Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
V horách šílenství H. P. Lovecrafta 1 - Gó Tanabe, Crew, 2023

22,30 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
V horách šílenství H. P. Lovecrafta 1 - Gó Tanabe, Crew, 2023
V horách šílenství H. P. Lovecrafta 1 - Gó Tanabe, Crew, 2023

V horách šílenství H. P. Lovecrafta 1

25. ledna 1931: expediční tým dorazí do tábořiště v Antarktidě... kde najde tamní posádku mužů a tažných psů mrtvou. Těla jsou rozházena všude kolem, některá jsou zohavena, jiná... Čítať viac

1. diel série
V horách šílenství H. P. Lovecrafta
Vydavateľstvo
Crew, 2023
Počet strán
296

25. ledna 1931: expediční tým dorazí do tábořiště v Antarktidě... kde najde tamní posádku mužů a tažných psů mrtvou. Těla jsou rozházena všude kolem, některá jsou zohavena, jiná podivným a chladnokrevným způsobem rozčtvrcena... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

22,30 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Greywaren (slovenský jazyk) - Maggie Stiefvater, Slovart, 2024
V horách šílenství H. P. Lovecrafta 1 - Gó Tanabe, Crew, 2023
22,30 €

Viac o knihe

25. ledna 1931: expediční tým dorazí do tábořiště v Antarktidě... kde najde tamní posádku mužů a tažných psů mrtvou. Těla jsou rozházena všude kolem, některá jsou zohavena, jiná podivným a chladnokrevným způsobem rozčtvrcena. Několik lidí je nezvěstných. Ještě děsivější pohled se však naskýtá na hvězdicovitou hromadu sněhu poblíž. Pod jejími pěti cípy se totiž nachází hrob – a to, co v něm leží, není člověk!
Román V horách šílenství je cestou do nitra Lovecraftova mýtu – do hlubokých jeskyní a ještě hlubších propastí času na nehostinném kontinentu, kde je uchována tajná historie naší planety. Od svého prvního vydání v dnes již kultovním časopise pulpové éry Astounding Stories ovlivnil tento příběh rozvoj hororu i science fiction po celém světě.
Japonský scenárista a kreslíř Gó Tanabe jej věrně a s velkou úctou k předloze adaptoval do podoby mangy, jejíž první polovinu najdete v této knize a jež svou kresbou a celkovým stylem připomíná spíše západní komiks, a může proto také dobře posloužit jako „vstupní brána“ pro ty, kteří se s japonským komiksem teprve seznamují.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1952229
Originálny názov
H. P. Lovecraft's at the Mountains of Madness, Volume 1
Počet strán
296
Väzba
pevná väzba
Rozmer
172×242 mm
Hmotnosť
732 g
ISBN
9788076793668
Rok vydania
2023
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Japonsko
1. diel série
V horách šílenství H. P. Lovecrafta
Vydavateľstvo
Crew
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

6 hodnotení

4
0
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

24.3.2024
Instagram: peterpanik_reviews
Tvorba H. P. Lovecrafta je pre mňa v podstate veľkou neznámou, pretože až dosiaľ som sa s ňou ešte nestretol. Hlavný dôvod by som videl v tom, že na tématiku hororu sa veľmi neorientujem. Jedinou výnimkou môže byť ozaj len autor J. Karika.

'V horách šialenstva' je tak dielo, ktorého literárnu predlohu vôbec nepoznám a jeho japonská manga teda pre mňa predstavuje absolútny úvod do spisovateľovej tvorby (hoci... v podobe komiksu). A pokiaľ nerátam 'Zaklínača: Rónina', tak je to u mňa premiéra aj do sveta mangy ako takej.

No a veru... nedá sa povedať, že by som z toho bol nadšený. Celé to spracovanie a koncept mangy, kde nám autori servírujú len čiernobiele obrázky mi nijako extra nevyhovuje. Pôsobí to na mňa strašne smutne, pochmúrne, nezáživne a hlavne dosť neprehliadne. Nechápte ma však zle, ilustrátor Gó Tanabe tu vizuálne odvádza úžasnú prácu!

Pokiaľ sa pozrieme na príbeh "povrchne", je jasné, že pri prostredí Arktídy varil z vody. Všetok obdiv za to, že tú atmosféru dokázal zachytiť perfektne. Problém je, že niektoré storyboardy sa opakujú pričasto (hoci to môže byť chyba scenára) a sú nudné. Keď sa však ocitnete na strane 150 a máte tam ten istý záber na tú istú tvár už asi po dvadsiaty raz, niet dôvodu pre nadšenie...

Ďalšia vec, ktorá mi prekáža je spôsob čítania z prava doľava. ACH! Kto toto vymyslel?! Hoci sa na to postupne dá zvyknúť, je to maximálne neprirodzené. Ale tu hádžem hrach na stenu. Je mi jasné, že sťažovať sa na spracovanie mangy pri manga komikse je hlúpe.

Dej samotný ma však tiež neuchvátil. Originálny príbeh je totiž rozdelený do dvoch častí a v tomto prvom sa dokopy nič nestalo. Toto delenie preto od crew asi nebolo úplne najideálnejším rozhodnutím. Scenáristicky vás to síce dokáže vtiahnuť do svojej komornej atmosféry a vzbudí vo vás dokonca i záujem, ale nedá vám nič navyše.

Jediný dôvod prečo by som siahol po druhej časti je len moja zvedavosť v tom, ako tento príbeh skončí. Pokiaľ by som totiž poznal predlohu, alebo by som sa mal riadiť týmto spracovaním, určite by som od nej dal ruky preč. Pardón.

Viac podobných recenzií nájdete na mojom Instagrame: peterpanik_reviews

Rád vás tam privítam! :)
Čítať viac
16.2.2024
V Horách Šialenstva zväzok 1
Je to komiksový návrat k príbehu, ktorý zbožňujem. Lovecraft je pre mňa jeden z autorov, ku ktorému sa rád vraciam. Preto vždy uvítam akúkoľvek adaptáciu jeho diela. Go Tanabe sa toho zhostil na výbornú, keďže vezmeme do úvahy, že celý jeho prvý zväzok je plný obrovských, prázdnych priestorov Antarktídy. V jeho prevedení je biela s čiernou bezútešnou, nepríjemnou a osamelou farbou. V zásade tomu nie je čo vytknúť. Funkčné aj pre tých čo čítajú mangu, aj tých čo čítajú komiks a dokonca aj pre fanúšikov Lovecrafta. Som veľmi rád, že sa toho Crew zhostil a dúfam že to nezostane len pri Horách Šialenstva. Čítať viac

„Ak nejestvuje nič také ako šťastný koniec, nech sa príbeh skončí teraz.“

Knižnica na kolesách - David Whitehouse, 2015
Knižnica na kolesách
David Whitehouse