Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Slepá ulička
E-kniha

Keď na poli v Iowe nájdu telo, polícia objaví ďalších štrnásť mŕtvol, niektoré staré dvadsať rokov, iné z nedávnej minulosti. Pozostatky poukazujú na sériového vraha, ktorého... Čítať viac

3. diel série
Agentka Kaely Quinnová
Vydavateľstvo
i527.net, 2024
328 strán
5-6 hodín čítania

Keď na poli v Iowe nájdu telo, polícia objaví ďalších štrnásť mŕtvol, niektoré staré dvadsať rokov, iné z nedávnej minulosti. Pozostatky poukazujú na sériového vraha, ktorého modus operandi je polícii už známy ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

12,59 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Keď na poli v Iowe nájdu telo, polícia objaví ďalších štrnásť mŕtvol, niektoré staré dvadsať rokov, iné z nedávnej minulosti. Pozostatky poukazujú na sériového vraha, ktorého modus operandi je polícii už známy – Eda Oliphanta, sediaceho už vyše dvadsať rokov vo väzení… a zároveň otca špeciálnej agentky FBI Kaely Quinnovej. Po niekoľkých neúspešných pokusoch o zistenie, či Ed niekoho vycvičil, aby napodobňoval jeho vraždy, sa polícia obráti so žiadosťou o pomoc na Kaely, ktorá teraz pôsobí v St. Louis.

Kaely si sľúbila, že do rodného mesta už nikdy nevkročí a na svojho otca už nikdy nepozrie. Vždy odmietala konfrontovať svoju minulosť, ale ak chce zabrániť ďalším úmrtiam, musí sa postaviť tvárou v tvár mužovi, ktorého celé roky nenávidí.
Keď nájdu ďalšie telá, Kaely sa pustí do pretekov s časom a zápasu s vnútorným nepokojom, aby odhalila vraha. Bude tento prípad, ktorý je pre ňu zatiaľ najosobnejší, Kaely napokon stáť identitu a možno dokonca aj život?
Čítať viac
Naše katalógové číslo
2518553
Originálny názov
Dead End
Počet strán
328
Rok vydania
2024
Štýl
mysteriózny, napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
3. diel série
Agentka Kaely Quinnová
Vydavateľstvo
i527.net
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

7 hodnotení

4
2
0
0
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

5

Som aktívnou čitateľkou predovšetkým kresťanskej beletrie. Je v nich viac ako príbeh, je v nich poslanie, ktoré mení samotného čitateľa. Obľubujem aj dobré krimi a knihy na rozvoj osobnosti. Preto by som rada o knihách, ktoré čítam debatovala aj s ostatnými, aby zakúsili zmenu, ktorú som pocítila aj ja.

Mária Svitková
Overený zákazník
1.6.2024
Skvelé zakončenie série
Aj keď som predovšetkým milovníčkou historických románov, občas dostanem chuť aj na dobré krimi. Práve táto krimiséria od Nancy Mehl ma naozaj prekvapila a ja som sa už od minulého roku tešila na záverečnú časť, ktorá je tu!

V knihe Slepá ulička stojí opäť hlavná hrdinka Kaely, behaviorálna analytička, ktorá pri zostavovaní profilu páchateľa používa zvláštnu metódu. Tento prípad je pre ňu naozaj veľmi osobný, pretože sa dotýka jej otca. To, že Kaelyn otec bol sériový vrah už poznáme z predchádzajúcich dvoch dielov. Práve v tejto záverečnej časti nám autorka postupne bližšie priblíži osobu Eda Oliphanta, ktorého motívy a činy sú v tomto diele obzvlášť záhadne. Dozvieme sa však viac, aj to, čo prekvapí samotnú Kaely.

Čo mňa veľmi na knihách od Nancy fascinuje, tak je to, že vás autorka zvláštnym spôsobom núti premýšľať nad páchateľom a spájať si jednotlivé skutočnosti, aby ste si zostavili profil páchateľa práve vy samy. Mne sa to niekoľkokrát stalo, ale samozrejme autorka v závere aj tak prekvapila.

Ja som si knihu veľmi užila. Musela som si ju rozdeliť, inak by som ju prečítala hneď, aj keď posledných 150 strán som doslova zhltla. A to hovorí za všetko. AK teda máte chuť na dobré krimi, tak agentka Kaely Quinnová je naozaj správna voľba.

"Čo ľuďom v živote chýba, že sú ochotní ohroziť ho, len aby zažili krátkodobé vzrušenie?"
Čítať viac
21.5.2024
Skvelý záver
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Posledný kniha o agentke Kaely Quinnovej, v ktorej je tentokrát hlavným zloduchom napodobňovateľ jej otca, ktorého z predchádzajúcich dielov poznáme ako odsúdeného sériového vraha. Kaely otca nenavštívila od svojich 14tich rokov, keď sa s mamou a bratom odsťahovali do Nebrasky. Vyštudovala a stala sa behaviorálnou analytičkou FBI, aby bojovala proti zlu, ktoré zapríčinil jej otec.
Celé tie roky sa hnevala, nenávidela a prežívala zlosť na otca v dôsledku jeho zločinov a teraz to vyzerá, že je jediná, ktorá bude môcť prípad napodobňovateľa vyriešiť. Keď sa Kaely po rokoch odhodlá otca konečne navštíviť vo väzení a vypočúva ho, nie je jediná, ktorá si kladie otázku, čo ľuďom v živote chýba, že sú ochotní ohroziť ho, len aby zažili krátkodobé vzrušenie?
Prinútiť Kaely čeliť svojim najväčším obavám bol skvelý námet na ukončenie tejto série sme svedkami ťažkého a bolestivého procesu jej vyrovnávania sa s otcovými zločinmi. Napriek tomu, že vo všetkých troch knihách skúma motívy sériových vrahov, činy svojho vlastného otca stále nechápe. Navyše začína spochybňovať aj svoje duševné zdravie vidí a rozpráva sa s ľudmi, ktorí v skutočnosti neexistujú. Čo sa zo začiatku javilo ako skvelá a neškodná pomôcka pri profilovaní, sa Kaely zrazu začína vymykať z rúk...
Čítať viac
Radka
Neoverený nákup
14.5.2024
vyborne zakoncenie serie
Celá táto séria o agentke Quinnovej bola výborná, avšak táto posledná časť je jednoznačne najlepšia. Jednak preto, že prípad, ktorý je potrebné vyriešiť, je zaujímavý a tiež preto, že Kaely sa chtiac-nechtiac musí vyrovnať so svojou minulosťou, keď ju požiadajú pomoc s týmto prípadom. Zároveň sa v deji trošičku vpletá romantika, nechýba správna dávka napätia, ale hlavne sa mi páčili mnohé myšlienky, ktoré sa v knihe nachádzali. Aj keď páchateľa som v tomto prípade odhadla správne, motív bol ťažšie odhaliteľný. V každom prípade, kniha sa číta takmer sama a veľmi rýchlo, môžem len odporúčať :) Čítať viac

Vydavateľstvo i527.net

Čítať viac

„Nemožno mi Ťa neľúbiť!“

Marína - Andrej Sládkovič, Katarína Vavrová (ilustrácie), 2017
Marína
Andrej Sládkovič, Katarína Vavrová (ilustrácie)