Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Encyklopédia vojen - Vladimír Segeš, Tomáš Klubert, Matej Medvecký, Ikar, 2020

39,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Encyklopédia vojen

Od najstarších čias po súčasnosť

Dejiny ľudstva sú v prevažnej miere dejinami vojnových konfliktov. Vojny a násilie sprevádzajú ľudstvo odnepamäti. Cieľom tejto knihy nie je ich propagácia ani glorifikácia,... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2020
352 strán
5 hodín čítania

Dejiny ľudstva sú v prevažnej miere dejinami vojnových konfliktov. Vojny a násilie sprevádzajú ľudstvo odnepamäti. Cieľom tejto knihy nie je ich propagácia ani glorifikácia, práve naopak... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

39,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 29 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Zo života bábok - TJ Klune, Metafora, 2024

Viac o knihe

Dejiny ľudstva sú v prevažnej miere dejinami vojnových konfliktov. Vojny a násilie sprevádzajú ľudstvo odnepamäti. Cieľom tejto knihy nie je ich propagácia ani glorifikácia, práve naopak. Analýza temnej stránky histórie ľudstva má slúžiť predovšetkým ako zdroj poučenia umožňujúci zachovávať mier a predchádzať vojnovému násiliu. Ak kniha obohatí poznanie čitateľov o tento rozmer, splní svoje poslanie.
Kniha predstavuje výber z vojnových konfliktov, pričom opisuje a objasňuje vojensko-politické pozadie a dôsledky vojen v celosvetovom meradle s dôrazom na naše národné dejiny. Autori knihy ponúkajú čitateľovi prehľad o vyše 200 vojnách a takmer 70 bitkách od najstarších čias po súčasnosť. Lepšiu názornosť a pochopenie udalostí zvyšuje nielen množstvo ilustračných obrázkov, ale aj mapy a schematické náčrty bojových situácií.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
651703
Počet strán
352
Väzba
pevná väzba
Rozmer
250×300 mm
Hmotnosť
1975 g
ISBN
9788055156118
Rok vydania
2020
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Encyklopédia vojen - Vladimír Segeš, Tomáš Klubert, Matej Medvecký, Ikar, 2020
Encyklopédia vojen - Vladimír Segeš, Tomáš Klubert, Matej Medvecký, Ikar, 2020
79,80 €

Hodnotenia

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Matej Ševela
Overený zákazník
4.12.2023
military
Kniha je kvalitatívne veľmi dobre spracovaná, avšak v nej absentujú niektoré novodobé konflikty ako Rusko-Gruzínska vojna z roku 2008, vojna na Ukrajine od roku 2014 a tak isto aj vojna v Sýrii. Kniha chronologicky končí konfliktom v Afganistane a vyššie spomenuté v nej nie sú. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Práca troch erudovaných a skúsených autorov predstavuje výsledok ich mnohoročného štúdia dejín vojnových konfliktov. Ich dielo kvalitatívne výrazne prevyšuje bežnú knižnú produkciu v tejto oblasti a nepochybne zaujme nielen osobitnú skupinu milovníkov vojenskej histórie, ale aj záujemcov o históriu vo všeobecnosti. Atraktivitu diela zvyšuje uvážený výber z obrovského množstva vojnových konfliktov, z ktorých sa mnohé, a to nielen na regionálnej úrovni, odohrávali práve na našom území.
PhDr. Igor Graus, PhD.

Dielo je prvým uceleným a komplexnejším spracovaním dejín vojen a vybratých bitiek od slovenských vojenských historikov. Nielen pútavý text, ale aj bohatý ilustračný materiál – historické obrázky či fotografie, no predovšetkým mapy a náčrty bitiek pripravené špeciálne pre toto vydanie – umožnia čitateľom utvoriť si plastickejšiu predstavu o historických vojnových udalostiach od najstarších čias po súčasnosť.
doc. Mgr. Michal Habaj, PhD.

Podobne tematicky zameraných publikácií vyšlo už vo svete pomerne dosť, ale väčšinou boli napísané v cudzích jazykoch, najprístupnejšie pre slovenského čitateľa v češtine. Takýto komplexný prehľad v slovenskej historickej spisbe však doteraz absentoval. Text je dobre čitateľný a zrozumiteľný, no treba oceniť aj kritický prístup autorov k spracovaným údajom, ktoré v niektorých prípadoch aj sami korigujú, čo jednoznačne svedčí o ich vysokej odbornosti.
prof. PhDr. Leon Sokolovský, CSc.

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac
Kúpte spolu
Encyklopédia vojen - Vladimír Segeš, Tomáš Klubert, Matej Medvecký, Ikar, 2020
Encyklopédia vojen - Vladimír Segeš, Tomáš Klubert, Matej Medvecký, Ikar, 2020
79,80 €

„Niekedy je všetko čo máme okamih. Neexistujú žiadne opakovania. Všetko, čo sa niekedy stalo, robí život životom.“