popis Vedeli ste, že...? Vo viacerých slovenských mestách ponúkame osobný odber - ušetríte teda aj na poštovnom! Pozrite si kompletný zoznam miest s osobným odberom.

Piatok 7. 7. 2017

Dušan Mitana

9:00 - 10:00

Dušanovi Mitanovi vychádajú vo vyd. KK Bagala zo súborného diela ďalšie dve knihy: Krst ohňom a Môj rodný cintorín. Pri tejto príležitosti prečítajú herci Ľubo Bukový a Juraj Hrčka poviedku Hrob ako stvorený pre svadobnú noc.

Modrý Peter

10:00 - 11:00

60 minút živej poézie, prózy a maľby: Peter Milčák a Marek Ormandík predstavia knihu Ako sa číta obraz, Ľuboš Bendzák prečíta o svojej staršej sestre, ktorú dôverne pomenoval Samota, Jakub Milčák popri maľbe naživo prečíta zo svojej novely Study of the Wind a Ladislav Lipcsei uvedie zo svojej debutovej zbierky Svätým mečom verše ostré ako jeho čepeľ.

Anasoft litera 2017

11:00 - 12:00

Beseda s tohoročnými finalistami prestížnej literárnej ceny Anasoft litera 2017. Zuzana Cigánová - Andrea Makýšová Volárová, Jakub Juhás - Mário Gešvantner, Ivana Gibová

Básne 2016

12:00 - 13:00

7. ročník najprestížnejšej básnickej literárnej súťaže bol vyhlásený 1. júla. Vystúpia finalisti predchádzajúceho ročníka - Veronika Kolejáková (víťazka), Viliam Nádaskay, Peter Prokopec, Peter Cibo, Nina Kollárová, Matúš Benkovič, Martin Melicherčík, Dominik Želinský, Martin Vlado, Andrej Bublák.

Katarína Holetzová

13:00 – 13:30

Katarína Holetzová debutovala detektívkou Smrť prekliatych a chystá pokračovanie s detektívom Juhászom, ktoré vyjde pod názvom Svorka. Mrazivé slovenské krimi, ktoré naozaj stojí za prečítanie. Autorku a jej tvorbu predstaví Rudi Rus.

Jáchym Topol

13:30 – 14:00

Po osemročnej pauze a knihách ako Sestra, Kloktat dehet, Chladnou zemí vydal J. Topol nový román Citlivý člověk, v ktorom sa popri témach ako „sťahovanie národov“, politická korektnosť, krymský konflikt nachvíľu mihne aj samotný festival Pohoda.

Marek Šindelka

14:00 - 15:00

Román Únava materiálu Mareka Šindelku reaguje na aktuálnu tému – migračnú vlnu. Opisuje cestu dvoch bratov z nemenovanej zeme sužovanej vojnou do Európy. Moderuje Rudi Rus.

Naše (vojnové) Slovensko

15:00 - 16:00

Spisovateľ Silvester Lavrík v knihe Nedeľné šachy s Tisom a reportérka Veronika Homolová Tóthová v bestselleri podľa skutočnej udalosti Mengeleho dievča sa venujú podobám prežitia vo vojnovom Slovenskom štáte. Besedu o hrozbách a vytrvalosti moderuje aktivista Laco Oravec.

Michail Zygar

16:00 - 17:00

Ruský novinár Michail Zygar napísal knihu Všetci mocní Kremľa, v ktorej sa rozhodol neustále sa opakujúce otázky okolo Kremľa a Putina analyzovať do hĺbky. Kniha sa rýchlo stala ruským bestsellerom a aj na Slovensku zaznamenala veľký úspech.

Čau o piatej / Dušan Mitana

17:00 - 18:00

Program z cyklu Čau o piatej bude tentokrát venovaný tvorbe Dušana Mitanu. Richard Stanke prečíta kapitolu z novely Môj rodný cintorín a Jana Oľhová legendárnu poviedku Kiki a Viki.

Etgar Keret

18:00 - 19:00

Izraelský spisovateľ Etgar Keret predstaví svoju novú zbierku poviedok. Knihu uvedie v rozhovore s novinárom Mirkom Tódom, ukážky prečíta herec Richard Stanke. Zbierku Osem percent ničoho tvoria poviedky z Keretovej ranej tvorby, ktoré vybral špeciálne pre slovenský preklad a vydavateľstvo Artforum.

Irena Brežná

19:00 - 20:00

Irena Brežná je slovensko-švajčiarska spisovateľka a reportérka. Jej prózy (Nevďačná cudzinka, Na slepačích krídlach) sú reportážou o ľudskom konanía reportáže (Vlčice zo Sernovodska) majú senzibilitu beletrie. Za svoje knihy získala viacero ocenení.

Festival Áčko - premietanie

21:00 - 22:30

Nočné premietanie ocenených snímkov študentského filmového festivalu.

Visegrad Film Forum

22:30 - 00:00

Nočné premietanie ocenených snímkov študentského filmového festivalu.

Povedz mi, čo čítaš a ja ti poviem, komu si tú knihu ukradol. (Ilf Iľja)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 468 867,17 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička