Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Světy J.R.R. Tolkiena - John Garth, Argo, 2021

29,18 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Světy J.R.R. Tolkiena

Místa, která inspirovala Středozem

Nová kniha znalce Tolkienova díla Johna Gartha zkoumá místa, která inspirovala autora Pána prstenů k vytvoření smyšlených končin a dalších motivů jeho Středozemě... Čítať viac

Vydavateľstvo
Argo, 2021
208 strán
3 hodiny čítania

Nová kniha znalce Tolkienova díla Johna Gartha zkoumá místa, která inspirovala autora Pána prstenů k vytvoření smyšlených končin a dalších motivů jeho Středozemě... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

29,18 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 7 – 12 dní

Dostupné v štyroch knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Svety J.R.R. Tolkiena - John Garth, Slovart, 2022
Pevná väzba
Slovenčina, 2022
Na sklade 1 ks

24,90 €


The Worlds of J.R.R. Tolkien - John Garth, Frances Lincoln, 2020
Pevná väzba
Angličtina, 2020
Do 21 – 26 dní

30,62 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Čik - Wolfgang Herrndorf, Absynt, 2024

Viac o knihe

Nová kniha znalce Tolkienova díla Johna Gartha zkoumá místa, která inspirovala autora Pána prstenů k vytvoření smyšlených končin a dalších motivů jeho Středozemě.

Garthův výklad doprovází více než sto ilustrací, mezi nimiž nechybí vlastní Tolkienovy kresby a malby, příspěvky dalších umělců, archivní snímky, mapy a působivé fotografie z nejnovější doby. Místa, jež se Tolkienovi stala pramenem bohaté inspirace, se nacházejí po celé Velké Británii – zejména v jeho milovaných West Midlands a v Oxfordu, ale i v zámoří na všech světových stranách. Autor v knize identifi kuje předobrazy Hobitína, elfské Roklinky, Třpytivých jeskyní v Helmově žlebu a mnoha dalších zásadních bodů na mapě Středozemě od hor a lesů až po řeky, jezera a pobřeží.

Světy J.R.R. Tolkiena jsou uspořádány tematicky a nabízejí bohatě ilustrovaného průvodce životem a imaginací jednoho z nejoblíbenějších světových autorů, zkoumají vztahy mezi reálným světem a světem fantazie a podněcují každého, kdo by chtěl kráčet v Tolkienových šlépějích.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
840469
Originálny názov
The Worlds of J.R.R. Tolkien
Počet strán
208
Väzba
pevná väzba
Rozmer
260×210 mm
Hmotnosť
1091 g
ISBN
9788025732878
Rok vydania
2021
Štýl
dobrodružný
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Argo
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Světy J.R.R. Tolkiena - John Garth, Argo, 2021
Větrný přístav - George R.R. Martin, Lisa Tuttle, Argo, 2020
47,13 €

Hodnotenia

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

19
Overený zákazník
22.2.2023
Pre fanúšika je toto nutnosť
Odporúčam : všetkým fanúšikom, ktorí si chcú prečítať niečo hlbšie a detailnejšie o Tolkienovej tvorbe

Neodporúčam : ak hľadáte ľahké čítanie. Kniha disponuje množstvom informácii a písaného textu

Tolkien čerpal inšpiráciu na písanie Stredozeme zo života, ako ho poznáme. Mnohí čitatelia si myslia, že tento svet je z inej planéty, no opak je však pravdou. Stredozem pozná buky, les, kamene, slnko či mesiac. Bola tvorená miestami, ktoré Tolkiena inšpirovali a ktoré sa nachádzajú u nás na Zemi.

Pri čítaní Tolkienových kníh navštevujeme s postavami miesta, ktoré sú až neuveriteľne skutočné. Zachytenie atmosféry a ducha je niečo, čo ma pri tomto autorovi vždy fascinovalo a je to aj dôvodom, prečo jeho knihy tak milujem.

Kniha je písaná tak, že sa dá čítať podľa kapitol, alebo aj podľa témy, ktorá vás najviac zaujíma. Prvé kapitoly patria ako inak Anglicku, ktoré bolo veľkou inšpiráciou pre Shire ( Kraj, Grófstvo). Dalej sú tu však kapitoly, ktore sa venujú kultúrnym vplyvom, tvorbe národov, elfom, topografické kapitoly, ale aj kapitoly s miestami pretváranými ľuďmi. Nádherne ilustrácie ku naozaj bohatému textu v tejto knihe nezaostávajú.

Svety Tolkiena je kniha, ktorá nám otvára tajomné dvere do Tolkienovej záhrady. Pomáha nám pochopiť svet, ktorý autor dôverne poznal a ktorý sa pre beh času stáva pokladom.
Čítať viac
Peter Kalman
Overený zákazník
8.11.2022
Svety Tolkien
Skvela napisana kniha co sa dialo v hlave J.R.R Tolkiena a co ho inspirovalo k napisaniu knihy. Pre fanusikov Lord of the rings povinnost si precitat tuto knizku. Nadherne fotky a ilustracie ako doprovod k citaniu umocnuju knihu a zazitok. Čítať viac
Viera Salátová
Neoverený nákup
13.4.2021
Knihu som kúpila ako darček k narodeninám svojmu priateľovi. Narodeniny bude mať až v auguste, takže...budeme musieť čakať. Nepamätám si presne, z akého zdroja som sa dozvedele, že kniha sa objavila na trhu, takže som urobila všetko, aby som sa k nej dostala. Čítať viac

Vydavateľstvo Argo

Čítať viac
Kúpte spolu
Světy J.R.R. Tolkiena - John Garth, Argo, 2021
Větrný přístav - George R.R. Martin, Lisa Tuttle, Argo, 2020
47,13 €

„Možno to, čo chápeme najmenej, je to najlepšie, čo nás čaká.“

O zármutku - C.S. Lewis, 2018
O zármutku
C.S. Lewis