Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Audiokniha
Peter a Lucia - Romain Rolland, Publixing Ltd, 2024
Audiokniha
Audiokniha
Peter a Lucia - Romain Rolland, Publixing Ltd, 2024
Audiokniha

Peter a Lucia
Audiokniha

Audiokniha Peter a Lucia, krotú napísal Romain Rolland. Peter a Lucia je jemný príbeh lásky dvoch mladých ľudí na pozadí prvej svetovej vojny. Náhodné stretnutie študenta a... Čítať viac

4,2 217 hodnotení
Vydavateľstvo
Publixing Ltd, 2024
Interpret
Dĺžka
2:38

Audiokniha Peter a Lucia, krotú napísal Romain Rolland. Peter a Lucia je jemný príbeh lásky dvoch mladých ľudí na pozadí prvej svetovej vojny. Náhodné stretnutie študenta a amatérskej maliarky postupne prerastie v silné puto, ktoré ich ... Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Slovenčina

7,29 €

Ihneď na stiahnutie

Naši škriatkovia odporúčajú

Peter a Lucia - Romain Rolland, Publixing Ltd, 2024
Audiokniha
7,29 €

Viac o audioknihe

Peter a Lucia je jemný príbeh lásky dvoch mladých ľudí na pozadí prvej svetovej vojny. Náhodné stretnutie študenta a amatérskej maliarky postupne prerastie v silné puto, ktoré ich izoluje od vonkajšieho sveta, vojny a jej dôsledkov.
Pod vplyvom Lucie sa v Petrovi, synovi z meštiackej rodiny, rodí nezávislé myslenie, odpor voči vojne a nezmyselnému zabíjaniu.
Osud zaľúbencov spečatí bombardovanie Paríža na Veľký piatok v roku 1918.Preklad: Marián Pochylý
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

217 hodnotení

115
48
37
13
4

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie Martinusákov

Skvelá

Nežná knižka o kvapke lásky v mori vojny. O dvojici, ktorá nedovolila okolitému svetu zatieniť ich šťastie, ktorá sa rozhodla žiť v prítomnosti, nemútiť ju blížiacimi sa mračnami nevyhnutnej vojny.
Celým príbehom sa nesie nádych neodvratnosti osudu, inšpirácia antikou?
Vrelo odporúčam tým, čo ocenia hĺbavosť starosvetskej bezhlavej lásky.

Čítať viac

Príbeh Petra a Lucie pozná snáď každý z stredoškolských čias. Mňa však táto kniha nejako obišla. Napísal ju slávny francúzsky prozaik Romain Rolland začiatkom dvadsiateho storočia.
Musím uznať, že nemám v láske romantické príbehy, ani príbehy s vojnovou témou. Pri tejto knihe som si však myslel, že bude dobrá, no neočakával som, že až takto!
Táto, hoci útla novela má ale všetko, čo v knihe hľadám: úžasný dej, vývoj postáv a krásne, lyrické opisy. Autor nás sprevádza po vojnovom Paríži, kde napriek udalostiam kvitne láska dvoch mladých ľudí. Autor sa v diele snaží poukázať na nezmyselnosť vojny, ktorá ničí všetko, čo bolo na svete pekné. Celým dielom sa prelínajú pocity smútku, hrôzy a sklamanie. Koniec je epický a pri čítaní naozaj môžete držať v ruke ceruzku a podčiarkovať každú piatu vetu. Jedinou chybou tejto knihy je, že je príliš krátka.

Čítať viac

Príbeh Petra a Lucie, všetkým tak baladicky známy, prináša toľkým radosť. Pravdou je, že to, za čo tak veľmi bojujeme, nakoniec aj získame, a práve takto si Peter vybojoval ženu, ktorá milovala život, pre ktorú on tiež začal milovať. Potom ani rodina, politická situácia či krutosť národa nemohla zastaviť spoločnú radosť. Ľahostajní voči vojne sa stali ľahostajnými pre ňu, lebo milovali a navzájom boli milovaní. A v momente vyvrcholenia ich lásky, keď si ju večnú sľubovali, vojna ich slová vo večnosť premenila.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

3
It Starts with Us - Colleen Hoover, 2022
Práve čítam
It Starts with Us

Som Timea, ktorý sa rada nechá unášať príbehmi z kníh. Mám rada fantazy, sci-fi, ale taktiež mám rada motivačnú literatúru, ktorej som v poslednej dobe dosť podľahla. Taktiež nepohŕdnem ani stratou dobrou klasikou. S čítaním sa s nikým nepretekám, ale keď je dobrý príbeh viem ho zhltnúť aj za deň. Nemám rada vetu: “ Aká je tvojanobľubená kniha ?” Ako si má človek vybrať iba jednu ? XD

Timea Mazúrová
Overený zákazník
6.12.2023
Krasný príbeh, stojí za prečítanie. Čítanie môže byť náročnejšie, ale čítanie ma až tak neočarilo, skôr sa mi viac páčilo spracovanie. Čítať viac
Vali
Neoverený nákup
29.7.2023
Toto už asi nie
Knihu som mala skoro ako vysnenú obsah na strednej sa mi páčil až teraz som ju však prečítala a som sklamaná miestami zhrozená.
Úprava dizajn knihy pekný,obsah diela je však písaný dosť metaforicky na čítanie som sa musela strašne premáhať, druhu časť som ani nedočítala nešlo to napriek veľkému zapretiu.knihu neodporúčam
Čítať viac
8

Miluji knihy a jejich příběhy, bez nich si nedovedu život představit.

