Knihy
E-knihy

Moje odznaky

2018
2017
2016
2014
Zobraziť viac

Moje aktivity

Domča
Domča

Domča získala odznak Máte čitateľský profil

26.12.2018 08:53

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Domča
Domča

Domča získala odznak Verný zákazník

06.10.2018 04:40

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

Domča
Domča

Domča napísala recenziu

05.07.2018 15:59

Detektívka Kim Stone sa tentokrát stretáva s ťažkým prípadom. Vyšetrovanie je komplikované, pretože obete nemajú na prvý pohľad nič spoločné. Jej sústredenie navyše ruší psychopatka, ktorú v minulosti dostala za mreže. Kniha poskytuje zaujímavý pohľad do mysle psychopata a tiež odhaľuje, čoho môže byť takýto človek schopný napriek tomu, že je vo väzení. Napriek rozptýleniam sa celý tím nevzdáva a privedie vás až do úspešného konca vyšetrovania plného odhalení a prekvapení. Autorka znova odhaľuje aj niečo viac zo súkromia Kim. Nechcem prestať čítať túto sériu :)

Domča
Domča

Domča napísala recenziu

02.04.2018 12:07

Po tejto knihe už naozaj viem, že sa tejto série nevzdám. Zdá sa mi, že autorka sa stále zlepšuje, či už nápadmi alebo tým, ako dokáže čitateľa upútať svojím štýlom písania a stupňujúcim sa dejom. Postava detektívky Kim Stone je každým dielom zaujímavejšia a často dokáže svojím konaním prekvapiť. Tentokrát sa zaoberá prípadom mladej ženy, ktorej telo objavia na pozemku výskumného centra. Tento prípad je dosť komplikovaný, no to detektívku a jej tím neodradí. Koniec ma dosť prekvapil, celé to bolo naozaj napínavé čítanie.

Domča
Domča

Domča napísala recenziu

22.03.2018 14:06

Kniha Skvelý život má síce málo strán a prečítate ju za pár minút, no rozhodne stojí za to. Autorkin prejav z promócie na Harvardovej univerzite vás inšpiruje a nenásilne motivuje k zamysleniu sa nad tým, že aj neúspech je pre život dôležitý, a tiež vám prezradí viac o zmysle fantázie v každodennom živote.

Domča
Domča

Domča napísala recenziu

17.03.2018 18:35

Mladé ženy v San Franciscu páchajú samovraždy za zvláštnych okolností. Na vyšetrovaní jedného z prípadov sa podieľa detektív Frost Easton, ktorý odhalí, že všetky prípady majú niečo spoločné. Obete boli pacientkami známej psychiatričky Francescy Steinovej. Obaja sa najprv samostatne a neskôr aj spoločne snažia odhaliť identitu takzvaného Nočného vtáka. Sú presvedčení o tom, že nejakým spôsobom manipuluje myseľ mladých žien a privádza ich až k samovražde. Kniha mala v sebe všetko, čo som od psychologického trileru očakávala - dynamický dej, skvelú zápletku, netradičný pohľad do mysle človeka a zaujímavé rozuzlenie.

Domča
Domča

Domča napísala recenziu

08.02.2018 13:04

Triler so zaujímavým námetom. Autorka vás šikovne vtiahne do zabehnutého života slobodnej profesorky francúzštiny, ktorá nadovšetko ľúbi svojich rodičov a súrodencov. Vďaka nečakaným zdravotným problémom lekári zistia, že Caroline má v krku náboj, o ktorom netušila. Týmto zistením jej stereotypný život naberá úplne iný spád. Rodičia jej nakoniec prezradia, že ju ako malú adoptovali a jej biologickí rodičia boli zavraždení. Odhalenie tohto tajomstva Caroline naštartuje a vytrvalo sa púšťa do odhaľovania minulosti, chce sa dozvedieť čo najviac. No hlavne chce odhaliť vraha svojich rodičov. Kniha sa ľahko číta, odporúčam milovníkom trilerov :)

Domča
Domča

Domča získala odznak Šťastných 7

13.01.2018 09:00

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Domča
Domča

Domča napísala recenziu

11.01.2018 20:02

Kniha s pútavým a napínavým dejom. Hlavnou postavou je detektív Wolf, ktorý je zaujímavý svojou minulosťou a odhodlaním. Za napadnutie podozrivého si vyslúžil pobyt v psychiatrickej liečebni. Stále je presvedčený o tom, že mohol zabrániť vražde malého dievčatka. O pozornosť však volá ďalší prípad, ktorý pobúri nielen vyšetrovateľov, ale vďaka zverejneniu v médiách aj verejnosť. Ide o mŕtve telo zložené zo šiestich obetí. Detektív Wolf je presvedčený, že tento prípad súvisí s jeho minulosťou. Dej je vhodne doplnený úlomkami súkromného života postáv a tiež vzťahmi medzi nimi.

Domča
Domča

Domča napísala recenziu

04.12.2017 16:10

Tretí diel série Kim Stone je zatiaľ pre mňa asi najlepším. Tentokrát je v hre život dvoch malých dievčat unesených krutým únoscom. Detektívka Kim spolu so svojím tímom sa však snažia urobiť maximum pre to, aby ich dostali živé späť k rodinám. Dej je opäť plný napätia a dynamiky. Teším sa na ďalšiu knihu :)

„Neexistujú mravné a nemravné knihy. Iba dobre a zle napísané knihy.“

Oscar Wilde