Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Vnitřní cviky pro zdraví - Stephen T. Chang, Eugenika, 2005

11,79 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Vnitřní cviky pro zdraví - Stephen T. Chang, Eugenika, 2005
Vnitřní cviky pro zdraví - Stephen T. Chang, Eugenika, 2005

Vnitřní cviky pro zdraví

Komplexný systém taoistických uzdravujúcich cvikov, prirodzenej metódy, ktorá je založená na duševných a fyzických ozdravujúcich cvikoch, ktoré posilňujú a uzdravujú... Čítať viac

Vydavateľstvo
Eugenika, 2005
Počet strán
256

Komplexný systém taoistických uzdravujúcich cvikov, prirodzenej metódy, ktorá je založená na duševných a fyzických ozdravujúcich cvikoch, ktoré posilňujú a uzdravujú predovšetkým vnútorné... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština
11,99 €

11,79 €

-2 %
Na sklade 3 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v štyroch knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Vnitřní cviky pro zdraví - Stephen T. Chang, Eugenika
Brožovaná väzba
Čeština
Vypredané

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Nenásilná komunikácia - Marshall B. Rosenberg, Aktuell, 2023

Viac o knihe

"V tejto knihe nás autor uvádza do tajov starého taoistického učenia a z neho vychádzajúcej účinnej prirodzenej metódy, ktorá je založená na duševných aj fyzických ozdravných a liečivých cvikoch, ktoré posilňujú a uzdravujú najmä vnútorné telesné orgány a dodávajú im energiu.
Ak sú zdravé vnútorné orgány, je telo prirodzeným spôsobom krásne. Vnútorné orgány dokážu to, čo nedokážu ani tie najlepšie pestované svaly: ochrániť organizmus pred starnutím a chorobami. Taoistické vnútorné cviky sú pravým opakom bežného telocviku. Tao s celou svojou filozofiou harmónie, pokoja a tichého sústredenia pristupuje k telesnému cvičeniu úplne inak.
Zo začiatku ide o fyzický pohyb, ale ten neskôr ustupuje do pozadia a dôraz je predovšetkým na vnútornom pohybe. A tak je pokročilý cvičenec zdanlivo nehybný, no jeho vnútro je aktívne a prekypujúce vitalitou.

Taoistické cviky môže cvičiť ktokoľvek, bez ohľadu na vek či zdravotný stav, a môže ich robiť kdekoľvek a kedykoľvek, bez akýchkoľvek pomôcok či náradia.
Prvá časť knihy vysvetľuje základné princípy tohto systému. Jeho východiskom je taoistická filozofia a jej ideály dlhovekosti a celkovej (telesnej i duševnej) vitality. Dozviete sa tu, aká je vlastne filozofia tao, aj ako čo hovorí o zdraví, výžive, liečení, sexualite a sebaovládaní. Ďalej je potrebné naučiť sa niečo o energii, jej povahe a pôsobení v ľudskom tele, ako aj o cirkulácii energie. Autor vysvetľuje aj teóriu siedmych žliaz a teóriu nervov.
Druhá časť knihy prináša konkrétne vnútorné cviky. (Vychádzajú z teórie piatich elementov, čomu je venovaná malá kapitola na úvod.) Cviky sú dôkladne vysvetlené a ilustrované schematickými čb obrázkami. Niektoré sa môžu zdať zložité, po troche praxe sa však ich vykonávanie môžu ľahko stať rutinou v dobrom zmysle slova. Niektoré cviky sú inšpirované zvieratami, iné svetovými stranami. Ich pôsobenie je naozaj bohaté a rôznorodé, napr. cvik na posilnenie srdca či pečene, ale aj na zastavenie menštruácie u žien alebo na chudnutie.
Kniha sa ďalej dostáva aj k tzv. vyššiemu spôsobu života. Ide o cvičenia meditácie, kontemplácie a dýchania. Patria k nim aj cvičenia na prečisťovanie mozgu.
Na záver čitateľ dostane taoistické návody na riešenie problémov.

Blahodárne účinky taoistických cvikov pre zdravie sú známe a oceňované už šesť tisícročí. Hovorí sa, že jedným z kľúčov k pochopeniu účinnosti týchto cvičení je prevencia, jeden zo základných taostických princípov zachovania životnej energie. Preto vrelo odporúčame zakúpiť si túto knihu a začať sa ňou riadiť každému, komu záleží na tom, aby sa dožil vysokého veku v čo najpevnejšom zdraví, vitalite a sviežosti ducha!"

Tento titul je v českom jazyku.
Čítať viac
Počet strán
256
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
197 g
ISBN
8089227155
Rok vydania
2005
Naše katalógové číslo
24298
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Eugenika
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

12 hodnotení

12
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Dina
Neoverený nákup
24.7.2020
Výborná kniha která Vám ukáže jak si pomoct a jak si zdraví udržet. Nejlepší co mám a nedám ji z ruky. Čítať viac
Slávka Šromeková
Overený nákup
16.11.2019
Výborná kniha
Knihu som si kúpila na odporúčanie pani,ktorej veľmi zdravotne pomohla a už aj u mňa vďaka nej nastávajú pozitívne zmeny Čítať viac
ondrej
Neoverený nákup
26.2.2014
Názor čitateľa
Vynikajúca kniha. Je určená všetkým tým, ktorí vidia v lekároch len posluhovačov farmaceutických koncernov.
T.z., sú aj iné metódy liečenia, len ich treba poznať.
Čítať viac
Anna Domaniková
Overený zákazník
5.10.2006
Radšej nehodnotím,
pretože náklad je vypredaný, no akýkoľvek názor čitateľov chýba. Kúpila som si knihu, aby som sa dozvedela čosi o metódach udržania si pevného zdravia a iného druhu liečby než tabletkami... Dočítala som sa k časti, kde mi autor odporúča postaviť si drevenú klietku, vlastne škatuľu, do ktorej mám vliezť a tam dnu, bez svetla, s malým množstvom vzduchu, vklinená medzi šesť drevených dosiek sa moje telo naučí žiť zdravo a ukáže mi, čo je v ňom choré a ako ho mám uzdraviť... Vzdala som to. Čítať viac

Vydavateľstvo Eugenika

Čítať viac

„Charlie jemne pohladil povrch pultu. Koľko rozhovorov viedol ponad tento kúsok kameňa? A koľko kníh sa prenieslo ponad tento pult, aby zmenili život? Dokonca aj zachránili život? Knihy to dokážu. To bol hlavný dôvod, prečo Charlie veril v kníhkupectvo.. “

Most - Karen Kingsbury, 2017
Most
Karen Kingsbury