Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Nesmrtelnost - Milan Kundera, Atlantis, 2016

22,11 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Nesmrtelnost - Milan Kundera, Atlantis, 2016
Nesmrtelnost - Milan Kundera, Atlantis, 2016

Nesmrtelnost

Nesmrtelnost nejúplněji z celého dosavadního Kunderova Díla ztělesňuje román jako hravý nápad, který se rozvíjí před čtenářovýma očima, a přitom strhuje do hry autorův skvělý... Čítať viac

4,6 68 hodnotení
Vydavateľstvo
Atlantis, 2016
384 strán
5-6 hodín čítania

Nesmrtelnost nejúplněji z celého dosavadního Kunderova Díla ztělesňuje román jako hravý nápad, který se rozvíjí před čtenářovýma očima, a přitom strhuje do hry autorův skvělý intelekt i silnou obraznost, takže hravá poloha je kont Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Čeština

22,11 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v troch knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (4)
Nesmrtelnost - Milan Kundera, Atlantis, 2007
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2007
Vypredané

Nesmrtelnost - Milan Kundera, Atlantis, 2006
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2006
Vypredané

Nesmrtelnost - Milan Kundera, , 1993
Brožovaná väzba
Čeština, 1993
Vypredané

L´immortalité - Milan Kundera, Folio, 2020
Brožovaná väzba
Francúzština, 2020
Viac ako 30 dní

19,87 €


Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Zakázané čítanie

Čik - Wolfgang Herrndorf, Absynt, 2024

Viac o knihe

Nesmrtelnost nejúplněji z celého dosavadního Kunderova Díla ztělesňuje román jako hravý nápad, který se rozvíjí před čtenářovýma očima, a přitom strhuje do hry autorův skvělý intelekt i silnou obraznost, takže hravá poloha je kontrapunktována osudovými tématy lásky a předstírání, pravdy a lži, složitosti života a smrti.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
250400
Počet strán
384
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
140×212 mm
Hmotnosť
542 g
ISBN
9788071083627
Rok vydania
2016
Štýl
erotický, romantický
Jazyk
čeština
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Atlantis
Pre koho
pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Nesmrtelnost - Milan Kundera, Atlantis, 2016
Život je jinde - Milan Kundera, Atlantis, 2016
39,48 €

Hodnotenia

4,6 / 5

68 hodnotení

50
11
6
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Nesmrteľnosť

Na papieri bola pár jednoduchými ťahmi nakreslená postava muža, od hlavy nahor smerovala jedna šípka, zatiaľ čo druhá išla od hrudníka smerom dole. Bol to očividne muž, ktorého telo v celistvosti poskladanej z jeho individuálnych častí patrilo zemi a jeho myšlienky a predstavy patrili nebu. Telo bola schránka, myseľ večnosť. Nesmrteľnosť. Stav a zároveň stávka, v ktorej „muž počíta s nesmrteľnosťou a zabúda počítať so smrťou“.
Nesmrteľnosť odpočíva v náruči mŕtvych a iba závisť živých im ju z rúk živelne trhá. Nesmrteľnosť je balvan naveky odpočívajúci v zakrvavených dlaniach Sizyfa; nesmrteľnosť je zahalená márnotratnosť človeka, v tomto prípade muža, ktorý pri myšlienke na seba vidí iba svoj obraz, ten časom sa nemeniaci obraz k smrti sa nepribližujúceho, ba až od smrti sa vzďaľujúceho „ja“.
Bázeň po nesmrteľnosti vzniká ako vedľajší účinok prvého, ozajstného, seba pohlcujúceho pohľadu do zrkadla, pri ktorom sa rodí ľútosť z pominuteľnosti toho, čo je pred nami a čoho sa nechceme vzdať. Najväčším paradoxom vychádzajúcim z rovnomenného románu Milana Kunderu je však to, že nesmrteľnosť nikdy nepatrí tomu, kto po nej baží.
Kto chce nesmrteľnosť, musí zomrieť. Kto chce nesmrteľnosť, nechce zomrieť. Kto chce nesmrteľnosť, ju nikdy mať nebude. Nesmrteľnosť je frivolita živých.
O knihe poviem len pár viet. Nenechajte sa oklamať, je to cca. 400-stranová kniha, vrhá však rovnako rozmerný, ak nie nekonečne sa rozširujúci tieň rozvrstvujúcich sa podmanivých myšlienok takisto nevyhnutných k pochopeniu toho, čo chcel autor povedať. Ale tie myšlienky! Ten talent vyrozprávať dva, tri, ak nie štyri zdanlivo nesúvisiace príbehy, prepliesť ich (znovu) krásnymi úvahami o povahe človeka. O jeho boji proti samému sebe, o sexualite, erotike a o fatálnosti, čiže osudovosti (neznesiteľnej ľahkosti) bytia.
S pravdepodobnosťou blížiacou sa istote viem povedať, že Kundera nikdy po nesmrteľnosti netúžil. Jeho telo smerovalo k nebeskej blaženosti a jeho myšlienky k tvrdej a chladnej zemi. Treba si však zapamätať, že nesmrteľnosť patrí živým.
Nesmrteľnosť je balvan a Kundera je ten chudák, čo si dovolil oklamať smrť a už naveky pred sebou bude tlačiť údel svojej posmrtnej slávy.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Alena Vaculíková
Neoverený nákup
13.11.2019
Nesmrtelnost je kniha, ktorá ma s odstupom čím ďalej viac oslovuje svojou mnohovrstevnosťou. Je mi ľúto, ze jeho posledné knihy nie sú preložené do češtiny, aj keď chápem, ze nechce, aby ich prekladal niekto iný a sám asi chce skôr vyjadriť ešte to čo má v hlave zatiaľ nevypovedané, ako sa trápiť s dobrým prekladom. Nečíta sa rýchlo a ľahko, až v závere človek pochopí zmysel istých pasáží zdanlivo nesúvisiacich s hlavnou líniou deja. Čítať viac
Neoverený nákup
21.5.2007
Treba prečítať...
a treba mať v knižnici a pousmiať sa trpko nad pravdou nestarnutia krásy, spomienok a pomalého starnutia tela. A vychutnať ako víno. A Agnes a Bettinu...
Samozrejme odporúčam.
Miro
Čítať viac

Vydavateľstvo Atlantis

Čítať viac
Kúpte spolu
Nesmrtelnost - Milan Kundera, Atlantis, 2016
Život je jinde - Milan Kundera, Atlantis, 2016
39,48 €

„Usmievajte sa tvárou, usmievajte sa mysľou – privoláte dobrú energiu a odoženiete zlú energiu. Usmievajte sa aj v pečeni.“

Jedz, modli sa a miluj - Elizabeth Gilbert, 2010
Jedz, modli sa a miluj
Elizabeth Gilbert