Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Dieťa z neba - Michaela Ray, TOP1 knihy, 2022

21,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Dieťa z neba

8 pilierov sebavedomia adoptovaného dieťaťa

Spoločné čítanie s rodičom pomáha adoptovanému dieťaťu zodpovedať otázky týkajúce sa jeho identity, aby sa cítilo prijaté, ľúbené a v bezpečí. Tým sa posilňuje aj jeho zdravé... Čítať viac

Vydavateľstvo
TOP1 knihy, 2022
72 strán
1 hodina čítania

Spoločné čítanie s rodičom pomáha adoptovanému dieťaťu zodpovedať otázky týkajúce sa jeho identity, aby sa cítilo prijaté, ľúbené a v bezpečí. Tým sa posilňuje aj jeho zdravé sebavedomie. Kniha je vhodná pre deti, ktoré boli adoptované ako bábätko,... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

21,90 €

Dočasne vypredané,
opäť bude 2. 9. 2024

Naši škriatkovia odporúčajú

Ťažké časy v Číne - Pavel Dvořák ml., Rak, 2024
Dieťa z neba - Michaela Ray, TOP1 knihy, 2022
21,90 €

Viac o knihe

Rozmýšľate, ako svojmu dieťatku povedať, že je adoptované?
Máte obavy, ako sa rozprávať o tejto citlivej téme? Chcete ho uistiť, že je milované?

Pre adoptované deti je obzvlášť ťažká téma opustenia / neprijatia a s tým súvisiaci smútok, hnev, strach, pochybnosti o sebe, či dokonca hanba a vina. Pomocou rozprávky a námetov na diskusiu sa citlivo riešia aj (nevyslovené) detské otázky:

Prečo ma moja biologická mama nechcela?

Čo sa jej na mne nepáčilo?

Bola moja biologická mama zlá?

Odložia ma rodičia v budúcnosti preč, ak sa na mňa budú hnevať?

Naozaj ma rodičia ľúbia, aj keď som sa maminke nenarodil / nenarodila z bruška?

Som menej ako ostatné deti za to, že som adoptovaný / adoptovaná, alebo za to, že mám inú farbu pleti?

Kam patrím a kto vlastne som?

Spoločné čítanie s rodičom pomáha adoptovanému dieťaťu zodpovedať otázky týkajúce sa jeho identity, aby sa cítilo prijaté, ľúbené a v bezpečí. Tým sa posilňuje aj jeho zdravé sebavedomie. Kniha je vhodná pre deti, ktoré boli adoptované ako bábätko, resp. v prvých rokoch života. Odporúčame od troch do osem rokov na spoločné čítanie s rodičmi.

Knihu Dieťa z neba OZ Návrat zaradilo medzi terapeutické knižky.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

7 hodnotení

7
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Martina
Neoverený nákup
22.1.2024
Knižku som prečítala jedným dychom, je nádherná od začiatku až do konca, vrátane ilustrácií. Oceňujem jednotlivé kapitoly, v ktorých sa riešia presne tie otázky, ktoré riešime a budeme riešiť ako adoptívni rodičia s našimi deťmi.
Kniha je písaná s citom, každý tam nájde to, čo práve potrebuje. Je písaná adekvátne detskému veku a uvažovaniu. Je to skvelý spôsob, ako priblížiť otázku tak zložitej adopcie svetu malého človiečika.
Čítať viac
Jana
Neoverený nákup
22.1.2024
Dieťa z neba
Téma náhradného rodičovstva bola pre nás uplne novou, nepoznanou a zároveň pre mňa ako rodiča výzvou, že ako ju predstavím synovi. Zajačikov má synček rád, bola som teda na začiatku optimistická.
Knižku sme si prečítali viackrát a postupne synček začal vnímať rozdiely. Začal veci pomenúvať svojou detskou rečou a postupne si začal uvedomovať aj spoločné znaky zajačej rodinky s tou našou.
Knihu budeme čítať aj naďalej, pretože verím,že daná téma je obohatením pre dieťa aj pre rodiča a rada by som takto podporila, toleranciu, pochopenie, lásku detí k ostatným deťom, ktoré aj keď majú iný štart do života, stále sú to ľudia rovnakí ako my.
Čítať viac
21

Rodina o mne hovorí, že som blázon, ale na druhej strane, že majú minimum problémov s vymýšľaním darčekov pre moju osobu. Stačí sa opýtať, akú knihu chcem :) Som si istá, že existujú aj väčší knihomoli ako ja, ale ani ja sa nedám zahanbiť :)

