Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Metóda Align - Aaron Alexander, Motýľ, 2023

18,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Metóda Align

Holisticky o sile, flexibilite, koordinácii a súlade tela a mysle

Vybudujte si správne držanie tela, získajte silu, zlepšite svoj výkon, zbavte sa bolestí a nadobudnite sebadôveru! Na tejto ceste vás bude sprevádzať popredný odborník na... Čítať viac

Vydavateľstvo
Motýľ, 2023
Počet strán
320

Vybudujte si správne držanie tela, získajte silu, zlepšite svoj výkon, zbavte sa bolestí a nadobudnite sebadôveru! Na tejto ceste vás bude sprevádzať popredný odborník na manuálnu terapiu Aaron Alexander... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

18,90 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Vina, ktorú nesieš - Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth, Ikar, 2024

Viac o knihe

Moderná príručka o pohybe pre silné telo bez bolesti, bystrejšiu myseľ a lepšiu odolnosť voči stresu.

Vybudujte si správne držanie tela, získajte silu, zlepšite svoj výkon, zbavte sa bolestí a nadobudnite sebadôveru! Na tejto ceste vás bude sprevádzať popredný odborník na manuálnu terapiu Aaron Alexander.
Prostredníctvom svojej metódy vás naučí základné princípy, vďaka ktorým dosiahnete súlad medzi mysľou, telom a pohybom. Správne a zdravé držanie tela totiž znamená viac ako postoj s vystretým chrbtom. Ovplyvňuje našu náladu, zbavuje telo napätia, a dokonca výrazne ovplyvňuje to, ako pôsobíme na ľudí.

Metóda Align vychádza z piatich pohybových princípov, ktoré sa dajú hravo začleniť do každodenného života, aby ste sa cítili lepšie fyzicky aj psychicky a najmä predchádzali bolestiam celého chrbta.

Základné princípy metódy Align sú:
  • sed na dlážke,
  • vis,
  • mobilita bedier,
  • chôdza,
  • dýchanie nosom.
Vďaka prepojeniu prvkov východnej filozofie a postupov západnej medicíny kniha prináša návod na posilnenie našich zmyslov aj reči tela. V záverečnej časti nájdete praktickú zostavu 22 cvikov s fotografiami a podrobným popisom, ktorá vás inšpiruje k pohybu.

Aaron vás naučí, ako sa správne hýbať kdekoľvek – doma, vonku, v posilňovni či na cestách. Keď sa pustíte do práce, čoskoro sa budete cítiť aj vyzerať lepšie ako kedykoľvek predtým!

Kam ďalej?
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1829769
Originálny názov
The Align Method
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×205 mm
Hmotnosť
450 g
ISBN
9788081643248
Rok vydania
2023
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,0 / 5

5 hodnotení

1
2
0
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

22
Overený zákazník
10.10.2023
Zaujímavá kniha, venuje sa sile, ohybnosti, koordinácii, prepojeniu mysle a tela. Rozoberá niekoľko pravidiel, ktoré vám pomôžu – ako správne sedieť, aké dobré je visieť, ako správne chodiť, ako účinne dýchať nosom...

Uvádza viaceré tipy, ktoré si viete vyskúšať a vysvetľuje ich, ukazuje možné vplyvy na vaše zdravie, ale aj náladu a psychiku. Napríklad zábavný trik, ktorým povzbudíte svoju autonómnu nervovú sústavu a zároveň sa uvoľníte a budete spoločenskejší: mobilizácia tvárových svalov. Vyskúšajte tento postup vtedy, keď pociťujete stres, alebo sa chystáte vhupnúť do spoločenskej situácie, na ktorú nie ste dostatočne pripravení:
Prsty umiestnite nad obočie a jemne nimi podvihnite kožu smerom nahor. Zároveň striedavo zatínajte a uvoľňujte všetky svaly tváre. Striedavo napínajte a uvoľňujte svaly a v každej polohe zotrvajte päť sekúnd. Opakujte dva- až trikrát. Ak chcete prehĺbiť uvoľňujúce účinky cvičenia, robte hlbšie a dlhšie nádychy než výdychy. Aby to bolo ešte účinnejšie (a ešte k tomu čudnejšie), pri výdychu si vzdychnite.

Podobných trikov je v knihe veľa a niektoré sa naozaj oplatí vyskúšať. Nikdy neviete, či vám práve ten cvik nepomôže.
Čítať viac
Martina Petáková
Neoverený nákup
3.10.2023
Veľmi užitočná kniha
Poctivo a kvalitne spracovaná kniha, ktorá vás jemne, bez zbytočne kazateľského tónu motivuje k zdanlivo malým krokom, ktoré vám postupne citeľne zlepšia kvalitu života. Napríklad ma kniha inšpirovala zaobstarať si domov hrazdu, viac sedieť na zemi či pracovať na prehĺbení dýchania a spánku. Oceňujem aj zostavu cvikov, ktoré sa dajú cvičiť doma či na dovolenke bez množstva vybavenia. Autor je sympaťák a po prečítaní máte chuť ísť na vzduch a hýbať sa. Na rozdiel od predchádzajúceho recenzenta oceňujem, že kniha je poctivo odzdrojovaná a dozvieme sa, z čoho autor vychádza. Osobne to považujem vždy za veľké plus. Čítať viac
8

Zaujíma ma skor odborná literatúra, kazuistiky a najmä knihy, ktoré napísal sám život :)

Ján Teplický
Overený nákup
19.9.2023
Ďalší "nepodarený" guru
Ušetrím Vám peniaze. Obsah knihy = buďte vzpriamený + erudované rady autora (tancuj, plav, hyb sa, hraj sa, cvič jógu) + 75% citácií z iných kníh, výskumov... Každá kapitola začína: "Podľa...". Nemáte absolútne šajnu, či autor len trieska z ľava do prava, alebo ma ísť o ucelený "koncept". Je to ako opis podkastových častí, kde autor nerieši, že v predchádzajucej časti tvrdil o "našom tele" niečo iné lebo veď v ďalšej kapitole už "vykráda" poznatky niekoho iného a snaží sa to obaliť do svojho ALiNG... Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Je len jedna vec prázdnejšia ako život bez lásky - život bez bolesti.“

Spasiteľ - Jo Nesbo, 2012
Spasiteľ
Jo Nesbo