Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
The Paris Review - Marek Cina (ilustrátor), BRAK, 2022

15,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
The Paris Review - Marek Cina (ilustrátor), BRAK, 2022
The Paris Review - Marek Cina (ilustrátor), BRAK, 2022

The Paris Review

Rozhovory s osobnosťami literatúry 70. rokov

  Séria vybraných rozhovorov s literárnymi osobnosťami, ktoré boli publikované po dekádach v The Paris Review pokračuje... Čítať viac

  3. diel série
  The Paris Review
  Vydavateľstvo
  BRAK, 2022
  260 strán
  4-5 hodín čítania

  Séria vybraných rozhovorov s literárnymi osobnosťami, ktoré boli publikované po dekádach v The Paris Review pokračuje... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

  15,90 €

  Na sklade 1 ks
  Posielame ihneď
  Stíhame do Vianoc

  Dostupné v 8 knižniciach. Požičať v knižnici

  Vianoční škriatkovia odporúčajú

  Nenásilná komunikácia - Marshall B. Rosenberg, Aktuell, 2023
  The Paris Review - Marek Cina (ilustrátor), BRAK, 2022
  15,90 €

  Viac o knihe

  Séria vybraných rozhovorov s literárnymi osobnosťami, ktoré boli publikované po dekádach v The Paris Review pokračuje. Jeden z najvýznamnejších literárnych časopisov na svete, publikuje už od päťdesiatych rokov rozsiahle a precízne rozhovory s poprednými autormi a spisovateľkami. Za takmer sedemdesiat rokov svojej existencie ich vyšlo niekoľko stoviek a len veľmi ťažko nájdete významnejšieho spisovateľa, ktorý by mu rozhovor neposkytol.

  V knižnom vydaní, ktorého tretí diel držíte v rukách, sme sa rozhodli postupne predstaviť každú literárnu dekádu zrkadlom jej najdôležitejších spisovateľov a autoriek. V našom výbere desiatich rozhovorov zo sedemdesiatych rokov sa okrem iného dozviete, ako Anne Sexton ovplyvnil v tvorbe jej terapeut, čo pre Pabla Nerudu znamenal vzťah medzi poéziou a politikou, vzťah Anthony Burgessa k Jamesovi Joyceovi alebo akú úlohu v tvorbe Christophera Isherwooda zohrával hinduizmus.

  V knihe nájdete rozhovory s nasledovnými autormi a autorkou: Anthony Burgess, Joan Didion, Joseph Heller, Christopher Isherwood, Bernard Malamud, Pablo Neruda, Joyce Carol Oates, Anne Sexton, Gore Vidal, Kurt Vonnegut ml.
  Čítať viac
  Počet strán
  260
  Väzba
  brožovaná väzba
  Rozmer
  165×240 mm
  Hmotnosť
  445 g
  ISBN
  9788089921584
  Rok vydania
  2022
  Naše katalógové číslo
  1469273
  Ilustrácie
  Štýl
  dobrodružný
  Jazyk
  slovenčina
  Pôvod
  Slovensko
  3. diel série
  The Paris Review
  Vydavateľstvo
  BRAK
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  Ako sa páčila kniha vám?

  Recenzie Martinusákov

  Je to “iba” jedna kniha, ale žijú v nej viac ako dvaja moji obľúbení autori i autorky. Sú v nej nahí. Duševne odhalení. Tak by sa dalo povedať, že je to moja obľúbená kniha. A je! The Paris Review, všetky tie knihy, ma dostávajú do úžasu. A to kvôli intimite. Odhodlaniu tvorcov rozprávať, nie vymyslene, ale tak naozaj. O sebe. Vášni z písania a skutočnej sentimentalite v literatúre. Tu sa rozpráva o vlastnej slobode, ktorá dokáže oslobodzovať druhých. Živote v jedinej básni, jej prenikavej vôni. Dnes sa pokúšam prikladať uši k slovám. Nechať predstavivosť unášať ma. Dovoľujem si (tvoriť) vlastný svet, inakší než sú iné. A intimitu, v ktorej je možnosť neodpovedať pre prílišné dojatia. Myslím, že práve to ma na akomkoľvek živote a knihách dojíma najviac!

  Čítať viac

  Recenzie čitateľov

  31

  Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

  Beáta Kiselová Bileková
  Overený zákazník
  30.8.2022
  Skvelé
  Tretia časť série rozhovorov s osobnosťami literatúry, ktorá sa venuje tým zo 70. rokov minulého storočia, je opäť skvelá a ja musím priznať, že mňa bavila dokonca najviac. Dá sa povedať, že každá jedna osobnosť bola pre mňa istým spôsobom sympatická, prípadne ma zaujali ich životné osoby a vyslovene nesympatickým mi nebol nikto. V tejto dobe, alebo aspoň pri týchto konkrétnych ľuďoch, už nedochádzalo ku drogovým ,,úchylkám", rôznym rebelstvám a prílišnej namyslenosti. Každá osobnosť sa v rozhovore venuje prevažne odpovediam na otázky z ich tvorby, literárnym a životným vplyvom na nich a celkovo literatúre, pričom veľmi neodbáčajú ku nepodstatným skutočnostiam. Pri niektorých sa čitateľ dočíta o ich inej orientácii, psychických chorobách a pokusoch o samovraždu, ale nikdy to nie je nosné. Hlavnou je stále literatúra a táto časť aj bola podľa mňa najviac literárnou.
  Ak už mám vydvihnúť niektorých autorov, tak úprimnými sa mi zdali byť najviac Heller, Malamud, Vonnegut, ktorý sa mi zdal byť aj milým. Tiež mi bola sympatická Didion a zaujal ma Neruda, ale ako som už spomínala, každý jeden má niečo do seba.
  Za mňa jedno veľké ÁNO tejto skvelej knihe.
  Čítať viac

  „Reťaz je vždy len taká pevná, ako je pevný jej najslabší­ článok. “

  Slovenská mafia - Ján Petrovič, 2019
  Slovenská mafia
  Ján Petrovič