Věra Reňáková
Overený zákazník
18.1.2023
Tuhle knihu jsem četla před 40 lety a dodnes si ji pamatuji, protože mě ten příběh prostě zasáhl. Každý hledá nějaké to spříznění, lásku a to za každé situace, ať je prostředí jakékoliv i válečné, ten pocit milovanosti je prostě nejvíc ze všech pocitů. Sice příběh nekončí happy, ale v srdci zůstává napořád do konce života. Čítať viac
1

@literarni_zasivarna Miluji horké letní večery, vůni deště a atmosféru podzimu. V Itálii bych si dokázala představit zbytek svého života a stačila by mi jen zásoba dobrých knih, dobrého jídla, a ještě lepších přátel. V mém srdci má speciální místo klasická literatura a přidanou hodnotu nabývá ve chvíli, když je napsána ženou. No a další speciální místo mají v mém srdci i počítačové hry, to se ani s věkem nezměnilo. A filmy, seriály, hudba a celkově umění. Kdybych se mohla vrátit v čase, vyberu si rok 1985. A půjdu na Live Aid, protože tam jsou všichni interpreti, které miluji. Hlavně Bowieho. Jo a Kerouac je nejhezčí spisovatel. Ale husband materiál už moc ne.

Lucie Pfeiferová
Overený zákazník
21.11.2021
Na to, že se jedná o poměrně dost útlou knížečku, tak v sobě skrývá nespočet emocí, kterých se mnohdy ani nedohledáme v knize, co má 500 stran.

Je to plné lásky a jak to už někdy u těchto příběhů bývá, jedná se o lásku tragickou.
Čítať viac
15

Som mama. Bývalá novinárka, slovo hoci v inej podobe ma ako PR človeka stále živí. Druhou prácou je prednášanie. Keď je čas chodím a behám, veľa a rada sa hrám. Obľúbená hudba je ticho. Knihy si starostlivo vyberám a denne im patrí veľká časť dňa, aj vďaka tomu, že ich množstvo počúvam. Život je prikrátky na to, aby sme čítali hlúposti a kníh nikdy nebude priveľa. Ideálny nepracovný deň? Dlhá spoločenská hra s deťmi, dve hodiny v kuchyni, 5 kilometrov medzi poľa behu mi, pár dielov seriálu a pár sto strán dobrej knihy. Takéto Vianoce bývajú len občas, o to viac sa im teším.

Marie Stracenská
Overený nákup
16.9.2021
Dojímavé
"Ja som ešte asi nečítala smutnú knihu," povedala mi dcéra, keď som jej ju dávala. Vybrala som jej ju preto, aby som ju po čase priviedla ku knihám. Subtílny príbeh z vojnových čias, akých mohli byť tisíce. Príbeh o láske, ktorý kedysi aj ako povinné čítanie chytil za srdce. Čítať viac
3

Optimista, idealista, altruista, individualista Osobnostní typ: INFP Enneagram Tritype: 485 =================================== Moderní aristokrat, mystik, ezoterik, budoucí filmový režisér a cestovatel mezi světy.

Michal Knězek
Overený zákazník
4.8.2021
Petr a Lucie je dalším z tragických příběhu dvou mladých zamilovaných lidí. Zatímco Romeo a Julie museli trpět ve středověké Itálii, Petr a Lucie trpí za první světové války. Konec by na mne možná až moc rychlý, ale vzhledem k Rollandovým pacifistickým sklonům se nedalo čekat, že by onen tragický konec nějak více rozepisoval. Čítať viac
Dana
Neoverený nákup
30.4.2021
Patri do kazdej kniznice!
Tento pribeh je skutocne smutny, no opisuje vojnu, realitu. Nie nadarmo je to povinne citanie. Ku knihe som sa vratila uz viackrat, urcite ju odporucam. Čítať viac
21.4.2021
Peter a Lucia
O tejto knihe som prvýkrát počula na hodine literatúry. Ukážka, ktorú sme mali v učebnici, ma zaujala natoľko, že som si túto knihu napísala na wishlist. Okrem toho, že je táto kniha naozaj krásna, jej spracovanie je úžasné. Obálka je skvelá, stránky sú farebné, nachádza sa tu veľa ilustrácií a celkovo musím dať klobúk dole, pretože vydavateľstvo si na tejto knihe dalo záležať.
Kniha sa mi čítala trochu pomalšie, pretože autorov štýl písania je zvláštny, ale vôbec nie v zlom zmysle. Autor má svojský, ale krásny, kvetnatý štýl písania s veľa opismi a zaujímavými alebo romantickými myšlienkami.
Kniha sa zameriava skôr na pocity a myšlienky spojené s vojnou ako na postavy, čo mi ale vôbec nevadilo. Príbeh bol romantický, ale zároveň silný, smutný a realistický. Pred čítaním tejto knihy som už vedela, ako sa skončí, ale aj tak ma to na konci nenechalo chladnou.
Celkovo vám túto klasiku odporúčam, pretože je napísaná krásnym jazykom, nenechá vás len tak a určite sa vám bude páčiť.
Čítať viac

Romain Rolland

Čítať viac

„V živote nejde o to ako prežiť búrku, ale ako tancovať v daždi.“

Rychle a nespoutaně - Kristy Bromberg, 2016
Rychle a nespoutaně
Kristy Bromberg