OsemNoc - Sebastian Fitzek, Tatran, 2024

22,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

OsemNoc

Predstavte si, že by ste mohli v jednu určenú noc beztrestne zabiť človeka, ktorého nenávidíte, a dostať za to desať miliónov eur... Čítať viac

4,3 22 hodnotení
Vydavateľstvo
Tatran, 2024
416 strán
6-7 hodín čítania

Predstavte si, že by ste mohli v jednu určenú noc beztrestne zabiť človeka, ktorého nenávidíte, a dostať za to desať miliónov eur... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

22,90 €

Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Ďalšie knižné vydania
AchtNacht - Sebastian Fitzek, Droemer/Knaur, 2017
Brožovaná väzba
Nemčina, 2017
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Kniha so špeciálnou oriezkou ako darček

Fit recepty: Do 5 surovín - Lucia Wagnerová, Fit brands, 2024

Viac o knihe

Je to pravda, výmysel šialenca či vedecký experiment?

Je 8. augusta, osem hodín a osem minút večer. Prenasleduje vás 80 miliónov nepriateľov. Prežijete osmičkovú noc?

Predstavte si, že existuje lotéria smrti. Ktokoľvek môže uviesť na webstránke lotérie meno človeka, ktorého nenávidí. Každý rok 8. augusta organizátori vylosujú jedno z navrhnutých mien a uverejnia ho. Vybraný jedinec sa na jednu noc stane vydedencom postaveným mimo zákona. Hocikto v Nemecku ho môže beztrestne zabiť a ako odmenu získa desať miliónov eur. Ide o celospoločenský psychologický experiment, ktorý sa postupne vymkne spod kontroly.

Ben Rühmann sa topí v problémoch. Nedokáže sa uživiť hudbou, opustila ho manželka a nie je schopný platiť nájom. Jeho dcéra zostala po nehode na invalidnom vozíku, preto sa pokúsila o samovraždu a teraz leží v kóme. Ben zistí, že jeho meno vyžrebovali v lotérii smrti. Nie je v tom sám, ďalšou obeťou je študentka psychológie Arezu. Pomôžu si navzájom? Ich mená a fotografie nájdete všade. Hrozí im skutočné nebezpečenstvo, veď kto by nechcel vyhrať desať miliónov eur? O ôsmej hodine a ôsmej minúte večer sa začne poľovačka. Hordy krvilačných lovcov povzbudených alkoholom a túžiacich po výhre tiahnu ulicami a v štvanici im výdatne pomáhajú sociálne siete. Ako sa skončí toto šialenstvo?
Čítať viac
Naše katalógové číslo
2608759
Originálny názov
AchtNacht
Počet strán
416
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×215 mm
Hmotnosť
437 g
ISBN
9788022215824
Rok vydania
2024
Štýl
napínavý, psychologický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko, zahraničný
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
pre dospelých
Ostatné
so špeciálnou oriezkou
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

22 hodnotení

12
5
4
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Povinné čítaníčko

Kde len začať .... prvé slová po dočítaní boli "on nie je dobrý autor.. on je psychopat (v dobrom slovazmysle" :)) Fitzek opäť kúzlil!! Budem sa opakovať, ale myslela som si, že jeho štýl už poznám a ničím ma už nemôže prekvapiť. No mýlila som sa! Opäť... OsemNoc ma vtiahla od prvej strany a príbeh o Benovi, jeho vzťahu s dcérou a celou súťažou vytvorilo dokonalú bublinu, kedy som mala pocit, že aj ja som bola vylosovaná ako štvanec! Záver plný zvratov ma nechal bez slov sedieť a prehodnocovať, čo som to práve dočítala. Reálne som nebola schopná komunikovať poriadne tak hodinu, ako som sa stále spamätávala z tej bubliny emócií!

Čítať viac

Recenzie čitateľov

19

Megamilovníčka Stephena Kinga ktorá sa pri knihách rada bojí, smeje alebo plače, pokojne aj všetko v jednej. O knihách sa rada vykecávam aj na IG profile @tyrky.sova

Lenka Miklášová
Overený zákazník
10.1.2025
Fitzi vsadil na akciu, čo z námetu síce logicky vyplýva (pri zvrátenom love na ľudí nie je veľmi priestor na psychologické rešerše), ale jeho povestné zvraty sa mi zdali plytké ako detský tanierik. Nepopieram, aj Osemnoc sa číta ľahko a rýchlo, ale človek čaká, kedy to už príde, a ono si to zvrtne štýl slovenskej železnice a možno ani nepríde.

