Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
V tejto sa princezná zachráni sama - Amanda Lovelace, YOLi, 2018

9,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

V tejto sa princezná zachráni sama

Príbeh princeznej, z ktorej sa stala panna, z ktorej sa stala kráľovná... Čítať viac

4,3 43 hodnotení
Vydavateľstvo
YOLi, 2018
208 strán
3 hodiny čítania

Príbeh princeznej, z ktorej sa stala panna, z ktorej sa stala kráľovná... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 16 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (3)
The Princess Saves Herself in This One - Amanda Lovelace, Andrews McMeel, 2017
Brožovaná väzba
Angličtina, 2017
Na sklade > 5 ks

13,95 €


O princezně, která se zachránila sama - Amanda Lovelace, YOLi CZ, 2018
Brožovaná väzba
Čeština, 2018
Vypredané

The Princess Saves Herself in This One - Amanda Lovelace, Createspace, 2016
Brožovaná väzba
Angličtina, 2016
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Ťažké časy v Číne - Pavel Dvořák ml., Rak, 2024

Viac o knihe

príbeh
princeznej,
z ktorej sa stala
panna,
z ktorej sa stala
kráľovná
Čítať viac
Naše katalógové číslo
441105
Originálny názov
The Princess Saves Herself in This One
Počet strán
208
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
195 g
ISBN
9788055164236
Rok vydania
2018
Štýl
filozofický, duchovný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Vydavateľstvo
YOLi
Pre koho
new adult, pre ženy
Ostatné
darčekový
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

43 hodnotení

26
9
5
2
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
10

Infantilná "dospeláčka", ktorá tiché večery s knihou miluje rovnako ako šialené koncerty/festivaly, ktorá sa smeje hlavne na svojich vlastných vtipoch v tých najnevhodnejších situáciách a ktorá sa neberie príliš vážne. Mimo reálneho sveta ma vo virtuálnom nájdete aj tu → https://prazdnastrana.blogspot.com/ . See you somewhere ;)

Andrea Cingelová
zamestnanec
5. apríla 2017
Názor čitateľa

Nemyslím si, že som expert na poéziu, preto netuším, či sa dajú za báseň považovať slová oddelené enterom, ale viem, že báseň má vo vás vyvolať nejaké emócie... Štyri časti: the princess, the damsel, the queen, & you. Štyri časti, ktoré sa dokonale dopĺňali, ale pri tom boli úplne rozdielne. Štyri časti, v ktorých nám Amanda priblížila jej svet, ale zároveň otvorila aj ten náš. Po dočítaní som mala pocit akoby Amanda odfúkla prach zo sveta, ktorý som doteraz vnímala a ukázala mi ho v úplne novom svetle. Štýl akým píše je krásny, hĺbavý, ale aj ľahko pochopiteľný, čo naozaj oceňujem, keďže niekedy je skutočne ťažké zistiť „čo tým chcel básnik povedať“. Prečítajte si ju, ak chcete objavovať život, stratu, lásku, smútok, uzdravovanie... Sľubujem vám, že si jej básne zamilujete a postačí vám na to naozaj len pár slov.
"silence
has
always
been
my
loudest
scream”

Čítať viac

Recenzie čitateľov

25
V korunách stromov - Richard Powers, 2020
Práve čítam
V korunách stromov

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
22.11.2022
Unikátne čítanie
Na začiatok sa musím priznať, že som nikdy nebola fanynkou modernej poézie.
Nie je to tým, že básne, s ktorými som sa doteraz stretla, by boli nekvalitné, alebo zlé, jednoducho si ku mne nenašli cestu.
V pravidelnom rytme “starej školy” nachádzam istotu a priam cítim námahu autora, ktorý starostlivo vyberal jednotlivé slová tak, aby vyhoveli náročnému prevedeniu.

Táto kniha však radikálne zmenila môj pohľad na modernú tvorbu. Hoci sa sprvu tvárila ako výber básní s feministickou tématikou, pravda bola o to šokujúcejšia. Amanda Lovelace svojími, úhľadne sa tváriacimi, slovami načrela do môjho vnútra, na márne kúsky polámala to, čo by som predtým nazvala srdcom, a príbehom, ukrývajúcim sa v tej nenápadnej knižke, pohladila hlbiny mojej duše.

A počas toho, ako mi kvôli bolesti niekoho iného padali slzy po lícach, som si uvedomila, že tú knihu potrebujem. Že aj napriek hrôzam a bolesti, ktoré sa ukrývajú v jej vnútri, o nej túžim rozprávať a požičiavať ju ďalej svojim kamarátkam, pretože viem, že im tieto úhľadne zladené myšlienky dodajú silu, o ktorej možno ani nevedia, že im v životoch tak veľmi chýba.

