Muž z rodu vlka - Stano Fatul, Stanislav Fatul, 2019

8,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Muž z rodu vlka - Stano Fatul, Stanislav Fatul, 2019
Muž z rodu vlka - Stano Fatul, Stanislav Fatul, 2019

Muž z rodu vlka

Kniha Lysanthys 2

Roky po obnovení mieru v krajine Lysanthia žije William so svojou rodinou ako roľník. Keď mu osud vezme to najcennejšie, vracia sa späť na cestu bojovníka. Ochranca je preč,... Čítať viac

3,7 31 hodnotení
2. diel série
Kniha Lysanthys
Vydavateľstvo
Stanislav Fatul, 2019
208 strán
3 hodiny čítania

Roky po obnovení mieru v krajine Lysanthia žije William so svojou rodinou ako roľník. Keď mu osud vezme to najcennejšie, vracia sa späť na cestu bojovníka. Ochranca je preč, poslední vlkolaci zmizli, a tak je krajina bez ochrany. Po vzore staršieho... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

8,99 €

U dodávateľa
Posielame do 12 – 17 dní

Dostupné v štyroch knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Dievča v Auschwitzi - Eti Elboim, Sara Leibovits, Tatran, 2024
Muž z rodu vlka - Stano Fatul, Stanislav Fatul, 2019
8,99 €

Viac o knihe

Roky po obnovení mieru v krajine Lysanthia žije William so svojou rodinou ako roľník. Keď mu osud vezme to najcennejšie, vracia sa späť na cestu bojovníka. Ochranca je preč, poslední vlkolaci zmizli, a tak je krajina bez ochrany. Po vzore staršieho brata Drakea, aj William v osud veriť odmieta, preto sa rozhodne svoju vlastnú budúcnosť vziať pevne do rúk sám. Na to ale v krvavej pomste doplatia tí, ktorí jemu a jeho rodine skrížili cestu. Časom však prichádza na to, že popri invázii zo severu, sa v Lysanthii prebudili sily mocnejšie a staršie, než by kto predpovedal. Podarí sa mu zachovať si svoju ľudskú dušu a zachrániť to jediné, čo mu v tomto svete zostalo?
Čítať viac
Počet strán
208
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×190 mm
Hmotnosť
202 g
ISBN
9788057008019
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
641135
Štýl
mysteriózny, napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
2. diel série
Kniha Lysanthys
Vydavateľstvo
Stanislav Fatul
Pre koho
pre ženy, new adult, pre mužov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Muž z rodu vlka - Stano Fatul, Stanislav Fatul, 2019
Dotyk draka - Stano Fatul, , 2018
17,98 €

Hodnotenia

3,7 / 5

31 hodnotení

7
14
6
1
3

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

1.11.2021
Fatul zostal verný svojim veršom na začiatku kapitol a taktiež krásnemu historickému dobovému jazyku. 

Prológ bol síce dlhý,ale autor nám ukázal cestu a premenu Orwena(poznáme ho z predošlej časti) a jeho brata Ordena. Z oboch mladých princov sa stali veľmajstri polozvery, vedeli sa premeniť na ľudskú aj zvieraciu podobu a boli dôležití v ďalších udalostiach príbehu. Samotný dej sa odohráva niekoľko rokov po smrti Drakea,Williamovho brata. Tu je ústrednou postavou práve mladší z bratov. Celkovo vnímam tento príbeh ako voľné pokračovanie knihy Dotyk draka,resp. nie je nutnosť čítať ho(z môjho pohľadu), pretože to, čo sa dialo pred pár rokmi,je okrajovo spomenuté. Zjaví sa tu sčista-jasna postava podlej Heleny a to, akú spojitosť má so smrťou Willovej manželky a únosom dcérky,sa dočítate v knihe. Toto Stano veľmi dobre vymyslel, klobúk dolu. Bolo perfektné,ako sa spojili ľudia,vlky a medvede pre boj so zlom. Opäť autor vsadil na bojové scény, ktoré k takémuto akčnému fantasy patria. Kniha sa čítala dobre, vždy sa niečo dialo,Stano sa zlepšil v opise postáv a taktiež v ich opisoch správania, čo v predošlej časti pokrivkávalo a príbeh pôsobil akoby povrchne- ľudia umierali,ale čitateľovi to bolo šum-a-fuk. Vyzerá to, že autora len vychvaľujem,ale keby tento nápad dal napr. zahraničnému autorovi fantasy,vybúchal by z toho aspoň 500 stranovú knihu...lebo fantasy si žiada opisy. Fatul však stavil na akciu a vždy sa niečo deje,dni "pokoja" proste vynechá... Záver by mohlo byť šťastným,alebo aspoň uspokojivým v očiach čitateľa, nebyť epilógu, ktorý bol taký, aký má byť! Navnadiť čitateľa na ďalšiu časť série :)