Postáv je tam účelovo priveľa. Nie toľko, aby ste sa v nich stratili, ale dosť na to, aby sa medzi nimi mohol stratiť skutočný záporák. Nič proti, ale takýto postup je priehľadný ako igelitový sáčik. Navyše, vážne sa nedá opísať ženu bez toho, aby sa autor rozplýval nad skutočnosťou, že jej prsia ignorujú gravitáciu ako Šimkovičová autorské práva a že nepotrebuje makeup? Čo ak ma viac zaujíma, či jej funguje pankreas a aký má cholesterol, keď sa už musíme zaoberať jej fyzickými dispozíciami? A nezávidím. Ja tiež nepotrebujem makeup. A tie deti, okolo ktorých som minule prešla, už isto prestali plakať.

Sebimu ale musím uznať, že celý ten virvar okolo Osemnoci zvládol na výbornú. Spočiatku má charakter nezmyselného hoaxu, na ktorý sa postupne namotáva čoraz viac ľudí, až prepukne nefalšované davové šialenstvo. Bravúrne vykreslil prechod od nedôverčivo zdvihnutých obočí po obočie schované pod maskou z vreca na odpad, aby vás sused nespoznal, ako s dlažobnou kockou utekáte po ulici rozmlátiť niekomu hlavu len preto, že je to vraj výnosné.

Zhrnuté a podčiarknuté, táto Snehulienka (biela ako sneh, červená ako krv, chápeme?) sa pre mňa nestane najkrajšou v celej zemi, ale ako vždy vravím, ak milujete Fitzeka, tak nemáte dôvod s tým teraz prestať.
Čítať viac
10.1.2025
Sebastian Fitzek je pre mňa zárukou kvality. Viem, že môžem čakať nečakané a to vždy aj dostanem. Viem, že aj keď mám prečítanú každú knihu, ktorá od neho u nás vyšla, že ma niečím prekvapí a príbeh bude zase iný ako tie predchádzajúce. Kde ten chlap na tie nápady chodí je dobrá otázka. Občas mám pocit, že to v hlave nemá v poriadku. Jedno je však isté. Jeho knihy u nás vychádzajú ako na bežiacom páse a viem, že keď jednu dočítam tak sa čoskoro môžem tešiť na ďalšiu. Len si budem musieť medzi ich čítaniami robiť asi väčšie prestávky. Neuplynulo totižto veľa času odkedy som prečítala Pozvánku a ja som sa pustila do Osemnoci. Niežeby ma kniha nebavila, to práve naopak, len som z toho celého mala trochu rozpačité pocity.

Internetom sa šíri šialená a nebezpečná výzva. Osemnoc, alebo lepšie povedané lotéria smrti. Predstavte si, žeby ste mohli nominovať niekoho koho naozaj nemáte radi. Z týchto ľudí bude vybrané jedno meno a dotyčný sa tak stane štvancom. Ktokoľvek v krajine ho bude môcť zabiť a nič sa mu nestane. V jeden deň na pár hodín bude vražda človeka ospravedlnená a dokonca vyhrá aj slušný balík peňazí. Tým "vyvoleným" sa stane Ben, ktorý nie je v najlepšom momente jeho života. Kto a prečo ho nominoval? Dôvody by boli. Nie je v tom však sám. Ďalšou "vyvolenou" je mladá študentka psychológie Arezu. Čo začalo ako celospoločenský psychologický experiment sa rýchlo zvrtne do boja o život. Podarí sa Benovi a Arezu to všetko zastaviť a zvládnu prežiť až do konca?

