Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Jak žít dobrý život - William B. Irvine, Blue Vision, 2020

15,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Jak žít dobrý život - William B. Irvine, Blue Vision, 2020
Jak žít dobrý život - William B. Irvine, Blue Vision, 2020

Jak žít dobrý život

Starověké umění stoické radosti

Představte si, že takhle sedíte se starším (moudřejším) rodinným přítelem třeba v kavárně u šálku silného espressa, a jak už to tak chodí, stěžujete si mezi řečí na X, Y, Z:... Čítať viac

Vydavateľstvo
Blue Vision, 2020
Počet strán
224

Představte si, že takhle sedíte se starším (moudřejším) rodinným přítelem třeba v kavárně u šálku silného espressa, a jak už to tak chodí, stěžujete si mezi řečí na X, Y, Z: pracovní, srdeční či rodinné problémy.... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština

15,90 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Dážďovníky - Fernando Aramburu, Inaque, 2023
Jak žít dobrý život - William B. Irvine, Blue Vision, 2020
15,90 €

Viac o knihe

Představte si, že takhle sedíte se starším (moudřejším) rodinným přítelem třeba v kavárně u šálku silného espressa, a jak už to tak chodí, stěžujete si mezi řečí na X, Y, Z: pracovní, srdeční či rodinné problémy, zdravotní, finanční, psychické či jiné trable, anebo dokonce existenciální problémy typu utrpení, smysl života či strach ze smrti; prostě to, co člověka trápí, co svět světem stojí.

Váš moudrý přítel se zamyslí, napije se kávy, a řekne: "Já vím, ale zkus se na to podívat takhle. Staří Stoici říkají, že... "

Posloucháte, zamyslíte se, přikyvujete: "Jo, jo máš pravdu, to dává smysl... ".

Po cestě domů vám to všechno vrtá hlavou, usínáte klidnější. Seženete si doporučenou literaturu, čtete, chápete více. Postupem času změníte perspektivu, vzpomenete na jeho rady, když je třeba, aplikujete je v praxi - a ono to fakt funguje, je lépe!

Přesně tak se čte kniha profesora Williama B. Irvina - není to další self-help příručka, po které za pár let ani neštěkne pes, anebo nudná, složitá a nepoužitelná teorie, kterou si často řada lidí pod "filosofií" vybaví.

"Jak žít dobrý život" je praktický manuál staletími ověřeného systému osobní transformace a rozvoje, jasně, srozumitelně a především laskavě vyskládaná příručka pro člověka 21. století. Není náhodou, že se Irvinova kniha stala celosvětovým bestsellerem a jedním ze základních stavebních kamenů moderního stoicismu a praktické životní filosofie.

Naučíte se řadu jednoduchých a okamžitě aplikovatelných metod, které vám umožní dosáhnout duševního klidu a radosti z života, získat psychickou i fyzickou odolnost, vhled i nadhled, a stát se lepším člověkem: prostě jak název slibuje, naučíte se, jak žít dobrý život.
Čítať viac
Počet strán
224
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
143×215 mm
Hmotnosť
300 g
ISBN
9788087672785
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
815985
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Blue Vision
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

8 hodnotení

6
1
0
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Judita Púčeková
Neoverený nákup
19.6.2021
Jak žít dobrý život
Kto by nechcel žiť lepšie, bohatšie plnšie a súčasne neškodiť iným ani sebe...Rady, ktoré autor ponúka, preverili múdri medzi nami žijúci dávno pradávno a asi aj dnešní ľudia, ktorí hľadajú šťastie vo vnútornej harmónii, ale nezriekajú sa ani svetských radostí. Všetkému dominuje triezvosť a veľkorysosť, nadhľad a poznanie, že veci a udalosti majú obmedzenú a nestálu cenu i moc. Je prospešné tešiť sa z toho čo máme a neumárať sa predstavami a nereálnymi snami. A navyše, dosiahnutie akéhokoľvek cieľa bez vlastného pričinenia neprinesie kýžený úspech a ani pocit šťastia. Čítať viac
5.3.2021
V dnešnej dobe chceme všetko nové, pretože nové je lepšie, však? Myšlienky zachytené v tejto knihe sú 2000 rokov staré a dokazujú, že ľudská psychika sa za ten čas veľmi nezmenila. Stále nás trápia rovnaké problémy a stále na ne hľadáme nové riešenia. Možno netreba znova vynachádzať koleso. Kniha sa nečíta ľahko, aj keď sa autor snažil priblížiť myšlienky stoicizmu súčasnému čitateľovi. Počas čítania som si často dával pauzu, aby som sa zamyslel nad konkrétnymi odsekmi, niekedy aj vetami. Niektoré koncepty je ťažké prijať, ale musím uznať, že majú niečo do seba.

Žijeme v dobe konzumu, viac je lepšie, chceme väčšie a novšie... Prečítanie tejto knihy z vás neurobí nového človeka, ale možno vás nasmeruje na zmenu. A možno ani nie, je to na vás. Na tejto filozofií je super, že sa nevylučuje so žiadnym vierovyznaním, dokonca si myslím, že sa napríklad s kresťanstvom výborne dopĺňa. Za mňa je to jedna z najlepších kníh v oblasti psychológie a filozofie, ktorú som čítal. Nie pre to, že by sa dala rýchlo prelistovať, ale pre to, že mi chvíľu trvalo sa ňou prelúskať.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

William B. Irvine- Ako žiť dobrý život (Peter Rúfus), peterrufus.com

„„Čím chceš byť, keď vyrastieš?“ „Chcem byť láskavý,“ povedal chlapec.“