Otázka na záver... všimli ste si v poďakovaní Dotyk draka, že 2. časť série Lysanthys sa mala volať Bozk vlka?
Čítať viac
Oskar
Neoverený nákup
13.8.2021
o nieco lepsie ako prva kniha
O niečo lepšie ako prvý diel. Stále je však slabá po štylistickej stránke. Dej nedrží pohromade. Niektoré scény sú prepísknuté, neuveriteľné, iné sú písané rozvláčne. Knihe by veľmi pomohol dobrý redaktor, ktorý by s autorom pracoval ešte pred vydaním. Držím palce autorovi, má čo zlepšovať. Čítať viac
(už!) podporovateľka
Neoverený nákup
3.2.2021
recenzujem naraz (!)
Som fakt rada, že Stano si zobral k srdcu konštruktívnu kritiku k DOTYKU DRAKA. Tu to totiž bolo krásne vidieť... príbeh je ucelenejší, psotavy mi boli o dosť dosť dosť bližšie ako reálni ľudia a zároveň aj celková atmosféra je trošku lepšia. O dosť temnejšia ako jednotka, ale určite lepšia. (pokračovanie hodnotenia v poslednom diely) Čítať viac
Stano
Neoverený nákup
6.2.2021
Vdaka, tesim sa, ze vidiet progres! :) Čítať viac
4
Lovec králikov - Lars Kepler, 2017
Práve čítam
Lovec králikov

Knihomoľka s vášňou pre detektívky, trilery a všetky psycho príbehy. Môj Instagram - @depesacka :).

Tinna Bartová
Overený zákazník
19.1.2021
oproti prvej knihe sa mi pokračovanie páčilo. napriek tomu, že fantasy obvykle nečítam, mi hlavná postava bola sympatická a dej bol zaujímavý. čo sa mi asi najviac páčilo bol posun v písaní autora. štýl písania, dialógy a myšlienky postáv sú v tejto knižke oveľa viac prepracované než v prvej. veľkú rolu v mojom hodnotí zohráva môj vek, som si istá že mladšiemu čitateľovi by sa knižka páčila oveľa viac. Čítať viac
Gregor
Neoverený nákup
14.1.2021
Zaujímavý príbeh, ktorý určite odporúčam prečítať a podporiť mladého autora, je vidno obrovský posun vpred v porovnaní s prvou knihou. Čítať viac
Peter Majtán
Neoverený nákup
14.1.2021
Spomínal som to pri hodnotení prvej časti, spomínam to aj teraz.. ten posun je vidieť naozaj vo veľkej miere. Nie je to stopercentné, ale postavy sú ľudskejšie, hlbšie, emócie citeľnejšie. Teším sa na záverečný diel. Čítať viac
knihysuzivot
Neoverený nákup
6.1.2021
MUŽ Z RODU VLKA
Prológ bol neobvykle dlhý, ale moc mi to nevadilo. Bolo tam veľa informácií, ktoré ma zaujali. Hneď po prvej kapitole som zostala trochu v šoku, čo sa tam stalo. Ako iste už pri mne viete, neobľubujem dlhé kapitoly, čo v tejto knihe dlhé fakt boli. Mňa osobne veľmi zaujal a zapáčil sa mi už prvý diel, ktorému som dala 5/5 napriek tomu, že boli na mňa príliš dlhé kapitoly. Lenže príbeh bol fakt dobrý (možno nesúhlasíte, ale ja fantasy nečítam, takže to hodnotím ako skvelé).