Námet môže pripomínať film Purge (Očista), čo aj sám autor v poďakovaní spomenie. Práve táto myšlienka môcť v jednu noc za rok spáchať akýkoľvek zločin a nebyť za to potrestaný ho zaujala tak, že sa ju rozhodol rozvinúť vo svojej knihe. Námet je teda viac než zaujímavý a donúti človeka zamyslieť akoby reagoval on. Nominoval by niekoho, zúčastnil by sa tej štvanice? Čo spôsobí, že človek podľahne svojím pudom a stane sa lovcom. Stačí vidina výhry? A ako si ospravedlní to čo robí? Len preto, že sa objavia o dotyčnom isté informácie, ktoré ho nevykresľujú v najlepšom svetle je ospravedlniteľné, že ho iní lovia a chcú zabiť? Kde je pravda? Celé to zároveň poukazuje na silu médií, ktorú v dnešnej dobe majú. Stačí jedna informácia, ktorá nemusí byť pravdivá a už je z nej oheň na streche, ktorý sa šíri rýchlosťou blesku. To spolu s výhrou je nebezpečnou kombináciou.

Sebastian Fitzek spracoval námet v štýle jemu vlastnom. Človek môže mať prečítaných xy kníh od neho, no aj tak ho stále dokáže niečím novým prekvapiť. Jeho sila spočíva aj v krátkych a úderných kapitolách, ktoré sú vždy napínavé a ktoré vás donútia povedať si "a ešte jednu kapitolu". Ale pri nej to nikdy neskončí a vy sa ani nenazdáte a ste na konci knihy. Autor píše tak, že tomu čo píše uveríte aj s navijakom a potom o pár strán Vám ukáže, že ale však to predsa len nie je. Bude sa s vami hrať od prvej strany po poslednú.
Celé to aj vďaka tomu odsýpa rýchlo, stále sa niečo deje a postavy idú z extrémnej situácie ešte do extrémnejšej. Znova je to teda plné zvratov a odhalení, z ktorých môžu niektoré pôsobiť pritiahnuté za vlasy, ale to už k Fitzekovej tvorbe patrí. Nevedela som sa však zbaviť dojmu, že celé to bolo ukončené moc rýchlo. Fitzek každou scénou, situáciou hnal postavy ďalej ďalej až na ich hranice. Adrenalín len tak z toho sršal a potom zrazu buuum a koniec.

Suma sumárum ide o ďalšiu skvelú fitzekovku. Pre jeho fanúšikov povinná jazda. Autor každou knihou dokazuje, že stále má čo povedať a písať. Ja už som teraz zvedavá čo ďalšieho si pre nás prichystá.
Čítať viac
9.1.2025
Solid
Námet knihy celkom zaujímavý, aj dej ako taký rýchlo odsýpal, ale celkový dojem je rozpačitý. Je to Fitzekov štýl, ste namotaný čítať stále ďalej, príbeh rýchlo napreduje, žiadne zbytočné opisy plné nezmyslov, avšak koniec ma úplne neodrovnal. Skôr by som povedal že na Fitzeka som čakal viac. Nie je to žiaden prepadák, ale nebude toto dielo patriť medzi moje nezabudnuteľné knihy. Čítať viac
Silvia Lužáková
Neoverený nákup
27.12.2024
Žiadne prekvapenie sa nekonalo. Rozuzlenie bolo predvídateľné. Dosť mi prekážalo, že záver knihy bol "hŕŕ" - rýchlo dopovedať a uzavrieť osudy postáv. Čítať viac
12.12.2024
Sebastian Fitzek je autor, ktorý ma dokáže vždy prekvapiť. Aj keď som od neho čítala snáď všetko, čo je u nás dostupné, vždy si v jeho príbehoch nájdem niečo nové, s čím som sa ešte nestrela a čo ma dokáže udržať v totálnom napätí.

OsemNoc v sebe ukrýva ozaj originálny nápad ako by to vyzeralo, keby ste sa behom jedného večera stali najnenávidenejším človekom v celej krajine a každý by vás mohol beztrestne zabiť? Náš hlavný hrdina čelí tej najpríšernejšej noci svojho života, klesá na samé dno a hazarduje s vlastným zdravím a nám nezostáva nič iné, len dúfať, že to dobre dopadne.

Nebudeme si klamať, miestami to bolo ozaj absurdné a neraz mi napadli oveľa lepšie spôsoby, ako situáciu vyriešiť, ale príbehom prúdilo toľko adrenalínu, že som ozaj nemala právo namietať. Ako býva zvykom, dej sa vyvíjal šialene rýchlo, vstupovali doň nové a neznáme postavy, takmer každá kapitola obsahovala ešte brutálnejší zvrat... a zrazu, ani neviem ako, bol tomu všetkému koniec.

