hustotu obyvateľstva na svete. Rozľahlá a ľudoprázdna krajina s dávnou históriou vzbudzuje u mnohých zvedavosť. Vydáva sa do nej aj partia priateľov za dobrodružstvom do najodľahlejších stepí. Do miest, kde nie je nič, iba rozľahlé pláne pod veľkým modrým nebom. Kde je len slnko a pocit voľnosti. Cestujú naprieč celou krajinou od západu na východ. Pred sebou majú vytýčený jasný cieľ - spoznať krajinu, ale mimo zvyčajných ciest. Splavujú rieky, na koni prechádzajú cez údolia, vystupujú na najväčšie ľadovcové štíty. Putovanie im umožňuje lepšie spoznávať nomádov pasúcich svoje stáda okolo bielych júrt. Styk s nimi, ich kultúra, pohostinnosť, ekologický spôsob života a prirodzená radosť ich núti zamyslieť sa nad našim životným štýlom s tak rozdielnymi hodnotami. Pri potulkách Mongolskom sa ani len nechce veriť, že ide o potomkov ľudí, ktorí podľa dobových historikov rozsievali strach po celej Európe. Odkaz Džingischánovho ducha sa tu však zdá oveľa prítomnejší než kedykoľvek predtým. Ešte začiatkom 13. storočia v Číne nikto nepočul o Európe a v Európe zas nikto o Číne. Žiadna osoba v tom čase nevykonala cestu z jednej tejto oblasti do druhej. V roku 1227, keď zomrel Džingischán, spojovali obe tieto časti sveta diplomatické i obchodné kontakty. Začiatok cesty však sprevádza viac otázok ako odpovedí: Ako históriu zachytili mongolské kroniky? Kde sa vlastne podel taký bojovný a veľký národ? Sú myšlienky globalizácie len otázkou dnešných sociologických teórií?

  Pavol Barabáš je autor širokej škály horských a dobrodružných filmov o ľuďoch v extrémnych podmienkach. Nakrúcal v neprístupnej divočine, dravých riekach, na ľadových štítoch, hlbokých jaskyniach ďaleko od civilizácie, či na mrazivých póloch Zeme. Rád vyhľadáva príbehy, v ktorých hrdina ide až na hranicu svojich možností. Fascinuje ho každé stretnutie s cudzou kultúrou. Priťahujú ho územia tibetského budhizmu, o ktorých nakrútil päť filmov, ale i prírodné etniká ukryté hlboko v džungli. Jeho filmy sú o tom, ako by sa človek mal správať k tejto Zemi. Vyžarujú lásku a úctu k prírode, obrovskú duševnú silu a morálne vedomie. Má za sebou niekoľko objavných expedícií, od nájdenia civilizáciou nedotknutých ľudí doby kamennej v pralesoch v Novej Guiney, cez objavenie megajaskyne na stolovej hore Chimantá až po absolvovanie prvého prechodu Ellsworthovho pohoria v Antarktíde. Divácky zaujímavé sú aj jeho dokumenty z prostredia slovenských hôr. Jeho 15 najúspešnejších filmov je vydaných v DVD kolekcii GRAND PRIX, pričom pripravuje jej rozšírenie.

  Diana Kacarová - vyštudovala filmovú scenáristiku a dramaturgiu na VŠMU v Bratislave.
  Píše hry pre rozhlas a divadlo (Rok hada, Nádych), televízne, hrané aj dokumentárne seriály (Radosť zo života, Rádio Fresh). S Pavlom Barabášom ako scenáristka spolupracovala na dokumente Everest - Juzek Psotka.

  Michal Novinski - hudobný skladateľ a držiteľ mnohých ocenení. Je autorom hudby k desiatkam divadelných predstavení, komponuje hudbu k filmom (Nedodržaný sľub, 2009, Kuky se vrací, 2010), TV inscenáciám a seriálom (Mesto tieňov, Kriminálka Anděl) a rozhlasovým hrám na Slovensku a v zahraničí. Zložil hudbu aj k filmom Pavla Barabáša z produkcie K2 studio, s.r.o. - Tajomné Mamberamo, Omo - Cesta do praveku, Amazonia Vertical, Pururambo, Carstensz - Siedma hora, Neznáma Antarktída, Tepuy a Mongolsko - V tieni Džingischána.

  Obsah DVD:
  - film Mongolsko - V tieni Džingischána
  - mapa Mongolska
  - Mongoli v Európe
  - životopis Džingischána
  - Mongolská ríša
  - fotogaléria
  - info o ďalších filmoch
  Čítať viac

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Kúpte spolu
  Mongolsko - V tieni Džingischána - Pavol Barabáš, K2 studio, 2011
  Kolekcia Everest - Najťažšia cesta & Salto je kráľ - Pavol Barabáš, K2 studio, 2020
  29,98 €
  Ušetríte 3,81 €

  Hodnotenia

  Ako sa páčil film vám?

  Kúpte spolu
  Mongolsko - V tieni Džingischána - Pavol Barabáš, K2 studio, 2011
  Kolekcia Everest - Najťažšia cesta & Salto je kráľ - Pavol Barabáš, K2 studio, 2020
  29,98 €
  Ušetríte 3,81 €

  „Slová sú, podľa môjho nie tak skromného názoru, naším najväčším nevyčerpateľným zdrojom mágie. Schopné spôsobovať zranenia aj naprávať ich.“