Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Audiokniha
Síla zvyku - Charles Duhigg, Progres Guru, 2018
Audiokniha
Audiokniha
Síla zvyku - Charles Duhigg, Progres Guru, 2018
Audiokniha

Síla zvyku
Audiokniha

Proč děláme to, co děláme, a jak to změnit Čítať viac

4,5 136 hodnotení
Vydavateľstvo
Progres Guru, 2018
Interpret
Dĺžka
12:37

Proč děláme to, co děláme, a jak to změnit Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Čeština

14,62 €

Ihneď na stiahnutie

Naši škriatkovia odporúčajú

Síla zvyku - Charles Duhigg, Progres Guru, 2018
Audiokniha
14,62 €

Viac o audioknihe

Klíčem ke změně návyků je jejich pochopeníChcete se odnaučit kouřit? Uběhnout maratón? Být produktivnější v práci a dotáhnout všechny úkoly do puntíku a včas?Jestli se vám to příliš nedaří, tak vám v cestě stojí síla zvyku. Nejdřív poznejte svého nepřítele a pak ho rozsekejte na cucky – zjistěte, proč zvyky vůbec existují a jak se jim dostat na kobylku.Zvyk je železná košile, kterou ale dokážete rozložit. Pokud chcete!Zvyky nejsou naším osudem, který nám někdo vložil do vínku. Poznejte, jak fungují. Pak je můžete snadno změnit, využít ve svůj prospěch a zlepšit tak mnohé oblasti svého osobního a pracovního života, ale i fungování celé společnosti.Ponořte se do vyprávění podloženého nejnovějšími vědeckými poznatky a výzkumy. Bude to pro vás nejenom poučné, ale taky nesmírně zábavné.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

136 hodnotení

83
36
10
3
1

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie Martinusákov

Výborná kniha. Aj pre mňa, ako nečitateľa motivačnej a rozvojovej literatúry to bolo užitočné a poučné. Kniha je rozčlenená na tri časti a postupne rieši zvyky jednotlivcov, zvyky úspešných organizácií a nakoniec sa zameriava na zvyky spoločenstiev.
Autor prináša veľmi zaujímavý pohľad na naše každodenné zvyky. Až pri čítaní tejto knihy som pochopila, ako automaticky vykonávame veľa činností a ani si to neuvedomujeme. Prekvapivým zistením bolo, ako naše fyzické ale aj duševné zdravie ovplyvňuje naše zvyky. Veľmi oceňujem, že celá problematika je vysvetlená na skutočných príkladoch.

Čítať viac
Martinus
10
Obklopený idiotmi - Thomas Erikson, 2019
Práve čítam
Obklopený idiotmi

Práca redaktorky je mimoriadne zaujímavá. Som vždy usmiata a s radosťou rozveseľujem ľudí v mojom blízkom okolí :) Celý život sa riadim týmto mottom: Stačí málo na vyvolanie úsmevu a stačí jeden úsmev, aby sa všetko stalo možným.

Justína Jarinová
Administratívna podpora
27. augusta 2013
Názor čitateľa

Najlepšia kniha tohto roka a ja som ju ešte nestihla prečítať? Rýchlo som to musela zmeniť. Sila zvyku je písaná zaujímavým štýlom a zrozumiteľnou formou. Keď sa skúsite zamyslieť nad tým, koľko vecí keď sa ráno zobudíte, robíte len tak zo zvyku. Pochopíte, prečo by bolo vhodné prečítať si ju. Ak túžite zo seba urobiť lepšieho človeka, mali by ste porozumieť tomu ako sa vytvárajú určité zvyky a aspoň sa pokúsiť ich vedieť zbaviť. Autor pochopiteľne vysvetľuje, že zlý návyk sa nedá potlačiť ale jednoducho iba zmeniť. V tejto výnimočnej knihe sa dozviete kedy a prečo si ľudský mozog ukladá rutiny, ako tomu aspoň čiastočne zabrániť. Ak sa v knihách radi inšpirujete Sila zvyku patrí do vašej domácej knižnice. Nezabudnite na to, že zvyky z nás robia to čo sme!

Čítať viac

Recenzie čitateľov

4
16.1.2023
Kniha sa ľahko číta a má zábavnu formu poučenia. Je v nej vysvetlené prečo robíme to, čo robíme a ako to môžeme zmeniť. Človek zo zvyku niečo robí a ak to chce zmeniť, nič mu neostáva len sa vedieť naprogramovať a vymeniť aktivitu za inú aktivitu.
Čítať viac
Mária
Neoverený nákup
2
7.9.2021
Táto kniha sa nečíta s takou ľahkosťou ako som očakávala, príde mi napísaná dosť ťažkopádne. Ak by som mala niekomu povedať, čo ma na knihe zaujalo, tak naozaj neviem, pretože mi nič z nej neutkvelo v pamäti. Možno len nejaké pokusy s myšami?! :) Každopádne, má miesto v našej knižnici a možno jej dám ešte druhú šancu...
Čítať viac
Tomáš Mičenec
Overený nákup
3.9.2023
Život je súbor zvykov
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Vedci tvrdia, že zvyky vznikajú, lebo mozog sa nepretržite usiluje vyhnúť plytvaniu energiou. Objav zvykovej slučky je dôležitý preto, že odhaľuje základnú pravdu: keď sa vytvorí zvyk, mozok sa prestane plne zúčastňovať na rozhodovaní.