Lenka Sujová
Overený zákazník
19.1.2024
Krásne ilustrovaná a veľmi užitočná knižka. Pri čítaní prvých stránok sa mi tlačili slzy do očí, pretože mi pripomenula naše "začiatky". Každý adaptívny rodič si hľadá vlastný spôsob, ako dieťaťu citlivo a zrozumiteľne odkomunikovať jeho príchod do rodiny, a táto kniha môže byť naozaj veľkým pomocníkom. So synom si ju spoločne čítame, príbehy malého zajka mu pomáhajú pochopiť ten jeho životný príbeh. Rady pre rodičov na konci každej kapitoly sú tiež veľmi nápomocné. Knihu odporúčam každej adaptívne rodinke. Už sa teším na spoločné chvíle pri jej čítaní aj s naším mladším synom, ktorého objavovanie jeho vlastného príbehu ešte len čaká. Čítať viac
Františka
Neoverený nákup
19.1.2024
Krásna knižočka
Jemná a krásna knižka. Z obrázkov je cítiť emócie, lásku, zvedavosť zvieratiek. U nás príbehy fungovali prostredníctvom obrázkov. Každá z rozprávok obsahuje dôležitú informáciu či emóciu ktorá je veľmi pekne schovaná v príbehu. Veľmi oceňujem dĺžku príbehu, úplne nám stačil jeden príbeh pred spaním, stihli sme ho dočítať. Synček (4r) ešte po dočítaní má potrebu rozobrať obsah a zamýšľa sa nad tým.
Námety pre rodičov - za nás vhodná súčasť, prešla som si jednotlive odporúčania a veru niektoré mi pripomenuli že sme ešte nepreberali tú tému. Celkovo je to veľmi podarený kúsok ktorý určite chceme v našej knižnici. Čítame si ju každý večer a synček si prosí príbehy o zajačikovi.
Čítať viac
Tina
Neoverený nákup
18.1.2024
Dieťa z neba
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Keď sa k nám dostala pôvodná kniha Som skvelé dieťa, svojím obsahom mi veľmi pomohla pri deťoch a mojich začiatkoch v práci. Vtedy som si pomyslela, že by sa to zišlo aj adoptovaným deťom. Autorka ma vtedy prekvapila, že presne na takej knihe už pracuje a volá sa Dieťa z neba. Bola som nadšená, pretože viem, ako veľmi by to mohlo pomôcť rodinám s adoptovanými deťmi. Osobne v blízkej rodine takéto deti máme a samozrejme ich od začiatku ľúbime ako vlastné. Kniha Dieťa z neba napomáha rodičom rozprávať sa o adopcií s deťmi, vysvetlovať im aké sú chcené a vytúžené. Obzvlášť jedna kapitola, je veľmi dôležitá pre deti a to je kapitola o Dare života. Krásne vysvetľuje deťom prečo sú so srdiečkovou maminkou a nie s tou bruškovou. Samozrejme aj ostatné kapitoly ako napríklad V bublinke bezpečia alebo Výnimočné dieťa sú veľmi dôležitým pilierom sebavedomia detí, aby vedeli, že sú v bezpečí a aby získali istotu u rodičov. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Dieťa z neba je knižka, ktorá tu doteraz chýbala. Je určená už pre tých najmenších aj trošku väčších. Rozprávka o zajačikoch, oboznamuje osvojené detičky s ich príbehom. Môže slúžiť ako nástroj na spracovanie tém ohľadom prijatia osvojeného dieťatka nie len pre deti, ale aj pre samotných rodičov. Nájdu v nej formulácie, ktorými svojim deťom pomôžu k zdravému prijatiu seba a svojej histórie. Hravým spôsobom pomenúva postoje, ktorými môžu rodičia a neskôr aj deti sami sebe komplikovať prijatie svojej cesty. Aj práca s náročnými témami adopcie či pestúnskej starostlivosti môže byť hravá, rozprávková, milá, čo ukazuje práve knižka Dieťa z neba.
Mgr. Lýdia Ondrejkovová - Psychologička, lektorka & srdiečková mama 3 ročného chlapca

Deti vedia porozumieť a prijať aj náročné pochopiteľné pravdy, keď sú prerozprávané v dobrom príbehu. Táto knižka odovzdáva deťom a aj rodičom cez príbeh to, čo túži každý milujúci rodič odovzdať dieťaťu.
Mgr. Petra Jaššáková - Psychologička a adoptívna mama

Stretnutia s rodinami, ale aj s učiteľmi na školách mi potvrdzovali, že táto knižočka môže byť pomocou, vlastne je potrebná čím skôr!
Po prečítaní ma zaplavil silný pocit, že každé prijaté dieťa je úžasná bytosť. Nie, nie sú to tí odvrhnutí, opustení, ponechaní. Sú to tí, ktorí prešli zázračnou cestou, tí, ktorí majú viac. Viac mamičiek, viac narodenín, viac oteckov, súrodencov, či "záchranárov", ktorí hľadali pre nich pomoc. Ich zranenia môžu byť zahojené špeciálnou starostlivosťou rodičov, ich uzdravujúcim prístupom. Príbeh Zajkovcov snúbi v sebe dve knihy súčasne: za ruky sa držia liečivý príbeh pre deti a sprievodca pre rodičov. Kniha napomáha aj dospelým pomenovať veci. Áno, niekedy práve nájsť vhodné slová je pre rodičov výzva. Tu nájdu odpoveď aj na takú ťažkú otázku, akou je "a čo moja biologická mama?" - aj keby sa už nikdy viac nestretli, budú navždy "prepojení lúčmi slnka"."
Mgr. Daniela Vrabľová - Sociálna poradkyňa v Návrat o.z. a autorka knihy Zori a opustené vajíčko

„Keby z každej mojej myšlienky na teba vyrástol kvet, zem by sa stala ohromnou záhradou.“

Vymeňte kvetom vodu - Valérie Perrin, 2021
Vymeňte kvetom vodu
Valérie Perrin