Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Odpoledne křesťanství - Tomáš Halík, Nakladatelství Lidové noviny, 2021

10,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Odpoledne křesťanství - Tomáš Halík, Nakladatelství Lidové noviny, 2021
Odpoledne křesťanství - Tomáš Halík, Nakladatelství Lidové noviny, 2021

Odpoledne křesťanství

Odvaha k proměně

Kniha Odpoledne křesťanství pojednává o proměnách víry v lidských životech i v dějinách a využívá k tomu metodu kairologie – teologicko-sociologické interpretace změn v oblasti... Čítať viac

Vydavateľstvo
Nakladatelství Lidové noviny, 2021
Počet strán
268

Kniha Odpoledne křesťanství pojednává o proměnách víry v lidských životech i v dějinách a využívá k tomu metodu kairologie – teologicko-sociologické interpretace změn v oblasti náboženství, kultury a společnosti. Současnou krizi církve představuje... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

10,95 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v dvoch knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Odpoledne křesťanství - Tomáš Halík, Nakladatelství Lidové noviny, 2021
10,95 €

Viac o knihe

Kniha Odpoledne křesťanství pojednává o proměnách víry v lidských životech i v dějinách a využívá k tomu metodu kairologie – teologicko-sociologické interpretace změn v oblasti náboženství, kultury a společnosti. Současnou krizi církve představuje autor jako přechod do nové etapy dějin křesťanství. Hledá cestu, která by křesťanství vyvedla z jeho dosavadních institucionálních i mentálních hranic, pomohla mu překonat nostalgii po jeho premoderní podobě i jeho novověkou formu jednoho ze světonázorů. Předkládá vizi křesťanství budoucnosti jako ekumenického společenství, schopného nově a hlouběji porozumět vlastním zdrojům i aktuálním problémům doby.

Církev a její víra je křesťanská, nakolik je velikonoční: umírá a vstává z mrtvých. Jsou mnohé podoby víry na osobní rovině i na cestě církve dějinami, které jednou musí odumřít. Někdy věřící při odumírání navyklé podoby víry procházejí velkopáteční temnotou, pocitem, že je Bůh opustil. Ale kdo v těchto temných nocích vytrvá, dřív nebo později může zakusit světlo velikonočního rána, proměnu své víry.

Čítať viac
Naše katalógové číslo
1254707
Počet strán
268
Väzba
pevná väzba
Rozmer
160×210 mm
Hmotnosť
620 g
ISBN
9788074228247
Rok vydania
2021
Jazyk
čeština
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Nakladatelství Lidové noviny
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

4 hodnotenia

3
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Lukáš
Neoverený nákup
12.6.2024
Opäť raz dobrá úvaha
Pekná a systematická úvaha o kresťanskom svete a o tom čo sa v ňom deje. Odporúčam na prečítanie každému kto sa zaujíma o kresťanstvo a spoločnosť. Čítať viac
7.1.2022
Najnovší Halík
Prináša skvelú "analýzu" čias, ktoré žijeme aj vo svetle pontifikátu pápeža Františka. Zasadzuje vieru do "tekutej" doby, kladie si otázky ako sa prejavuje Boh v našich životoch dnes, a načrtáva možnosti spoločnej cesty, počúvania a porozumenia v globálnej rozbitej spoločnosti.
"Žijeme nielen epochu zmien, ale zmenou epichy," tvrdí pápež František.
Halík sa dotýka aj problémov populizmu, nacionalizmu a fundamentalizmu a hľadá odpovede kresťanstva na ne, v rozdelených cirkvách. Skúma terapeutický potenciál viery v rozdelených spoločnostiach.
Hľadá Boha" vo všetkých veciach", hovorí o vyslobodení z nášho vlastného monológu a nutnosť jeho premeny v dialóg a otvorenosť. Tu vidí svetlo nádeje v ťažkých dobách.
Čítať viac

„Možno mu pomohlo, že dostal nové meno, mohol sa tváriť, že je úplne iný človek.“

My verzus vy - Fredrik Backman, 2018
My verzus vy
Fredrik Backman