„Celý život, ak sa naň dívame ako na určitú formu existencie, je súborom zvykov.“ William James

Zvyky možno zmeniť, ak pochopíme ich podstatu. Cvik je zvyk.
Cviková slučka: podnet, správanie, odmena.

Výskumy ukázali, že sa možno učiť a podvedome rozhodovať bez zapojenia pamäte a vedomej voľby. Ľudské správanie závisí od zvykov. Aj malé zmeny môžu so zvykom skoncovať.

Vytvorené zvyky sú tak silné, že nám vydržia do konca života. Môžeme ich však nahradiť inými.

Zlozvyky sa nikdy nedajú celkom vykoreniť. Ak ich chcete zmeniť, musíte zachovať podnet aj odmenu a vsunúť medzi ne nové správanie.

Chcete viac cvičiť? Vyberte si podnet - napríklad choďte do telocvične, len čo sa zobudíte, a doprajte si odmenu - povedzme zmrzlinu po každom cvičení.

Takmer každé zaužívané konanie možno upraviť, ale iba ak zachováte pôvodné podnety a odmeny.

Ak maškrtíte, aby ste sa rozptýlili, rýchlo si nájdete náhradu - krátku prechádzku, tri minúty na internete - a môžete sa tak zabaviť bez strachu, že priberiete.

Musíte mať schopnosť veriť, že veci sa môžu napraviť.

Ak sa zameriate na úpravu alebo pestovanie kľúčových zvykov, môžete dospieť k obrovskému prevratu.

Sebadisciplína má na študijné výsledky väčší vplyv než intelekt.

Vďaka pokusom s viacerými odmenami dokážete určiť, po čom naozaj túžite. To je pri snahe o zmenu návyku podstatné.
Čítať viac
5.2.2023
Čítaná tak trochu "zo zvyku"
Kniha sa venovala dvom oblastiam, z ktorých jedna ma zaujímala veľmi, druhá nie tak veľmi, respektíve som ju asi nepochopil. Pozadie vzniku zubných pást alebo reklamy na osviežovač vzduchu ma zaujímali veľmi. Vedecké pokusy s myšani a rôzne odborné štúdie o zvykoch, ma skôr nudili.
Napriek tomu, že je na obálke knihe uvedené "Prečo robíme, čo robíme a ako sa zmeniť", som sa nejak nedozvedel, "ako sa zmeniť." Respektíve možno som ten návod nejak stratil v pasážach s vedeckými štúdiami.
Toto je moja prvá kniha zo žánru motivačnej a rozvojovej literatúry - zatiaľ som čítal len historickú faktorgrafiu. Možno budem musieť k motivačnej literaúre pristupovať ináč než k mojim doterajším knihám. Každopádne Silu zvyku si ponechám v knižnici aj keď nepredpokladám, že by som sa k nej vrátil. Vypočul som si ukážku z audioknihy Atómové návyky a tá mi prišla ako ľahšie uchopiteľná.
Čítať viac
12.8.2022
Sila zvyku
Ukazuje ako si vytvárame zvyky a ako na ich základe podvedome konáme. Umožňuje pochopiť, kedy zvyk vznikne aj ukazuje, že zvyk sa nedá "odzvyknúť" iba nahradiť iným zvykom. Ako sa niektoré osobnostné predpoklady dajú využiť pre vytvorenie zvyku a dosiahnuť úspech, alebo aj totálne zlyhanie a prepadnutie závislosti. Ukazuje ako si spoločnosti vytvárajú obraz o svojich zákazníkoch na základe ich nakupovacích zvykov a služieb, ktoré využívajú. Nakoniec sa dozvieme, že toto platí na základe úplne jednoduchého princípu odmeňovania. Čítať viac
8

Rád čítam. Baví ma ten únik do iných svetov alebo motivácia a zlepšovanie sa.

Juraj Kiaba
Overený nákup
8.7.2022
Chcete sa zbaviť zlozvyku?
Táto kniha Vám pomôže pochopiť, ako fungujú zvyky a dajú Vám šancu zmeniť tie svoje. Odporúčam aj ľuďom od reklamy. Mnoho úspešných produktov sa predáva vďaka vytvoreniu zvyku u zapkazníkov. V knihe sú aj inšpiratívne príjlady. Čítať viac
Lucia Valkovičová
Overený zákazník
4.7.2022
Odporúčam každému
Výborná kniha, vhodná aj pre náročnejších čitateľov. Autor inteligentným spôsobom vysvetľuje ako funguje ľudská psychika či už na úrovni jednotlivca alebo rôznych sociálnych skupín, pričom uvádza aj konkrétne príklady. Čítať viac
6.1.2022
Dám jej 5 hviezdičiek, ale ...
Môžem túto knihu porovnať s Atómovými návykmi a ak by mi mala pomôcť zmeniť návyky / zvyky, tak asi by mi až tak nepomohla ako Atómové návyky, ale to je len môj súkromný názor. Ja robím aj s marketingom a tak bola pre mňa super, lebo sú tam informácie, ktoré mi pomohli. Určite ju však odporúčam, lebo je tam veľa príbehov, vysvetlení ohľadom zvykov / návykov, ktoré mi dali veľmi veľa. Kniha sa mi čítala veľmi dobre. Čítať viac

Charles Duhigg

Čítať viac

„Namiesto toho, aby ste písali o tom, čo viete, píšte o tom, čo vidíte. Predpokladajte, že viete veľmi málo a nikdy nebudete vedieť veľa, kým sa nenaučíte pozerať. “

Priateľ - Sigrid Nunez, 2022
Priateľ
Sigrid Nunez