Na záver snáď len:
Buď hrdá. Buď hrdá na to, kým si.
Neboj sa robiť zmeny, ktoré bolia.
Miluj najviac seba.
Pretože ty si jediný človek, s ktorým musíš vydržať až do úplného konca…
Čítať viac
Silvia Hadžuriková
Neoverený nákup
24.11.2023
Dobrý deň, nechcete knihu predať? Rada ju kúpim pre dcéru . Ďakujem za reakciu. Kúpim ju aj za vyššiu cenu. Čítať viac
4

Teplo kníh ma hreje najviac v zime, kedy si teplým dychom hlavných postáv v sebe kúrime.

knihomolka knihomolke
Overený zákazník
19.4.2021
Recenzia
Začnem trocha nezvyčajne. Neviem ako vy, ale ja mám zbierky poézie veľmi rada. Milujem, keď sa na konci slovíčka rýmujú a tvoria zmysluplný príbeh. Tento príbeh o "princeznej" však bol v zbierke poézie úplne iný. Tvoril zložitý príbeh dievčaťa/ženy, ku ktorej bol osud krutý.
Smrť matky, sestry, smrť svojej duše, ktorá potrebovala dozrieť.

Autorka sa tu krásne hrá s veršami, netradične nám podáva drsno - jemný príbeh mladej ženy, v koži ktorej, sa môže ocitnúť ktokoľvek. Nemôžem skrývať, že toto dielo ma pohltito, zarazilo a troška aj rozcítilo. Myslím, že na "princeznú" nadokážem podať komplexnejšiu recenziu, pretože táto kniha je po: 1. dosť krátka, ale pritom taká dlhá
2. Je to báseň, a ako napísať recenziu na báseň?

Môžem však povedať, že najkrajšia časť crlej knihy bola Kráľovná a Ty, pretože tie mi dokázali poskytnúť lepší náhľad na celý text a niečo odovzdať do budúcnosti. Časť Ty je veľmi povzbudzujúci úsek, ktorí vás určite donúti zamyslieť sa, odpovedať na isté otázky a je to najkrajší záver, aký len môže byť.

- ticho bolo vždy mojim najhlasnejším výkrikom

No a tu... tu mi zostáva len ukončiť to slovami: Na toto niet slov, na toto je potrebné čítanie.
Čítať viac
4.5.2020
Sila poézie
Milujem túto knihu. Všetky básne sú nádherné, majú neskutočne silné posolstvá a niektoré sú plné smsútku či lásky. Každá báseň vo mne zanechala emóciu, čo emóciu, abnormálne množstvo emócií. No a pri niektorých som sa proste rozplakala. Čítať viac
2
Sprav jednu vec inak - Bill O’Hanlon, 2019
Práve čítam
Sprav jednu vec inak

som ako húsenička, z ktorej sa stáva motýľ, avšak rast je proces.

Brave Viky
Overený nákup
23.4.2020
Obdarená slovami
Je to paradox, keď sa knihá volá ako niečo, čo v samotnej knihe je popreté. Názov knihy sa pýši s pomenovaním princezná, avšak o princeznách táto kniha nie je. Je to o žene, ktorej sa podarilo zaznamenať výstižnými slovami okamžiky svojho života. Nádherne použité prirovnania, krásne metafory, vďaka ktorým sa ešte väčšmi priblížite do autorkinho života.
Ideálna kniha, ktorú si prečítate po zobudení pri rannej šálke kávy.
Čítať viac
Kristína Smolková
Overený zákazník
29.12.2018
Táto zbierka je o ženách. Tisícimi spôsobmi. Autorka sa zaoberá láskou, rodinou, vzťahom medzi matkou a dcérou, taktiež sa venuje smrti, bolesti, poruchám príjmu potravy, sebapoškodzovaniu, sebaláske & hľadaniu vnútornej sily, nezabúda ani na knihy či poéziu... V knihe nájdete pasáže, ktoré sa čítajú ako úprimná spoveď i pasáže cielené na čitateľky, ktoré sa autorka sa snaží povzbudiť. Pri takom širokom zábere textov, aký zbierka ponúka, je pravdepodobné, že k vám prehovoria aspoň niektoré básne. (Napríklad za nabádanie k tomu, aby sme sa nikdy nevzdávali a naučili sa mať rady samy seba má odo mňa autorka desať bodov z desiatich.) Básne sú písané priamočiarym, jednoduchým jazykom a Amanda sa často hrá so svojskými estetickými detailmi - napríklad nepoužíva veľké písmená alebo špecifickým spôsobom využíva entery a medzery. Niekedy pre mňa takéto spracovanie malo svoje čaro, inokedy som sa pýtala, či by bol v obsahu nejaký rozdiel, keby nebol delený do veršov. Celkovo ide o trochu nevyrovnané dielo, ktoré má silnejšie i slabšie stránky a kúsok pravdy nájdete rovnako v nadšených, ako aj v kritických ohlasoch. Osobne zbierku vnímam predovšetkým ako zaujímavo spracovanú osobnú spoveď s pozitívnym odkazom pre všetky ženy. Tým pádom má v mojich očiach napriek nedokonalostiam jednoznačne svoju hodnotu. Čítať viac

„Reťaz je vždy len taká pevná, ako je pevný jej najslabší­ článok. “

Slovenská mafia - Ján Petrovič, 2019
Slovenská mafia
Ján Petrovič