Napínavé a neodložitelné, to je presne to, čo som si želala a čo som aj dostala.
Čítať viac
7.12.2024
Fitzek - Osemnec
Ďalší vydarený triler od Sebiho. Príbeh o Benovi a Arezu ktorí unikajú pred lovcami nakoľko boli vybratí ako obete internetovej vražednej stránky Osemnoc. Počas jeden noci sa príbeh zamotáva a Ben je čoraz viac zmätený .kto v Tom má prsty? Snáď nie jeho vlastná dcéra alebo niekto iný ? A čo vydierač ktorý ho stále otravuje ? Príbeh končí ako vždy prekvapivo ale nie až šokujúco ako má autor vo zvyku . Nemôžem si pomôcť za mňa stále topka kniha Pacient . Ale fajnovo sa mi všetky knihy čítali . Odporúčam všetkým Čítať viac
7.12.2024
Starý dobrý Fitzek.
*Je to pravda, výmysel šialenca či vedecký experiment? Je 8. augusta, osem hodín a osem minút večer. Prenasleduje vás 80 miliónov nepriateľov. Prežijete osmičkovú noc?*

Tvorbu Sebastiana Fitzeka milujem už niekoľko rokov, čo pochopí každý, kto si od neho už nejaký príbeh prečítal. Ako jeden z mála autorov dokáže na necelých 300 stranách vytvoriť príbeh, pri ktorom si snáď miliónkrát poviete, že musel byť sám šialený minimálne rovnako, ako miestami až neuveriteľný dej a rozuzlenie.

S postavami sa Sebastian vyhral dokonale - stroskotaný beznádejný otec, ochrnutá dcéra ležiaca v kóme po pokuse o samovraždu, študentka psychológie a masa bežných smrteľníkov, ktorá je (nielen) pre peniaze schopná všeličoho, dotvárajú celkový dojem uveriteľnosti. Skalní fanúšikovia isto ocenia aj prepojenie vedľajších postáv z autorových starších kníh.

U Fitzeka sú už overenou klasikou krátke kapitoly končiace v tom najlepšom, ktoré nútia čítať ďalej, aj nepredvídateľnosť deja, ktorá nenecháva mozog oddýchnuť. Niekto by možno celospoločenský psychologický experiment vraždenia bez následkov považoval za námet až príliš pritiahnutý za vlasy, ale vďaka opisom a stupňovaniu napätia to tak vôbec nevyznievalo.

Po viacerých Fitzekových knihách som sa pred časom dostala do fázy, kedy som "padoucha" odhalila už na 20.tej strane - ale knihou OsemNoc si u mňa Sebastian napravil reputáciu a už sa neviem dočkať, s akou šialenosťou nás prekvapí najbližšie.
Čítať viac
7
Ja som smrť - Chris Carter, 2023
Práve čítam
Ja som smrť

Som vášnivá čitateľka. Najviac čítam trillery,detektívky, psychologické drámy, sem-tam nepohrdnem ani beletriou.

Renata Solárová
Overený nákup
24.11.2024
Osemnoc
Osobne táto kniha sa mi od S.Fitzeka páčila najmenej.(čítala som všetky). hoci spĺňa ,ako vždy, chvíle napätia, Fitzekovej úžasnej fantázii, ale hlavne poukazuje na silu sociálnych sietí. Silu v zmysle,aké zlo,masové šialenstvo(prenasledovanie, až zabíjanie) dokážu nepravdivé hoaxy na internete. Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Amorálne? Absolútne. Vzrušujúce? A ešte ako!“ FREIE PRESSE

„Sebastianovi Fitzekovi sa ako vždy darí dobre vystihnúť charaktery a naplno zaujať čitateľa.“ Der phantastische Bücherbrief

„OsemNoc je veľmi aktuálna kniha a ukazuje najmä mladej generácii odchovanej na sociálnych médiách, k čomu môžu viesť v dnešnej dobe falošné správy.“ Peters Bücherkiste (Blog)

„Vzrušujúci triler o experimente, ktorý sa úplne vymkne spod kontroly.“ BILD AM SONNTAG

Sebastian Fitzek

Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Niekedy je všetko čo máme okamih. Neexistujú žiadne opakovania. Všetko, čo sa niekedy stalo, robí život životom.“