Pri tejto časti by som povedala asi toľko, že bola podľa mňa viacej napínavá a bolo v nej naozaj veľa akcie. Za mňa malé mínus čo sa týka častých bojov, ja moc nie som na opisy "krvákov".

Rovnako sa mi páčila aj romantická linka. Milo ma to prekvapilo a dúfam, že v tretej časti bude tiež. Pri niektorých situáciách som sa úplne vcítila do danej postavy a prežívala som to s ňou, čo je tiež +, keď príbeh precítite.

Samozrejme, videla som v texte aj chyby, ale ja som bola dosť začítaná na to, aby to pôsobilo príliš rušivo.

Keďže tento príbeh je pre mňa výnimočný, hodnotím dej a postavy a tú technickú stránku by som nehodnotila, lebo by som musela zmeniť hodnotenie aj prvého dielu a to nechcem. Príbeh je skvelý a technické veci sa dajú vždy zlepšiť a opraviť.

Musím ešte vyzdvihnúť obálky, ktoré sú fakt krásne.

Tejto časti by som dala 4,5/5 . Nie preto lebo bola horšia, to nie. Ale preto, lebo na mňa bolo veľa bojov. Určite sa to niekomu páčilo a bude páčiť, ale toto bolo trošku veľa na mňa
Čítať viac
KnihomolkaJanka
Neoverený nákup
30.11.2020
Velmi hezký a zajímavý prolog.

Příběh je celkově zajímavý, hezký, poutavý, nepředvídatelný.
Hodněkrát mě překvapil mile i nemile.

Myslím, že je o hodně lepší než díl první a to se mi díl první líbil. Příběh se zkrátka posunul vpřed.

Jsou tam vlkodlaci, medvědodlaci, lidé, temné postavy - upíři a jiní.

Za mě skvělý příběh.

A i když je tam pár chyb v podobě spojených slov nebo nedokončené přímé řeči - uvozovky - ve čtení příběhu mi to nepřekáželo.
Čítať viac
Gabriela
Neoverený nákup
25.11.2020
Musím priznať, že prvá časť sa mi páčila o niečo viac čo sa týka príbehu, ale na druhej strane v pokračovaní je vidieť pokroky a príbeh sa mi zdá tiež prepracovanejší než v prvej časti.
Príbeh sa odohráva o niekoľko rokov po udalostiach záveru prvej časti, ale prológ bol z čias mladosti bratov Orwena a Ordena. Bol to nezvyčajný začiatok, ale mne osobne sa páčil, pretože som trochu viac spoznala aj tieto postavy.
Bolo príjemné sa opäť stretnúť so známymi postavami – s Williamom, Dariom, Grangerom, Timeonom a tiež aj s Michaelom – a zistiť čo sa v ich životoch udialo za tie roky.
Laksarov návrat som očakávala, ale úplne ma prekvapila premena cez ktorú prešiel. A čo sa týka Heleny ešte stále neviem čo si o nej mám myslieť takže som zvedavá čo podnikne v ďalšej časti.
Z nových postáv som si veľmi obľúbila Frenkieho, takže dúfam, že bude ešte aspoň spomenutý. A trošku som si obľúbila aj Margareth aj keď bola spomenutá len na niekoľkých stránkach.
Kniha bola bohatá na boje, tak ako aj prvá časť, ale tentoraz mi opisy niektorých bojov trošku prekážali. V poslednom boji medzi Williamom a Laksarom som sa do čítania nútila, pretože sa už počas deja niekoľkokrát stretli v boji, ale stále vyviazli z neho obaja živí čo mi prišlo ako naťahovanie deja.
Epilóg bol záhadný takže som zvedavá ako sa to bude ďalej vyvíjať.
Čítať viac

Kúpte spolu
Muž z rodu vlka - Stano Fatul, Stanislav Fatul, 2019
Dotyk draka - Stano Fatul, , 2018
17,98 €

„Všetko reaguje so všetkým. Tak ako každý jeden hlt, ktorý zjeme, mení naše telo, tak aj každá informácia mení náš mozog.“