popis Vedeli ste, že...? Tovar, ktorý máme na sklade, počas pracovnej doby expedujeme zvyčajne do 2 hodín od prijatia Vašej objednávky.
Predplatné Často kladené otázky Darovať predplatné

Predplaťte si skvelé príbehy vopred!

Aké knihy milujú Dado Nagy, Katka Koščová alebo naši kolegovia Tomáš Ulej, Maťka Petrášová a Zuzka Gurská? Nechajte si vybrať čo budete čítať! Je to jednoduché, pohodlné a navyše získate knihy, ku ktorým by ste sa možno nikdy nedostali. Stačí, ak si vyberiete osobnosť, ktorej vkus je vám najbližší a každý mesiac vám automaticky pošleme balíček s knihou, za ktorej kvalitu sa zaručili tí najpovolanejší z danej oblasti :-)

1

Vyberte osobnosť, ktorej vkus je vám najbližší


Slovenská kvalita

odporúča Tomáš Ulej (Martinus)

Kedysi dávno som založil projekt Zlatý fond denníka SME, ktorý sa snaží na internet dostať všetky dôležité knihy slovenskej literatúry. Dve (tiež slovenské:) knihy som aj napísal - Ale (2012) a Bodaj bi! (2014). Všade, kde chodím, hovorím, že slovenská literatúra je skvelá a aj vás sa o tom pokúsim presvedčiť v mojom výbere. Nové, dobré a slovenské - také budú knihy z môjho výberu. Žiadni bardi z povinného čítania, iba kvalitná, šťavnatá a nová literatúra, za ktorú by ste sa nehanbili, ani keby sa raz do učebníc literatúry predsa len dostala.

Svetová kvalita

odporúča Dado Nagy (najväčší slovenský knihomoľ)

Stále sa čudujem, ako sa čítanie môže stať pre niekoho profesiou. Ja som vlastne chcel iba maličkosť - mať všetky tie knihy doma. Sekundárnym potešením z čítania bolo, že som o tom mohol porozprávať ostatným. Najskôr kamarátom, v študentskom rozhlase, v rádiu Twist a momentálne v Slovenskom rozhlase. Milujem knihy, pri čítaní ktorých žasnem, bavím sa a túžim, aby ten zážitok trval čo najdlhšie. Základom je dobrá literárna postava, príbeh, emócia. Túžim zažiť verziu očarenia z čítania Dostojevského Zločinu a trestu, Austerovej New Yorskej trilógie či hoci aj Doylovho Sherlocka Holmesa. Pokúsim sa vám odporučiť knihy a autorov, ktorí ma z rôznych dôvodov nadchli.

Kvalitné Krimi

odporúča Marta Petrášová (Martinus)

Čítanie je súčasť môjho každodenného života. Je to môj spôsob oddychu a potešenia. Je pre mňa veľkým šťastím, že potešenie je zároveň aj mojou pracou, pretože sa neustále dostávam ku novým, vzrušujúcim príbehom. Keďže rada čítam hlavne krimi a detektívky, mam radosť, že pre Vás môžem vybrať tie najlepšie tipy na úžasné napínavé krimi.

Young adult

odporúča Zuzka Gurská (Martinus)

Som taký veselý knihomoľský škriatok, ktorý asi nikdy úplne nedospeje, čo beriem ako výhodu. Ak by ste ma zahliadli niekde na ulici, mojím poznávacím znamením bude kniha v rukách a smiešny popis na tričku. Čítam všade. V električkách, radoch aj chodiac po uliciach. Ku knihám sa utiekam, keď je svet naruby, a aj keď potrebujem oddych, či trochu radosti. Young adult a fantasy sú žánre, ktoré obľubujem a nič mi nerobí väčšiu radosť ako môcť niekomu odporučiť niečo, čo sama milujem. Preto budem veľmi rada, ak budete so mnou zdieľať toto nadšenie pre Young adult literatúru. Prevediem vás hlavne novšími titulmi, ale taktiež aj takými, ktoré ma nadchli a v mojej knižnici majú svoje trvalé miesto na veky vekov.

Výber podľa Katky Koščovej

odporúča Katka Koščová

Katarína Koščová, mama jedného chlapca, žena jedného muža, kaviarenská povaľačka, slniečkárka, speváčka a autorka hudby i textov si popri cestovaní za koncertmi z vnútornej nutnosti dokáže nájsť čas aj na veľmi dobré knihy :)
Katkini obľúbení autori sú Julian Barnes, Alessandro Baricco, John Irving, Jonathan Safran Foer, Nicole Krauss, Agatha Christie, Marjane Satrapi, Elena Ferrante, Sergej Lukjaněnko, Michael Cunningham, ale aj klasici ako Márquez,Tolstoj či Bulgakov. Ľúbi knižky z vydavateľstiev Artforum, Slovart, Absynt, Odeona Argo
Chceš poznať jej výber pre Teba?

2

Vyberte dĺžku predplatného


3

Vyberte spôsob doručenia


4

Váš výber


Výber je prázdny
Uč sa z písania, rovnako ako sa učíš z čítania. (Lord Acton)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 398 993,15 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička