Môžu superhrdinovia nosiť okuliare? - Soňa G. Lutherová, Martin Krkošek (ilustrátor), E.J. Publishing, 2019

15,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Môžu superhrdinovia nosiť okuliare? - Soňa G. Lutherová, Martin Krkošek (ilustrátor), E.J. Publishing, 2019
Môžu superhrdinovia nosiť okuliare? - Soňa G. Lutherová, Martin Krkošek (ilustrátor), E.J. Publishing, 2019

Môžu superhrdinovia nosiť okuliare?

Neobyčajne obyčajné príbehy malého Miška, jeho rodiny a kamošov. Hlavný hrdina tejto knižky zvedavo a bez prestávky objavuje rozmanitosť sveta okolo seba. Počas jedného roka... Čítať viac

Vek
3+
Vydavateľstvo
E.J. Publishing, 2019
57 strán
48 minút čítania

Neobyčajne obyčajné príbehy malého Miška, jeho rodiny a kamošov. Hlavný hrdina tejto knižky zvedavo a bez prestávky objavuje rozmanitosť sveta okolo seba. Počas jedného roka zažije kopu nečakaných stretnutí a ocitne sa v úplne... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 37 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Knižkotipy - Tajomstvo čítania

Zobraziť viac kolekcií

Z kolekcie: Diverzita a inklúzia v detských knihách

Zobraziť menej kolekcií

Naši škriatkovia odporúčajú

Joga pre stuhnuté vtáčatá - Marion Deuchars, Slovart, 2024

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Neobyčajne obyčajné príbehy malého Miška, jeho rodiny a kamošov. Hlavný hrdina tejto knižky zvedavo a bez prestávky objavuje rozmanitosť sveta okolo seba. Počas jedného roka zažije kopu nečakaných stretnutí a ocitne sa v úplne nových situáciách. Zoznámi sa s ľuďmi, akých dovtedy nestretol, alebo tých známych uvidí v novom svetle. Postupne zisťuje, že svet, v ktorom žije, je ešte rôznorodejší a krajší, než si doteraz myslel.
Každý človek je iný a zároveň výnimočný. Niektorí sa navzájom podobajú viac či menej, a iní zase vôbec. Lenže nie je dôležité, aby sme boli všetci rovnakí, ale aby sme sa k sebe správali s rovnakým rešpektom.
Čítať viac
Počet strán
57
Väzba
pevná väzba
Rozmer
237×170 mm
Hmotnosť
340 g
ISBN
9788097297749
Rok vydania
2019
Vekové odporúčanie
3+
Naše katalógové číslo
592773
Ilustrácie
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
E.J. Publishing
Pre koho
pre chlapcov
Ostatné
Krajina čitateľov, s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

36

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
7.11.2023
Milá a láskavá detská kniha
Názov knihy je vlastne otázkou, na ktorú môžete odpovedať ďalšou: ,,A prečo nie?" Superhrdinovia nemusia byť len obrovskí svalnáči, ale môže ním byť každý z nás. Miško je chlapec s okuliarmi, ale má dobré srdiečko. Počas jedného roka stretne nových ľudí, nájde si kamarátov a ocitne sa v nečakaných situáciách. Stane sa z neho detektív, bude pretekať s chlapcom na vozíčku, ocitne sa v dievčenských šatách, s Rómom Rolom navštívia družstvo, s bratrancom a dedom zažijú dobrodružstvo na rybačke a ,,zahraje sa" na poštára.
Autorka milými príbehmi poukazuje na rôznorodosť a inakosť, ktoré sú ale úplne normálne. Konanie dobrých skutkov, tolerancia a priateľstvo spolu prekonajú všetko a to, že sme všetci iní, ešte neznamená, že nás nič nespája. Akceptovať rôzne typy ľudí a ich hendikepy poukazuje na našu ľudskosť a prostredníctvom Miška sa tomu môžu naučiť aj naše deti. Knihu odporúčam od cca 5 rokov, ale milé ilustrácie môžu zaujať aj menšie deti. V príbehoch sa možno skôr nájdu chlapci, ale myslím si, že sa zapáčia aj dievčatám - mne sa veľmi páčia. Ak na knihu natrafíte, určite ju vezmite do rúk a začítajte sa.
Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
8.8.2020
Skvelá kniha
Jedna z najkrajších slovenských detských kníh, na ktoré som doteraz narazila. Ako tu už niekto predo mnou napísal, toľko tolerancie pokope sa len tak nevidí. Príbehy sú veľmi dobrým odrazovým mostíkom pre rozhovory s deťmi, pretože ľahko otvárajú témy, o ktorých sa občas ťažko začína hovoriť len tak. Moja štvorročná dcéra má najradšej príbeh o tom, že aj chlapci radi nosia kostýmy a že je v poriadku plakať, lebo plačú aj dospelí muži. Čítať viac
10

Milujem knihy a čítanie je moje hobby. Knihami obklopená som dokonca aj v práci nakoľko robím ako knihovnicka v krajskej knižnici

Anita Kováčová
Overený zákazník
12.9.2019
Krásne napísaná detská knižka. Toľko tolerancie na jednej kope sa len tak nevidí. Ak chcete deti viesť správnym smerom a vychovať z nich slušných ľudí, tak im knižku určite kúpte. Čítajte im ju veľakrát, nechajte nech si ju sami prečítajú, dajte im ten správny príklad. Pevne verím, že od autorky ešte podobných príbehov dočkáme. Čítať viac
9.7.2019
Príbeh preletený - zatiaľ odporúčam ;)
Až ma občas zaškrie, keď zistím, ako kostnatiem pri záplave všetkých tých nových knižiek a nechce sa mi ich čítať - ale chvalabohu, vždy ma nejaké novorodeniatko presvedčí, že je dobré zmäknúť. A toto je jeden z miláčikov!
Priznávam, neprečítala som dôkladne, je rezervovaná iným čitateľom, len som ju "dôkladne preletela" - ale takú prí/jemnú, nenásilnú detskú knižku o rešpektovaní druhých som už dávno nepreletela! :) Ako dospelí čitatelia tušíte, čo chcú príbehy povedať, a ako detskí hltači neznervózniete z toho, že vás zase niekto poúča: veď sa tu len dejú príbehy a stretáte známych aj neznámych, skrz-naskrz však zaujímavých a rôznorodých ľudí!
Autorka rozumie deťom - to dokážu len niektorí, a v tom je ten kumšt. ????
Kašlite na to, kúpte si ju. Bude aj na viacero čítaní. Aspoň to si myslí moje preletené vnútorné decko.
Čítať viac

„Raj som si vždy predstavoval ako knižnicu, nikdy ako záhradu.“

Vražedné pohádky - Andreas Gruber, 2022
Vražedné pohádky
Andreas Gruber