Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Tři jízdenky do Dobrodružství - Gerald Durrell, Zeď, 2020

14,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Tři jízdenky do Dobrodružství - Gerald Durrell, Zeď, 2020
Tři jízdenky do Dobrodružství - Gerald Durrell, Zeď, 2020

Tři jízdenky do Dobrodružství

Světoznámý přírodovědec a spisovatel Gerald Durrell se vypravil do jihoamerické džungle, aby pro britské zoologické zahrady nachytal vzácné exotické živočichy. Jenže tahle cesta... Čítať viac

Vydavateľstvo
Zeď, 2020
208 strán
3 hodiny čítania

Světoznámý přírodovědec a spisovatel Gerald Durrell se vypravil do jihoamerické džungle, aby pro britské zoologické zahrady nachytal vzácné exotické živočichy. Jenže tahle cesta rozhodně není žádná nudná vědecká výprava... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
18,10 €

14,90 €

-18 %
Posielame do 9 dní
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Súboj s láskou - Jana Pronská, Slovenský spisovateľ, 2023
Tři jízdenky do Dobrodružství - Gerald Durrell, Zeď, 2020
14,90 €

Viac o knihe

Světoznámý přírodovědec a spisovatel Gerald Durrell se vypravil do jihoamerické džungle, aby pro britské zoologické zahrady nachytal vzácné exotické živočichy. Jenže tahle cesta rozhodně není žádná nudná vědecká výprava. Chytit mravenečníka, elektrického úhoře, miniaturní opičku nebo lenochoda totiž není jen tak. A co teprve, když narazíte na anakondu, která je zrovna bez nálady!
Durrellovy knížky, které milují miliony čtenářů na celém světě, si získaly oblibu láskyplným popisem divoké přírody i humorným líčením dobrodružství, které zoology na cestách čekají. Setkání se zvířaty i domorodci totiž přináší nejedno překvapení. A v amazonské Guyaně s jejím deštným pralesem, řekami a savanami tomu nebylo jinak.
Čítať viac
Originálny názov
Three Singles to Adventure
Počet strán
208
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
332 g
ISBN
9788090790919
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
829037
Štýl
humorný
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Zeď
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Tři jízdenky do Dobrodružství - Gerald Durrell, Zeď, 2020
Tichá pošta - Chandler Baker, Host, 2020
32,96 €
Ušetríte 7,09 €

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

4.3.2021
Výborná kniha! Jedna z prvých od Geralda Durrella, vyšla už v roku 1954. Toto je nové české vydanie. O tom, ako sa jeden nadšený spisovateľ a popularizátor ochrany prírody vydal do Britskej Guyany v Južnej Amerike, aby obstaral pre zoologické záhrady nejaké tam žijúce živočíchy. Bola to jeho tretia zberateľská expedícia, prvú uskutočnil v Britskom Kamerune a aj druhýkrát sa vátil do Afriky. Napísal desiatky kníh, sú preložené aj do češtiny a pre mňa je záhadou, prečo sa o ňom dozvedám až teraz.

Durrell bol dobrodruh, milovník zvierat, chcel ich poznať a túžil aj po vlastnej ZOO. Spravil pár výprav a zvieratám doprial na tú dobu zvýšenú starostlivosť, čo ale vyčerpalo jeho financie. Preto začal písať a z príjmov z kníh, ktoré si získali veľa fanúšikov, financoval ďalšie výpravy. Učil sa o zvieratách a podarilo sa mu nakoniec založiť aj vlastnú zoologickú záhradu. Zameral sa na ochranu a výuku ochrany zvierat, chodili k nemu študovať ochranári z celého sveta. V jeho ZOO v Jersey našlo domov množstvo ohrozených druhov a množstvo sa ich po rozmnožení následne podarilo vrátiť aj do voľnej prírody.

Tři jízdenky do Dobrodružství sú veselé, dobrodružné a pútavé rozprávanie. Jednotlivé kapitoly oddeľujú čiernobiele ilustrácie zvierat, ale pri čítaní som neraz zobrala mobil a vyhľadala si, ako to či ono zviera vyzerá. Toľko druhov, toľko farieb. A toľko zážitkov, pri ich pozorovaní a hľadaní.
Čítať viac

Kúpte spolu
Tři jízdenky do Dobrodružství - Gerald Durrell, Zeď, 2020
Tichá pošta - Chandler Baker, Host, 2020
32,96 €
Ušetríte 7,09 €

„Nejlepší možný z pokrokových názoru je ten,který má v sobě dostatečnou dávku provokatívnosti, aby jeho stoupenec nohl byt hrdý na svou odlišnost,ale přitahuje i takové množství přivržencu, aby riziko osamocené vyjimečnosti bylo hned zažehnáno hlasitým souhlasem vítězicího množství.“